Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fuck8r 17. 5. 2019 19:42

landov píše:Dadajax:
To co robíš za nesystémové blbosti? Vari si nečítal múdra tunajšieho teoretického praktika, že z apsc sa prechádza na m4/3 ?


:lol:

jinak parádní sestavička sony :tleskani
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 17. 5. 2019 20:14

dadajax: hmm, tak s tymi ocami, to sedi na teba :) .. ale pocul som, ze aj Olympus ma taku detekciu :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 17. 5. 2019 20:21

Oly má detekci měsíce a vajec.
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 18. 5. 2019 21:29

46Power píše:Taky prechazim z Fuji na Sony :-)) Co to mas za telo a skla?


A7III, Tamron 28-75mm f/2.8, Samyang 35mm f/1.4, Sony 85mm f/1.8 Už nějakou dobu jsem tu sestavu testoval a zaujalo mě to :)

landov píše:Dadajax:
To co robíš za nesystémové blbosti? Vari si nečítal múdra tunajšieho teoretického praktika, že z apsc sa prechádza na m4/3 ?


No jo, já dělám jednu blbost za druhou :D

Obrázek
Jinak kdo by měl zájem, prodávám teď svou bývalou Fuji výbavu :) https://www.nogol.cz/2019/05/prodej-kom ... lm-vybavy/
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 19. 5. 2019 06:19

Četl jsem před chvíli na https://pentaxrumors.com/2019/05/18/ric ... k-to-dslr/ zajímavé interview s člověkem na pozici General Manager of the Marketing Communication Department, jmenuje se Hiroki Sugahara, o tom, jak podle nich začne DSLR market znovu stoupat a lidé se budou vracet. Vypadá to jako odvážná spekulace, fakt ale je, že mnoho lidi do koupi CSC šlo hlavně emocemi, na slabiny často přicházeli až během užívání. Na druhou stranu, některé CSC už se zbavili těch vyloženě dětských chyb, tedy aspoň ty dva modely od Sony, Sony A7III a Sony A9, vůči kterým Pentax i třeba v oblasti AF dost zaspal. O tom ale ty úvahy nejsou, ty jsou spíše o návratu k optickému hledáčku.

Já vím, že jsem extrém, ale když jsem viděl tu dajadaxovi výbavu na prodej, tak mne napadlo, kolik by mi musel dát, abych si to od něho vzal ... :-).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 19. 5. 2019 07:44

Nemyslim si, ze ludia sa budu vracat. Faktom je, ze CSC sa vyvijaju a vacsina fotografov ktori este nie su dokonale spokojni s bezzrkadlovkou ktoru maju proste budu verit, ze to fixne novsi model, pripadne Ganec bude verit ze to fixne novy Fw. Skratka, ze sa to spravi a ze DSLR je neperspektivne. Konkretne toto je aj moj pripad.

Inak ale ak mam byt uprimny, nevadilo by mi ak by sa to zvratilo. Ak by som veril, ze DSLR ma nejaku buducnost, vratil by som sa nej. Konkretne moj problem s CSC je EVF a vadia mi 2 konkretne veci.

1. je to na *****
2. zlepsovat sa to bude len velmi pomaly (narozdiel od inych detskych nemoci)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 19. 5. 2019 07:49

odpovidam v Nove fotohospode.

-- 19. 5. 2019 07:55 --

Fidko píše:Nemyslim si, ze ludia sa budu vracat. Faktom je, ze CSC sa vyvijaju a vacsina fotografov ktori este nie su dokonale spokojni s bezzrkadlovkou ktoru maju proste budu verit, ze to fixne novsi model, pripadne Ganec bude verit ze to fixne novy Fw. Skratka, ze sa to spravi a ze DSLR je neperspektivne. Konkretne toto je aj moj pripad.

Inak ale ak mam byt uprimny, nevadilo by mi ak by sa to zvratilo. Ak by som veril, ze DSLR ma nejaku buducnost, vratil by som sa nej. Konkretne moj problem s CSC je EVF a vadia mi 2 konkretne veci.

1. je to na *****
2. zlepsovat sa to bude len velmi pomaly (narozdiel od inych detskych nemoci)


Stacilo fotit s DSLR a byt spokojeny :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 19. 5. 2019 08:07

Nuz a preto mam aj DSLR aj CSC...a nic sa nenahradzuje :-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 19. 5. 2019 08:08

Tiež si myslím, že zaújem o DSLR bude pretrvávať. Keby som len fotografoval, zostanem pri ňom. Najviac ohrozené budú CSC s malými snímačmi, tam to pre domáce dokumentačné a rodinné použitie vrátane videa prevalcujú mobily.
A OVF vs EVF, to je ešte na veľmi dlhý súboj....
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 19. 5. 2019 08:28

Jestli se ta odpověď nevztahovala na DSLR Pentax. Až/pokud se Canikon stáhne z DSLR a Pentax tam zůstane, můžou k němu přejít někteří zákazníci.
Já z tý situace mám momentálně bolavou hlavu. Prodat DSLR a přejít kompletně na bezzrcátko se mi jeví jako kardinální pitomost. DSLR má několik významných výhod, největší z nich hledáček. Je mi jasný, že kdybych prodal D750, nastaly by dny, kdy bych tloukl hlavou o zeď. Jenže když zrcadlovku prodám, postupně nahradím i nejpoužívanější ohniska za bezzrcátkové verze objektivů, a pak už nebude cesty zpět.

...Podle mne budou crop foťáky atraktivní ještě hodně dlouho. Pro mnoho lidí je zajímavý velikostní rozdíl a taky rozdíl v ceně systému. Stačí, aby výrobci dodávali kompletní portfolio objektivů včetně charakterních nebo high end kousků s vysokou světelností, které uživatelům nabídnou podobné uspokojení jakoobdobně velké ale méně světelné verze pro FF.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 19. 5. 2019 08:29

Fotil jsem mobilem v Barceloně a bylo to strašný, protože mobil delší ohnisko neumí a krátký ohniska mne nebaví.

A displej místo hledáčku nekomentuji, kvůli tomu bych nechtěl ani Leicu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 19. 5. 2019 10:07

cport píše:odpovidam v Nove fotohospode.

-- 19. 5. 2019 07:55 --

Fidko píše:Nemyslim si, ze ludia sa budu vracat. Faktom je, ze CSC sa vyvijaju a vacsina fotografov ktori este nie su dokonale spokojni s bezzrkadlovkou ktoru maju proste budu verit, ze to fixne novsi model, pripadne Ganec bude verit ze to fixne novy Fw. Skratka, ze sa to spravi a ze DSLR je neperspektivne. Konkretne toto je aj moj pripad.

Inak ale ak mam byt uprimny, nevadilo by mi ak by sa to zvratilo. Ak by som veril, ze DSLR ma nejaku buducnost, vratil by som sa nej. Konkretne moj problem s CSC je EVF a vadia mi 2 konkretne veci.

1. je to na *****
2. zlepsovat sa to bude len velmi pomaly (narozdiel od inych detskych nemoci)


Stacilo fotit s DSLR a byt spokojeny :)


To su tie emocie o ktorych pisal pemar. Nemyslim, ze to bol pripad vacsiny, ale konkretne moj ano. Daval som si pracovnu pauzu a miesto fotenia som si kupil fotak. Vtedy E-M1, prvu generaciu. Pekna hracka, ale co si tak matne spominam, so 7D ktore som mal predtym ma to bavilo viac, minimalne som toho mal nafoteneho viac. Ale ano, lutujem to. Ak by som mal dnes DSLR a skusenosti ktore mam, este by som si DSLR 1-2 roky podrzal. Ale skakat z mFT na DSLR a potom zase spat k CSC, aj ked k inemu systemu sa mi nechce.

-- 19. 5. 2019 10:10 --

FXE1 píše:Tiež si myslím, že zaújem o DSLR bude pretrvávať. Keby som len fotografoval, zostanem pri ňom. Najviac ohrozené budú CSC s malými snímačmi, tam to pre domáce dokumentačné a rodinné použitie vrátane videa prevalcujú mobily.
A OVF vs EVF, to je ešte na veľmi dlhý súboj....


Male snimace (myslim, ze hovoris o mFT) zvladnu aj profesionalnu pracu. Ak s tym trochu bojuju dnes, tak to s prehladom zvladnu zajtra. Su to luxusne hybridne fotaky, zvladaju video, zvladaju fotky a konkretne mFT skla dnes vies nasadit aj an trochu vacsie drony. Toto vsetko su podla mna obrovske vyhody. Vzdy najdes kopec ludi ktorych neuspkoji ani stredoformat, ale faktom je, ze solidne vysledky dnes uz dosiahnes pomaly s GoPRO. Problem mFT je inde a Fuji sa myslim celkom dari.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 19. 5. 2019 10:23

To jsou starosti... :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 19. 5. 2019 10:28

To nie su starosti :) Ak by boli, neriesil by som ich na digiarene :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 19. 5. 2019 10:43

Otázka je, jestli nejsem zpožděný já. Dlouhá léta jsem neměl na foceni ani čas, ani náladu a pak jsem se k tomu tak nějak přirozené vrátil, ale vlak už byl ne o pár stanic, ale spíše o pár kontinentů jinde, najednou byl místo kinofilmu digitál. Díky zpoždění jsem nezažil ty úplně první porodní bolesti, D50 od začátku fungovala lépe, než kinofilm, nebylo proč se vracet. S D50 jsem fotil docela dlouho a teprve výrazně lepší autofocus a mnohem vyšší rozlišení mne přesvědčili ke změně. A v době, když už mnoho lidi zkoušelo první generaci Sony, tak já jsem měl D7100 a následně D500, se kterými se mi pořád fotí lépe, než se Sony.

Zajímavá otázka je, co bych si koupil, kdyby mi někdo kompletně ukradl fotovýbavu. V tuto chvíli bych koupil až na DX-objektivy a nějaké příslušenství znovu všechno, co mám. Druhá zajímavá otázka je, jak bych pokračoval, kdyby zkrachoval Nikon. Tam fakt nevím, co bych koupil. V první fázi bych čekal, jestli Sony nezačne dělat místo hraček fotoaparáty, ale to asi nehrozí, protože jejich inženýři mají pořád blíže k Playstationu, než k Minoltě. Nejblíže Nikonu je Canon, ten ale trpí zkonstnatělým managementem (jejich CEO je pokud si pamatuji, věkově a myšlenkově někde kolem 80+) a jejich fotodivize je líný kapr ve vypouštěném rybníce. Ostatní řešení, včetně Leicy, by se asi vůbec neprobojovaly na nákupní seznam.

Já jsem ten přechod k CSC nebo jiné značce mohl mít za sebou a mohl jsem si už třeba trhat vlasy, jakou jsem udělal blbost. Takhle mne to teprve čeká :-).
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků