Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 5. 12. 2017 16:42

U toho sériového snímání vidím jako limit i odpad, už těch 10fps znamená, že jsem za chvilku focení plážového volejbalu nasekal přes 2,000 fotek, více než 12-14 fps snad ani nechci. 6 fps ale bylo na lyžování docela málo.

Těch 20 fps u Sony A9 je pro mne nesmysl, na můj vkus bylo hodně fotek nezaostřených a těch 20 fps bylo jen s elektronickou uzavěrkou, s normální to bylo cca jako s D5. V tom režimu Sony A9 jsem měl divný pocit, jako bych nafotil, ale filmoval, ten zvuk zrcadlovkového kulometu je totiž nejen podle mne, ale i podle Miciny boží, občas s tím fotila i naprázdno, aby si užila ten zvuk.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 12. 2017 16:59

Nikon D2H (2003) - 8fps

K Sony A9 - podla vacsiny testov ma uspesnost medzi 85-90% (sledovanie vybranym bodom, nie automaticky vyber). Vychadza omnoho uspesnejsie, ako Nikon D5/1DxII, ktore su dost podobne, no ma aj viac odpadu ako tie dva fotoaparaty. Osobne som to ale neskusal.
Inteligentny tracking ma Nikon v modeloch D5 a D500 prvotriedny - nan sa nechyta ani Canon a uz vobec nie juniorske Sony, ktore zbesilo sleduje "vsetko co sa pohne" a nie len vybrany objekt. Bodovy AF ma ale aj A9 na spickovej urovni a je velmi spolahlivy.

Mne sa najviac aj tak paci to, ze s bezzrkadlovkou neriesim presnost AF pri beznom foteni - proste vsetko zaostruje presne "na chlp" a so svetlejsimi sklami netreba riesit AFMA a kazdy tyzden sa po svadbach jedovat, preco to zasa foti inak, ked naposledy to bolo konecne uz dobre... To je nieco, co ma dost presvedcilo pri A7rII a uz vyse 2r som velmi spokojny aj napriek lenivejsiemu fotoaparatu (ehm, nevrdilo Sony, ze ten AF je najrychlejsi na svete?).

K zvuku uzavierky - neznasam "hluk" mechanickej uzavierky A7R2/A9 :-! A7R3 znie o moc lepsie a uplne najlepsia mi pride elektronicka uzavierka bez akehokolvek hluku u A9. Gulomety sa mi tiez kedysi pacili, no na pravidelnych svadobnych obradoch ma obratili na inu vieru :shock:
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 5. 12. 2017 17:07

Itokar: realne by si ale stale musel vyklapat zrkadlo, inak proste elektronicku zavierku s hladacikom na DSLR nepouzijes. Teda myslim.

S tym dalsim suhlasim. M4/3 komunita mne osobne pride ako najmenej sympaticka prave kvoli tomu obrovskemu poctu fanatickych vyznavacov.

Podobnu divnost som si vsimol aj ja, ked Ganec modrou vyznacil a doplnil nieco na co som nepriamo upozornil. To znamena, ze k povodnemu klamstvu a zavadzaniu pridava dalsie. Cize klame ak tvrdi, ze ma cnecita a stale klame o tom kam sa mozu/nemozu zrkadlovky posunut, kedze je uplne fuk ci to vyrobi Canon, alebo Nikon, realita je, ze zrkadlovky dosahuju a mozu dosahovat vyssiu rychlost :)

Ondrej: uplne suhlasim. To, ze CSC ostria presne je pre mna momentalne jediny dovod preco ich vlastnit.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 5. 12. 2017 19:16

Fidko, neber toto preboha ako olympus komunitu. Na facebooku máme skupiny kde ide len o fotky, aj olympusie aj všeobecné. Technika sa tam prakticky nerieši.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 5. 12. 2017 19:26

Ale to ja viem, v tych skupinach sa pohybujem. Roivnako tak v skupine pre Fuji a Canon a Olympusaci proste vybocuju zo standardu. To je zial fakt. Tym netvrdim, ze som niekde na FB narazil na podobneho blba akym je Ganec, on je v podstate unikat, ale s jeho "vlaznejsimi" variantami som uz mal priamo aj nepriamo tu cest ...
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 5. 12. 2017 20:48

fidko, nehaž všechny do jedno pytle. Géčka najdeš všude. Dost Conanů se pokládá za členy elitného teamu. A taky to neplatí na všechny.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 5. 12. 2017 22:23

bob222 píše:Fidko, neber toto preboha ako olympus komunitu.
Grimjaur píše:fidko, nehaž všechny do jedno pytle.
Vidím, že už aj vám lezie na nervy to jeho večné frfľanie :-\
(neodôvodnené sťažovanie sa, klamlivé obviňovanie z klamstva, urážky druhých, ..)

Mimochodom: takto sa u mňa zobrazujú aktuálne príspevky (po mojej poslednej reakcii):
Obrázek
Vďaka ignore listu pekne vidno, že okrem tohto nesúhlasu na Fidkove provokácie nikto mimo ignore listu nereaguje. Vlastne nielen na tie od neho. Ani na provokácie ostatných z ignore listu.
=> teda na ne nemusím reagovať ani ja 8-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 6. 12. 2017 04:19

Grimjaur píše:fidko, nehaž všechny do jedno pytle. Géčka najdeš všude. Dost Conanů se pokládá za členy elitného teamu. A taky to neplatí na všechny.


Ono to samozrejme nie je o tom, ze kazdy kto ma Olympus je niekto koho nemam rad. Lenze staci si zobrat uz len vzorku tohto fora. Zatial som nenarazil na majitela Fuji, alebo Sony ktory by mi vylozene vadil. Je tu nejaky ondraseq, alebo ako sa to pise ktory je mozno neprimerane nadseny zo svojej Fuji, ale to rozhodne sa neda porovnavat s Gancom, Pavlinou ktorej vystup z m4/3 na vyssie ISO prekonava FF a Olympus ma najlepsi AF na svete, ani s Jakubom ktory ma Olympus so stabilizaciou ktora nahana zaostreny objekt po scene, niekym na koho meno si nespominam,no farby v jeho 4 roky starom EVF dokonale reflektuju realitu, pripadne Fotica ktory uz je kapitola sama o sebe.

Podobni ludia tej znacke dost ublizuju a su dovodom preco sa do nej ostatni tak radi obuvaju (miesto Fuji, alebo Sony)

Samozrejme je tu hromada inych, fajn a objektivnych ludi tak ako inde. Nikdy som netvrdil opak :)

Ganec, neviem ci sa citis ako v ustave pre dusevne chorych, teda medzi svojimi, ale koho si myslis, ze tymto divadlom oblbnes, ked na nase prispevky reagujes ? To, ze neodpovies lebo nemas argumenty je sice pekne, hoci zbabele, ale to, ze editujes vlastne prispevky a este to zvyraznis na zaklade nasich (ludi z ignore listu) pripomienok prehliadnut nejde. To je totizto tiez reakcia :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 6. 12. 2017 05:57

Podobni lidi znacce neublizuji, protoze je to marginalie a i kdybych jich tady bylo 40, tak to bude mit nulovy dopad. Protoze chybi moc veci, aby to nejaky dopad melo. Muselo by to byt nekde, kde chodi pul milionu lidi, kteri jsou ochotni si udelat nazor (tady jsou vsichni nazorem “hotovi”), ty prizpevky by musely byt vic negativne kontrastni, popravde, i toho extremniho Fotice 90% laiku za 2 posty neprohledne. To ze tady lidi maji trauma z Gance, tak to je proto, ze ctou petisty post a pak taky vi o co jde. Tak jak je tady Ganec vytaci, tak jinde, jinemu Ganci veri, respektive podvedome se nechaji naformovat (zahradniceni, diety, auta, konicky, hudba). Alespon ja proste nebudu rok studovat problematiku TV, proste si projdu par veci (pokud vubec) a je klidne mozny, ze kdyz pod nejakou konkretni TV napise nejaky Ganec 5 bodu, proc je nejlepsi (podsviceni u Philipsu je nejlepsi features za poslednich 10 let ANO/NE?) , tak me to proste ovlivni.
Takze jestli sem nekdo prijde, kdo ho nezna, tak se klidne muze stat, ze naopak znacku podpori, spasitelska pozice je dobra pozice. A ten jeho blog muze mit jeste vyssi kladny vliv, protoze tam neni tolik protinazoru. Kdyby takto psal nejaky stolar o praci s drevem, tak na to asi skocim.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 6. 12. 2017 06:23

Ano, pre nejakeho novacika, ktory sa chce zorientovat "aky fotak kupit", moze byt Cvachov blog "prinosom", ale potom moze byt krute vytriezvenie, ked sa vo veciach trosku zorientuje :D

Inac, ked si to tak premietnem, tak za posledne stovky stran si tolko krat dal vlastnaka, ze az sa cudujem, preco sa takto strapnuje - ergo v takom veku !? :hm
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 6. 12. 2017 06:50

Radek71: ja som to skor myslel tak, ze spravanie, nazory a postoj ludi ako Ganec pouzivatelov hrozne polarizuje v zmysle, ze mas ludi ktori su v mene m4/3 ochotni zabit (vymenoval som ich vyssie) a naopak ludi ktori mu vycitaju aj chyby ktore nema. Samozrejme, ze to len sotva bude mat za nasledok nejaky prepad predajov, ale nemyslim si, ze to znacke prospieva.

landov: Jo, Gancove spravanie v kontexte jeho veku, to je skutocne nieco co som este nezazil. Keby sa takto spraval moj otec, ani by som sa k nemu nepriznal.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 6. 12. 2017 07:23

Ganec píše:Vďaka ignore listu pekne vidno, že okrem tohto nesúhlasu na Fidkove provokácie nikto mimo ignore listu nereaguje. Vlastne nielen na tie od neho. Ani na provokácie ostatných z ignore listu.
=> teda na ne nemusím reagovať ani ja 8-)


Ale ty brepto. Zeby to bolo preto, ze nikto vyslovne neziada, aby na nieco reagovali :?: A ak ano, tak vacsinou reaguju.

Ovsem ty na konkretne otazky nereagujes a schovavas sa ako zbabelec za ignore list :D :tleskani

Tak len tak dalej...
landov
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 6. 12. 2017 07:50

Ja na tieto veci rád aplikujem gaussovu krivku. Vždy je v dostatočne veľkej komunite pár percent pošukov, pár percent super ľudí a zbytok osciluje medzi tým, pričom priemerných je najviac... :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 6. 12. 2017 07:54

Bob222: orez to na ludi, co maju len Olymus :D .. gausova krivka na tomto fore asi nezafunguje :D

Ganec: tak co, ospravedlnis sa za klamstvo a zavadzanie ? Ci sa teraz tvaris, ze ignore list nepusti ? Zaujimave, ale klamlive informacie si mohol uviest, to ignore list nevadil :) /a to nehovorim o n dalsich za poslednych par rokov/
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 6. 12. 2017 09:12

Itokar, toto fórum je na gaussa primalé... ;)
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků