Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 16. 5. 2018 13:34

Davidof píše:
pemar píše:
Já jsem v principu naprosto spokojený s tím, co mám, upgrade řeším jen proto, že mne “honí mlsná” a přebývají peníze na fototechniku. Aktuálně mi jako nejzajímavější varianta připadá upgrade na D5 nebo D850, D5 je nejlepší na ten typ fotek, co dělám, ale D850 je dokonale všestranná, už chápu německého kolegu, proč jí tak vychvaluje. Vadí mi to trochu pomalejší sériové snímání, buffer by mohl být o něco větší a koupil bych asi i ten předražený grip, jehož cenu považuji za dosti přepálenou. Kdybych věděl, že do podzimu příštího roku Nikon s žádnou bombou nepřijde, tak bych koupil tohle a do té doby se s tím učil fotit. Jinak mi rozum velí čekat.
.


Pořád je možno se dívat na D850 + grip jako na velmi cenově výhodnou D5 s možností operativního zmenšení rozměrů pro některé situace ...


To mne také napadlo, ale není to plnohodnotné řešení, problém je rychle zaplněný buffer u D850 a stále jen 9sn./s. To druhé bych akceptoval, kvůli tomu prvnímu se musí fotit do 12-bitů, pak je buffer OK, ve špatných světelných podmínkách by to nevadilo, tam stejně ISO pod 400 mít nebudu, ale třeba u plážového volejbalu ano. Další věc je, že člověk musí koupit grip, baterii, kryt a nabíječku a celá ta sranda to posune někam k ceně D5, jen za nabíječku chce Nikon 12,000 Kč a ještě jí vesměs nemá na skladě.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 5. 2018 13:52

Nabíječku chceš dvojmo kvůli rychlosti nabíjení ? U těla by měla být. Nebo je do gripu jiná baterie ?

Úplně plnohodnotná náhrada to neni, ale D500 budeš mít pořád, ne ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 16. 5. 2018 13:55

Ganec píše:
pemar píše:Já jsem v principu naprosto spokojený s tím, co mám, upgrade řeším jen proto, že mne “honí mlsná” a přebývají peníze na fototechniku.
Tak nerieš upgrade, sprav si "doplnok". Alebo aspoň "prieskum trhu".
Ak si myslíš, že si "naprosto spokojený" => to zvyčajne znamená, že nie si dostatočne informovaný :oops:

pemar píše:Kdybych věděl, že do podzimu příštího roku Nikon s žádnou bombou nepřijde
Kedy prišiel s nejakou bombou?
Podľa teba je D500/D850 nejaká bomba? Veď všetko čo majú, tu už predtým bolo...
(teda okrem nevyužiteľného ISO milión)


D5/D500/D850 mají skvělý AF a ergonomii, opravdu dobře se s nimi fotí, i ve srovnání se vším starším od Nikonu je to bomba. Toto si člověk zpravidla uvědomí až tehdy, když vezme do ruky něco jiného, třeba Sony, když zjistí, kolik samozřejmých věcí najednou nefunguje.

Kdybych chtěl paralelní systém, tak ho dávno mám, asi Leicu, ale nedává mi to smysl, malé rozměry a váha nejsou moje priorita.

-- 16. 5. 2018 14:57 --

Davidof píše:Nabíječku chceš dvojmo kvůli rychlosti nabíjení ? U těla by měla být. Nebo je do gripu jiná baterie ?

Úplně plnohodnotná náhrada to neni, ale D500 budeš mít pořád, ne ?


Na 9 fps je zapotřebí baterie době D5/D4s a ta má jinou nabíječku. Dražší stroj by měl být lepší, než ten levnější, nebo ne?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 5. 2018 14:23

Jasně že dražší stroj by měl být lepší a taky v tomhle případě je.

Měl jsem na mysli to, že na vysloveně akční sportovní užití budeš stejně mít D500. Ta 850 bude, podle mě, silná spíš na jiný žánry, než na kulometnou palbu ...
Velký rozlišení bude tě (možná) bude štvát kvůli kvantu megabytů a možná i většímu množství ne stoprocentně zaostřených snímků - z toho, co píšeš mám pocit, že to je jedno z tvých důležitých kriterií. Přeci jen 45 Mpx je nemilosrdnější.

Jediné stoprocentní řešení je ovšem koupit oba ... ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 16. 5. 2018 15:16

Přesnosti a konzistence zaostřování se nebojím, to mám vyzkoušené, ostrosti snímků bych se také nebál, prakticky všechny moje objektivy jsou pro D850 doporučené, moje objektivy patří k těm nejostřejším na trhu.

Komplikace mohou nastat s přenosy RAWů, pokud budu fotit 100 Mpix RAW, pak přenos bude přes USB 3.0 trvat pětkrát déle, než dnes a to je moc, už současná rychlost mi nevyhovuje, asi bych musel koupit ten profesionální WiFi bazmek (WT-7, tuším). Na JPG stačí SnapBridge, tam je to nekritické, ale kvůli bufferu mohu zapomenout na souběžné focení do RAWu a JPG, na tohle všechno je D5 lepší.

Na druhou stranu, D850 jsou 2 fotoaparáty v jednom, i DX výřez je docela použitelný.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 16. 5. 2018 16:28

pemar píše:Na druhou stranu, D850 jsou 2 fotoaparáty v jednom, i DX výřez je docela použitelný.
Je to čosi ako "manželka + svokra" namiesto "manželka" .. či? ;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 16. 5. 2018 17:50

Ten limit je docela vysoko, pokud bych měl někde s sebou po ruce ten grip, tak je ten rozdíl těžko k rozeznání. A na druhou stranu, portrét, krajina a architektura z D850 vypadají díky FF a zejména díky 44 Mpx bezkonkurenčně lépe. V DX režimu díky obrovskému rozlišení D850 má výsledný obraz stále nějakých 19,4 Mpx což není daleko od 20,9 Mpx u modelu D500. Do ISO 1250 mi zbyde dostatek detailů na vysoce kvalitní tisky v rozměru 60 x 40cm.

Já nejsem příznivec univerzálních řešení, ale někdy to funguje lépe, než speciál, třeba u lyží nebo u auta se mi to osvědčilo, tahat sebou slalomky a lyže do hlubsiho sněhu nebo mít pro každý účel separátní auto je pakárna. S těmi speciály je ale větší zábava, o tom není sporu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Anarki3 16. 5. 2018 19:50

pemar - pozerám, že ešte stále nemáš tú 850.... hlavne sa nenechaj namotať gancovidnymi psychovinami...
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 17. 5. 2018 05:26

Namotat Gancom sa neda. Tie jeho kecy maju presne opacny efekt ako snad Ganec dufa :-P
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 17. 5. 2018 07:50

Takže Ganec zase přijde a kydy o lejně jsou zpět. Jsem si tak myslel, že už se po těch posledních ostudách na to vykvákne a ne. Stále kvoká, stále kvoká
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 17. 5. 2018 09:04

smikoto píše:bob222 a teď si vem, že na trojkových Sonkách fungují ty Canon objektivy ještě o něo lépe. Na sport to nejspíš ještě úplně nebude, ale já mám jen pomalé portréťáky a redukci MC-11, která je oficiálně jen pro Sigma objektivy. Třeba na nějakých Metabones to bude ještě lepší.
S ergo souhlas.

Se Sigma objektivy to uz na sport je, samozrejme bude zalezet taky ktery. I na A6300 neni problem fotit kone na prekazkach v AF-C (par jsem o vikendu cvakl), takze A7III/A9 to musi byt jeste lepsi. V US foti borci s A9 sport se skly s Canon bajonetem. To, ze u nas jsou jine rozpocty na porizeni se samozrejme odrazi v mensi mire zmen mezi znackami logicky. My jsme takova pidi zeme s jinymi finacnimi moznostmi.

Ganec,
Nikon D850 je urcite dost pokrok na strane Nikonu a patri to k tomu nejlepsimu v DSLR svete a navic prodava se v zahranici "jak rohliky".
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 17. 5. 2018 10:36

D850 a aj D500 su spickove fotoaparaty, nikto normlany podla mna nemoze tvrdit opak.
No su to zaroven take labutie piesne tejto podarenej technologie - dlhe roky mozu svojim majitelom dobre sluzit.
Posledne Sony beriem uz ako vyrovnanych superov (v niecom su lepsie, v inom horsie) a kedze su bezzrkadlovky stale relativne v plienkach, tak casom sa urcite budu vyrazne viac zlepsovat (a za omnoho nizsie naklady pre vyrobcov ako je to pri DSLR).
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 17. 5. 2018 11:17

Mne na bezzrcátkach (a to som majiteľ od čias EPL1 a GF1) vadí jedine to, že stále počúvam ako malý a dobrý systém, ako netreba zrkadlo a ako to vyjde lacnejšie a tie zostavy sú zhusta drahšie ako porovnateľné dslr. Pre človeka čo nepotrebuje kropidlo a video je to drahý špás.
Keď už raz poviem že EVF je podstatne lacnešie ako hranol, tak by som chcel vidieť aj cenový odstup. Inak je mi tých pár dekov u zadku, čo som si teraz poskúšal pri FF. Základný kvicht je tá 70-200, ktorú nezmenšia alebo len o pár deka, fyzika nepustí.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 17. 5. 2018 12:09

Vidím to stejně a jen doufám, že všechny moje skla půjdou použit i na bezzrcadlovkách, ty skla, co jsem koupil ještě na D7100, mohu v pohodě použit na D850. Pro mne jsou ty bezzrcadlovky také příliš v plenkách, i když A9 v těle 850 bych možná už koupil. Také bezzrcadlovky považuji za předražené. Pořád nevidím dostatečně dobré EVF. Proto asi ještě bude moje další tělo zrcadlovka a až další bezzcadlovka.

Musím přiznat, že vůbec nemám jasno v tom, že nějaký fullframe potřebuji, takže mi hrozí, že něco koupím a pak zjistím, že mi to vlastně moc nevyhovuje. Na D500 má nacvakáno cca 40 tisíc snímků, zatím nejeví žádné známky opotřebení a nemám důvod k nespokojenosti. Díky velmi světelným objektivům nemám problém se šumem nebo s příliš velkou hloubkou ostrosti.

Pokud bych se chtěl kdykoli k APS-C vrátit, tak s D850 mi stačí se přepnout do DX režimu a kromě rychlosti sériového snímání nepoznám asi žádný rozdíl, rozdíly ve snímači a AF jsou minimální, tělo a ergonomie prakticky stejné, má sto i obdobné funkce a konektivitu přes SnapBridge. Jediné zhoršení je v oblasti rychlého snímání, tam je o něco menší rychlost.

Jediné, co mne drží zpátky je obava, aby se Nikon nerozhoupal a nepředstavil něco, kvůli čemu si budu trhat vlasy, že jsem měl počkat. Úplně by mi stačilo, kdyby Nikon konečně oznámil, jaké modely letos a příští rok představí a ideálně kdyby k tomu přidal aspoň základní popis těch modelů.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 17. 5. 2018 12:17

Ono u tých ohnísk pri prechode z apsc na ff je to dosť rozdiel, ono aj tá 70-200 sa poznateľne skráti, hlavne na dlhom ohnisku. Ten rozdiel medzi 300 a 200 tam už skrátka je. Samozrejme dnes je z čoho rezať.
Ale zo "skoro portrétnej" 75 máte zrazu pre niekoho "nudnú" padesátku. Samozrejme iní si to ohnisko nevedia vynachváliť...
Ale zas aj taká 28 má na FF iný šmrnc.
Chce to skrátka ten prechod uvážiť, či to prinesie to čo sa očakávalo...
Podľa mňa pemare tebe by dosť vadilo skrátenie ohnísk, fotievaš dosť aspoň podľa prezentovaného dosť "naďaleko".
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků