Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod FXE1 23. 3. 2019 17:33

Trochu odľahčíme. Povrchové napätie vody názorne :)
Přílohy
DSC_9713nxuw.jpg
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 23. 3. 2019 19:25

Pekneeee. Super.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod chvd 24. 3. 2019 01:23

Ganec píše:
chvd píše:nechápu ten výrok-shrnutí myšlenek skoro celého přechozího příspěvku, na který jsem reagoval minule:
Ganec píše:teda na takéto objekty treba hlavne sklo s čo najdlhším EQ dosahom
Slovo "hlavne" znamená, že "vďaka tomu sa dosahujú najlepšie výsledky"

Což ale není pravda :)

-- 24. 3. 2019 01:33 --
Ganec píše:
chvd píše:Aha já vlastně zapomněl. že tečky a smajlíky znamenají zrovna to, co se hodí.
V skutočnosti majú svoj ustálený význam .. nie je to zložité .. len si treba všímať kontext:
- dve bodky uprostred textu sú oddeľovače textu; čosi ako čiarka, alebo pomlčka .. ale zreteľnejšie
- čiarka + bodky znamenajú: ", atakďalej" .. ale jednoduchšie sa to píše + je to rovnaké v CZ aj SK + zaberá menej miesta
- smajlík: dotvára text, podľa kontextu, alebo naznačuje, že to netreba brať až tak smrteľne vážne

;-) znamená: "nemáš pravdu .. alebo si si len zle vysvetlil, čo som napísal .. v tomto mám naozaj pravdu ja"
:-- => "to fakt myslíš vážne a nerobíš si srandu?"
:oops: => "ups, v tomto nemáš pravdu; je to v skutočnosti presne naopak"
:kuk: a :hmm: => "je to celkom zaujímavé, však?"
...

tak hlavně když máš pocit, že jsi dovedně uhnul od tématu a bijdo si toho nevšimnul :D ... ;
Naposledy upravil chvd dne 24. 3. 2019 12:16, celkově upraveno 1
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 24. 3. 2019 08:39

Ganec uhybal od temy ? Neverim, neni mozne :D :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 24. 3. 2019 15:51

pemar píše:Těch lidi, co si kupují bezzcadlovku kvůli videu, těch není málo. Já mám na natáčení videa na fotoaparát negativní názor, ale když jsem viděl cenovku Sony PXW-FS5, tak jsem pochopil, za cenu Z6 mám videokameru Sony jen s jednopalcovým snímačem, takže ekonomicky je to jasné.

Pemar, sorry, ale o natáčení videa a filmu v celé jeho šířce víš v podstatě kulové, takže pokud zastáváš takový názor, tak na maily je PC(zahod iPad, a foun) na dívání filmu je kino a TV, opovaž se pustit si to na PC, nebo na tabletu. A o focení mobilem, byt z toho leze lecos se už fakt nebudeme bavit. Do luftu jen v balonu a auto má motor dycinky v zadu. Mě dycky pobaví ti co vyhlašují, že na fotky jsou fotáky a na video kamery (to platilo do roku 2008). Na dotaz jaká kamera se ozve významné mlčení. Jako promin, v době kdy je skoro půlka segmentů beznosorohu dělána se zaměřením na video a to chlapíky, co ví jak se dělá žemlovka je zaprděnost hodna kavaleristy, který hodlá zlikvidovat 2. divizi Das Reich šavličkou v ruce. A na každý argumet proč kamera jsem opravdu schopen říct proč raději foták a to i s ohledem na náklady na samotnou kameru, ale i s ohledem na výbavu toho kterého modelu i na vybavení rigu a dalších věcí. A tak i proč v některých projektech raději kameru než foták. On totiž třeba gimbal pod kameru stojí drobet jiné prachy než pod foták. Nemluvě o tom, že třeba natáčení fotáky dost rozhýbalo a ovlivnilo vývoj kamer jako takové, takže když se kecá o kamerách, tak dost lidí vůbec neví jak ty nové vypadají. Takže prosím fakt se nepouštěj na tenký led oboru, který je ti vzdálen a s tím, že máš uměle nasazené klapky pro zúžení rozhledu asi i vzdálen zůstane. Pro někoho je asi forma důležitější než jednota s obsahem. to že třeba GH5S nebo pocket blackmagic vypadá jako foták neznamená, že fotákem je. To jen v krátkosti, víc už se k tomu nebudu vracet, to by totiž bylo na asi 3 hodinovou přednášku je to hodně obsáhlé
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 24. 3. 2019 19:08

Grimjaur: Mně je video opravdu šumák, někde doma máme asi tři videokamery, nepamatuji si o nich ani od jakých jsou značek (což stejně není podstatné), kdysi na nich děti točili videa v rámci nějakých mimoškolních aktivit, dnes ani děti už nic netočí, naposledy Micina na nějakou celostátní soutěž před cca 5 lety (tuším, že to byla Animania v Plzni), na což jim stačila ta trochu lepší amatérská kamera.

Používání správných nástrojů preferuji obecně, nejezdím v létě na zimních gumách a nekrájím cibuli filetovacím nožem, ale jaká kombinace se hodí na jaké filmování, to fakt nevím a necítím potřebu se v této oblasti nějak dále vzdělávat (a proto souhlasím i s tvým komentářem, že bych do toho neměl kecat, ono to ale nebylo smyslem mého komentáře, mne jen zaujaly ty cenovky v Megapixelu a jejich nízká dostupnost pro většinu videoamatérů). Nic víc, nic míň. Já sám jsem nikdy nenatočil ani video z dovolené a za posledních 10 let jsem na Nikonech natočil půl minuty videa, než jsem přišel na to, že jsem to omylem přepnul na video.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 25. 3. 2019 23:06

Vim, ze Laowa dela unikatni makroobjektiv, vypada jak tykadlo hlemyzde, nicmene jej zrovna po ruce nemam, tak jsem vyuzil malych rozmeru fotomobilu:

Obrázek

Nahradil jsem tedy mobilem nejen APS-C, ale i FF a to jak zrcadlovky, tak bezzrcadlovky. Pujdu za to do fotografickeho pekla? :)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 26. 3. 2019 06:45

Ak je to mobil znacky Olympus tak pojdes na gancovky :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 26. 3. 2019 09:49

:)
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 26. 3. 2019 14:13

Ste si všimli rozhovor Sony na imaging-resources?
Na digimanii to pretransformovali na Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii

Už aj SONY sa plánuje viac zaoberať "výpočetnou fotografiou".
Ani sa nečudujem .. u mobiloch sa to ujalo .. vďaka tomu dokážu tie dnešné konkurovať starším APS-C snímačom: iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?

citujem z diskusie:
Jedna z aplikácií ­"Computational photography​­" je aj odstránenie Bayera ­- technicky je totiž aj PixelShift od Pentaxu, alebo High Resolution od Olympusu computational photograhy. Google tiež využíva vo svojich mobiloch image stacking ­(a ďalšie veci­) a dokážu tak z priemerného HW vytiahnuť zaujímavé veci. Ja mám pocit, že sa ešte máme na čo tešiť...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 26. 3. 2019 14:25

Dopocitavanie farieb v bayerovej maske nie je computational photography ? :) .. ja si tiez myslim, ze sa mame naco tesit .. asi kazdy vie, na co myslim :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 26. 3. 2019 15:44

Fidko
Pokročilý


Odeslat příspěvekod Fidko 26. 3. 2019 16:27

A zaujima Ta realita, alebo to co tvrdi vyrobca ? Lebo pre Ganca je dolezite to druhe.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 26. 3. 2019 16:50

ltokar píše:Dopocitavanie farieb v bayerovej maske nie je computational photography ? :)
Aj to v tej diskusii preberajú:
"Jedna z aplikácií ​­"Computational photography​​­" je aj odstránenie Bayera ​­- technicky je totiž aj PixelShift od Pentaxu, alebo High Resolution od Olympusu computational photograhy­"

Mne to pride skor naopak. Klasicka interpolacia, kde je potrebne 2­/3 informacii na fotke interpolovat ­(doslova ­"vycucat z prsta­"), mi pride ovela vecsie ­"Computational photography​​­", nez snimanie pomocou Foveonu alebo pixel shiftu :­)
^^
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků