Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 5. 2018 11:34

Mne napriklad ergonomia A7 a A7 II nijak zvlast nevadila, ale zase som ich nikdy neskusil s vacsim sklom. Skor som mal problemy s Nikonmi, napriklad s D7200. Ovladanie je asi vec zvyku, ale D7200 sa mi hrozne zle drzi, tie gripy su tenucke. D500 uz je o nieco lepsi, v pohode akceptovatelny, ale Canon je pre mna z tohto hladiska dalej. Dokonca si trufam tvrdit, ze aj E-M1 II s gripom sa mi drzi lepsie. Panasonic G9/GH5 su uz z tohto pohladu skvele.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 18. 5. 2018 11:50

Panasonic jsem v ruce nedržel.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 5. 2018 11:57

Tak ono Panasonic ide asi mimo Teba kvoli nezaujimavemu snimacu, ale z aktualnych CSC mi pridu z isteho uhla pohladu najdospelejsie. Nehraju to velmi na design a styl, ale skor na funkcnost, maju seriozny grip, po novom aj stavovy displej, maju joystick, slusne zvladnute ovladanie a velmi dobre hladaciky. Problemom bude asi len tvrdohlavost pokial ide o DFD, ale aj to plati len pre fotenie akcie. Mne osobne ale v ruke sedia pocitovo naozaj dobre.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Devil007cz 18. 5. 2018 12:09

Myslim tim ty sekvencni LCD, ktere Panasonic pouziva, ze jsou tak skvele? To asi ne...

-- 18. 5. 2018 13:10 --

Dolgor píše:Mně teda vůbec nepřijde, že by Canon nebo Nikon za víc peněz dávali méně muziky. Sony je dražší systém.

Mluvil jsem o telech, tam to tak rozhodne je.

-- 18. 5. 2018 13:11 --

pemar píše:Ona velikost těla by měla být proporcionalní k objektivům, já mám většinou 1 kg těžké objektivy s průměrem 77mm a více, pro ty je i tělo D7100/D750 proporčně malé, D500/850 jsou hmotnostně a rozměrově vyváženější.

Mam i 2KG objektiv na A6300 a nemam s tim problem. Tohle jsou hrozne subjektivni pocity, kazdemu vyhovuje neco jineho.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 5. 2018 12:13

Mne na SONY vadi, ze nemaju seriozne APS-C. Taky snimac z A6500 v tele G9 ... to by som sa nechal ukecat :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 18. 5. 2018 12:26

Devil007cz píše:
Dolgor píše:Mně teda vůbec nepřijde, že by Canon nebo Nikon za víc peněz dávali méně muziky. Sony je dražší systém.

Mluvil jsem o telech, tam to tak rozhodne je.


Blbost.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 18. 5. 2018 12:27

Devil007cz píše:Myslim tim ty sekvencni LCD, ktere Panasonic pouziva, ze jsou tak skvele? To asi ne...

-- 18. 5. 2018 13:10 --

Dolgor píše:Mně teda vůbec nepřijde, že by Canon nebo Nikon za víc peněz dávali méně muziky. Sony je dražší systém.

Mluvil jsem o telech, tam to tak rozhodne je.

-- 18. 5. 2018 13:11 --

pemar píše:Ona velikost těla by měla být proporcionalní k objektivům, já mám většinou 1 kg těžké objektivy s průměrem 77mm a více, pro ty je i tělo D7100/D750 proporčně malé, D500/850 jsou hmotnostně a rozměrově vyváženější.

Mam i 2KG objektiv na A6300 a nemam s tim problem. Tohle jsou hrozne subjektivni pocity, kazdemu vyhovuje neco jineho.


Jaký objektiv?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Devil007cz 18. 5. 2018 13:09

Sigma 150-600 a blbost to neni. Nejdele jsem to nosil 3 hodiny a vpohode pres strap na krku.

A7III zfoukne v plno vecech i 5DMIV. A to nemluvim o 6DM2, kde po vydani A7III Canon v US nasadil mega slevy na ten model, protoze by vedeli ze ho neprodaji.
Kdyz se podivam na mirrorless, tak A6300 je ve vsem lepsi nez M50 (az na vyklapeci displej) a to se prodavaji v US za stejnou cenu. Jeste ze u nas Canon nastavil na M50 za mensi penize nez v US, prekvapive na Canon.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 18. 5. 2018 14:01

Achjo. Jednat tohle rozhodně neplatí napříč všemi modelovými řadami, zadruhé není možné si libovolně míchat těla z různých období (pro ilustraci Canon-Nikon měli po dlouhou dobu nastřídačku lepší foťáky, vždy dokud ten druhý neuvedl nový model), zatřetí to hodnotíš hlavně ze svého pohledu - tebe oslňují funkce, které někdo jiný považuje za nezajímavé, a naopak. ...Ono když se na to tak podíváš, ve výsledku je nějaká absolutní kvalita těl irelevantní. Nikon má už skoro deset let v mnoha ohledech lepší těla než Canon - lepší senzory, lepší AF systémy..., přesto Canon prodá víc, protože má dostupnější objektivy, lepší implementaci LV, mnohem aktivnější marketing apod. V rozhodování zákazníků hraje roli mnoho faktorů, které vůbec nesouvisí s výčtem funkcí. Když dva dělají totéž, není to totéž. Na konci dne i ten parametrově horší může být lepší, protože je dotažený, a nedotaženost není typický znak Canikoních foťáků.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 18. 5. 2018 14:17

Je věcí názoru, do jaké míry se shodneme na tom, že toto je vyvážená sestava:

sony.JPG


Jsem možná moc náročný, ale mám o vyvážené sestavě jinou představu, ale třeba to někomu nevadí, já před 27 lety také jel neklimatizovaným Favoritem na pláž do Francie a vydrželi jsme to (ono nám tehdy nic moc jiného nezbývalo :-), že? ).

Neřeším bych, že zaostření trvá docela dlouho a že rychleji se pohybující objekt to někdy nechytí a někdy ne.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 5. 2018 14:22

Devil
Sekvenční hledáčky má Panasonic jen na dvou modelech, jinak má hledáčky špičkové.
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod hoax 18. 5. 2018 14:35

Dolgor, tak A7III na to, co všechno umí, má momentálně top poměr cena/výkon. Já se jen těším co předvede CaNikon. Pevně doufám, že Nikon třeba konečně přijde s rychlým LV nebo podobně schopným eye AF. Pokud ne, tak se konkurenčně nechytají a budou do budoucna ve velkých problémech imho.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 18. 5. 2018 14:47

Ona se do budoucna asi spousta lidí bez toho neobejde, ale pro mne face identification a eye-AF zatím moc atraktivní nejsou, ale chápu, že je to trend. Pro mne by byl mnohem atraktivnější hybridní hledáček, protože takový optický hledáček, jako je třeba na D850, zatím není na CSC reálně očekávatelný, ale třeba po přepnutí do DX by se mi moc líbilo, kdyby se obraz zvětšil (ne, že by to nešlo i opticky, ale stojí to moc peněz a námahy). Nebo při zaostřování manuálními objektivy, tak by se mi to také občas líbilo.

Jinak souhlas, že A7III převzala po D750 štafetu v kategorii výkon za rozumné peníze.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod hoax 18. 5. 2018 15:17

Mně třeba eye AF přijde naprosto super, např. pro svatební reportáž, portréty apod. se světelnými skly. Na to se DSLR už prostě nechytají, v tomhle je budoucnost jasná.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 18. 5. 2018 15:56

Já mám face detection a prakticky to nepoužívám, není problém zaostřit přesně na oko. Ale lidi jsou líní, degenerace postupuje, takže v tom také vidím budoucnost. Nejsem výjimkou, také lenivím, už několikátým rokem jezdím s automatickou převodovkou a na letišti chodím po jezdících pásech.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků