Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 16. 1. 2018 11:10

Reign, ja ti neviem, rum nepijem, akurát ho dávam do koláčov, len som to napísal ako staronové téma, nech tá podivná debata skončí...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 16. 1. 2018 11:11

Já jsem se neozval, ale přidávám se k těm, které osobní výpady nebaví číst, takže i za mne díky.

Já to mám za sebe tak, že peníze na nějaký nový fotoaparát mám nachystané, ale nejsem přesvědčený, jestli a co kupovat. Všeobecné nadšeni z D850 nesdílím, A9 nebo A7III jsou pro mne blbost a všechno ostatní mi připadá zastaralé. Takže počkám, s čím vyleze Nikon a uvidím, D500 mi zatím pokrývá moje potřeby takřka dokonale, kdyby D850 byl FF, není skoro co řešit, snad jen pokrytí hledáčku AF body. Další věc je to zbytečně vysoké rozlišení, pro mne 20-24 Mpix bohatě stačí.

Malý fotoaparát na cesty považuji za blbost, uvažoval jsem o Leice Q nebo třeba i o APS-C Leice s jedním objektivem EQ 28mm, ale podle mých informaci přijde snad už letos mobil od Leicy, který bude na focení stačit, tahat jakýkoli fotoaparát bude zbytečné. Uvažoval jsem i o Smart Glasses, na pouliční momentky super, jedny doma máme, tam je ale problém s velikostí snímače, nemá to ten look.

Pohorky neporadím, ale s tím rumem mám podobnou zkušenost, také mi občas více chutná ten mladší, než ten starší, u cognacu to ale neplatí.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 16. 1. 2018 11:24

Já mám dilemma a bojím se s ním vlézt do spec fóra. Máte někdo smart home zařízení? Dům dostavím za cca 1,5 roku. Takže čas tam je, ale zatím jsem z nabídky na trhu hodně zklamaný. Jde mi v zásadě o jeden integrovaný ekosystém (ideálně na homekitu). Zařízení v něm musí být EU kompatibilní (překvapivě docela problém) a musí zároveň fungovat jako své hloupé protějšky. Scháním vypínače, termostat, garážové vrata, vjezdovou bránu, reproduktory, zámek vchodových dveří, alarm, vnější kamery, jako bonus bych bral vnější motorizované žaluzie, zavlažování a kávovar :).
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 16. 1. 2018 11:26

Tak ono obecne nejstarsi a nejoce ovanejsi nemusi znamenat nejpitelnejsi (plosne) a navic ma kazdy jine chutove preference. Ja se treba vsadim, ze 9 z 10 nahodne oslovenych lidi by uprednostnilo Diplomatico 12tku (coz je ouvodne jiny rum upraveny tak, aby chutnal vsem - puvodni se da taky sehnat, nemel jsem lrime srovnani) pred nejakym top rumem. A u nezneho pohlavi bych kkidne vsadil na Pyrata...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 16. 1. 2018 11:36

Kamarad instaluje toto: https://www.loxone.com/cscz/ strasne to chvali, jediny co to kali je to, ze dostavi za rok a pul, takze to chvali na zaklade referenci a features na webu.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 16. 1. 2018 11:46

Smart Home je kravina, co funguje krásně jenom když ji vlastně vůbec nepotřebuješ a že bych se třeba měl někdy na takové bazmeky spolehnout, nebo jim svěřit nedej bože nějakou kritickou funkci v domácnosti, tak to k@rva ani omylem.
Vždyť se podívej kolem sebe, i miliardové korporáty škrtají testovací oddělení, o ušetřené peníze se šábnou pseudomanageři typu "racek" spolu s akcionářema a produkt se ladí a často i zprovozňuje až v ostrém nasazení.

Takže přijedeš ze zmíněné lyžovačky a máš doma horko a po kotníky vody, protože Bangalóre Software Consulting poslalo špatný (ale levný) nucený update na rychlovarnou konvici, která se sama sepla i bez vody, celá se roztavila, kouřový senzor to zachytil, spustil kropení, napršelo do teplotního čidla, to začalo posílat nedokumentované stavy a termostat nastavil trenýrkovou teplotu 42 stupňů.
Do toho Ti někdo hacknul ledničku kvůli 7 let neopravené chybě v knihovně funkcí a ta místo chlazení těžila v botnetu bitcoiny no a chytrá televize se spolupodílela na DDoS útoku na volby v Polsku, kde hrozilo, že vyhrají, co čert nechtěl, zrovna lidi, kteří si ještě neodvykli myslet.
Já nevím, no. Zase na druhou stranu máš na mobilu z druhého konce republiky pěkné grafy vývoje vlhkosti, teploty a spotřeby a taky barevné tabuličky s exportem na Facebook jedna báseň.
---
edit: Co se nového blesku týče, tak zatím vládne opatrná spokojenost. Musím, se, pravda, ještě moc učit, ale to se poddá.
edit II: Nikon má letos vlítnout do bezzrcadlovek ve dvou fázích - březnové a srpnové při příležitosti nějakých zase veletrhů, nebo co...
Naposledy upravil Melancholický Trol dne 16. 1. 2018 11:53, celkově upraveno 1
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 16. 1. 2018 11:51

Hm, já se nechci uvrtat do nějakého podivného proprietárního řešení. Radši bych něco otevřenějšího jako Google Home, Amazon Alexa, nebo Apple Homekit.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 16. 1. 2018 11:54

Můžu se zeptat zdánlivě mimo téma? Kdo z vás tu četl 1984?
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 16. 1. 2018 11:58

MTrol, blbé je, že mě nejde o Home Automation a nemám potřebu, aby za mě barák přemýšlel. Já bych si rád hodinu před návratem z lyžovačky zapnul topení na 23, dojel k baráku a bez šmátrání po ovladači otevřel bránu a garáž, bez hledání klíče vlezl do baráku, poklidil, šel si lehnout a zhasnul z postele :) .
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 16. 1. 2018 12:14

Já osobně mám zkušenost se vzdáleným ovládáním a myslím si, že účelové fragmenty mají větší smysl, než nějaký komplexní smart home, který dělá nedokonale a neúplně většinu věcí, které vůbec nepotřebuješ. My máme v jednom malém přístavku asi 4x4 metry pár kilometrů od bydliště saunu se sprchou a malou masážní vanou. Takže se tam prostě musí vzdáleně předzatopit. Takže jsem si tam všechno pověsil na tuhle hračku: http://www.onlinetechnology.cz/eshop/zb ... nbox-24v-1
a funguje to už asi rok a půl bez závad. Teplotní čidlo ukáže teplotu, elektrické podlahové topení a přímotop sepnu vzdáleně, bojler taky, ukazuje to stav a odběry elektroměrů na 3 fázích, takže vím, kolik mně to vytopení elektřinou (včetně sauny zapnuté až po příchodu) stálo (v zimě stovku, v létě tak dvacet korun za lehké přitopení na 25 a ohřátí dlaždiček), kamera mně ukazuje, že tam nehoří, no a teplota v masážní vaně je taky řiditelná vzdáleně. Mnohokrát jsem si říkal, že místo blbého vzdáleného zapnutí a vypnutí by to mohl řídit program, ale jsem línej ho dělat pro systém, který kdosi nějak vymyslel a experimentovat a ještě to celé udělat nestabilní, protože se projeví nějaké chyby a omezení.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 16. 1. 2018 12:14

Zapínání topení mám také, ale odemykání a spotřebiče, které mohou způsobit požár, ne. Koketuji ještě s chytrou ledničkou napojenou na mašinu, co umí vařit, ale manželka mi do toho hodila vidle.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod reign 16. 1. 2018 12:18

Melancholický Trol píše:Můžu se zeptat zdánlivě mimo téma? Kdo z vás tu četl 1984?

Já ano. Lepší mi imho přišla Farma zvířat.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 16. 1. 2018 12:19

Mit vyreseno topeni je zaklad - odejdu - klesne teplota o 2 stupne, jedu z Olesnice z lyzovani, poslu SMS a prijedu a v koupelne je 28C. To jsem si myslel do vcerejska, kdy jsem videl od Trestikove Standu, co topil 9x za rok a protopi za rok 1600 Kc, coz me zmatlo.
JInak pro me je jedine kriterium "Tamagocivost"... jestli si s tim musim hrat jako s Androidem tak to nedava smysl. Nebudu 3x tydne resit zamotany zaluzie.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 16. 1. 2018 12:21

Interface to má ošklivý, ale dělá to to, co má. A za 4000 Kč co by člověk nechtěl, že jo....
Interface.jpg
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 16. 1. 2018 12:22

Jo a z destilátů nakonec u mne vede Jelínek slivovice budík 0,7l 3 letá - mile překvapila. Se můžou rumy akorát tak jít do sklenic vylejt.
reign
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků