Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 24. 1. 2018 17:34

Hm, nevidím mihalnice. ;)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kozakm 24. 1. 2018 18:17

:D
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 24. 1. 2018 19:02

kozakm: citis sa ohrozeny ? :D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 24. 1. 2018 19:25

Asi ne, u Martina mihalnice nenajdeš :-)

U těch rychlobruslařů jsou vidět jenom u toho dědy s dítětem.

A nevadí to :-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 24. 1. 2018 21:01

Ganče, no tvl, ty nám dáváš.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KarelV. 24. 1. 2018 23:20

Ganec píše:U mňa nie: v nedeľu som na turnaji pofotil spoluhráčov z klubu .. a dievčatá, s ktorými som deň nato hral v lige:
Obrázek
(na tomto zábere som dokonca aj retušoval pleť: pomocou "clone and heal" vo FastStone vieweri)

Na takéto veci (spravil som ešte zopár ďalších sekvencií) sa 20 fps fest hodí:
- spočiatku je pohyb rýchlejší a tak sa hodí každý záber
- po odohratí je už pomalší - tam stačí dať (napr) každý tretí záber a vtedy je možné vybrať si ten kompozične najlepší

Ty vogo, ty děvčata to tam hrály s vajíčkem? :-D
KarelV.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 24. 1. 2018 23:55

Radek71 píše:Ale chapes princip lidske pameti, ne?


Jako snazis se to okecat s bravurou, to se musi nechat, hacek je v tom, ze si po pul roce napsal, ze si v Liberci urcite nebyl :)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod al.vlado 25. 1. 2018 00:07

GANEC, daj sem jednu v plnom rozlíšení. A ponechaj, prosím, aj EXIF, nech sa môžeme priučiť akými nastaveniami aparátu taký výsledok dosiahnuť. Mohol by si dať aj RAW súbor, chcem vidieť, ako sa dajú ťahať tiene z MICRO 4/3 .... lebo hento je total tma.
al.vlado
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 25. 1. 2018 04:23

Total tma to nie je a hlavne nemoze byt nakolko Ti EVF umoznuje absolutne a dokonale presne expoziciu na prvy pokus.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DUDISKO 25. 1. 2018 07:32

moj odhad..
ISO 2500
čas 1/800 (podľa loptičky)
f 1,8 na 75mm oly
WB na neónke
raw asik nemá.. pri gulomete e dosť aj jepegov

-- 25. 1. 2018 07:32 --

:-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 25. 1. 2018 08:21

A high-ress.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 25. 1. 2018 08:36

Radek71 píše:ted se mi to jeste rozlezelo. Ty jsi tu serii retusoval? Plet?
jj, mala na nose aj na čele "vihorlat" a vo väčšom rozlíšení (ktoré som dával na facebook) to už vidno.
bob222 píše:nevidím mihalnice. ;)
Naschvál som to zmenšil a dal tú najhoršie zaostrenú sériu, aby ste sa necítili trápne :oops:
:D
al.vlado píše:ponechaj, prosím, aj EXIF
exif tam je
DUDISKO píše:moj odhad..
Priznaj sa, že si pozrel ten exif ;-)
Len ten WB si netrafil (je na custom) .. a ISO bolo "max 2500" (nie priamo 2500)

al.vlado píše:hento je total tma
jj, hrali úplne "v rohu" kde bolo horšie svetlo (ale zase za nimi nikto nezavadzal) a foťák ma už varoval, že je to podexponované (blikaním).
Vedel som o tom .. ale neriešil som (len neskôr som pár pokusov fotil na kratší čas)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 25. 1. 2018 08:39

Petr Luňák píše:
Radek71 píše:Ale chapes princip lidske pameti, ne?


Jako snazis se to okecat s bravurou, to se musi nechat, hacek je v tom, ze si po pul roce napsal, ze si v Liberci urcite nebyl :)


Jak okecavam? Dal jsem ti za toto dva body. Kdybych to okecaval, tak se budu snazit dat dva body sobe.

-- 25. 1. 2018 08:42 --

Lidi ja tomu vubec nerozumim. Muzete to nekdo transponovat na neco jednodusiho? Ja vidim mozaiku 8 fotek po asi 300pix. Co to znamena. Ja jsem mel vcera tezky vecer, nevylucuji ze jsem neco prehledl a budu mit zase dva body dolu, ale co to znamena ta mozaika?

-- 25. 1. 2018 08:47 --

Me to prijde, ze pracuju na katastralnim uradu a najednou se ve dverich objevi zemedelec a vysype do cekarny kolecko mrkve. Ja bych se divil, ale dva kolegove dal pracuji, jeden si vezme mrkev a sni ji, dalsi dva hromadu prohlizeji a diskutuji, kolik je tam asi mrkvi, dalsi koelega kresli do notesu jak hromada vypada, dve kolygene se hadaji jestli je mrkev bio...
A ja vidim uprostred mistnosti hromadu mrkve a vubec nevim co se deje - ostatni se ale orientuji. Posledni rana by byla, kdyby prisel MK a napsal neco jako "trosku ti to tahne do modra".

Tak jsem si to musel odtransponovat sam. :-(
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 25. 1. 2018 08:54

Smysl to má asi takovýto: https://cs.wikipedia.org/wiki/Eadweard_Muybridge
Zkrátka rozfázování pohybu, což je splněno. Mihálnice, šum, ostření ani rychlost nemá cenu řešit, protože jediným cílem je, aby se slečna podívala, jestli má správný pohyb ruky.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 25. 1. 2018 09:11

No to ano, kdyz jsem trener, tak se mi to hodi, protoze ji muzu ukazat, kde dela chyby. A to jsem nejak prehledl? Ja myslel ze sem Ganec dal fotku a my se o ni bavime.
Radek71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků