Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Radek71 11. 10. 2018 14:11

Byl to Ganec jak tak dlouho radil az v jedne vete napsal, ze s bleskem je to proto, ze mu porad vyskakoval blesk?
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 10. 2018 14:22

Boze prosim, nech ano. To uz by bol naozaj gol :D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rodri 11. 10. 2018 14:29

bob222 píše:Veľmi zaujímavý rozhovor o FOTENÍ!
G nech to radšej nečíta, lebo porodí ježa...
https://technet.idnes.cz/stanislav-pete ... c_foto_kuz


Je to radost se kouknout, jak se děla řemeslo pořádně. Opravdu paráda.Rád se dívám i na tohodle pána - https://www.adorama.com/alc/host/gavin-hoey -. Lidi, co opravdu ovládají svoji práci, mám v úctě.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 11. 10. 2018 14:30

Fotím s Olympusem OMD M1 Mark II. A včera jsem si koupil nový stativ. Jsem také oportunista kolísavý a odpadávající ? Mám takový zvláštní pocit.....
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 11. 10. 2018 14:42

Pavel Breit:

Nemysli si, že tě vlastnictví Olympusu chrání před spravedlivým hněvem lidu. Takoví oportunisté, co si koupí Olympus a myslí si, že je inkvizice neodhalí, ti se šeredně pletou a Gancova komunita Olympusáků musí být očištěna od všech falešných soudruhů.

Robespierre nechal popravovat strůjce francouzské revoluce, Gottwald popravil Slánského, Stalin popravoval kde koho ze svého okolí, Kim Čong Un dokonce strejdu a Ganec má mít slitování?
Nechť odpadne, čo je kolísavé! Nechť odpadne, čo je oportunistické!

Prozradil ses tím, že používáš stativ, symbol sionismu. A dokonce gripu by se panáčkovi zachtělo! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 11. 10. 2018 14:53

Pavel Breit píše:Fotím s Olympusem OMD M1 Mark II. A včera jsem si koupil nový stativ. Jsem také oportunista kolísavý a odpadávající ? Mám takový zvláštní pocit.....

Oportunisto, já fotím a točím s mFT, Oympusákům jsem kafral do zpracování videa, fotáky jsem jim testoval, zván na tiskovky chodil, ale Ganec to odhalil, je to protože systém mFT nenávidím. Takže nejseš v tom sám.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 11. 10. 2018 15:05

... a na mučidlech se přiznáš k blesku a režimu "M" a jseš ztracenej.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 10. 2018 15:28

Este tak najst niekoho kto foti do rawu.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 11. 10. 2018 15:30

ForeignerOnEarth: čo sa tak horlivo snažíš prekryť sarkazmom? :hm

1) uvedomil si si vari fakt, že najväčším problémom DSLR je práve OVF, v ktorom nevidno akú expozíciu foťák zvolí?
(ako bolo zrejmé z diskusie “divne barvy a jas u 4OOD”)

2) ochraňuješ "spolu-nikonistu" chvd, ktorý si myslel, že foťák so sériovým snímaním vydrží fotiť len 5 minút?

3) zakecávaš citácie ltokara, ktoré ťa (napríklad) usvedčovali z nesprávneho presvedčenia o DR na ISO 100 u Olympusov?

4) uvedomil si si vari, že aj ty si až po dosť dlhej dobe začal vnímať prvé problémy s DSLR?
(že aký si bol spočiatku naivný .. alebo že si bol naivný aj nedávno?)

5) alebo až teraz si zistil, kde si predtým kvôli DSLR robil nejaké chyby ktoré by si bez nej nerobil?
(prípadne si si nejaký problém uvedomil až po 14 rokoch?)

6) až teraz ti došlo, že APS-C už medzi FF a mFT nemá "toľko miesta" ako v minulosti?
(alebo že Nikon utrpel omnoho viac, ako utrpel/utrpí Olympus?)


.. alebo nebodaj ťa zabolela nejaká iná "krutá pravda", ktorú sme tu naposledy riešili? :--
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 11. 10. 2018 15:34

Fidko píše:Este tak najst niekoho kto foti do rawu.
Tak to už mě rovnou popravěj, protože jako já i mnoho jiných fotografů propadá ideovému zmatku a není s to se oprostit od emocí podnícených a nadále rozjitřovaných....Tak snad se vykoupím hiresem (jeřáb ve větru...)
Přílohy
PA100030.jpg
Naposledy upravil Pavel Breit dne 11. 10. 2018 15:39, celkově upraveno 1
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 11. 10. 2018 15:37

Chlapi, ja by som ubral. Géčko spomína elektrický prúd, pílenie, cirkulárku, žiarovku, aby z toho nebol Texaský masaker motorovou pílou.....začal som obzerať na Alze Olympusy, radšej bez mučenia :)

P.S. Géčko, uvedomuješ si, že najväčším problémom CSC je EVF ? To sa v živote stáva, že to isté je najväčšou výhodou a nevýhodou zároveň.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 10. 2018 15:45

Pavel: ten high-res je perfektny. Ja som tomu popravde velmi neveril a skusil som len par fotiek, ale asi sa do toho fakt opriem. Toto je naozaj uplne iny level nez co dokaze 50mpix snimac. Pouzil si pri tom kalendar ?
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 11. 10. 2018 15:50

Pavel Breit píše:Fotím s Olympusem OMD M1 Mark II. A včera jsem si koupil nový stativ. Jsem také oportunista kolísavý a odpadávající ? Mám takový zvláštní pocit.....

Si .. uz tu niektomu (majitelovi bezrkadla) Ganec vysvetlil, ze je vlastne len prezleceny zrkadlovkar so zlymi navykmi :D

-- 11. 10. 2018 16:52 --

Ten hires sadol :D

-- 11. 10. 2018 16:53 --

Apropo, ake citacie som daval, co ABC usvedcovali ? Dako som mimo :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 11. 10. 2018 16:00

Tady jsou mimo všichni. Jen Ganec se tvrdošíjně drží tématu.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 11. 10. 2018 16:27

Všichni jedem na dálnici v protisměru, len Gokot je lietadlo.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků