Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Radek71 15. 2. 2018 16:53

Presne tak!
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 15. 2. 2018 17:17

Aktuálně čekám na auto, které mne odveze na letiště. Strašně se těším na letadlo zpět do Evropy, které sice už dávno není jako byla, ale pořád je mi tisíckrát bližší, že ta choatická tisíciletá civilizace tady. Udělal jsem 4 fotky mobilem, zrcadlovkou bych jich udělat deset, z toho jednu nebo dvě podle mých představ. Tady je ale takový chaos, že by mi do záběru někdo lezl pořád, miliarda lidí se tu musí nějak projevit.

Kolega bydlí v nějakém místním luxusním mrakodrapu ve třicátém patře a když chodí ráno běhat do přilehlého lesíku, vidí vystrčené hlavy místních ze slumu přes kopec, kteří tam chodí dělat ráno hromadně velkou potřebu. To by mohla být super fotka, ale já ráno běhat nechodím. Po měsíci jsem tu začal pít alkohol a začal jist nějaké sušenky, protože se to nedalo vydržet, doma zase přestanu, odpírání alkoholu a sladkého mi dělalo překvapivě dobře.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 16. 2. 2018 08:02

Sušenky, to som onehdá v jednom menšom meste v Holandsku chcel kúpiť nejaké netradičné sušenky domov rodine, omylom som nakráčal do coffeeshopu a vybral krásne domorobo sušenky. Až pri platení som si všimol krásny obrázok rastlinky na kraji obalu... :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 16. 2. 2018 08:11

pemar píše:Udělal jsem 4 fotky mobilem, zrcadlovkou bych jich udělat deset, z toho jednu nebo dvě podle mých představ.
A bezzrkadlovkou? :--
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 2. 2018 08:48

bob222 píše:Sušenky, to som onehdá v jednom menšom meste v Holandsku chcel kúpiť nejaké netradičné sušenky domov rodine, omylom som nakráčal do coffeeshopu a vybral krásne domorobo sušenky. Až pri platení som si všimol krásny obrázok rastlinky na kraji obalu... :D


A jaký to bylo ? ;-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 16. 2. 2018 08:49

Doufam, ze tady nezlobite. Sem na ctyri dny v Nemecku, nejblizsi volny hotel 60km of kanclu, vsude narvano, specielne na Valentyna a fakt hnusny pocasi. Takze je clovek akorat utahany a zadny fotky a ani cas sledovat forum. Po poledni vezu dva kolegy do Prahy a nasledne ma Lipno za rodinnou, takze to vidim tak maximalne na vecerni rum.... Pak dva dny v Praze a pak na noc 900 km daleko k severnimu mori kam nic nelita, takze autem, po zpatky ceste zastavka v Berline na prespani a pak uz konecne trochu klid a vic casu na foceni a forum.... Btw. k severnimu mori si ten fotak vazmu, ale kdyz vidim agendu, tak na fotky bude cas tak moz a druhy den po poledni pred odjezdem do Berlina. Takze moc necekam.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod bob222 16. 2. 2018 08:51

Vrátil som to, bolo to ešte pred shengenom a neriskoval som ani prechod cez letisko, psi majú dobrý čuch a riešiť taký debilný prúser sa mi nechcelo, kór ak som vtedy pracoval pre medzinárodné inštitúcie.

Dnes bych to asi koštol, jak to šmakuje. ;)

-- 16. 2. 2018 08:56 --

lukas_highenergy.cz píše:Doufam, ze tady nezlobite. Sem na ctyri dny v Nemecku, nejblizsi volny hotel 60km of kanclu, vsude narvano, specielne na Valentyna a fakt hnusny pocasi. Takze je clovek akorat utahany a zadny fotky a ani cas sledovat forum. Po poledni vezu dva kolegy do Prahy a nasledne ma Lipno za rodinnou, takze to vidim tak maximalne na vecerni rum.... Pak dva dny v Praze a pak na noc 900 km daleko k severnimu mori kam nic nelita, takze autem, po zpatky ceste zastavka v Berline na prespani a pak uz konecne trochu klid a vic casu na foceni a forum.... Btw. k severnimu mori si ten fotak vazmu, ale kdyz vidim agendu, tak na fotky bude cas tak moz a druhy den po poledni pred odjezdem do Berlina. Takze moc necekam.


Pri balte som mal foťák 2x, ale nič fotogenické som nenašiel, možno tak gýčovité zábery na tie nemecké sedacie koše na pláži. Možno nejaký ten ostrov, ale na to som nemal nikdy čas... Stále uvažujem nad Mazurskými jazerami, vraj tam je krásne (samozrejme nie teraz...).
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 16. 2. 2018 09:37

lukas_highenergy.cz píše:Sem na ctyri dny v Nemecku, nejblizsi volny hotel 60km of kanclu, vsude narvano, specielne na Valentyna a fakt hnusny pocasi. Takze je clovek akorat utahany a zadny fotky a ani cas sledovat forum.
Ja som mal včera zápas a všetko som prehral :(

Jeden zápas som mohol vyhrať, no v piatom sete som nakoniec prehral 10:12. Dosť ma to štvalo, lebo ten chlapík vyzeral, že to vôbec nevie. No teraz pozerám, že má 55% úspešnosť (ja 36%), tak to asi nie je taká lama a ten jeho "štýl" má asi celkom úspech :hm

Aj s Laurou som prehral, hoci minule jej proti mne vôbec nešlo a sfúkol som ju ako sviečku. Teraz sfúkla ona mňa.
Mimochodom .. dával som tu už tento jej záber? (z minuloročných majstrovstiev Slovenska)
Obrázek

Teraz neviem .. mám viac trénovať (asi nestačí, veď to už hrávam roky) alebo by som sa mal venovať skôr teórii a taktike?
Vyyutobovať si nejaké inštruktážne videá, alebo si zaplatiť si nejaký sparing? :--

-- 16. 2. 2018 09:39 --

Alebo si kúpiť väčšiu raketku? ;-)
Naposledy upravil Ganec dne 16. 2. 2018 09:54, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 16. 2. 2018 09:52

Škoda toho červeného náramku, Ganec.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Devil007cz 16. 2. 2018 09:55

Ganec, ten focu je na stole a ne na holce :)
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 16. 2. 2018 10:18

Tak sa foti akcia s CDAF. Vyhodou mFT potom je, ze v podstate nevidis rozdiel :D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavelmeli 16. 2. 2018 10:19

Podle mě je zaostřeno dobře - límec, ucho, oko... samozřejmě i část stolu ve stejné vzdálenosti.
Názory návštěvníka Gance zrovna nemusím, ale k této fotce nějaké výhrady bych neměl - o náramku přes pusu již psal bob222. Akorát nevím proč nebyla použita fotka o 0,1 sek. dřív nebo později, když podle tvrzení je tak skvělé vybírat správný moment z kulometní palby :)
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 16. 2. 2018 10:26

bob222 píše:Škoda toho červeného náramku
jj, škoda

pavelmeli píše:Akorát nevím proč nebyla použita fotka o 0,1 sek. dřív nebo později, když podle tvrzení je tak skvělé vybírat správný moment z kulometní palby
To preto, lebo toto bol len jeden zo skúšobných záberov (na P-čku), ešte bez zapnutej sekvencie (len s nastaveným WB).
(preto je odfotená na také nízke ISO a na tak relatívne dlhý expozičný čas)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelmeli 16. 2. 2018 10:39

jj se dá pochopit... a nějaké nezkušební záběry (už ne na P-čku) a s rychlejším expozičním časem se povedly?

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 16. 2. 2018 12:37

Ganec píše:
lukas_highenergy.cz píše:Sem na ctyri dny v Nemecku, nejblizsi volny hotel 60km of kanclu, vsude narvano, specielne na Valentyna a fakt hnusny pocasi. Takze je clovek akorat utahany a zadny fotky a ani cas sledovat forum.
Ja som mal včera zápas a všetko som prehral :(

Jeden zápas som mohol vyhrať, no v piatom sete som nakoniec prehral 10:12. Dosť ma to štvalo, lebo ten chlapík vyzeral, že to vôbec nevie. No teraz pozerám, že má 55% úspešnosť (ja 36%), tak to asi nie je taká lama a ten jeho "štýl" má asi celkom úspech :hm

Aj s Laurou som prehral, hoci minule jej proti mne vôbec nešlo a sfúkol som ju ako sviečku. Teraz sfúkla ona mňa.
Mimochodom .. dával som tu už tento jej záber? (z minuloročných majstrovstiev Slovenska)
Obrázek

Teraz neviem .. mám viac trénovať (asi nestačí, veď to už hrávam roky) alebo by som sa mal venovať skôr teórii a taktike?

--------------------------------------------------------------------------

Když mi pošleš fotky a videa z tvých zápasů, tak ti mohu zkusit říci svůj názor. Z toho, co jsem viděl, tak z triumvirátu údery-pohyb-taktika byla nejslabším článkem taktika, byt i u těch zbývajících dvou věcí bylo co zlepšovat. Trenér pomůže první radou, ale pak to musí být v tvojí hlavě, to vidím jako největší problém, přečíst hru a dodržet správnou taktiku. U úderů bych zapracoval na začátku a dokončení úderu, bylo to moc trhavé, nemáš pak dostatečnou kontrolu.

Já mám třeba nejhorší bekhend ze všech hráčů v soutěži a prakticky nulový pohyb, takže by mne prakticky každý hráč z nejvyšší krajské soutěže měl porazit, nezahraji více než pět úderů po sobě bez toho, aniž bych další nezkazil, takže stačí držet míčky na stole a teoreticky musím prohrát s každým 11:0. V praxi ale hladce vyhrávám třetinu zápasů a v druhé třetině se mnou svádí soupeři pětisetové bitvy, a to všechno kvůli taktice, soupeři mi neberou podání a mají problém mi vrátit forhendový topspin.

-------------------------------------------------------------

Mimochodem, když mi takhle někdo stojí a podá dlouhý servis do forhendu, tak následný topspin křížem ze stolu nemá šanci stihnout, i když má třeba rychlé nohy jako třeba Jan Valenta z Kladna, musí to dát na střed nebo do bekhendu nebo krátké.

-------------------------------------------------------------

Zkus se nechat vyfotit nebo natočit a pošli mi to, to nemůže být problém, vždyť Olympusem to dovede každý, ne?
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků