Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kozakm 20. 8. 2018 11:47



Nečetl jsem to úplně celé, ale co jsem četl, tak bylo napsáno výborně, bez obalu, skoro bych až řekl objektivně.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 20. 8. 2018 12:24

pemar píše:O kolik je AF u A7III ve srovnání s D750 horší nebo lepší, bych bez přímého porovnání nechtěl hodnotit, pro mne je D750 nebo D7100 pocitově středověk. Fotit se s tím dá, ale je to jako když přesednete do auta se slabým motorem.

Jinak na hory beru:

D850 nebo D500 ... 1kg
20/1.8 ... 0.3 kg
70-200mm ... 0.7 kg nebo 300/4 0.7 kg
40/2.8 ... 0.3 kg
Fotobatoh nebo brašna 1 kg
Řemen SpeedPro F4 ... 0.3 kg

Trik je ale v tom, že D850 + teleobjektiv dám na ramenní řemen, na kterém hmotnost prakticky nevnimám, takže v brašně vnímám těch cca 0.6 kg.

Ty si tady vytahl horsi AF ne ja, tak jsem to uvdel na pravou miru, protoze to neni poprve co tady ohybas opravdu. To, ze Nikon sedi na zadku je problem Nikonu, ze nebyl schopny vydat nastupce D750. Klidne mohl. Je to objektivni srovnani tech 3 stroju, protoze patri do stejne kategorie

Stejne jako jsem si nevsiml, ze 70-200 vazi jen 700g. Pridej ;-)

Vymluva, i na tom remeni na zadech to ucitis po celodennim vylete.Vsichni co nekdy nosili to dobre vi, ale asi jsi superman.

-- 20. 8. 2018 13:29 --

kozakm píše:


Nečetl jsem to úplně celé, ale co jsem četl, tak bylo napsáno výborně, bez obalu, skoro bych až řekl objektivně.

Myslim, ze clanek az na par nepresnosti a chyb v poradku a dobre srovnani.
Pointa je, ze dotycny i kdyz ten rozdil treba neni az tak markatni stejne na Sony presel. Mozna bychom se ho mohli zeptat proc a mohl by nam po par tydnech rict jak to se Sony vidi. Ja si to rad poslechnu i kdyby to treba byl negativni zaver.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 20. 8. 2018 12:43

Koukám že máš pravdu, 70-200mm má 850g, pointa je v tom, že to nevnimám, protože ji mám na řemenu, takže by klidně mohla mít o kg více a nebude to vadit, na krku je ale znát každý gram. Ty ten řemen nemáš, že?

To, že Nikon nepřišel včas s nástupcem D750, to byla jasná marketingová chyba, ale asi potřebovali zdroje na CSC ofenzivu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Devil007cz 20. 8. 2018 12:49

Ano, mam remen na Sigma 150-600C a znat to je proste i po 4 hodinach, takze kazdych usetrenych 200g se treba hodi. Na 70-200 ho nenosim, je v brasne s telem, ale oboji dohromady nenosim samozrejme.

Tak s tim nastupcem D750 v tele CSC to asi urcite napravi.

P.S. kde byla zminena ta kompatibilita se 400 skly pres adapter?

P.S.2.: -D - jede nekdo v zari na Photokinu? Ja bych si tam rad osahal Sony 400/2.8, 135/1.8 a kouknul bych se rad in na ty nove Nikon CSC. Nezijeme v bubline, ze :-). Ze by nas jelo treba vice v jednom aute. Klidne vezmu sve.
Naposledy upravil Devil007cz dne 20. 8. 2018 13:01, celkově upraveno 1
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 20. 8. 2018 12:54

Řemen... to mě před časem přivedlo na myšlenku, že bych zkusil k batohu ten držák Capture.
https://www.peakdesign.cz/produkt/capture/
Nepoužívá jej někdo?

On ten řemen (jakýkoliv kvalitní) je dobrej, když většinou stojíš na fesťáku či jinde, nebo jdeš po příjemném terénu vycházkovým tempem, ale holt mě to "houpání a kvedlání" fotoaparátu na řemeni prostě sere, když už jdu po náročné stezce, kde zdolávám různé překážky (např. teď o víkendu naučná stezka Bílá Opava).
A je celkem jedno jak řemen s fotoaparátem mám na sobě zavěšený. Takže foťák mám nakonec schovaný v batohu a nechce se mi ho každou chvíli vytahovat a posléze po cvaknutí schovávat.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 20. 8. 2018 12:59

Nikon procházel poslední dva roky výraznou restrukturalizací, takže se hodně rozjetých nebo v podstatě hotových projektů rušilo - aspoň tak znějí informace ze zákulisí. Bojí se udělat něco špatně, což je docela pochopitelný v situaci, kdy marketingový prostor plní ITáci s plně konfigurovatelnými bezzrcátky, která snímají fotografovy emoce a umí mu automaticky objednat kafe a pizzu při čekání na západovku z vrcholu Kilimandžára.

Jásat nad tím, že A7III je lepší než D750, není znakem fotogeeka ale Sony fanboye. Taky aby se A nepřiblížil, když je rozdíl v uvedení 4 roky. Moc děkuju Devillovi za vynikající analýzu nikon rumors. Je jasný, že nový Nikony budou o ničem, jakpak jinak by to taky mohlo dopadnout.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Devil007cz 20. 8. 2018 13:05

Je to jen konstatovani situace Dolgor. Problem Nikonu, ze nemohl uvest lepsi stroj. Nic jineho. Logicky cokoliv novejsiho je vetsinou lepsi, az na preslap Canonu s 6DM2. proste obe korporace trosku pospali a Sony vyuzil toho. Tak se to deje dneska vsude, zaspis mas smulu. Konkurent vyda neco lepsiho.

A nevsiml jsem si, ze jsem se aspon jednou nekde zminil, ze nove Nikonu budou o nicem, nejak si nemuzu vzpomenout, okud sis ten blabol vykouzlil.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 20. 8. 2018 13:10

Peak Design Capture mam starsiu verziu - 2ks na popruhoch k brasniam. Je to vyborna vec na dovolenky a vylety.
Tazsie objektivy a fotaky sa na to nehodia, lebo to zvykne dost tahat brasnu (na batoh by to bolo lepsie), no je mi to o dost prijemnejsie, ako mat fotak stale v ruke / zaveseny na krku / stale ho vyberat a schovavat z brasne/batohu.

Co sa tyka hmotnosti, tak ja som usetril pomerne malo - kazda zostava do ruky ma asi tak o 100-400g menej, ako ked som mal DSLR s pevnymi sklami. Nevyzera to byt vela, no po celom dni fotenia viem povedat, ze je to omnoho viac, ako to vyzera na papieri. Telo by sa mi pacilo trocha rozmernejsie, vtedy by to bol este vacsi rozdiel.
Naposledy upravil Ondrej Bobek dne 20. 8. 2018 13:14, celkově upraveno 1
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 20. 8. 2018 13:14

Těch 400 skel bylo tuším tady: https://nikonrumors.com/2018/08/19/more ... z5OifeZyPh

Jinak D500 s AF z D750 by býval byl skvělý foťák, pokud by mu zůstala cenovka z D750. Náklady na vývoj minimální. Komu by ale pak prodávali Nikon Z6?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 20. 8. 2018 13:17

Podívej se do historie. Canon s Nikonem se po dlouhé roky vzájemně přeskakovali. S novým modelem se vždy snažili překonat konkurenční model a tak ve všech kategoriích, kde se na to hraje, byl chvíli lepší volbou Canon a chvíli Nikon. Přecházení mezi systémy kvůli krátkodobé výhodě se nikdo rozumný nedopouštěl. To má smysl jen kvůli nějakým trvalým vlastnostem systému - například sympatie k filozofii ovládání, výběru objektivů, obrazovému výstupu, servisní podpoře atd.

Zkus nechat hlasovat, kdo si na základě Devilových příspěvků myslí, že si Devil myslí, že Nikony budou o ničem ;-) I kdyby byly technologicky "jen" na úrovni Sony A, tak co. Zato budou mít dobrou kompatibilitu s Nikkory a Nikon ergonomii, což je mnohem důležitější než drobné rozdíly ve výkonu AF nebo kýhovýra.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fotofanda 20. 8. 2018 13:19

Á tady se schyluje na souboje značek. Tak si to kluci užijte.
Osobně se na nové Nikony moc těším i na to jak Sony a Canon zareagují. Alespoň bude z čeho vybírat.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sesty 20. 8. 2018 13:22

Peak Design Capture mám taktéž starší verzi a je to super. Nosil jsem tak (na popruhu od fotobatohu) 6D + 24-70/f4 a dobrý. Ale věděl jsem o ní. Když tam mám A7R + 28/2 tak o ní ani nevím a je přitom neustále po ruce v photovosti.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 20. 8. 2018 13:26

Dolgor, pro me je dulezite co si myslim ja a ne kdo z toho ma jaky dojem zvlaste ty...
Ja si myslim, ze to budou jako prvni jejich prispevek dobre stroje a nic hrozneho. Ani nic jineho si dovolit nemuzou, protoze by to znamenalo dalsi uprk ovecek. Vzdycky je mnohem horsi ziskat jednodo zakaznika zpet nez ho ztratit. Navic ten ztraceny zakaznik vetsinou hned poreferuje kolem sebe, coz se taky nehodi tomu kdo toho zakaznika ztratil.

Vidis, pro me je treba EyE AF v AF-C modu docela game changer. Kdo s tim delsi dobu nefotil, tak nepochopi, jak se to hodi a jak to ulehcuje praci. Neni to sazmorejme vsespasne, ale je to uplne jina prace se strojem. Nemusim vybirat body, nemusis hybat s joystickem atd. Ale v ruce jsi to nekolik mesicu nemel, tak je mi jasne, ze to nepochopis.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 20. 8. 2018 13:37

Tak to počkej, co všechno za chvíli budou umět mobily !
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 20. 8. 2018 13:38

Však to je úplně stejný, jako když mi na základě svojí zkušenosti s nějakou historickou low-end DSLR od Canonu tvrdíš, že mi to s D750 všechno jde do FF a BF.

Mám X-T2, který má face i eye detection, třebaže ne tak výkonný jako Sony. Používám to, ale game changer to pro mne není. Je to ulehčení v některých situacích a komplikace v jiných, kdy si to začne žít svým životem a musím měnit režimy AF.
Dolgor
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků