Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Flor.cz 11. 8. 2017 08:51

K tomu ISO 200 bych ještě doplnil zvýšený šum. Projeví se to hlavně při focení scény s vyšším DR (krajina, urbex), kdy chci celý DR nacpat do jedné fotky. Při postprocesu pak prosvětluji stíny a u ISO200 je jasně vidět víc šumu a menší DR.

I když při focení na dlouhý čas použiju šedý filtr, tak u ISO 200 bude vždycky ta nevýhoda menšího "manévrovacího prostoru". ISO 100 mi za stejných podmínek umožní dvojnásobný expoziční čas.
Naposledy upravil Flor.cz dne 11. 8. 2017 09:05, celkově upraveno 1
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 11. 8. 2017 09:05

To možná platí u Sony, ale Fujiny ani při úpravách v rawu na tyhle ISO prakticky nešumí.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod reign 11. 8. 2017 09:09

Pemar : slušný fake, kde jsi to ulovil?
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 11. 8. 2017 09:15

Hele když to srovnám s mým předchozím Canonem 60D, tak u Fuji je ISO 400 kvalitnější, než ISO 100 na Canonu.

A šum fakt ve fotkách nevnímám, spíše častěji ještě doplňuju v LR. Krajiny moc nefotím, ale třeba tady jedna taková ukázka:
Obrázek

Tady je odkaz na raw, pokud by sis chtěl pohrát: https://www.dropbox.com/s/essmf59l1lq27 ... 9.RAF?dl=1

Nebo pak trochu extrémnější vytahování stínů:
Obrázek

Raw zde: https://www.dropbox.com/s/kmx5zpfilsh9b ... 3.RAF?dl=1
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 11. 8. 2017 09:15

Celý týden mi střídavě prší a sněží. Mám s sebou asi 5 objektivů, ale nejvíce fotím s 20/1.8, 14-24/2.8 a 40/2.8, na pár snímků jsem vytáhl 70-200/4. Nikon 105/1.4 jsem s sebou tahal úplně zbytečně.

Obrázek

Obrázek

Nakonec i portrét, když na chvilku nepršelo, jsem udělal 14-24.

Obrázek

Kdybych nechal doma 14-24 a 105/1.4, tak je hmotnost sestavy v pohodě, jsem je většinou stejně s sebou na cestu nebral.

Šum a vytahování stínu u Nikonu prakticky neřeším, u D7100 se občas objevil banding, u D500 není co řešit.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 11. 8. 2017 09:18

Petr Luňák píše:Ja bych zase treba nevydrzel sledovat kecy o kave, ci pohorkach. Proste nejsi cilovy divak, to ti nedoslo? :)
Mimochodem, pokud je pro tebe "ok" jizda v levem jizdnim pruhu na silnici I. tridy, tak maj koukam ridici rezervy ve vzdelani nejen v Olomouci (samozrejme, ze maji).


Tuhle část sem zrovna minul - jsem hadal na problém s majitelem mercedesu a čekal nějaký souboj ve stylu videí z ukrajiny. Jízdu v levém pruhu na silnici první třídy vidim tak často.... Btw. na dálnici tak v ČR jezdim běžně taky, pokud pravý pruh připomíná tankodrom.

-- 11. 8. 2017 10:18 --

Pemar: Kde to seš, že tam i sněží?
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 11. 8. 2017 09:33

V jedné vesnici na horách, jmenuje se Mürren. Kdyby pořád nelilo a nesněžilo, nemělo by to chybu. Mám sice docela dobrou bundu a trekkové boty, ale to počasí je otrava, aktuálně je mírně nad nulou a sněží.

Ten sníh jsme ve Wengenu nebo třeba i v Kitzbühelu zažili mockrát, tam se děti i koulovali, v Zermattu jsme před 2 lety v tuhle dobu i lyžovali, ale týdenní sněžení s deštěm je pro mne novinka.
Naposledy upravil pemar dne 11. 8. 2017 10:03, celkově upraveno 1
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Flor.cz 11. 8. 2017 09:33

dadajax: s Canonem a navíc starým modelem to vůbec nemá smysl srovnávat. Canon má snímače několik generací za Sony i Fuji

Dolgor píše:To možná platí u Sony, ale Fujiny ani při úpravách v rawu na tyhle ISO prakticky nešumí.


Protože jsem Fuji dost zvažoval, tak mám natahaný RAWy z Dpreview. A už si vybavuju, kde byl u Fuji problém. Rozdíl v šumu je skutečně minimální, jenže Fuji si vypomáhá nějakým odšumem. Při prosvětlení stínů je vidět, že u Fuji ve stínech chybí barevné detaily - koberec je úplně vyšisovaný, barvy jsou celkově mdlé. To mi přijde horší než šum, toho se dá zbavit, ale chybějící barvy už nic nevrátí.
Přílohy
fuji-T2--vs-Sony-a6000.jpg
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Titan_66 11. 8. 2017 10:24

Flor: Nemáš ten raw někde ke stažení ? Mně to hlásí z práce, že ta stránka je nebezpečná když kliknu stáhnutí v tom comparison toolu :)
Titan_66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 11. 8. 2017 10:53

lukas_highenergy.cz píše:Tuhle část sem zrovna minul - jsem hadal na problém s majitelem mercedesu a čekal nějaký souboj ve stylu videí z ukrajiny.


Tu cast, kde mluvis o ridici Mercedesu? To je protimluv. Tak co plati? Oboje byt nemuze.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 11. 8. 2017 11:23

Nějak se mi nedaří ty rawy Fuji a Sony z toho porovnání postnuté Flor.cz najít. Ta srovnávačka je dobrá v tom, že se dá zpochybnit. Např. přepsat modely či značky fotoaparátů, nebo přehodit výřezy ve jiný prospěch atd. Já vím, nepěkný rýpanec.
Dadajax: děkuji za vlastní přílohy
Naposledy upravil wikxzen dne 11. 8. 2017 11:52, celkově upraveno 1
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 11. 8. 2017 11:31

PL: Ale může, myslel jsem toho řidiče tmavě šedýho mercedesu, co se s nim vybavuješ na parkovišti.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 11. 8. 2017 11:35

Tak to je potom tezke, kdyz cyp ridil take medoura :)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 11. 8. 2017 11:59

PL: Mě se třeba zase nelíbí jak se cpeš mezi ty auta na začátku :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 11. 8. 2017 12:04

Flor, jo, přesně tímhle Fuji trpí a několikrát jsem to v minulosti kritizoval, ale považuju to za vadu v kategorii teoretických. Efekt je malý a aby se negativně podepsal na výsledku, je třeba hodně tlačit na pilu. Mám i Nikon D750, který má superkvalitní raw, a přesto nemám u Fuji X-T10 pocit omezení. Všechny tyhle senzory jsou tak dobré, že je mi skoro jedno, kterým fotím, protože vím, že slušnou fotku udělám se všemi. Mnohem důležitější jsou objektivy.
Dolgor
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků