Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod basa333 8. 12. 2017 08:36

viz má poslední věta
basa333
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 8. 12. 2017 09:37

basa333 píše:celá ta diskuze asi skončí až v okamžiku, kdy někdo z nich začne místo focení natáčet video a z něj vybírat jednotlivé záběry. pak bude konec všeho 10 fps nebo 20 fps a zvuku zrcátek
Ale to sa už dá aj teraz: v Panasconicu GH5 je 6K photo mód ;-)
(majú to aj iné Panasocniy, ale tam je to len 4K photo)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod basa333 8. 12. 2017 10:21

já vím, já to myslel jen pro zaryté dslr-hardcorefans :-)
basa333
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 8. 12. 2017 11:02

Takových je tu velice málo. Drtivá většina lidí, kteří oponují Gancovi, má oboje nebo dokonce jen mirrorrless. Oponují z dobrého důvodu. Jsou to jen foťáky s výhodami i nevýhodami a ne božstva.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 8. 12. 2017 11:21

basa333 píše:já vím, já to myslel jen pro zaryté dslr-hardcorefans :-)


Dobré ráno světe, pro informaci, majitelů DSLR SLR i CSC je tady kvantum, a protože fotí a nemají tunelové vidění jako G, tak umí ocenit výhody a kriticky vyhodnotit nevýhody každého fotáku i skla. To jen jeden nefotograf si myslí že zbaštil Šalamounovo lejno a trousí 22/7czoviny na všechny světové strany. Jako teď tu 4k a6K v panasonicích. Sám to nemá, nevyzkoušel, ale bezvadně ví že to je bezva třeba na focení letadel. A pokud mu lidé, co s tím mají praktickou zkušenost, páč to maj doma a fotí s tím, řeknou, že to je zatím fukce z limity, tak to nepla, protože on v Gancovkách píše něco jiného. Takže to jen aby bylo jasno, proto opakuji dobré ráno světe.

-- 8. 12. 2017 11:24 --

Ganec píše:
basa333 píše:celá ta diskuze asi skončí až v okamžiku, kdy někdo z nich začne místo focení natáčet video a z něj vybírat jednotlivé záběry. pak bude konec všeho 10 fps nebo 20 fps a zvuku zrcátek
Ale to sa už dá aj teraz: v Panasconicu GH5 je 6K photo mód ;-)
(majú to aj iné Panasocniy, ale tam je to len 4K photo)

Ganče, ty jsi vážně cyp jak lampa (pru outlocity, cyp není nadávka, ale ostravske konstatování při pohledu na totálního nedouka) Ta funkce má limity v AF, že její používání je takřka nulové, už jsem ti to psal a tu furt kvákáš ty svoje kachny. Jsi normální?
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 8. 12. 2017 12:18

Nemáte někdo zkušenosti s polským obchodem fotoplus.pl (z Krakova)?
Ty ceny tam mě velmi zaujaly.
Např. věci od Sony:

A6300 - 22.300 x 28.000 u nás
A6500 - 35.700 x 47.400
A7RII - 71.700 (+ cashb. 9.000) x 84.500 (+ cashb. 8.000)
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 8. 12. 2017 12:25

Tak nevím chlapi, keď sa to tu rozbehne, tak mi pripadá že väčší zmysel má debata o tých ponožkách a rume.
P.S. To 4K video a vycvakávanie obrázkov som si skúsil a tých limitov tam je viac než dosť. Ale klusajúcu bežkyňu za dobrého svetla to dá. :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 8. 12. 2017 12:36

Nebylo prokazano, ze 22/7 je vetsi nez π?
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 8. 12. 2017 14:24

cport píše:Nebylo prokazano, ze 22/7 je vetsi nez π?

Možná, pak se v tom přípádě jedná o tzv. šrapnel.
feanoor:
V Krakowe jsem kupovoval přímo na krámě. Ceny byl fajn a tak jsem spojil příjemné s užitečným. Navíc to není z Ostravy daleko (tedy pro mne). Pokud ti nedělá problém polština, tak není co řešit a navíc si i zafotíš.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 8. 12. 2017 14:27

Grimjaur
Díky za info. Udělal bych si výlet, v Krakově jsem ještě nebyl, prý je to krásné město.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 8. 12. 2017 15:30

Já mám k Polsku vyloženě kladný vztah, stejně jako k Slovensku, takže doporučuju. Přeci jen je to jedno z nejdůležitějších měst, a ta historie se tam prohnala docela fest.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 8. 12. 2017 16:34

A hlavne zostalo zázračne zachovalé aj cez 2sv.v., keď Waršava bola prakticky zrovnana so zemou...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 9. 12. 2017 13:17

Nemam ted cas, ale vecer probereme obranu Warsavy a Tadeuse Bór-Komorowskeho.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 9. 12. 2017 13:31

Czterej pancerni i pies jsou zábavnější.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 9. 12. 2017 16:58

Grimjaur píše:4k a6K v panasonicích. Sám to nemá, nevyzkoušel .. A pokud mu lidé, co s tím mají praktickou zkušenost, páč to maj doma a fotí s tím, řeknou, že to je zatím fukce z limity, tak to nepla, protože on v Gancovkách píše něco jiného.
No pokiaľ to napíšeš len ty, tak to nič neznamená.
Hlavne keď tu niekto iný z toho módu pridá nejakú fotku (konkrétne: psa vo výskoku) ;-)

Grimjaur píše:Ta funkce má limity v AF, že její používání je takřka nulové, už jsem ti to psal a tu furt kvákáš ty svoje kachny. Jsi normální?
Podobné limity má aj samotná zrkadlovka: treba ku nej objektív a kartu s voľným miestom, inak nič neodfotí ;-)

-- 9. 12. 2017 17:02 --

Pre Grimjaura:
bob222 píše:P.S. To 4K video a vycvakávanie obrázkov som si skúsil a tých limitov tam je viac než dosť. Ale klusajúcu bežkyňu za dobrého svetla to dá. :D


Že má nejaká funkcia limity je "napuosto noumání".
(nič nie je neobmedzené, teda s limitmi sa počíta)
Netreba ju kvôli tomu zatracovať.
(hlavne keď dosahuje výsledky)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků