Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod n3pi 4. 12. 2018 22:01

Jen tak male info, nekde jsem zahledl zminku (nevybavuju si jestli to nebyla jen spekulace), ze bude/mel by byt v budoucnu MBP i s IGZO od Sharpu. To by byla hodne parada :)
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 4. 12. 2018 22:48

Ted jsem napsal dlouhy text, ale smazal jsem to, bylo to moc unyly. Bylo to o tom, ze jsem byl v pondeli v tiskarne, kde mi kontrolovali a tiskli tu fotku co upravoval PL a koukal jsem, jak jim sviha LR a Photoshop na datech co tam meli a pak jak jsem v zari sedel u kamarada, co mi dela kalendar a ten ma to kulaty Mac Pro a koukal jsem na odezvy.
Proto jsem psal, ze nic dalsiho nepotrebuji, to straseni bylo efektivni delat driv nez jsem to koupil, ted to mam doma a to se strasi blbe.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 5. 12. 2018 06:49

Ona je to smyčka. Člověk udělá kompromis, pak něco začne řešit, zjistí, že na tom jeho řešení něco není úplném ideální ... a pak zase příště udělá kompromis. Pokud člověk fotí málo, tak to ale většinou nevadí. Nejhorší je situace, ve které jsem teď, jsem celkem spokojený s fototechnikou včetně notebooku a tabletu, ale přestal jsem fotit, částečně není počasí a částečně mi to kvůli pracovnímu tlaku aktuálně časově vůbec nevychází.

Jinak to vypadá, že Nikon příští rok představí 2 zrcadlovky, podle všeho obě FF, zejména mne překvapuje D760, myslel jsem, že Z6 je náhrada.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 5. 12. 2018 07:33

pemar píše:jsem celkem spokojený s fototechnikou včetně notebooku a tabletu, ale přestal jsem fotit
A nosievaš si aspoň foťák so sebou?
Lebo ak nie, tak si ho potom už nahradil .. síce nie bezzrkadlovkou, ale mobilom.

To je ako ja s autom. Síce ho mám, ale v Bratislave je pohodlnejšie chodiť MHD-čkou. Alebo s kolegom.
Darmo som s ním spokojný. Keď ma štve nutnosť niekde zaparkovať, byť celý čas v strehu, zápchy, chodenie do servisu...
Štvalo ma aj čistenie auta od snehu, rosenie okien, ešte väčší stres keď je mokro/ľad/sneh .. tak som si nekúpil ani len zimné pneumatiky a tak už v zime nejazdím vôbec.

Ty to máš asi tak so zrkadlovkou .. už ju máš "len s donútenia" .. len preto lebo si si ju už raz kúpil a teraz nevieš čo s ňou :hm
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DUDISKO 5. 12. 2018 08:52

Sa teraz hodí..
Ja mám manželku a tiež ju už nepoužívam.. Zo začiatku všetko ok..bol som nadšený.. No tetaz sú nové modely fičury majú iné.. A moja je už iba doma odložená..ale nechám si ju.. lebo ju mám ;-)
Žartujem hihi
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 5. 12. 2018 09:57

Sony pristi rok predstavi 8K line.
Pocitam ze i diky uniklym snimacum predstavi asi nasledujici

- A7SIII (36mpix - starvis snimac pro lowlight)
- A7IV (60Mpix) - trosku utok na Fuji MF s nynejsim 50Mpix snimacem (vypada ze bude mit vyssi DR nez nynejsi Fuji MF, par dalsich vyhod v podobe monhem lepsi AF s eye AF, vetsim vyberu skel, mensi velikosti by se naslo)
- mozna A9II (60 FPS?)

Momentlane ma venku "oklesteny" 60Mpix snimac oproti svemu vlastnimu pro 3rd party, kde je:

- 16bit
- navic az 2EV DR oproti dnesnimu snimaci
- 8K video

Rekl bych, ze to Nikon a Canon nebude mit zrovna jednoduche....at to bude jak to bude, pristi rok bude jeste zajimavejsi. Tento byl jen slaby odvar to vypada i kdyz prinesl zajimave stroje A7III a Z6.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 12. 2018 09:58

pemar píše:Ona je to smyčka. Člověk udělá kompromis, pak něco začne řešit, zjistí, že na tom jeho řešení něco není úplném ideální ... a pak zase příště udělá kompromis. Pokud člověk fotí málo, tak to ale většinou nevadí. Nejhorší je situace, ve které jsem teď, jsem celkem spokojený s fototechnikou včetně notebooku a tabletu, ale přestal jsem fotit, částečně není počasí a částečně mi to kvůli pracovnímu tlaku aktuálně časově vůbec nevychází.

Jinak to vypadá, že Nikon příští rok představí 2 zrcadlovky, podle všeho obě FF, zejména mne překvapuje D760, myslel jsem, že Z6 je náhrada.


Bohužel to mám úplně stejně. Barák plný hraček, ale řeším jen to, co ještě musím udělat do práce.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 5. 12. 2018 10:32

Mám to podobně - jestli si z posledních dvou let a z následujících 3 let budu něco pamatovat, tak jedině to, že si vlastně nic nepamatuju. Ještě jsem měl ten geniální nápad dát se na studia. Na stará kolena, Marečku hadr.
Takže místo toho, abych stavěl ze sádroše komoru, třídil fotky, jel s malou na kolo nebo vystřihoval žirafu, tak se učím fonony, excitony a spinové vlny.
Škoda, že se toho důchodu nedožiju. Trochu se až děsím, abych nepropásnul i druhou mízu s kabrioletem a pleší.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 12. 2018 10:39

:-)

Je to smutný, taky si posledních x let skoro nepamatuju.

Kabriolet nemám, ale na fotkách jsem si všiml, že se mi vršek hlavy nějak podivně přeexponovává ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 5. 12. 2018 14:15

Me furt spamuji z myheritage a ja si tam kdysi uploadl asi 200 lidi do roku 1725 a jak mi chodi match, tak se obcas kouknu a v poslednich 3-4 kouknutich mi prislo, ze ty datumy 1899-1938 a 1825-1876 jsou podezrele blizko sebe a pak jsem si vsiml, ze vsichni chlapi v linii zkapali okolo 50tky. Takze ja uz asi nic vetsiho rozjizdet nebudu.

-- 5. 12. 2018 15:01 --

Přes oběd (4 vařené husí krky) jsem zkoušel výkon - render timeline/export a je to na nove sestave cca 5-6x rychlejsi. Nektere operace v LR jsou nemeritelne, zejmena prepnuti do develop modu, drive 2-5s nez se s tim dalo neco delat. On ten render je jedno, ale na stare sestave se nedalo strihat, jak to bylo velky, treba 6GB a mraky textu apod, tak uz asi v tretine stopaze strihu s tim neslo delat. Ted zatim bez omezeni.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 5. 12. 2018 15:23

Lightroom si moje sympatie nezískal (podobně jako vařené husi krky :-) ), s produkty Adobe jsem po změně licenční politiky skončil, přešel jsem na DxO, ale co se nároku na výpočetní a grafický výkon týká, tak bych skoro řekl, že DxO potřebuje snad ještě silnější HW, než Lightroom. On každý ten můj notebook je ale oproti mému desktopu jako přesednutí z šestiválcového BMW kupé do Škody Favorit, takže těžko říct.

Jako kritické operace vidím věci spojené s renderováním, třeba i změnu horizontu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 5. 12. 2018 16:23

A čo sa Ti konkrétne zdá pomalé, ja sa nesťažujem , verzia 1.2 behá celkom svižne,Ty máš ale väčšie súbory.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 5. 12. 2018 18:54

FXE1: Za prvé jsou to ty soubory, na desktopu mám SSD PCIe NVMe 3.0, to má tuším rychlost čtení/zápisu 2500/2000 MB/s, MacBook je citelně pomalejší a Lenovo také. Úzké hrdlo je čtečka SD, ta takhle rychle neběhá a Wifi také není žádný zázrak, 802.11ac- je teoreticky od 433 do 1300 Mb/s, ale od O2 jsem někde na 40 MB/s, čtečka SD dá nějakých 300-400 Mb/s. Takže rozdíl už načteno na SSD desktopu a teprve to načítám, ten tam je, zejména když nacitam stovky fotek z D850.

Za druhé je to grafika, to je vidět na rovnání horizontu, u desktopu nevidím škubnutí, u MacBooku a u Lenova ano, překreslování je viditelné, laguje to. Ne moc, dá se s tím pracovat, ale rozdil je poznat.

-- 5. 12. 2018 19:18 --

DUDISKO píše:Sa teraz hodí..
Ja mám manželku a tiež ju už nepoužívam.. Zo začiatku všetko ok..bol som nadšený.. No tetaz sú nové modely fičury majú iné.. A moja je už iba doma odložená..ale nechám si ju.. lebo ju mám ;-)
Žartujem hihi

Nerouhej se. Nebo uděláme výměnu manželek :-)-
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 5. 12. 2018 20:04

Tak to som ťa zle rozumel,myslel som že sa zmieňuješ o DXO na destope.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 6. 12. 2018 09:45

Ešte k tomuto grafu (keďže vznikol ďalší článok):Obrázek

Ten istý graf, rozdielne titulky:
- nikonrumors: BCN Ranking report on the state of the full-frame market in Japan (Oct. 2017 – Oct. 2018)
=> suché konštatovanie toho, kto je v tom grafe outsider
- canonrumors: Canon continues to outsell everyone in the full frame segment according to BCN (najnovší článok)
=> pohľad toho, kto viedol na začiatku
- sonyalpharumors: BCNranking Full Frame japanese market analysis: Sony is crushing Canon and Nikon
=> pohľad toho kto za najviac zlepšil
- mirrorlessrumors: BCN chart shows Sony’s Full Frame sales success in the past year
=> nezáviský pohľad: poukázanie na to najzaujímavejšie z toho grafu
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků