Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ltokar 19. 1. 2019 20:19

Tak nejak ... mozno o tom nieco napise na gancovky :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 19. 1. 2019 20:34

Jo, dodatok k clanku o tom preco je vela megapixelov zlo u vsetkych znaciek okrem Olympusu :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 19. 1. 2019 20:34

Už jsme se dostali k tomu, že high res šum nezlepšuje nebo ještě ne? Mně se to nechce číst ...
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 19. 1. 2019 20:41

Realne si nemyslim, ze by si Olympus dovolil implementovat funkciu ktora by zlepsovala menej nez vsetko, takze high ress urcite zlepsuje aj ucinnost stabilizacie, rychlost snimania, farby, vydrz baterie a podobne. O sume nepochybujem.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 19. 1. 2019 21:30

chvd píše:
Prečítaj si to zhrnutie ešte raz ..

Nepotřebuji to číst.
Ale potrebuješ.

Inak píšeš odveci. Takými vyjadreniami si len "kadíš do vlastného hniezda".
Potom sa za ne musíš ospravedlňovať (*1), alebo vypisovať sarkazmy, ktorým sa nikto nesmeje, ani na ne nereaguje (*2)
V reakciách nedokážeš odpovedať ani na jednoduché otázky a tak musíš uhýbať prázdnymi frázami bez obsahu (*3)
Takto si tu autoritu nevybuduješ :pozor

Citujem ťa:
(*1) "Ano vyjmenoval si ty jeho myšlenky"
(*2) "přiznávám, jen jsem četl nadpis a tomu jsem navíc ani neporozuměl .. Ale líbila se mi ta paní v tom videu, tak jsem myslel, že se možná bude v dalším díle svlíkat,"
(*3) "fakt si tu s tebou nebudu hrát na citace, každý, kdo si to pustí, má možnost si všimnout následujících myšlenek po těch, co jsi odcitoval ty"

-- 19. 1. 2019 21:42 --

Davidof píše:Tak ta A6400 bude ještě potřebovat trochu poladit.





P.S. Ten Granger má snad naroubovaný nohy od Věstonický Venuše. To jsem snad ještě neviděl takový rozdíl mezi vrškem a spodkem člověka.
Hehe, tak to by som do neho nepovedal ani ja :oops:

pemar píše:Pokud Matt Granger nastavil na pohyb něco jiného, než AF-C, tak se tím zařadil mezi skupinu YouTube kecálků, doposud takové chyby nedělal, na AF-A bych ostření nenechával.
Možno nespravil chybu a naozaj ten foťák má problémy so zaostrovaním.

Asi je bežné, že PDAF ostrenie sa môže chytať na vetvičky. Ak má príliš veľký AF bod.
Tuším voľakto spomínal, že také problémy mal Nikon D7000.
(a zrejme Granger ako Nikonista to pozná, preto to testoval aj na tomto foťáku)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chvd 20. 1. 2019 00:06

Ganec píše:Tá jedna "myšlenka" bola k téme, ktorá sa preberala predtým, ako si tu dal to video.
Priniesla zaujímavú informáciu, ktorá tu dovtedy nezaznela:
"hig-hres môže byť pre systém prínosnejší ako viac megapixelový snímač"
Teda obohatila diskusiu o niečo skutočne nové. Hlavne preto som ju tu zacitoval.

Mnohé další myšlenky byly taky k tématum což jsi dokázal i ty sám když jsi nejspíše s nadsázkou naznačil, že tay Tony možná byl a inspiroval se tvými myšlenkami.

Kľudne z toho videa zacituj podobnú myšlienku, ktorá by podporovala "tvoj boj proti bezzrkadlovkám" (a ich vylepšeniam)
Alebo z ktorej by vyplývali pridané hodnoty zrkadloviek, ktoré svojím postojom zastávaš.
Kľudne si z jeho slov "vyvodzuj podobné závery". Rád si ich prečítam.

Hele ale beze srandy tohle hraničí se stavem, který by mohl blížit něčemu jako je paranoia.
Pokud bych teda měl uznat, že "bojuji", tak leda proti "odborníkům a fotografům", kteří bojují na život a na smrt za bezzrcátka. Navíc se tím neskonale bavím. To nevidíš?

Ganec píše:O tom je diskusia: každý v nej môže napísať svoj názor, svoje argumenty, alebo citovať iných ako dôkaz svojich slov.

I já?

U príliš premegapixelového snímača tam už naozaj nie je nič. Tam sa totižto tieto 2 stavy prekrývajú.
Keď už sa difrakcia prejavuje aj pri najnižšej clone, tak už aj minimálna clona je zaclonená "až príliž".
To je to už pre ďalšie a ďalšie megapixely konečná. Tento stav už nastal. Pri kompaktoch/ultrazoomoch.

Hjo pane, jasně, že máš právo psát tyhle myšlenky, co s každým přepisem uhnou aspoň kousek od původního tématu, ale pokud tak činíš, neměl by ses divit, že se ostatní zařídí ve svých reakcích adekvátně.
Příliš megapixelový snímač je skoro každý nebo může být, záleží, jak ho zasklíš. A původně byla přeci řeč spíše o stavu, kdy objektiv prostě plně nevykreslí celý čip. A najednou "jsme" u situace, která nastala u některých ultrazoomů či kompaktů. Není to divný? :) Ale skoro jsi to "mezi" zakecal.

-- 20. 1. 2019 00:43 --

Ganec píše:Ale potrebuješ.

Ne, fakt ne.

Inak píšeš odveci.

To rozhodně, to je tím, že jsem prostě normální degén, ale doufám, že jednou se tobě a některým dalším fotoodborníkům z digiwhatever.cz vyrovnám.

Takými vyjadreniami si len "kadíš do vlastného hniezda".

Já do hnízd nekadím, pokud nevěříš, mohu poskytnout fotodůkaz.

Potom sa za ne musíš ospravedlňovať (*1)
(*1) "Ano vyjmenoval si ty jeho myšlenky"

To není žádná omluva, to je pouhé konstatování faktu s následným vysvětlením, proč jsem nereagoval zcela korektně. Korektně jednám jen s korektním protějškem. Tos nepochopil ještě? Měl by si si spíše vážit toho, že s tebou jednám v celku otevřeně a nemám problém zpětně napsat, když nerzareaguji korektně. Dokonce se ti i mnohdy snažím vysvětlit, proč. No kdo jiný se s tebou takhle babrá?

alebo vypisovať sarkazmy, ktorým sa nikto nesmeje, ani na ne nereaguje (*2)
(*2) "přiznávám, jen jsem četl nadpis a tomu jsem navíc ani neporozuměl .. Ale líbila se mi ta paní v tom videu, tak jsem myslel, že se možná bude v dalším díle svlíkat,"

Ale já to tak chci psát, není to o tom, že bych musel.
Pár písmenek a tolik lží...jak ty to dokážeš :) Směji se jim minimálně já a reaguješ na ně minimálně ty.

Hej Ganče, jako mmch https://www.youtube.com/watch?v=T1TpyRRQBWU
Ona se zase nesvlíkla, blbý co? :--

V reakciách nedokážeš odpovedať ani na jednoduché otázky a tak musíš uhýbať prázdnymi frázami bez obsahu (*3)
(*3) "fakt si tu s tebou nebudu hrát na citace, každý, kdo si to pustí, má možnost si všimnout následujících myšlenek po těch, co jsi odcitoval ty"

Ale di ty popleto. Prostě se nenechám pokaždé zatáhnout do tvé hry na citace. Zcela jednoznačně jsem napsal jasný a stručný návod, jak se ten, kdo má zájem, dozví přesně to,co jsem tvrdil. Tedy stačilo si pustit kousek toho videa následujícho po tom, co si z něj citoval ty. Pokud ti to přijde ode mne prázdné, měl by ses více sosustředit. Bylo to totiž zcela jednoznačně napsáno/vysvětleno.

Takto si tu autoritu nevybuduješ

Já asi počkám až vyjde bestseller: Ganec:"Jak si vybudovat autoritu na odborných fotoforech". Koupím si tři výtisky a budu je číst současně a to by v tom byl čert, abych se nedostal na tvou úroveň třeba po roce.

-- 20. 1. 2019 00:50 --

Fidko píše:Realne si nemyslim, ze by si Olympus dovolil implementovat funkciu ktora by zlepsovala menej nez vsetko, takze high ress urcite zlepsuje aj ucinnost stabilizacie, rychlost snimania, farby, vydrz baterie a podobne. O sume nepochybujem.

Zapomněl jsi ve výčtu toho, co hájres podle Gance zlepšuje, na potenci a schopnost argumentovat, získat si autoritu na odborných fotoforech a 10% slevu v Tescu.
Naposledy upravil chvd dne 20. 1. 2019 01:23, celkově upraveno 1
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 20. 1. 2019 01:17

Ganec píše:Asi je bežné, že PDAF ostrenie sa môže chytať na vetvičky. Ak má príliš veľký AF bod.
Tuším voľakto spomínal, že také problémy mal Nikon D7000.
(a zrejme Granger ako Nikonista to pozná, preto to testoval aj na tomto foťáku)

Asi je běžné, že velikost ostřícího bodu je přímo závislá na ostrosti mimo hloubku ostrosti. Je to nejspíš tím, že Ganec coby penista definuje onu pětiosou rovinu pomocí zakřivené přímky.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 20. 1. 2019 01:52

Fidko píše:Z diskusie som tak nejak pochopil, ze Ganec sa zse snazi tvrdit, ze high res je lepsi nez viac megapixelovy snimac a vytrvalo pritom ignoruje fakt, ze high res je vyuzitelny len za velmi obmedzenych okolnosti. Specialne v jeho pripade ako odporcu stativov prakticky nikdy. Fakt fascinujuce.

On je extrémně méně talentovanej, tím to bude
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 20. 1. 2019 10:24

chvd píše:Pokud bych teda měl uznat, že "bojuji", tak leda proti "odborníkům a fotografům", kteří bojují na život a na smrt za bezzrcátka. Navíc se tím neskonale bavím. To nevidíš?
Nevidím :eh

Vidím len prejavy zmanipulovaného zmäteného konzumenta:
- ktorý nemá skutočný vlastný názor (odlišujúci sa od väčšiny), ktorý by sa nehanbil prezentovať ostatným
- ktorý investoval do neperspektívneho systému a nechce/bojí si to teraz priznať
Naivného prosťáčka, ktorý nedokáže rozoznať svoj omyl a preto ostatných obviňuje z toho že ho chcú oklamať.
Outsajdera, ktorý chce niekam patriť, ale nedokáže zaujať svojimi znalosťami ani fotkami, tak útočí na "spoločného nepriateľa", teda na mňa. Ktorý sa (keď je prichytený pri nevedomosti) maskuje za trolla, ktorému na diskusiách nejde o získavanie informácií a riešenie problémov, ale len o zábavu.

chvd píše:jsem prostě normální degén, ale doufám, že jednou se tobě a některým dalším fotoodborníkům z digiwhatever.cz vyrovnám
To dosť vysvetľuje:
- preto nevnímaš súvislosti - a tak obviňuješ druhých, že "s každým přepisem uhnou aspoň kousek od původního tématu"
- preto vo vyjadreniach vidíš "tolik lží" a pritom nedokážeš zacitovať žiadnu, ktorá by sa neukázala ako tvoj omyl
- preto si na korektné reakcie "nereagoval zcela korektně"
chvd píše:Korektně jednám jen s korektním protějškem. Tos nepochopil ještě?
Korektne treba jednať vždy.
(hlavne keď jednáš s niekým o ktorom ešte nevieš či ti len nerozumie, alebo či sa "nekorektne" správa z rozmaru)
Až keď si presvedčený, že sa jedná o trolling, čo diskusii neprospieva, až vtedy .. by sa nemalo reagovať vôbec.
Nekorektne sa nemá jednať nikdy.

chvd píše:
V reakciách nedokážeš odpovedať ani na jednoduché otázky a tak musíš uhýbať
Prostě se nenechám pokaždé zatáhnout do tvé hry na citace.
Keby si mal pravdu, tak by si s citáciami nemal žiaden problém:
- keby tu niekto mal nejaký reálny/rukolapný dôkaz, že sa mýlim, tak by ho tu určite prezentoval (nie len jalové reči)
Ty ale ten problém máš:
- vieš obávaš sa že nemáš pravdu .. že keby si niečo zacitoval, tak by to hneď každý zistil .. že tomu nerozumieš

chvd píše:Zcela jednoznačně jsem napsal jasný a stručný návod, jak se ten, kdo má zájem, dozví přesně to,co jsem tvrdil. Tedy stačilo si pustit kousek toho videa následujícho po tom, co si z něj citoval ty.
Nedúfaj, že kvôli tej tvojej vete tu diskutéri budú scrollovať dozadu aby to video našli, zabili pol hodiny tým že si ho pozreli celé (aby im neušiel kontext) a skontrolovali moje alebo tvoje tvrdenie. Takto to proste nefunguje.
Tak ako sa tebe nechce kontrolovať moje tvrdenia (a preveriť si ich v praxi), tak sa ostatným nechce kontrolovať tvoje.
Preto žiješ v bludnom kruhu klamstiev výmyslov, z ktorého sa ťa nikto okrem mňa nesnaží dostať...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AwwA 20. 1. 2019 10:31

:tleskani
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 20. 1. 2019 11:46

Ganec píše:Vidím len prejavy zmanipulovaného zmäteného konzumenta:

To máš pravdu, dnes jsem z obchodu málem netrefil domů.
- ktorý nemá skutočný vlastný názor (odlišujúci sa od väčšiny), ktorý by sa nehanbil prezentovať ostatným

No jo, když já jen opakuji, co napíší ostatní, to jsem celý já, hlavně se neodlišovat, to je můj lajfstajl.
- ktorý investoval do neperspektívneho systému a nechce/bojí si to teraz priznať

No jo, je to tak...kdybych si jen uvědomil, jak výhoddné je být penista, mohl jsem být dnes v klidu.
Jak já teď budu fotit neperspektivním systémem, jsem v koncích, asi se zabyju.
Naivného prosťáčka, ktorý nedokáže rozoznať svoj omyl a preto ostatných obviňuje z toho že ho chcú oklamať.

"ostatných" :-D Jsi měl asi na mysli: "ostatných Gancov"?
Outsajdera, ktorý chce niekam patriť, ale nedokáže zaujať svojimi znalosťami ani fotkami, tak útočí na "spoločného nepriateľa", teda na mňa.

To je vendetta...bo tenkrát minule ses taky přidal k většině.
Ktorý sa (keď je prichytený pri nevedomosti) maskuje za trolla, ktorému na diskusiách nejde o získavanie informácií a riešenie problémov, ale len o zábavu.

To máš pravdu, přitom se zde snažím potajnu získat autoritu, respekt a uznání profifotoodborníků a to i zahraničních, bo se mi coby outsiderovi těchto věcí v reálném životě nedostává.
Sa akože strašně hanbím za tu nevedomost a dúfám, že raz ťa možno aj dostihnem ty fotoodborník.
Ganec píše:Nevidím

A zobral si si okuliare?
To dosť vysvetľuje:

Tak pokuď v tom máš nyní jasno ty, tak to je bomba, svět se tedy nezhroutí. Díky Bohu!
- preto nevnímaš súvislosti - a tak obviňuješ druhých, že "s každým přepisem uhnou aspoň kousek od původního tématu"

Takový až jsem? Takový lump? Tak moc ti ubližuji? Bejt tebou, tak mě prokleju minimálně.
- preto vo vyjadreniach vidíš "tolik lží" a pritom nedokážeš zacitovať žiadnu, ktorá by sa neukázala ako tvoj omyl

jo jo, jsem paranoik...vidět v tvých odborných fotopravdách nějaký výmysl nebo lež, to je už fakt vrchol, za to se budu smažit v pekle, takhle ubližovat bližnímu svému.
preto si na korektné reakcie "nereagoval zcela korektně"

To jo no, doufám, že jsi to dnes řekl u zpovědi.
Korektne treba jednať vždy.

Vážně? Tak proč jsi to ještě nikdy nezkusil?
(hlavne keď jednáš s niekým o ktorom ešte nevieš či ti len nerozumie, alebo či sa "nekorektne" správa z rozmaru)

Jakože u tebe ještě nevím? :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Až keď si presvedčený, že sa jedná o trolling, čo diskusii neprospieva, až vtedy .. by sa nemalo reagovať vôbec.Nekorektne sa nemá jednať nikdy.

Aháá takhle se to tedy má dělat. A já to nedělám? to je divný ne, když jsem ten, co se bojí odlišovat? Nepsal jsi to někdy náhodou? :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Keby si mal pravdu, tak by si s citáciami nemal žiaden problém:

No to jo a tak bych pořád dokola hledal, citoval a pak čekal, až to protějšek zase překroutí nebo začne psát o něčem jiném a to bych zase pak hledal něco jiného, korektně reagoval, aby protějšek opět převedl téma o kousek vedle a až bych to tak udělal třeba desetkrát, tak bych byl tak unavený, že už bych ani neodporoval a dal protějšku raději za pravdu neb se sklopenou hlavou a vyčerpaný odešel. A protějšek by si pak s pocitem vítězství mohl o to radostněji pohonit.
- keby tu niekto mal nejaký reálny/rukolapný dôkaz, že sa mýlim, tak by ho tu určite prezentoval (nie len jalové reči)

Já mám důkaz ke všemu, co jsem kdy psal. Je to ten typ důkazu co používá jeden známý zahraniční fotoodborník na tomhle serveru: "ostatně důkazem je to, že jsem to už "tady a tady" psal"
Ty ale ten problém máš:- vieš obávaš sa že nemáš pravdu

To je bez debat, se bojím, že mám lež místo pravdy.
. že keby si niečo zacitoval, tak by to hneď každý zistil .. že tomu nerozumieš

A tak to už každý ví, že ničemu nerozumím a jen plácám, proto jsem přeci přišel i sem dozvědět se něco od fotoodborníků tvého levelu. Je škoda, že taký dobrý si tu len iba ty sám.
tak by to hneď každý zistil .. že tomu nerozumieš

Tak to bych nedal, bych se aci picnul, kdyby to někdo zjistil, jaký jsem kokot, bo to ještě nikdo neví.

Nedúfaj, že kvôli tej tvojej vete tu diskutéri budú scrollovať dozadu aby to video našli, zabili pol hodiny tým že si ho pozreli celé (aby im neušiel kontext) a skontrolovali moje alebo tvoje tvrdenie. Takto to proste nefunguje.
Tak ako sa tebe nechce kontrolovať moje tvrdenia (a preveriť si ich v praxi), tak sa ostatným nechce kontrolovať tvoje.
Preto žiješ v bludnom kruhu klamstiev výmyslov, z ktorého sa ťa nikto okrem mňa nesnaží dostať...


Nedúfaj, že kvôli tej tvojej vete tu diskutéri budú scrollovať dozadu aby to video našli,

Nebudou jo? Ty jo, to jsou teda ale gauneři. Co si teď jako počnu? To možná ani neprosadím svou pravdu, co?
zabili pol hodiny tým že si ho pozreli celé (aby im neušiel kontext) a skontrolovali moje alebo tvoje tvrdenie. Takto to proste nefunguje.

Půl hodiny myslíš, že taková složitost trvá jo? A takhle složitý, že by to bylo jo? To by mě teda zajímalo, jakou dobu trvá sepssání tvého průmerného všechny obohacujícího postu. To musí bejt hotová šichta. Tak ale zas má to smysl, protože to lidem ukáže cestu a maj možnost onohatit se tvejma skvostnejma fotomyšlenkama.
Tak ako sa tebe nechce kontrolovať moje tvrdenia (a preveriť si ich v praxi), tak sa ostatným nechce kontrolovať tvoje..

Kecáš! Tohle není možný, Dyť já se doslechl, že moje příspěvky si lidi skrínčotujou, tisknou na A1 postery a rámujou do obýváku. A tuším Davidof mi dokonce psal, že prý Fidko umí všechny moje posty nazpaměť a že prej spolu chystají založit můj fanklub v Londýně. Myslíš, že to není jakože úplně pravda pravdoucí?
Preto žiješ v bludnom kruhu klamstiev výmyslov, z ktorého sa ťa nikto okrem mňa nesnaží dostať...
Ty jo tak to bych ti asi měl být vděčnej, že se mě snažíš takhle osvítit, co? Ty jo ty jsi na mě hodnej skoro jako moje maminka. Nechtěl bys mě adoptovat?
Naposledy upravil chvd dne 20. 1. 2019 13:01, celkově upraveno 1
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 20. 1. 2019 13:01

wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 20. 1. 2019 13:33

Aj na dpreview sú z nového ostrenia nadšený. Pritom sa jedná "len" o firmwarové vylepšenie 2 roky starého foťáku:
This week Sony announced new firmware updates coming soon for the a9. Firmware version 5.0 officially arrives in March and adds some powerful autofocus improvements to the camera's already impressive AF toolkit. Quite simply, it makes the a9 an industry leader in AF tracking ability, and there are purported updates to color and tonality as well.


https://www.dpreview.com/samples/970847 ... rmware-5-0
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FXE1 20. 1. 2019 13:44

Gokote, tuším si vypadol z role, lebo nešlo o Sony ale o to ako obkecať pidisnímač vo veľkom tele za cca 3000 € ktorý sa evidentne nevôjde do Tvojich treniek :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 20. 1. 2019 14:14

Ak chceš diskutovať o Olympuse, tak ti zacitujem, čo som práve napísal do vedľajšieho fóra:
Ganec píše:Tretí teaser: https://www.digimanie.cz/treti-teaser-n ... e-m1x/7665

Šurkala si všimol aj zámer toho teasera:
V tomto případě jsou prezentovány především schopnosti fotoaparátu v přírodě, např. jeho odolnost vůči dešti, zatímco první dva teasery se věnovaly především focení sportu a akčních dějů.

Pozrel som si aj tie prvé dva a všimol som si ďalšie posolstvá:
- v tom prvom je žena fotiaca šport (a detailíky) - teda že sa jedná o hmotnostne ľahký systém (napriek teleobjektívu)
- v druhom je fotenie z diaľky - teda je zdôraznený dlhší dosah skiel

Celkom pekne vystihli silné stránky systému ;-)


-- 20. 1. 2019 14:20 --

Mimochodom, nejaký významný firmware sa chystá aj pre E-M1 mark II.
Keďže podľa rumorsov má rovnaký procesor ako bude mať nové OMD
=> tak by vďaka tomu aj starší model mohol dostať podobné vylepšenie AF
(podobne, ako to teraz spravili u Sony A9)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků