Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod wikxzen 10. 2. 2019 22:28

FXE1 - však v pohodě. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 10. 2. 2019 22:52

Niektoré výrobky si človek začne vážiť až po určitej dobe, za spoľahlivosť a bezporuchovosť. Ak niečo funguje 30 rokov tak som už nesvoj. Na druhej strane nové auto ktoré malo na 108000 km a 18 závad ťa riadne na.erie:)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 10. 2. 2019 23:18

pemar píše:Mimochodem, Ganec tu svoji kalkulaci upravil, ale stejně ji má blbě :-D .
Čo konkrétne sa ti tam nepozdáva? :--

-- 10. 2. 2019 23:32 --

Davidof píše:Ganec

Zajimavý srovnání.

Kdybych uvažoval o A9, ale chtěl se držet trochu při zemi, dal bych do tvého srovnání možná radši 70-300 od Sony, tam by to vyšlo trochu jinak.
Ta 70-200 má výhodu hlavně tehdy, když jí používáš na 200/2,8 , tam je už ta výhoda 2EV
To je pravda, že u 200/2.8 by to bol už rozdiel 2 EV.
Ale zase tam kde nie je potrebný dlhý dosah, je už možné použiť na šport pevné svetelné sklá. Napr. mZuiko 75/1.8

Keby si dal do toho porovnania 70-300 - ktorá je menej svetelná - tak sa tým výhoda väčšieho snímača zrušila úplne.
(no a foťák by pomalšie zaostroval, kvôli zhoršnej fyzickej svetelnosti)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 2. 2019 04:25

Co je kde mozne pouzit je naozaj nepodstatne. Podstatne je, ze tam kde ty musis 75 f1.8 ako mFT etalon, moze fullfrejmista pouzit nieco okolo 150 f3.6 co sice asi neozenie, ale vyslo by ho to cca narovnako. Skratka tam, kde ty potrebujes mFT etalony fullfrejmistom casto staci priemerne sklo. Ano, dajme tomu, ze stratia vyhodu FF, no cenovo budu inde.

Fotak by pomalsie nezaostroval. Mozno by to platilo ak by slo o ten isty fotak, ale to nie je tento pripad a A9 bude skratka vzdy ostrit rychlejsie.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 11. 2. 2019 06:01

S tou cestou zpátky je to někdy sranda.

Volskwagen prý nabízí majitelům elektroaut službu, že si mohou na dovolenou zdarma půjčit dieselový Passat. Mysleli to dobře, je úplně jasné, že kvůli zatím nízké hustotě nabíjecích stanic a menšímu dojezdu třeba do Francie nebo Itálie na lyže nebo do Chorvatska k moři je to jasné lepší volba než elektroauto, ale zákazníci si to prý nepůjčují, raději nikam nepojedou, protože “není cesta zpátky”.

Tady mi ty diskuse připadají podobné, ještě jsem tu neslyšel od nikoho, že zjistil, že bezzcadlovka mu nevyhovuje a že se vrátil k zrcadlovce.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 2. 2019 06:09

U mna je to tak, ze bezzrkadlovka mi vyhovuje v mnohych ohladoch, ale DSLR by pre mna bola vyhodnejsia z ekonomickeho hladiska a mna ako hobby cvakaca nic viac az tak zasadne nezaujima. A plus by tam bol bonus v podobe lepsieho AF oproti tomu co mam teraz, ale to uz az tak podstatne nie je.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 11. 2. 2019 06:40

Je to zajímavé, že si to málokdo přizná, že se ukvapil a měl ještě počkat, což bych čekal hlavně u majitelů prvních generací, kdy ty foťáky byly (minimálně z mého pohledu) z funkčního pohledu příšerné. Ty evoluční generace jsou už vylepšené, ale ani po těch sedmi nebo osmi letech ta technologie není ve všem lepší a i proto zatím bezzrcátka ty zrcadlovky ještě neposlaly do muzea, což na trhu vytvoří agónii, protože třetina trhu se bojí koupit další zrcadlovku (u nevěří, že firmy budou do té technologie dostatečně investovat) a bezzcadlovka je neoslovuje. Můj odhad je, že tahle agónie bude trvat ještě aspoň 2-3 roky.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 11. 2. 2019 07:06

Nemyslím si. Třeba já neznám žádný důvod, proč bych měl zpátky do zrcadla. Už několik let mi technika bezrcátka vyhovuje.
Přílohy
P2090100B.jpg
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 11. 2. 2019 07:21

No nevím nevím, v současné době je to už jen ta ergonomie, o kterou se lze opřít v boji proti bezzrcátkům.

Z toho čistě technického hlediska, které se tu hodně bere vážně, jsou bezzrcátka už v současné době na špičce. A hlavně mají jasnou vizi dalšího rozvoje, jak technického, tak i rozvoje systému jako celku.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod DUDISKO 11. 2. 2019 07:24

Pavel. Postuj častejšie také tety nech majú radosť z tohoto vlákna aj tí, čo tu "nebojujú".. No a aj k tým bezzrkátkam možeš niečo dodať :-)
DUDISKO
Návštěvník


Odeslat příspěvekod pemar 11. 2. 2019 07:44

Ta fotka té pani od Pavla Breita mi hodně připomíná chela :-). Ale proč ne, na hezkou holku se podívám rád (i když ty od chela se mi líbily některé víc, na modelky měl čich).

Jinak já to vidím cca na třetiny, pokud nechám stranou video. Zhruba třetina lidí fotí věci, na které bezzcadlovka stačí a je tudíž spokojená. Druhá třetina fotí věcí, kde má bezzcadlovka problém (třeba BIF nebo Sport se dá bezzcadlovkou už dneska také vyfotit, ale je to pořád ještě větší pakárna s větším odpadem) nebo je drahá nebo se někomu EVF pořád ještě nelíbí, to je třetina kupující zrcadlovky a třetina nemá názor a váhá, ti nekupují nic. Problém je v tom, že přes veškerý vývoj bezzcadlovek tahle skupina početné roste, takže trh padá, a to přesto, že do něj vstoupili Nikon a Canon nebo spíše právě proto, protože lidé budou čekat, až CaNikon přijde s další a lepší generací. Vypadá to, že tahle skupina v příštích letech poroste, protože enthusiasti mají nakoupeno.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod DUDISKO 11. 2. 2019 07:50

kozakm píše:https://www.facebook.com/groups/213177295539788/permalink/1049769581880551/

Nejde to otvorit
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 11. 2. 2019 07:57

Pavel Breit píše:Nemyslím si. Třeba já neznám žádný důvod, proč bych měl zpátky do zrcadla. Už několik let mi technika bezrcátka vyhovuje.


Tu je to ozaj jedno, to dáš aj na film, aj takú pohovku by som niekde zohnal, ale tú babu nemám ani šajnu odkiaľ vziať..... :D Toto nikdy nesklame.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 11. 2. 2019 08:02

DUDISKO píše:
kozakm píše:https://www.facebook.com/groups/213177295539788/permalink/1049769581880551/

Nejde to otvorit

Odkaz na uzavřenou skupinu “Jsem Nikonista”, stránka skupiny Fotori (půjčovna fototechniky) Viktora Šulce z Brna. S velkou reklamou na Z7 a Z6.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků