Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 4. 12. 2018 06:38

V lednu 2019 má přijít D6 a v roce 2020 bezzrcadlovka na úrovni D5. Od D6 očekávám cca 15-20% nárůst výkonu oproti D5, Nikon má patentovaný hybridní hledáček pro zrcadlovky a hybridní snímač, který umí by mohl zvednout výkon AF bezzcadlovky na současnou zrcadlovkovou úroveň.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 4. 12. 2018 07:14

Na tu D6 som celkom zvedavy...a na dalsie verzie CSC tiez.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 4. 12. 2018 07:36

pemar píše:V lednu 2019 má přijít D6 a v roce 2020 bezzrcadlovka na úrovni D5. Od D6 očekávám cca 15-20% nárůst výkonu oproti D5
Nový Olympus má byť 2x výkonnejší:
(FT5) E-M1X has twice the speed of the E-M1II :-))
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hlava 4. 12. 2018 07:46

Jaj, tak to mi hned neco pripomnelo, sorry, to neslo :-)
http://prigl.cz/jak-se-chlasta/vic-dela-ceskyho-chlapa/
Hlava
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 4. 12. 2018 08:30

2 Hlava

Skvelé, platí aj v SK
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 4. 12. 2018 08:48

pemar píše:V lednu 2019 má přijít D6 a v roce 2020 bezzrcadlovka na úrovni D5. Od D6 očekávám cca 15-20% nárůst výkonu oproti D5, Nikon má patentovaný hybridní hledáček pro zrcadlovky a hybridní snímač, který umí by mohl zvednout výkon AF bezzcadlovky na současnou zrcadlovkovou úroveň.


Vypoctovy vykon bude podla mna vyrazne vyssi nez u D5, ale je otazne aky vplyv to bude mat na AF. V kazdom pripade si nie som isty, ci je tam dostatocne velky priestor na posun :-D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 4. 12. 2018 08:56

Tak nemusim mit NAS. Stejne jako stativ nebo hadrik na objektiv. Co vsechno nemusim mit netreba probirat. Spis jsem hledal nekoho, kdo ma nejaky workflow - treba Kozak.
Me nezajimaji technicke jednotlivosti typu "USBC je velmi rychle, fotka se ti prenese za 1s", nejsem laborator a nepisu roman o IT.
Potrebuju funkcni celek a zejmena mam achillovu patu, kdy jsem velmi, velmi nervozni, kdyz se zacina nestandardne manipulovat s daty. Napriklad kdyz najdu 3 foldry, v kterych je to stejne, respektive ve dvou skoro to stejne a v jednom 1/3 fotek co jsou i v ostatnich dvou. Zacnu to kopirovat do sebe a zacinaji problemy, nakopiruju ze zalohy soubory co jsem v produkci smazal - to je takova klasika, ze clovek o nic neprijde, ale pak ma ve folderch soubory, co nema v katalogu, takze LR ukazuje 56 souboru, je jich tam 63 apod.
Za poslednich cca 14 let jsem odladil toto cele tak, ze nedoslo k nicemu ani naznakem, asi od roku 2004 nize v tom mam castecne bordel.
Ted mam strach, zejmena kvuli videiim, kde nemam praxi a zaroven mam stroj, ktery muzu vzit sebou a kdyz jsem nekde pres 2-3 dny, tak muzu na miste ukazat cast prace a nechat si chvalit nejaky koncept a neco jednodusiho i rovnou predat.
No a mam trochu neduveru k lidem, protoze dneska radi kazdy, nekdo radi tisknout v rukach medailonek s panenkou marii na prsach, nekdo nejist maso, nekdo delat rano 5 drepu. Tezko vedet, jestli je dobrych 5 nebo 7 drepu rano, tak se hodne orientuju podle toho, kdo to rika. Takze si poslechnu "instaluj fileserver" nebo "nech bezet desktop" ... tak urcite, chci mit doma porad zapnuty desktop...
Jo pamatujete roky cca 2003 apod a ten boom s domacima kinama? Uvazoval jsem, ze si neco koupim ale nerozumel jsem tomu a radili me. Jeden byl obzvlast agilni, propagoval "velmi vybaveny pocitac s velkym monitor, kde se na to nejlepe diva"... furt mi to prislo divny a on furt neco pocital, rozliseni vzdalenosti, vyhodnost prehravani z disku az jsem se teda zeptal, jakou ma vlastne bednu v obyvaku, kde to ma umisteny, kdyz na tom PC teda asi i pracuje, jak ma dlouhy kabely ke stolu apod .... a on rika "no mam to normalne u stolu v pokojicku, v obyvaku nic mit nemuzu, matka by me servala".... takze ja jsem ladil tyden neco s clovekem, co se kouka na filmicky v pokojicku do sluchatek a maminka okupuje obyvak.
Takze fakt driv nez bych resil omezeni na ethernetim portu bych si overil, ze radil ma normalni provoz, ze si nekdo neuklada vysocina-2004-strom-retus-saturace.jpg a do dokumentu do pictures a puvodni JPG maze, protoze uz ma "ten upravenej".

-- 4. 12. 2018 09:19 --

Oprava. Puvodni JPG nemaze, protoze ten primo edituje :-)

-- 4. 12. 2018 09:30 --

Zrovna se soudi nekdo s Adobe.... zmackl v Photoshopu?? "delete cache" a smazalo mu bez moznosti recovery 50 000 fotek.
"Dobry" je, ze ty fotky mel bez archivu/zalohy. Adobe to pry uznalo, ale davalo doporuceni, ze tak jak si to on ukladal, se to "ukladat nema". Asi by to slo dogooglovat.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 4. 12. 2018 09:38

Radek71 píše:Spis jsem hledal nekoho, kdo ma nejaky workflow
Tak založ o tom osobitnú diskusiu
.. alebo to rieš napríklad tu: viewtopic.php?f=206&t=1275526&p=11816792&e=11816792

To fakt nemá nič s bezzrkadlovkami a APS-C zrkadlovkami...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 4. 12. 2018 10:22

To je fakt, a ve sprše se taky nečůrá. Tycho de Brahe ve sprše taky nečůral a kam to dotáhl.
Radek71: Vzdej to, ono to stejně nemá pořádné řešení. Já to znám z vlastní zkušenosti - aktuální situace je nah@vno, takže začnu realizovat opatření, promýšlet systém, bazírovat na postupech a výsledek je ten, že je to taky nah@vno, ale trochu míň.
U nás doma řešíme data už druhým rokem a pořád jsme se ještě nedomluvili, jak to uděláme. Teda, já jsem zahájil výkopem: "rozchodím NASko a dva 6TB IronWolfy, bude to stát jenom 16 000". Moc se to nesetkalo s pochopením, ačkoliv teda máme důsledně oddělené účty a platil bych to ze svého. Asi se budu tvářit, že jsem vzal levnější disky a že to jako stálo jenom 11 000.
Každopádně, úvod do situace: máme doma dva ntb s Win, jednoho MacBooka, dva iPady, jedno MiniPC WIindows u televize, velký displej místo televize a k němu settopbox. Všechno (krom settopboxu) je to připojené na Time Capsule, kde mám zálohy MacBooka od roku 2011 a taky filmy, písničky, data, všechno možné kromě fotek. MiniPC má na svém disku uložené většinou pohádky a nějaké operativní zálohy z iPhonu, když se má někam jet a fotit a s hrůzou se zjistí, že je na telefonu volných 92MB. Většinu pohádek nebo filmů máme na Time Capsule, ale kvůli fragmentaci se některé začínají dost zasekávat a neměl jsem na to nervy, tak jsem koupil externí disk do USB, kde je všechno video, všechno audio a všechny naše data. To MiniPC je docela pomalé, hlavně kvůli pomalému a malému (320GB) ntb disku. Takže než to puštět třeba kvůli písničkám na Youtube, tak je lepší vytáhnout jack z monitoru a píchnout ho rovnou do mobilu a pouštět to z mobilu. Do toho mám externí disk se všema fotkama, radši jsem si koupil ještě jeden jako zálohu a snažím se to udržovat synchronizované. Marně. Do toho mám ještě asi tři různě staré notebookové disky s různýma nepotřebnýma historickýma zálohama. Jo a v tom MacBooku mám krom 128GB SSD ještě 640GB plotnový disk se zálohama fotek a videí z kamery(20 let staré poklady). Blíží se Svátky a je zase potřeba vybírat fotky pro tisk nebo na hrnečky a kalendáře. Fotky sice mám, ale strašně špatně dostupné. Člověku se fakt u toho nechce sedět, sice má perfektní monitor připojený k tomu notebooku, ale radši by se vyvalil do křesla a vybíral to na tabletu.
Takhle by to dál nešlo. Vymyslel jsem následující řešení - vyhodit settopbox, vyhodit miniPC, monitor zanést do sklepa a pořídit smartTV s DLNA. Tuto připojit do domácí sítě s NASem, kde by byly dva 6TB disky (2TB audiovizuálních blbin, 600GB fotek a videí, 400GB záloh počítačů atd.) zrcadlené kvůli bezpečnosti. Uvolnilo by se mraky externích disků (co s něma? asi další záloha notebooků) a bylo by jasné, že vše je na jednom místě a zálohované. Dál by na ta data šlo přistupovat z mobilů a tabletů (v krizové situaci i mimo domov) , Synology má aplikace Fotky, Videa, Data i pro iOS - ideální situace. Než teda člověk začne přemýšlet, jestli první nasype data na NAS a až následně je bude upravovat a promazávat. (Takže na třídění sice nebude sám, ale na disku budou akorát díry a rostoucí fragmentace). Nebo se vyhne fragmentaci a bude kopírovat až hotové upravené protříděné složky fotek. Fotky se mu tak budou hromadit na notebooku, nezálohované a na všechno bude sám. Ono to nemá řešení. To ani nemluvím o nějakých katalozích.
Zkrátka člověk do toho musí narvat spoustu peněz, ještě se uskromnit v požadavcích a stejně cítí, že to není úplně ono.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 4. 12. 2018 10:46

NAS, DLNA a SmartTV jsem měl před tím, než mi odešel NAS.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 4. 12. 2018 11:02

A co to bylo za model?
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 4. 12. 2018 11:29

Každý to máme trochu ináč. Mám sice jednoduchý NAS s 10 TB, film, hudba, ale používam ho len na domáci prístup. Cloud vôbec, napriek tomu že ho odporúča 4 z 5 Snowdenov :)
Inak klasika, ´dalších 25 TB v podobe interných, externých SSD, HDD . Cennejšie veci (videá od r 1978) zálohovane aj na 50 GB BD diskoch.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 4. 12. 2018 12:44

Melancholický Trol píše:A co to bylo za model?

Čeho? NAS byl tuším WD My Cloud Pro, televizor Sony Bravia KD.

S tímto řešením jsem byl velmi spokojen v rámci domácnosti, ale třeba někde na Bali je to docela k ničemu. A na ten NAS mi odešel úplně kompletně a nevratně (vyhořel), ani specializovaná firma tehdy data nezachránila.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Allien driver 4. 12. 2018 13:05

Tak to asi nebude dobrá správa pre Radka. A naviac mu hrozí zamotanie sa v dátach. O:-)
No ja si neviem dosť dobre predstaviť ako môže niekto pracovať s fotkami na NB monitore, ale je to len môj pohľad, ani ten procesor a ani tá grafická karta zrejme nebudú výkonovo na špičke v porovnaní s desktopom.
Flor.cz má podľa mňa najviac jednoduchý návod pre vás ako si zjednodušiť súžitie s dátami s minimom nákladov.
No ale kto chce kam.... tak už aspoň viem prečo je Trol Melancholický (len žart)
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 4. 12. 2018 13:33

Radek71: kdybys to pořádně četl, tak s tím fileserverem to byla reakce na Itokara, já ti fileserver na desktopu neradil, když se chceš desktopu výhledově zbavit.

Jinak file serverem jsem myslel sdílení souborů z desktopu, já měl takto nastavené sdílení filmů, hudby a fotek přes DLNA do televize. Nemusel jsem kupovat a řešit NAS a mít data duplicitně s nutností synchronizace. Je fakt, že primárně používám desktop. Běžící desktop není zas takový problém, procesor v idle režimu moc nežere. A v tom NASu taky nonstop běží počítač akorát míň výkonný.

Na zálohu používám externí disk, který připojím cca jednou za týden, takže není pořád v zátěži a teoreticky by měl dýl vydržet
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků