Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 6. 2018 19:23

Tiez som celkom ok s tym, ze do tohto "prda" https://foto-tasky-a-puzdra.heureka.sk/ ... reno-45kg/

sa mi vojde E-M1 s gripom, 40-150 f2.8, 12-40 f2.8, 60mm macro a 100-400 PanaLeica. Pritom mam volnu celu hornu cast kde viem dat Mavica. Na bok sa vojde flasa na vodu a teoreticky stativ, ale to by bolo na ten ruksak uz celkom dost. Este stale by tam ostalo miesto na drobne prislusenstvo ako filtre, handricky, nejake baterky, pripadne mikina, alebo tablet. Premyslal som, ze by som ho nahradil verziou 48, ale premyslam skor nad niecim odolnejsim. Nemate nejaky tip ? :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 11. 6. 2018 20:20

Nechcem rýpať, ale nemá sa olympus nosiť v kraťasoch? :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 11. 6. 2018 20:36

Ale no tak :-))
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 6. 2018 20:51

Tak ono kazdy fotak by si mal nosit v kratasoch, len vyrobcovia nechapu potreby pouzivatelov a profesionalny h fotografov, takze vyrabaju obludne paskvily niekedy dokonca s gripom. No a Olympus sa takymto pouzivatelom so zrkadlovkovymi navykmi snazi vyjst v ustreti a akoby schvalne prave vlajkovou lodou. No a ja sam sa zial radim k tym blbom co si taku obludnost kupili a teraz to musim vlacit na chrbte. Fotky prakticky nemam, pretoze uz na chrbat je to obrovska zataz a drzat to v ruke, to je mimo reality. Maximalne nejaky high-ress ked je poruke stol a kalendar ...
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 11. 6. 2018 23:10

Já mám oboje, jak skladnou sestavu na cesty, tak i sestavu, vyladěnou na ostrost a bokeh na plnou díru, která ale něco váží, protože fyzikální zákony platí. Nemám přitom nic ultimátního, ale stále více se přesvědčuji o tom, že nezáleží na velikosti a hmotnosti jako takové, ale na tom, jak se nosí a jak se s ni pracuje. Pokud s pracuje stylem přijedu autem, sestavím, odfotím, zabalim a zase odvetu autem, tak není co řešit.

Já jsem byl v neděli na primátorkách, D850 s gripem a 300/4 PF s telekonvertorem na řemenu - 3h focení jsem zvládl bez větší námahy, nejhorší je foťák na krku, mám řemen přes rameno a není co řešit. K tomu batoh se 105/1.4 a 14-24/2.8, ještě možná 70-200/4, iPad a i kdybych vzal ještě stativ, tak celé je to pod 6 kg. Mám doma ještě Lowepro batoh a brašny, ale oblíbil jsem si více jeden fotobatoh z Činy, prakticky nic jiného nepoužívám.

Jinak teď jsem v Dubai, je tu 32 stupňů ve dvě ráno a klimatizace hučí, takže nemohu spát. Tady už bezzrcadlovky nahradily, ve fotoobchodě na letišti měli jen Mavic Pro a Leicu Q.

Mimochodem, Nikon v Evropě zdražuje, takže jsem asi udělal dobře, že jsem nakoupil teď. Sony zase pro změnu zlevňuje ...
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 12. 6. 2018 03:22

To co pises je u mna dalsi z problemomov mFT. Ganec to prezentuje ako vyhodu, akoze mas optimalizovane skla a stuff, ale mne osobne viac vyhovuje kompaktnejsi system so sklami ktore v pripade, ze si to mozem dovolit kludne nasadim na FF. Kupit dnes lacnejsie FF telo pre Canon, Nikon, alebo SONY nie je vobec ziadny problem.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 12. 6. 2018 05:49

Ja osobne dnes s rozmermi fakt nemám problém. Na veľké bubnovanie a keď si chcem fotenie fakt užiť beriem FF, Na nefotovýlety ľahká oly zostava a nakoniec stále v kufri, batohu malá fuji X-20 pre prípad fotozáchvatu počas bežného dňa.
Uvažujem tie ľahšie možnosti časom komplet preklopiť na fuji system. Uvidíme, som v tomto nevyspytateľný, dobrá ponuka a mením.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 12. 6. 2018 05:52

Na D500 občas použiji 40/2.8 Micro, jinak tenhle objektiv má na D7100 Micina jako “záklaďák”. Nikon 35/1.8 DX docela nepříjemně aberuje a 18-55 a 55-200 jsem si koupil k D50 a na D7100 jim chybí světelnost i kresba, 18-105 nechce ani Micina. Takže u mne FF objektivy až na výjimku už nahradili původní DX.

Fuji má nabídku snímačů až po středoformát, ale nic v nabídce, co by mne nadchlo. Konstrukčně vypadá Fuji solidně, hlavně ve srovnání se Sony, zdá se.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 12. 6. 2018 06:06

Fidko píše:Tiez som celkom ok s tym, ze do tohto "prda" https://foto-tasky-a-puzdra.heureka.sk/ ... reno-45kg/

sa mi vojde E-M1 s gripom, 40-150 f2.8, 12-40 f2.8, 60mm macro a 100-400 PanaLeica. Pritom mam volnu celu hornu cast kde viem dat Mavica. Na bok sa vojde flasa na vodu a teoreticky stativ, ale to by bolo na ten ruksak uz celkom dost. Este stale by tam ostalo miesto na drobne prislusenstvo ako filtre, handricky, nejake baterky, pripadne mikina, alebo tablet. Premyslal som, ze by som ho nahradil verziou 48, ale premyslam skor nad niecim odolnejsim. Nemate nejaky tip ? :-)

Mozem vrele doporucit tento batoh Lowepro
https://www.lowepro.cz/katalog/batohy/p ... w-ART08268
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 12. 6. 2018 06:07

pemar píše:Já mám oboje, jak skladnou sestavu na cesty, tak i sestavu, vyladěnou na ostrost a bokeh na plnou díru
A máš niečo na festivaly?
(teda akcie, kde sú zakázané profesionálne fotoaparáty, ale je potrebný veľký zoom)
Kvôli tomuto mám vreckový ultrazoom. Osvetlené to býva dobre, takže svetelnosť tam nechýba.

Máš nejakú zostavu na fotenie rodinných akcií?
- teda niečo výkonné, svetelné .. ale zároveň skladné, čo si môžeš kedykoľvek zobrať so sebou a ostatným to nezavadzia
- niečo nevtieravé, čo ich zároveň ani neruší pri zábave
- niečo pohodlné, čo by dokázalo jednoducho robiť zábery aj z netradičných uhlov (nech už tie zábery nie sú na jedno kopyto)
- niečo jednoduché, čo môžu používať aj ostatní, aby si na záberoch z akcie bol aj ty sám
???
To je totižto v skutočnosti to podstatné, čo sa oplatí fotiť a čo si budeš ešte aj po rokoch pozerávať.

Na nejaké bokehovky kašle pes: nemajú k tebe nijaký vzťah. Každého časom omrzia.
(a ako poukázal Davidof u landovovej fotky: niekedy je zaujímavejšie pozadie ako to na čo sa fotograf pôvodne zameral)

-- 12. 6. 2018 07:20 --

A na cestovanie .. máš niečo také univerzálne ako je mZuiko 12-100?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 12. 6. 2018 06:48

bob: U mna je problem v tom, ze najradsej fotim teleobjektivom a tie su na mFT naozaj uspora. Ak by som sa uspokojil s nejakou 70-200, uz by som bol asi davno u SONY, ale takto mam naozaj kompaktny system so slusnym vystupom a ohniske pokryte v rozsahu 24-800mm eq. Ano, s dof je to horsie, ale foti sa s tym prijemnjsie. Prave tu vidim vyhodu v tom ked ma jeden vyrobca viac velkosti snimaca, akoze mozem mat nejaku APS-C so 100-400 (nove Sigmy/Tamrony vazia o par gramov viac ako PanaLeica) a k tomu kludne tahat lahky FF CSC. Starsie A7 sa dnes daju kupit za velmi priatelne ceny, akurat tie APS-C od Sony mi nevonaju.

landov: vdaka, pozriem to, aj ked som dufal v nieco sportovejsie :D

ganec: To o com hovoris je smartphone a ja nepochybujem, ze pemar nejaky ma. Zbytocna otazka.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dadajax 12. 6. 2018 07:02

Používal jsem skoro rok tu největší verzi protactic a odolnější batoh jsem neměl. Kupoval jsem ho tenkrát kvůli tomu abych v něm mohl tahat velký záblesk. Ale pokud jsem v něm nosil méně věcí, byl dost nepraktický. Své dojmy jsem sepsal zde: http://www.fototipy.cz/2017/11/26/zkuse ... ic-450-aw/
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 12. 6. 2018 07:17

Pořídil jsem si sestavu od Peak Design:
a) Sling 5L do práce na vycházky městem či kratší jízdy na kole
(X-Pro2, 1-2 pevná skla a 2 baterie, iPhone 7 Plus a plácatá krabička na oběd z domu + banán nebo jiné mensi ovoce)

b) Sling 10L na koncerty a jiné kulturní akce ve městě
(X-Pro2, XF50-140mm, XF16mm, XF35mm [event. XF56mm], 4 baterie a externí mikrofon, iPhone 7 Plus)

c) Everyday Backpack 20L na celodenní pochody po Beskydech a Jeseníkách
(X-Pro2, XF16mm, XF90mm, baterie, iPhone 7 Plus, 2x svačina a 2x 1,5L vody pro dva lidi + nějaké drobnosti jako náhradní ponožky, trenky, triko či pláštěnku nebo mikinu)
A hlavně batoh jinak beru kamkoliv když je potřeba brát 15” MacBook Pro s nabíječkou.

A nemusím vůbec nic řešit. Mám rád černou a tak se těším až bude dostupný černý Everyday Messenger 13”. :-D
Naposledy upravil wikxzen dne 12. 6. 2018 07:25, celkově upraveno 1
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 12. 6. 2018 07:17

Fidko píše:bob: U mna je problem v tom, ze najradsej fotim teleobjektivom a tie su na mFT naozaj uspora. Ak by som sa uspokojil s nejakou 70-200, uz by som bol asi davno u SONY, ale takto mam naozaj kompaktny system so slusnym vystupom a ohniske pokryte v rozsahu 24-800mm eq. Ano, s dof je to horsie, ale foti sa s tym prijemnjsie. Prave tu vidim vyhodu v tom ked ma jeden vyrobca viac velkosti snimaca, akoze mozem mat nejaku APS-C so 100-400 (nove Sigmy/Tamrony vazia o par gramov viac ako PanaLeica) a k tomu kludne tahat lahky FF CSC. Starsie A7 sa dnes daju kupit za velmi priatelne ceny, akurat tie APS-C od Sony mi nevonaju.


Tak to sme na tom presne naopak, moje najpoužívanejšie ohniská sú 24-50, potom ešte nižšie. 70-200 mám a viac fakt nepotrebujem. V každom prípade sony okrem úchopu a menu je momentálne pre mňa top. Ak canon fakt nepresvedčí zázrakom, môj ďalší FF bude určite sony. Tak trochu si to canon zaslúži s jeho prístupom k cudzím sklám, teraz si to vyžiera tým, že soňáci používajú staré ale dobré canon L-sklá. A keď sa naplno naštartuje sigma a tamron... O samyangu s AF ani nehovoriac.

Inak čo sa týka nosenia, fuji mám v koženom puzdre voľne pohodené, olympus má vlastnú brašničku aj na opasok, a na canona mám brašnu na telo a dve sklá, a batoh case logic pre prípad že vlečiem toho viac, ale ten viac menej funguje ako domáce skladovacie miesto. :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 12. 6. 2018 07:33

Tak to by som sa na Olympus vykaslal uz davno :-) Na tieto ohniska by som urcite mal alfu uz davno. Ono v podstate ludia fotiaci na tieto ohniska asi dokazu fotaku aj viac odpustit a pripadne drobne ergonomicke nedostatky prehliadnut. Inak je zaujimave, ze si nespominam, ze som mal s drzanim A7 nejaky problem. Mal som doma len prvu generaciu. Ale zase mne sa pacil aj zvuk uzavierky a ten sa nepaci tusim nikomu. V niektorych recenziach bol tusim aj medzi minusmi :-D

Ked ja v podstate ani neviem co mam od taketo sportoveho "baglu" ocakavat. Ten Vanguard ktory mam teraz mi +/- vyhovuje, pretoze je lahky a tak nejak dispozicne rieseny idealne pre mna. Akurat posobi trochu krehko a tak mam on strach.
Naposledy upravil Fidko dne 12. 6. 2018 07:41, celkově upraveno 1
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků