Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kozakm 16. 11. 2017 14:59

Jo, odkaz sem, díky
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 16. 11. 2017 15:02

Na Digi byl Ganec jako Ganec. To bude někdo jiný
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 16. 11. 2017 15:23

Veď píšem, že je to Fotič/Krakonoš.
Hľadajte príspevky od Mlsného amatéra :-)
Napr. tu:
https://www.digimanie.cz/recenze-jak-by ... 09/diskuze
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 16. 11. 2017 15:24

Pre ludi ktori si myslia, ze Ganec nevie fotit odporucam: http://dusanhaluska-photography.webnode ... o-myslia-/

:lol:
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hoax 16. 11. 2017 15:38

A co potom, když do toho máte ještě clonit (s ff to je problém). To už je skoro na nějaký epileptický záchvat :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 16. 11. 2017 15:43

Kks - viac ako 5 rokov a pokrok žiadny. Ani v myslení ani vo fotení. Neskutočné.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 16. 11. 2017 15:45

Ganec píše:S diskutovaním nemienim prestať:
- trénujem si tým diplomaciu (umiernená odpoveď bez porušovania pravidiel a urážok), čo mi pomáha aj v práci
- pri pokusoch odpovedať čo najskôr si trénujem pamäť a moje schopnosti vyhľadávania
- ak sa mi niekto poďakuje tak ma hreje pocit z dobre vykonanej práce
Teda nejde mi o víťazstvo, mám iné dôvody.


Aneb co Ganec nedokaze vygooglit, to neexistuje nebo neni pravda (cimz mnohokrat argumentoval). A ze Ganec MUSI vyhledavat, to hadam vsichni stamgasti vime. Ja ho dokonce podezrivam z toho, ze ani nema prumerne znalosti z AJ, nebot reaguje pouze na texty (at zije google translator), nikoliv na videa (ikdyz i tam jiz funguji automatcike titulky). A kdyz uz zareaguje na video, tak se akorat sam zhovadi, viz tvrzeni o Tonym N., ktery pry podle Gance prohlasil, ze je Nikkor VR1 "nekvalitni smejd"...
Btw, kolik lidi asi tak Gancovy podekovalo? Par mozna ano, kdyz dobrovolne vypadl z diskuse, tezko rict, jestli ho pak ale hral ten pocit :D
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 16. 11. 2017 15:50

pemar píše:Viděno touto optikou, všechno je to strašně složité a nejlepší je mít nějaký automat, co to bude dělat za nás -:)
Aj také existuje: Sony party-shot.

Ale vôbec netreba aby foťák všetko robil automaticky, stačí ak na problémy upozorní. To už dokáže aj teraz:
- ako som už naznačil, náhľad priebežne upozorňuje na nesprávne osvetlenie scény
- môžu byť signalizované prepaly a podpaly
- v prípade, že s nastavenými parametrami automatika nestíha, tak to tiež "oznámi" (blikaním)
- vďaka detekcii tvárí signalizuje, na ktoré miesto by automatika ostrila (teda viem, či treba niečo robiť manuálne, alebo netreba)

No výraz, správny moment, kompozíciu, pozadie a hodnotu parametrov si už naozaj musí fotograf postrážiť sám.

Samozrejme, u krajinkárov (a ľudí čo report nikdy nefotili) - teda u takých, ktorý nefotia momentky a majú more voľného času - mnoho z toho čo som napísal buď odpadá, alebo nemusia riešiť v ten istý moment, teda môžu ich prekontrolovať postupne; alebo riešiť až z výsledného záberu, ktorý môžu zopakovať. Je jasné, že nechápu o čom píšem...

Allydamm píše:Podle tvé teorie o focení si nejsem jist jestli při něm zvládnu ještě i dýchat.
dýchať samozrejme zvládneš .. ale "keď príde na lámanie chleba" .. tak jednoducho na väčšinu z tých zásad myslieť nebudeš .. a na výsledku sa to prejaví: tam fotka so zlou kompozíciou, ďalšia fotka zle zaostrená, ďalšia prepálená .. atď
=> kto potom upravuje RAW-y a pri PC opravuje tieto chybičky, tak si ani len neuvedomuje, že sa to dá aj bez nich...

-- 16. 11. 2017 15:52 --

Radek71 píše:Kdyz ma clovek vycteninky, tak podle toho “postupuje”. Jsou obory, kde to s skripenem jde. Treba kdyz neco varis, nebo opravujes fen.
No a sú oblasti, kde ani tie "vycteninky" netreba
=> stačí prísť na diskusné fórum a nadávať tomu, na koho nadávajú aj ostatní... :-\
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 16. 11. 2017 16:00

Něco mi říká, že zase piješ..:)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 16. 11. 2017 16:06

Ja som sa dnes celkom bavil na fotkách na realitných serveroch. O fotkách z mobilu na max iso z interiéru som si zvykol, aj na príšerné cvaky rybinou, ale stále ma fascinujú fotky baráku za pol mega euro, kde zo 42 foto nie je ani jedna fotka celkového pohľadu na barák, 20 je fotiek záhrady a šopy, pár umeleckých kvietkov a jeden cvak na roh kúpeľne. A interiér je cvakaný nábytok čo tam nezostane, opäť si z toho človek nepredstaví, jak vypadá izba a hajzlík.
Dúfam len že to necvakajú profíci. :O
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 16. 11. 2017 16:39

pemar píše:Viděno touto optikou, všechno je to strašně složité
A vari nie je? ;-)
Myslíš si, že si stačí kúpiť foťák a dokonalé fotky už prídu samé?

Nie nie :pozor

Keď chce byť niekto v niečom dobrý, tak si proste musí dávať pozor aj na také detailíky, ako som vymenoval.
Že má niekto talent a vkus, teda mnohé z toho čo som napísal (napríklad zhodnotenie kompozície a zachytenie správneho momentu) vykonáva automaticky, neznamená, že to netreba robiť vôbec, alebo že je to jednoduché.

PS: vieš ako zistíš, že niekto má na niečo talent, alebo že niečo vie?
Keď sa o ňom niekto - kto si myslí, že je na jeho úrovní (alebo že je lepší) - vyjadrí v zmysle "ten mal ale fest šťastie" ;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 16. 11. 2017 17:29

Hmm, takze fotakom to nie je.Tuto logicku uvahu by ale Ganec mohol dotiahnut dalej :)

Roman_Skamene píše:Veď píšem, že je to Fotič/Krakonoš.
Hľadajte príspevky od Mlsného amatéra :-)
Napr. tu:
https://www.digimanie.cz/recenze-jak-by ... 09/diskuze

To je dalsi popierac fyzikalnych zalezitosti :-) ..pobavil.

Tuna perli tiez
https://www.digimanie.cz/recenze-panaso ... 22/diskuze

Ale fotic to asi nie je, javi sa mi ako niekto dalsi, ale mozem sa mylit, samozrejme.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 16. 11. 2017 18:06

Ganec: by ma zaujimalo odkial to vsetko vies, kedze nevies ani fotit, ani upravovat fotky, nemas ziadny talent a vysledkom tvojho usilia je akurat to, ze si na smiech kazdemu s kym prides do kontaktu ...
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 17. 11. 2017 13:22

Od te doby, co byl vymyslen rotny Manas, je mozne setrit klavesnici a napsat jenom “rotny Manas”. Na druhou stranu ani mne nevyhovuje urcity skupinovy tlak, zejmena pak nekdy vytky tahane az z paty, takova ta radost, kdyz se Ganec splete o 1/3 clony.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 17. 11. 2017 13:37

Pocit z manualni prevodovky a zvuku motoru je to, co dela motorismus motorismem, imho, ale tohle je proste pecka...



0-60mph za 1.9s
Dojezd 1000km+
Maximalka 250mph

:tleskani
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků