Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dolgor 18. 1. 2018 09:50

V soustavě používané Evropany je milion milionů jeden bilion.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 1. 2018 09:59

No ja umim fungovat vedle lidi co maj oblek od Blazka, nebo oblek jeste 30x drazsi, chapu ze nekdo ma mikinu a kapsace (80% casu nosim toto), chapu ze ma nekdo kratasy, protoze je horko, i kdyz je CFO velke firmy, ale nektere zjevy a hlavne jejich koncentrace me vyrazovala.
Treba proc ma nekdo zimni pletenou cepici, kdyz je v mostnosti kde je 23C - no chapu, kazdy mame nejake libustky, nekdo treba nosi damske spodni pradlo i kdyz je muz, ja tam ale nezvladal tu koncetraci. Tam vlastne neprosel vratnici nikdo kdo by nemel kosteny brejle, misto zavazadla urizlou popelnici a misto bot odrezky z pneumatiky.
Pripominam ze jsem ve stredu bitevniho pole, zleva jsou lidi co trvaji na tesilkach a nosi sponu do kravaty, ja akceptuji klidne kratasy a bezecky tilko na klicove schuzce, ale vpravo jsou zakopany uplny jiny, vesmirny jednotky.....
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 18. 1. 2018 10:08

PL: No já se vyjadřoval k tomu pvůodnímu zadání - jak sem psal, kdybys napsal rovnou bilion, tak nebudu reagovat. Když chybí "jen" bilion, tak to už neni zajímavý. Tohle sem už dokonce někde slyšel a umim si představit. Jinak platí:

echelle courte - milion = 10^6 , billion = 10^9, trilion = 10^12 a používá se primárně v USA a v textech psaných americkou angličtinou
echelle lounge - milion = 10^6 , miliarda = 10^9, bilion = 10^12, trilion = 10^18 a používá se v kontinentální Evropě bez ohledu na jazyk. Anglie to má uplně chaoticky vzhledem k mixu jazyků a národností a vždycky je dobrý se zeptat na začátku, v jaké soustavě jedeme (vlastní zkušenost z mnoha projektů).

Jednotky na to nemají vliv, takže je jedno, jestli píšeš o vajíčkách, počtu ještěrů nebo dolarech. Rozhodující je řeč a řekněme, kde to píšeš (fakt nevim co bych použil, kdybych psal česky pro cizince mluvícího česky v americe). Nebo to piš jak chceš, ale musíš na začátku říct, jakou soustavu používáš, aby tomu někdo rozuměl.

-- 18. 1. 2018 10:19 --

Radek: No já seděl na výroční schůzi top100 manažerů jedné firmy a třeba všichni z financí měli tmavý oblek, všichni z corporate technologies červený nebo žlutý kalhoty a sako se záplatama na rukávech, CEO a CFO byly v jeansech a nějake volnočasovym saku. Šéf business developmentu dorazil dle oblečení asi z nějaké party v centru Prahy, kde zkoušel sbalit nějaké třicetileté konzultantky na image itala. No zbytek podle odvahy a oboru. Ale obecně z továren všichni v obleku a zástupce odborů v obleku z roku 1983 s kravatou s koníkama nebo kartama... Časy se mění. Já nosim oblek, jen když je to nutný. Jinak kalhoty a sako, každý jinou barvu a pohoda. Nikdo neřeší, pokud je košile bílá nebo modrá a boty "společenský"... Dokonce sem si v anglii koupil hnedou koženou tašku, co vypadá jak strá školní aktovat a normálně s ní chodim za vedenim v německu.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 1. 2018 10:23

Kdyz napisi, ze je to milion milionu, kdyz napisi, ze to prohlasil D. Rumsfeld, tak je tu vazne nejaky problem a nebo se problem hleda za kazdou cenu?
Mimochodem, ten tedy chybejici bilion je skutecne pakatel, sam Rumsfeld nad tim mavl v pozdejsich vyjadrenich rukou. Otazkou zustava, na co ty "drobny" sly. Coz se ale nedozvime. Ono oddeleni, majici transakce na starosti, bylo totiz uplnou nahodou den po onom prohlaseni zniceno. Oops.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 18. 1. 2018 10:31

No tak se to uz holt nedozvis.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod bob222 18. 1. 2018 10:37

Dress code, toť téma dňa? Dúfam že sa dozviem niečo viac o tom ako to chodí v korporátoch. Ja keď mám niečo skrzevá ZAMINI a podobne, tak tam je to nudne usadlé, výstrednosť alebo zmena tuze nevhodná.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 1. 2018 10:42

Ja dresscode neresim ve smyslu drescode. Tedy jestli ma nekdo sako s zaplatama (to jsem si koupil taky a neresil jsem to).
Ja tam vidim lidi, ktery jsem driv vidival ve fronte pred XZONE, kdyz se slavnostne o pulnoci zacalo prodavat DVD s Zaklinacem.
Driv ty lidi ridili MHD do Prokopskyho udoli nebo delali v pradelne, nejsem zvyklej ze jdou delat do korporace.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 18. 1. 2018 11:28

V mojom nudnom svete je zakázaná aj väčšina farieb, vrátane všetkých svetlých. len nechápem prečo zakázali hnedú, keď sa z toho človek od nudy pos**ie aspoň by nebolo nič vidno! :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 18. 1. 2018 11:35

Radek71 píše: chapu ze ma nekdo kratasy, protoze je horko, i kdyz je CFO velke firmy, ale nektere zjevy a hlavne jejich koncentrace me vyrazovala.
Treba proc ma nekdo zimni pletenou cepici, kdyz je v mostnosti kde je 23C
To je preto, lebo existujú 2 preferencie ľudí (ktoré sa zvyčajne vylučujú), ktoré ich rozdeľujú na 2 tábory:
  • tí, čo si potrpia na výzor/krásu/dojem (teda chcú zapôsobiť na druhých)
    => napríklad recepčná: tiež som sa čudoval, prečo má v kacli nasadené slnečné okuliare :eh
  • tí čo si potrpia na funkcionalitu/pohodlie (teda chcú v prvom rade pomôcť sami sebe)
    => napríklad ja: módu vôbec neriešim .. aj PEN-F (hoci je určený "prvej skupine") som si kúpil kvôli funkcionalite (20fps, high-res shot, lepší snímač, ..) a nie vzhľadu. Navyše čierny (síce vyzerá obyčajnejšie .. ale býva lacnejší)

Takíto dvaja sa nikdy nedohodnú a nepochopia, lebo "jeden o voze, druhý o koze".
No a tu sa to nepochopenie prejavuje napríklad tým, že keď argumentujem funcionalitou
(napríklad high-res shotom, ktorého funkcionalita je zvýšiť počet megapixelov, zlepšiť farby/DR a odstrániť moiré),
=> tak sa nájdu "tí, čo si potrpia na výzor", čo odo mňa vyžadujú "hezké, povedené fotografie" :-\
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 1. 2018 11:45

Oni po Tebe vyzaduju foto z "praxe", pretoze tu sice high-ress kazdemu tlacis a dokonca si si kvoli tomu kupoval fotak, ale realne dve fotky ktore si nim urobil boli z balkona pre ucel testovania. Potom sa nemozes cudovat, ze tu funkciu ostatni neberu vazne. Nafot tym pinces a vsetci si zajtra nakupia Olympus :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 18. 1. 2018 11:52

LHE - Nope do Avastu chodíme jenom občas na oběd. Pavlačovému systému v budově, kde sedíme jsem teda rozhodně na chuť nepřišel. Letos se má stěhovat, sice to vypadá líp, ale pořád open space... Komu to tam mám hodit, abych dostal kancelář pro 10 lidí a seděl tam jenom se svým týmem?

Ad dresscode. Já jsem třeba nejformálněji oblečený člověk ve firmě (oblek každý den). I CEO chodí ve svetru. Já to dělám ale úplně záměrně, protože nejmladší člověk, kterému šéfuju je pořád minimálně o 5 let starší... A manažeři u zákazníka jsou tak 15-25+... Takže každý kousek respektu se hodí.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 18. 1. 2018 12:35

Hele to jsme na tom podobně, ale já už sem teda ve věku, že mam aspoň jednoho zaměstnance, co je mladší, než já. Teda dva, když vezmu i developera, co neni napřímo. Jinak jsou všichni cca o 5-8 let starší.. No a u zákazníků to neřešim, tak to mam tak +15-20 jak píšeš. Ale tak mam aspoň brýle. Ale výhoda je, jak mam teď na starosti víc technologie než ty finanční procesy, tak to aspoň hraju na to, že jako mladší človek = moderní myšlení = víc nových technologií a automatizace :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 1. 2018 12:37

U Gance je problem, ze on neni schopny vyrobit ani ten testovaci vycvak. Teda ne napoprve, abych mu nekrivdil, kalendar ho na druhy pokus zachranil :D
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 18. 1. 2018 12:37

Open space by som nerozdýchal.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod reign 18. 1. 2018 12:49

bobe, tady totok: https://www.lidovky.cz/syndrom-open-spa ... s=071026_1
ono to není na rozdejchání, ale aby jednoho jeblo (četl jsem před časem)
reign
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků