Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod wikxzen 18. 6. 2018 20:27

Prosím o komentář či reference k tomuto:
https://www.365dninabali.cz
Někdo se na to chytl, ale já se ho snažím spíše odradit, ale můžu se mýlit a třeba je to v pohodě(?).
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 18. 6. 2018 21:09

Sleduji na Facebooku podobnou dvojici, ten příběh na mne nepůsobí moc důvěryhodně, ale nechci nikomu křivdit. Nicméně, ta část ostrova a ty pláže, které jsou v tom odkazu, těm bych se asi spíše vyhnul, je to podle zkušenosti turistická past pochybné kvality, často se tam třeba organizují večeře na pláži, abyste neviděli, co jíte, my jsme se tam zastavili jednou při výletu na Tanah Lot a stačilo to. Na Bali jsou skutečně zenová místa, které za to stojí, ale jinde.

Já nechci svůj vkus vnucovat jiným, to ani náhodou, na Bali se dá s relativně nízkým rizikem ve srovnání s jinými oblastmi Indonésie a Asie vyměnit část komfortu za autentický zážitek, nemusíte přitom trávit pobyt v luxusním resortu (ale nic proti, některé stojí za ten zážitek, třeba v Nusa Dua). Tyhle oblasti najdete třeba ve městě zvaném Ubud a na severozápadě, něco třeba i v turistické oblasti Tanjung Benoa a Nusa Dua.

Z těch fotek bych řekl, že ten standard je u té internetové nabídky dost nízko.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Flor.cz 18. 6. 2018 21:51

Stačil mi první odstavec - "Hledali jsme místo, které má tu pravou balijskou atmosféru, je na strategickém místě a je "ještě nezkažené" turismem. Naše vila se nachází 10 minut jízdy od známých pláží, jako Berawa beach, Echo beach, Batu Bolong beach."

To jsou strašný kecy, ta vila je v nejvíc turistické oblasti Bali. Stačí se podívat na mapu kolik je kolem Berawa beach barů. Taky bych doporučil Ubud, moc hezký město. A má výhodnou polohu cca uprostřed Bali, kolem je spousta zajímavých míst na výlety. Ale turistů je tam taky dost.

Hledat na Bali místa "ještě nezkažené turismem" lze jedině v nějaké turisticky nezajímavé venkovské oblasti. To spíš Lombok, ale i tam už se to dost rozjelo. Jak na Bali tak na Lomboku jakmile místní vidí bílého turistu, tak nabízí všechno možné - taxi, náramky, výlety. Ale jsou přátelští, rádi si popovídají. Celkově na Bali je hodně pohodová atmosféra.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 18. 6. 2018 22:37

Mně se třeba ta turisticky nezajímavá venkovská oblast hrozně líbila :-)

Jinak Ubud mi přijde taky jako brutální past na turisty, ale z okolí Kuty a Denpasaru jsme zdrhali hned po příletu, tak třeba jenom nemám srovnání.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 19. 6. 2018 00:05

To mě taky. Byla to asi 2 km procházka kolem rýžových políček, pak prales a pak brodění kaňonem, který nezná ani většina místních. Potkali jsme tam všeho všudy jednoho domorodce, který nám udělal výklad o posvátnosti toho místa, jak se tam mísí mužská a ženská řeka. Ale nedovedu si představit, že bych tam strávil týden.

V Ubudu se nám líbilo asi nejvíc. Hodně to souvisí s místem, kde jsme bydleli. Vila zastrčená v boční uličce s terasou s výhledem na rýžové pole. Přitom docházková vzdálenost do centra po relativně klidné ulici, kde byla spousta restaurací a warungů za dobrou cenu. No a v okolí spousta zajímavých míst na výlet. Centrum Ubudu je docela šílený, ale i tam jsou zajímavý věci k vidění.

Dobrý bylo ještě okolí Uluwatu a výborná restaurace Ulu. Tam by se dal strávit týden surfováním :)

Mikeczcz: jaký místa by si doporučil ty?
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 19. 6. 2018 05:01

Z mně pár tipů: vesničky v okolí sopky Agung, skryté pláže u jeskyně Uluwatu, rafting na řece Telaga a všechny vodní atrakce v Nusa Dua a Tanjung Benoa (některé jsou fakt adrenalin, třeba létající čluny), korálové zahrady u Jeleního ostrova, fotograficky atraktivni jsou určitě očistné koupele v chrámu Tirta Templu a všechny chrámy na vodě. Decentní zážitek je pěstování Luwak kávy, ale není tam moc co fotit. Vizuálně dobré jsou všechny slavnosti, tanec Kecak, kohoutí zápasy, podmořský svět nebo náboženské aktivity.

Zajímavá místa jsou podle mne Jelení ostrov, Lovina, Kintamani, Agung, Amed, Canidasa, Uluwatu a Nusa Penida, vyhnul bych se Denpassaru a Kuta. Ambivalentní vztah mám k výletům na ostrovy a další místa v Indonésii, něco je zajímavé, ale ty přesuny v horku jsou trochu pakárna. To mi připadá lepší vyrazit se podívat na rýžová pole nebo v Ubudu do Monkey Forrestu. V Ubudu je nejlepší ubytování v Hanging Gardens, ale je to dost daleko od centra, nebo Green Fields v Ubudu, což je ale o level nižší standard (ale v pohodě), ale super místo a výhled na Monkey Forrest. Jinak Ubud je plný angloturistů, hodně z nich jsou zaměřené na balijský pohodový životní styl a hodně z nich to nějak i živí, jak jsem psal, potkal jsem tam i Davida Lazara. Moje nejoblíbenější restaurace v Ubudu je Clear, což je Fusion restaurace Bali/Thai a pak jsem tam jedna výborná restaurace zaměřené na kachny, jinak lepší průměr, ale nic extra. Fotograficky atraktivní jsou trhy, ale musíte tam být hodně brzy.

Největší fotografický zážitek byl pro mne Safari Marine Park, stojí za to si koupit nejlepší balíček služeb. Další zážitek jsou trekky do pralesa, nicméně to není naše krevní skupina. Týden zážitky, Yoga a Zen, rýžová pole a Safari, pak nakonec 3 dny na pláži v opravdu bezstressovém hotelu. A letět s Cathay Pacific. To je moje verze.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod wikxzen 19. 6. 2018 07:48

Díky za komentáře, předávám dál.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 19. 6. 2018 14:13

Tak sammy ohlásil 85/1,4 s autofocusom pre canon za super cenu.
Som zvedavý, či mu canon začne robiť prieky jak sigme.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 19. 6. 2018 16:55

Já čekám že bude. Konkurenční boj jede na plné obrátky, takže pokud Samyang nezaplatí Canonu sumu odpovídající aspoň marži z Canon objektivu, tak Canon nemá moc důvodů neházet klacky pod nohy.

Ten reverse-engineering u AF je ale problém, kvůli kterému preferuji originál.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 22. 6. 2018 06:53

Neturisticka zona je tam, kde nejsou turisti. Treba Prerov nebo Slaný. Level I je tam, kde si te nahravaji mistni na mobil jako raritu, pripadne kdyz ho nemaji, tak bezi pro ostatni, aby se taky prisli podivat. Coz se mi stalo tak 2-3x. V jedne vesnici dokonce nebyla elektrina, ale vsichni meli mobil (2008) a kdo ho mel, tak nas natacel. Nabijeli v autech nebo nekdo mel doma autobaterku.
Asi je dobre sladit zakladni pojmy, protoze jestli chce nekdo "poznat region" a mysli si, ze to znamena, ze si pujci motorku a vyjede z rezortu, tak to asi nebude licovat. Poznat region je, ze se jde/jede a spi se u mistnich a pripadne se pujcuje mistni pruvodce.
Po tom co jsme vyslechl u obeda rozhovor kolegu, ze "slyseli, ze se v Tunisku nekdo z jejich zajezdu vydal z resortu do vesnice" je mi jasne, ze ten rozsah naivity je nekonecny, jediny rozdil je v kultivovanosti, kdy je clovek zvykly na skladnika z pivovaru a jeho uvahy o dovolene kontra gramaticky a mistopisne spravne popsany stejny marasmus.

-- 22. 6. 2018 07:58 --

Jsem se teda vcera vratil a baba z chartrovyho letu co bydlela o hotel vedle na letisti rikala, ze kdyby to umela, tak jim na "tom internetu" naklikne "za tri"... tedy jako prumer. Asi po dvou minutach takovyho beznyho lamentovani z ni vypadly dva problemy:
1) kostickovala NOVA (to jako vazne, to neni moje umelecka licence)
2) posledni den byla na veceri v bufetu ryba (ty neji), veprovy platek (ten byl i vcera) a fasirka a tu ona neji, "protoze nikdy nevite co tam pomelou".
Ja uplne vidim toho majitel rodinnyho hotelu v Recku jak nuti kuchyre omyvat octem starou krkovicku a pomlit ji s kopytama z kafilerky, aby usetril na babe z Rymarova.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 22. 6. 2018 07:43

Musel bych zapatrat v přípravě na to Bali, abych dal dohromady jména, jsou to přece jenom už 4 roku, ale v zásadě jsme půjčili v Kute auto. Dali pár povinných chrámů. Vybavuje se mi Tanah Lot. A vyjeli na sever. Ubud a Monkey forest mi přišla hrozná past. A pak jsme vyjeli dal do hor, cestou kohoutí zápasy. Byli jsme tam jediní belosi, poradil nám to jeden mistňák. Zase na sever, vodopády git git. Byli jsme asi mimo sezónu, protože jsme tam byli sami. Chvilku se toulat kolem sopky a dorazit skrz malé vesničky až na severní pobřeží. Cestou jsme udělalo ještě death Village, což je taky trochu past, ale nakonec to byl celkem zážitek a hlavně ta cesta. Jinak na radkově stupnici, tak 0.9 spaní u mistňáků, ale většinou měl aspoň někdo ve vesnici pokoj pro cizince, který byl relativně normální. Jinak na to, že jsme objekt foceni a natáčení jsme si rychle zvykli a bylo to vzájemné. Pokud si dobře pamatuji, tak zhruba v půlce ostrova byla "hranice" za jejíž překročení se muselo platit. Od ní na server to začalo být zajímavé. Nám se díky silné dešťové přeháňce podařilo projet bez placení. Pokud to někoho fakt zajímá, jsem schopený dát dohromady názvy a nějaké místa na mapách.

Za sebe bych měřil jak backpacking někde na půl cesty mezi "mám year off a rodiče mi dávají 2k€ kapesné a jezdím s agenturou a případně kalím v bangkoku" a "mám €500 na měsíc, jedu na dřeň a je mi jedno jestli spím na rohoži s místnňakama " což i odpovídá rozpočtu v jakém to realizuju.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 22. 6. 2018 08:43

Ja se vzdycky musim nastavit. Pokud vim, ze jedu na fitness a dobry jidlo (jako ted), tak jsem nepricetny, ze nelicuje v koupelne umyvadlo a na chodbe blika zarivka. Mam na to obleceni (10 polokosilek a kozene pantoflicky quicksilver na snidane) a jsem na to naladenej. Na plazi musi chodit staff s sitkami a lovit nedopalky.
Kdyz jedu do Kalkaty, tak mi lezou svabi jak pinpongove mice po posteli, ale ja tam jedu za mistnima a fotit - jediny co me zajima je funkcnost fotaku a aby na me nikdo nedelal Potemkinovu vesnici a aby tedy byl v echt lokalite.

Co mam teda zkusenosti s lidima doma, tak takovej rozsah nikdo nedava. Budto jsou to nobl lidi nebo jsou to cestovatele, kteri by nikdo takto do hotelu nejeli.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 22. 6. 2018 09:29

Petice za zachování unikátního komínu Aglomerace Vítkovice - Petice24.com
https://www.petice24.com/petice_za_zach ... _vitkovice

Zdroj:
https://www.facebook.com/kominaglomerace
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 22. 6. 2018 09:43

Já bych v exotických destinacích nešel do rizika, spát mezi místními je možná zážitek, ale nemáme stejnou imunitu a o procesu zotavovaní by na infekčním oddělení fakultní nemocnice mohly vyprávět dlouho a dlouho. A u Indie se to násobí konstantou >2, tam je hardcore i přejít ulici v Mumbai. To, že se nikomu nic nestalo automaticky neznamená, že je to rozumné nebo bezpečné. Zrovna o Bali se říká, že kdo se tam neposral, ten tam nebyl.

Nevidím nic špatného na tom, pronajmout si tam limuzínu a průvodce a spát na místech, kde filcky neskáčí metr vysoko. Nemyslím, že to člověka ochuzuje o nějaké úžasné zážitky. Na druhou stranu, vstát kvůli fotce ve tři ráno nebo vyrazit na nějaké zajímavé místo, to mi smysl dává. Tím nemyslím nějaký chrám, ty jsou plus minus podobné, ale ne nějaké místo, které má nějaké vnitřní kouzlo, třeba zrovna v tom Monkey Forestu jsem něco takového cítil, ta kombinace místních uměleckých výtvorů, opic a přírody mi připadala zajímavá, je jasné, že je to více rezervace, než prales. Opravdový prales mi připadá jako pakárna, málo světla, blbé cesty a schovaná zvířata mne moc nebaví.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 22. 6. 2018 11:27

Jinak se krátce vrátím do diskuse ohledně zaostření Sonnaru 135/2 z jiného vlákna, kam to nepatřilo, k tomu, co psal bob222.

Určitě to zkusím se Sony, ale nemyslím si, že to bude nějak zásadně lepší. Zkoušel jsem totiž i zaostření přes Live View a focus peaking byl příliš nepřesný. Přes Live View fungovalo jen velké zvětšení. To se dá zařídit i na zrcadlovce lupou, ale nevidíte pak okraje. To mi jako lepší pomůcka připadá ta matnice.

Každopádně jsem z toho i pochopil, proč má Nikon 105/1.4 řešené zaostřování přes převod.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků