Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 17. 4. 2019 19:43

Dneska jsem četl na Nikon Rumors, že D6 se opozdí, že se ladí buffer a že “Nikon's goal was to create a camera with more MP and buffer that can provide the same performance as the Nikon D500.”

Zajimalo by mne, co myslí výkonem D500, asi buffer na 200 RAWů, protože kdyby mysleli rychlost sériového snímání, bylo by to proti D5 zhoršení. Další otázka je, co je myšleno tím více MP, jestli 24 Mpx, 36 Mpx nebo 47 Mpx a zda snímač bude úplně nový (o čemž trochu pochybuji). Za nejpravděpodobnější považuji 24 Mpx snímač ze Z6, čemuž by mohlo odpovídat 12-14 fps a 200 snímků v RAWu a ještě trochu rychlejší AF díky vyšší verzi Expeed, což by byl “mírný pokrok v mezích zákona”. Z hlediska produktového marketingu bych to považoval za chybu, protože by tam chyběl wow efekt vlajkové lodi. D6 pro mne bude signál, kam se zrcadlovky posunou, jestli nikam a D6 je poslední model (jako F6) a Z7II se posune dopředu, bude to signál i pro mne.

Jinak souhlasím s FOE, že současná technika mi plně stačí, můj ideál by byl D850 se snímačem z D750 nebo Z6, ale takhle zase mám větší možnost výřezu a více času na pivo, než se soubory přenesou do tabletu nebo do desktopu :-).

Read more: https://nikonrumors.com/2019/04/17/niko ... z5lNYKloHM
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 17. 4. 2019 19:48

pemar píše:Z hlediska produktového marketingu bych to považoval za chybu, protože by tam chyběl wow efekt vlajkové lodi.
Asi preto už Canon ani Nikon vyše roka nevydal žiadnu DSLR vyššej triedy.

Totižto .. keby to bol prepadák (a neviem si predstaviť, čo by musel mať, aby nebol)
=> tak by sa z neho stal "posledný klinček do rakvičky"...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 17. 4. 2019 21:19

pemar píše:Jinak souhlasím s FOE, že současná technika mi plně stačí...
musí .. modely s lepším snímačom (v svojej triede) v podstate neexistujú .. to by už bol prúser, keby ti to nestačilo ;-)

Ale zase z druhej strany: určite ti to muselo stačiť aj predtým .. či? ^^

Otázka "stačí?" už dnes nie je zaujímavá.
(keďže už s mFT sa dá nafotiť v podstate všetko)
Zaujímavejšia otázka dnešnej doby je: "motivuje ťa?"
- máš napr. "todo list" toho, čo ešte chceš nafotiť alebo si aspoň vyskúšať?
- rozšíril sa po kúpe nového modelu? :kuk:

Alebo je to skôr naopak: "neodrádza ťa?"
(napríklad svojimi rozmermi/hmotnosťou, alebo opakovaním manuálnym nastavovaním tých istých parametrov, ...)
Nepociťuješ napríklad pri súčasnej technike náznaky "vyhorenia"?
=> to sa totižto prejavuje (napríklad) stratou záujmu o vylepšenia (ako popísal FOE)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 17. 4. 2019 22:24

ForeignerOnEarth píše:Dřív jsem koukal co nového je ve fotoaparátech, dnes aniž bych fotil méně, už mě to tolik nezajímá a jsem zvědav, kdy získají fotoaparáty takové vlastnosti, že ve mně opět vzbudí zájem a chuť získat nějakou novou hodnotu a zajímavost.
Žeby to bolo tým, že "tvoja značka" tie "vlastnosti" neprináša, ale len "dobieha ostatných"? :--

To by vysvetľovalo stratu tvojho záujmu... :hm
Je to totižto podobné ako v športe:
- keď "Sagan" alebo "Vlhová" (teda "naši") útočia na medailovú pozíciu, tak to sleduje "celé Slovensko"
- keď tam nie sú, alebo vyhráva niekto iný, alebo v iných športoch .. to už zrazu také zaujímavé nie je... :-S
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 17. 4. 2019 23:45

Ganec píše:
pemar píše:Uvažoval jsem i o 70-200/2.8, ale .. váží to 1.5 kg a 105/1.4 to nenahradí.
Z hľadiska intenzity rozmazania pozadia je to podobné .. len sa treba postaviť 2x ďalej ;-)


Ganec opet potvrdil, ze fyzikalni zakony jsou pro nej spanelskou vesnici.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FXE1 18. 4. 2019 06:14

Fandiť športovcom a porovnávať to k úchylnej láske k značke je hodné duševného pochodu Gokota :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 18. 4. 2019 06:28

ForeignerOnEarth píše:Když se podívám na důvody změny, nebyla to nikdy jen radost z nové hračky, ale vždy jsem koupil nové tělo proto, že to byl zřetelný zásadní přínos pro moje reálné fotografování. Například s D300 jsem byl úplně spokojený 5 let.
..
No a dnes po 4 letech s D7200 necítím vůbec žádnou potřebu koupit si něco nového, potřebu, kterou jsem realizoval již 6x. Takže naštěstí se DSLR úspěšně dožily doby, kdy už jsou všechny fotoaparáty tak kvalitní, že se už člověk nemusí vůbec starat o to jestli příjde na trh nějaké toužebně očekávané vylepšení atd.
Medzi D300, D7100 a D7200 nie je žiadne praktické vylepšenie:
- stále musíš fotiť rovnakým spôsobom, keďže ti nepribudli žiadne iné možnosti
- nezvýšil sa ti pocit istoty z toho, že odfotený záber bude určite správny (vďaka pohodlnému preview alebo stabilizácii)
- ovládanie sa neskomfortnilo ničím zásadným (napríklad dotykáčom, alebo možnosťou ovládania z objektívu)
- nepribudol ani len výklopný displej (dnes prakticky štandard), ktorý by ti to umožnil fotiť aj z iných uhlov ako doteraz
- zložitosť fotografovania sa nezjednodušila vďaka inteligentnejšej automatike
- nezvýšil sa výkon natoľko, že by si mohol fotiť aj niečo viac: ISO sa zlepšilo minimálne, IBIS nepridal žiadne možnosti navyše
- rýchlosť zostala podobná, takže si pri fotení rýchlo sa meniacich dejov nemôžeš vybrať vhodnejší moment
- nepribudli ani žiadne vychytávky, ktoré by inšpirovali k nafoteniu niečoho nového
- nemôžeš fotiť bez vydávania hluku
=> v podstate si získal len viac megapixelov .. teda len robotu navyše pri spracovávaní

Je logické, že už nepociťuješ žiadnu pridanú hodnotu.
To ale neznamená, že je to tak aj u ostatných.
Alebo že taký foťák - ktorý nie je citeľne lepší ako predchodca - je skutočne dokonalý...

-- 18. 4. 2019 06:32 --

ForeignerOnEarth píše: moje odpověď je: "Naštěstí DSLR odolávaly a stále odolávají bezzrcátkům dost dlouho na to, aby se staly pro fotografa jako jsem já dokonalými."
máš pocit, že ešte stále "odolávají"? :hmm:

EDIT: .. lebo ja mám pocit .. po tom, ako Canon aj Nikon oznámili len lowendy
=> že už úplne vzdali "konkurenčný boj o náročného zákazníka"
(ale už sa snažia len "dožiť")
Naposledy upravil Ganec dne 18. 4. 2019 06:40, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FXE1 18. 4. 2019 06:38

Už len dať zase nejakú "podarenú" foto, kde by si demonštroval svoje schopnosti ktoré rastú takým tempom ako tvoje kecy o technike. Dávno sme sa nezasmiali. :) To je rozdiel medzi FOEm a Tebou.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 4. 2019 06:40

V Gancovom pripade viac nez megapixle pridavaju pracnost pri spracovani hlavne FPS. Cim viac toho odfoti, tym viac toho musi zahodit.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 18. 4. 2019 06:48

"v podstate si získal len viac megapixelov .. teda len robotu navyše pri spracovávaní"

Opisuje HiRes ? :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 4. 2019 06:54

To je ta jeho schizofrenia. Naozaj si myslim, ze ten clovek dostava ovela viac pozornosti nez si zasluzi :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 18. 4. 2019 06:57

Pozornosť si zaslúži, akurát ale v odbore, v ktorom nemáme vzdelanie a ani klinickú prax :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 4. 2019 07:13

Ano, to najskor ano :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 18. 4. 2019 09:33

Preco ked mam viac megapixelov, tak je to len viac prace, ale ked je to Olympus a hires, tak to neplati ?

-- 18. 4. 2019 09:35 --

Ale nechapem ani tomu, ze preco u DSLR ma odradzat hmotnost, ale ta ista hmotnost pri Olympuse uz neodradza, naopak, prinasa nieco nove.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 18. 4. 2019 11:19

Asi je to ta dialektika o které už soudruh Lenin mluvil.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků