Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 10. 2. 2018 15:12

A co takhle ten Olympus PEN ? Asi nebude tak odolný, ale podle Gance je lepší než zrcadlovka, ne?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 10. 2. 2018 15:17

Ten je moc velky. Teda ne telo, ale se sklem. Doted mela EPM-1 se setakem a zustaval doma, protoze nebyl kapesni.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 10. 2. 2018 15:30

U nás aktuálně vyhrávají mobilní telefony.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 10. 2. 2018 15:44

lukas_highenergy.cz píše:Ten je moc velky. Teda ne telo, ale se sklem. Doted mela EPM-1 se setakem a zustaval doma, protoze nebyl kapesni.
Sú aj menšie sklá .. a už je aj seťák menší.
Na pravidelné nosenie vo vrecku to síce nie je, ale do kabelky by sa to už snáď vošlo.

-- 10. 2. 2018 15:53 --

pemar píše:Měli jsme ten Olympus mjú-Tough, vydržel hodně, ale žádné extra krásné fotky z něho nebyly.
Ktorý?
Nejaký starší (s horšou svetelnosťou), alebo z tých súčasných (s objektívom ktorému svetelnosť začína na f/2 a má 12 megapixelov, teda netrpí tak na diffrakciu ako bežné komapkty)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 10. 2. 2018 16:54

Fotak do kabelky, to zni jako v roce 2007.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 10. 2. 2018 17:00

A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 10. 2. 2018 17:46

No nevim, kde na to zena prisla. Ale problem asi bude, ze jak se zacalo druhe dite rychleji pohybovat, tak ma fotky z telefonu rozmazany. Ale snazil jsem se vysvetlit, ze male tenke fotaky na tom zas o tolik lip nejsou...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod bob222 10. 2. 2018 17:52

Jediné čo mi napadá je g9x od canonírú alebo ta sonka 100 staršia verzia.
Sám som nad tým uvažoval a jediné čo bolo fajn bol ten ricoh gr
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 10. 2. 2018 17:56

Pro boba222 a koho to zajímá. Air se ovládá naprosto luxusně, nechají se dělat velmi plynulé pohyby. Proto tomu byl první Inspire docela divočák. Ba sportovní režim to chvátá poměrně hodně svižně. Sice dnes bylo sice počasí naprd, takže videa nejsou moc reprezentativní, ale neva, další den se už nechtělo čekat. Výdrž aku v téhle kose byla asi tak 18 minut. Nevysosal jsem to naplno, 3 baterie jsou fajn, ale bude to chtít jestě další 2-3. Sada ND filtrů už je na cestě a další věci ještě přibudou. Tak to jsou první dojmy
https://www.youtube.com/watch?v=X4ET_dUeTso
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 10. 2. 2018 18:47

Kdyby chtěla žena má do kabelky, tak Sony DSC-RX100M3 za 12 bez daně pokud je možnost, sice končí na 70mm, ale 2,8... http://www.megafoto.cz/sony-dsc-rx100m3-cerna.html Občas se mi tam podaří o dost lepší cena než ofic. Ale je přesvědčená,že její telefon fotí lépe než jakýkoliv můj fotoaparát. Koupil jsem H.mate 10pro a raw je už hodně na slušné úrovni.
Sony
Salva Pecka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 10. 2. 2018 18:49

Takto vyzera fotograficky raj (ZOH 2018)
Přílohy
Nikon-Professional-Services-at-the-2018-PyeongChang-Winter-Olympics2.jpg
landov
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 10. 2. 2018 19:35

Hele tak nad timhle bych pred 10 lety neskutecne slintal, ale dneska me to nechava uplne klidnym. To bych spis slintal nad fotkou z Gruzie, nebo tak neceho, kam si vyrazil fotit. Nebo nejaka exotika jako mistnost plna vybaveni Alpa, ke kteremu se clovek bezne nedostane. Z tohohle mam pocit, jak kdy tam byly vyskladany vrtacky a kazdej remeslnik si jednu vyzvednul...

-- 10. 2. 2018 20:15 --

Jinak dneska mam super pribeh pro Radka - jsme v jiznich Cechach a vyrazili jsme s detma na jidlo do nejakeho penzionu, kde nas zaujalo hriste. Penzion tak trochu bokem, ale hezky opraveny, nejaky zvirata a celkem mlada majitelka s detma zrovna davala kozam. Deti nosili kybliky. Takova klasika, je to bylo vsechno hezky uklizeny asi jako v Bavorsku a vsichni tak nejak normalne obleceny (zadny vorvany monterky a vatak po dedovi). Tak jsme si dali jidlo a bavili se - pani rikala, ze je odsud a vratili se sem z Prahy, ze chteli trochu klid a pekny prostredi pro deti. Ale ze je tam hodne prace, ale tak nejak se da. Ze letos zacali vyrabet i med a ze to melo uspech a vsechen prodali, rok uz delaji domaci marmelady z ovoce v sadu a ty pry jsdu taky skvele a ze dalsi rok by chteli zkusit delat vic cerstvych syru, ale ze uvidi, jak budou zvladat. Ze maji jen nejake mistni pomocniky a ze manzel musi stale jezdit za praci, ze dela jen 1-2 dny z domova. Najednou ji zazvonil telefon, pani se omluvila, ze manzel dovezl slamu a ze ji musi jit ulozit a rika detem, at ji jdou pomoct. Tak jsem si rikal, ze tohle je fakt obdivuhodny a ze to zvladaji skvele. Tak vezmu syna, ze se pujdeme podivat ven. No a tam konec iluzi. Manzel sice dovezl na voziku slamu, ale tak 2-3 roky starym G-Klasse v pekny vybave. Sice jakoze zeleny a zadny okazaly doplnky, manzel obleceny jako "lesnik", ale na zkazeni iluzi o tom, jak pekne muze fungovat rodiny farma-penzion v Jiznich Cechach to stacilo... Radek by to mel zajet prozkoumat.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod bob222 10. 2. 2018 20:18

Grimjaur píše:Pro boba222 a koho to zajímá. Air se ovládá naprosto luxusně, nechají se dělat velmi plynulé pohyby. Proto tomu byl první Inspire docela divočák. Ba sportovní režim to chvátá poměrně hodně svižně. Sice dnes bylo sice počasí naprd, takže videa nejsou moc reprezentativní, ale neva, další den se už nechtělo čekat. Výdrž aku v téhle kose byla asi tak 18 minut. Nevysosal jsem to naplno, 3 baterie jsou fajn, ale bude to chtít jestě další 2-3. Sada ND filtrů už je na cestě a další věci ještě přibudou. Tak to jsou první dojmy
https://www.youtube.com/watch?v=X4ET_dUeTso

Parádna hračka, celkom fest to trží. No baterky plnú brašnu, to asi inak nepôjde.syn mi s tým tiež píli uši.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 10. 2. 2018 20:35

:) co má kluk?
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 10. 2. 2018 20:45

No ja se spis obavam, kdy se tyhle letajici hracky zacnou tvrde omezovat, diky tomu, co s tim lidi delaj. Jak sem si poridil ten FPV stroj, tak jsem obcas nekde mrknul na videa, co lidi sdili a to je obcas vazne peklo. Ted sem narazil na nejakyho idiota, co s dronem letel nad dalnici kousek nad autama a podlital dalnicni mosty. Nedavno idiot co letel s dronem kolem letadla. Vcera nejaky blbes lital kdesi v US nad tezebni vezi. V narodnich parcich je to uz zakazane vsude, tak cekam, co bude dal...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků