Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod oldbas 15. 11. 2012 20:05

Já doufám, že se to nestane. Většinou nadávám na hmotnost mojí výbavy, docela se to po celodením nošení pronese. Odčas mi vadí i hlučnost při fotografování, ale i tak jsem rád, že APS-C existuje.
Pokud bych fotil výhradně ze stativu, tak by mi něco malého nevadilo. Pokud by to mělo min. stejný komfort v ovládání, jako má amarérská DLSR. Ale při focení z ruky mám raději pocit, že v ruce něco držím. Ostatně proto jsem dokoupil grip.
Pokud jde o hledáček, tak bez výhrad optický. Z EVF mě po hodině a víc dost bolelo oko. Je to jako se dívat z blízka do monitoru.
Téhle miniaturizaci moc nefandím a pokud nebudu muset, do něčeho jako mirrorless nepůjdu.
Rozumím např. canonu g1x, sony rx100, fuji x10. Opravdu výkonné kompakty ano, bezzrcadlovky mě zatím nějak neoslovily.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T-Lama 16. 11. 2012 01:35

Mno, jelikož objektivy od Panasonicu stojí tolik kolik stojí (30k za f/2.8 zoom - "dospělé ceny za dětskou velikost"), není těžké se na těch 100 tisíc vyhoupnout.
Nutno říct, že u jiných formátů to s cenou není lepší.. kolik by stála podobná sestava ve stabilizovaných verzích FF objektivů třeba u Canonu?

Zajímalo by mě, odkud má pan Eichler informace o Zuiku 25/1.8 a 12-60/4? Je možné, že ví víc, než běžní smrtelníci?
Zatím se spekuluje jen o Zuiku 40-150/2.8, které by mohlo být oznámeno začátkem příštího roku.. pokud se ta informace zakládá na pravdě.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 16. 11. 2012 09:53

Eichler je dealer Olympusu, což nabádá k opatrnosti. Nicméně u m4/3 (a různých mutací od jiných výrobců) skončíme všichni, byť u mne je tam jediný prvek který mne láká a to je velikost, jinak nic, mam teď ještě lepší světelnost než vyrábí na m4/3 a mám v tom hodně peněz. Nedovedu si představit, že to s velkou ztrátou prodám. Spíše dopadnu tak jak si myslím že dopadnu a to, že současnou výbavu si nechám, budu s ní fotit extra příležitosti 10 x do roka, ale jinak si koupím FF kompakt s fixní 35mm F1,4-F2....
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 16. 11. 2012 10:00

Olympus E-M5 za zlomek ceny zvládne prakticky vše co jeho větší full frame bratříčci


Skor by som napisal, ze zvladne vela z toho, co jeho (lacnejsi)APSC konkurenti, a nieco navyse....
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HmepSd 16. 11. 2012 10:31

Jen povzdechnutí, když tu čtu to rozplývání se nad Olympusem, taky mohl nedávno krachnout a známe ty pohádky o růžové budoucnosti. To samé Panasonic, sice do toho šlape/al, ale jinou domácí zábavu už odepsal. Je to mlaďounká oblast tím spíš to pro ně bude snadné ji odříznout, případně nechat zbytek světa nakupovat v Japonsku. Ale stejně tak může krachnout foto od jakékoli jiné firmy. :-)
HmepSd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 16. 11. 2012 12:23

V tuhle chvíli se jeví perspektivní m4/3, příští rok třeba Canon začne intenzivně rozvíjet svoje EOS-M a bude vše jinak. A na straně Canonu stojí silná značka, to se nedá jen tak zvrátit.
Podle laického odhadu trhu měnit fotovýbavu, mi přijde dost šílené.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 16. 11. 2012 14:28

O intenzivním rozvoji EOS-M od příštího roku bych si dovolil laicky pochybovat. Canon evidentně zatím nemá vůbec zájem tuto oblast rozvíjet.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Flor.cz 16. 11. 2012 14:56

Co Canon chystá, co má v laboratořích, ví jen jeho vedení. Chtěl jsem tím především říct, že posuzovat, který systém je do budoucna perspektivnější dost dobře nejde. I přesto, že se Canon moc nesnaží, tak je EOS-M třetí nejprodávanější bezzrcátko v Japonsku - http://photorumors.com/2012/11/01/top-1 ... -in-japan/

Co teprv až se někdy v budoucnu Canon začne snažit (když začnou klesat prodeje DSLR).
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 16. 11. 2012 16:27

No, je sice třetí nejprodávanější, ale pořád je to jen 9% celého trhu bezzrcátek. Kdyby to rozmělnil na 3 typy, kolik bude mít? 15%?

Ale jo, jen ať se do toho pustí, konkurence je potřeba.

Kromě toho ještě jeden postřeh - bezzrcadlovky jsou už teď hodně široký rozsah nejrůznějších přístrojů s čipy velikosti kompaktů až APS-C. Brzo by se nám ta změť měla trochu rozpadnout na nějaké skupiny, mluvit o nich obecně pomalu ztrácí smysl.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kozakm 16. 11. 2012 18:27

Já byl jediný na světě (podle vyjádření českého Olympusu), kdo si dovolil OM-D zkritizovat :) Jakkoli je čip výborný, autofokus slušně rychlý, tak komfort používání pořád zdaleka nedosahuje zrcadlovek. Až se vykašlou na rádoby moderní retro tělo, tak pak možná. Ale potom to už nebude malá bezzrcadlovka pro každého.

Ale jinak souhlasím, že jesttli má něco šanci v dohledné době vytlačit APS-C zrcadlovky, tak je to právě m4/3 systém, protože je zatím dotažený zdaleka nejdál.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 16. 11. 2012 21:39

Flor.cz píše:I přesto, že se Canon moc nesnaží, tak je EOS-M třetí nejprodávanější bezzrcátko v Japonsku
prečo myslíš že sa nesnaží?
Akurát dnes som išiel vo vlaku a prelistoval som si kamošov časopis "Biker".
Neveril som vlastným očiam: celostránková reklama na EOS-M.
Okrem toho ešte jedna celostránková a 2 články: jeden z photokiny a jeden o tom že 6D je HighTech.
Schytil som druhý časopis čo tam mal (asi "Relax"): pre zmenu celostránková reklama na 600D.
A to vôbec neboli časopisy o foťákoch, ani sa tam nenachádzali reklamy iných fotovýrobcov.
Takže snažia sa .. ale len v reklame.

-- 16. 11. 2012 22:02 --

T-Lama píše:reign: řekl bych, že co se týče výrobních nákladů, tak jsou právě CSC mnohem levnější na výrobu než zrcadlovky, především díky absenci hranolu a dalších optických a mechanických částí, které jsou v zrcadlovce jen kvůli přenosu obrazu. Ten zbytek je víceméně stejný pro oba typy aparátů.
práveže ani nie...
Voľakedy to vysvetľoval jeden manager Panasonicu (matne si spomínam na): vnútornosti zrkadloviek sa dnes už vo veľkom vyrábajú v lowcost krajinách; CSC potrebujú aj niečo navyše (a nemyslím že mal na mysli len EVF); zvyčajne sú spravené z kvalitnejších materiálov; kvôli priestoru je zložitejší návrh a musia byť použité kvalitnejšie technológie

-- 16. 11. 2012 22:30 --

FotoABC píše:Nekdo považuje za výhodu, že v EVF vidí JAK bude vypadat fotka .. chci vidět vlastním zrakem CO fotím .. co vidím na displeji v Live vIew mě prakticky nezajímá. Chápu nezkušené, že je to pro ně podstatné
keď prejdeš do ďalšieho levelu tak zistíš že:
- je lepšie si presne nastaviť foťák podľa reality ako dorábať to v PC a spomínať si "ako vtedy bolo"
(zistil som to keď som sa dodatočne snažil vyladiť WB zo stolnotenisovej herne: ani náhodou sa mi to nepodarilo tak ako u Custom WB priamo na mieste)
- keď po fotení nemusíš upravovať fotky ušetrí to kopec času
- pri fotení cez displej vidíš omnoho viac ako cez hociaký hľadáčik: aj scénu digitálne, aj naživo, dokonca aj dej čo sa deje naokolo
(môžeš si zapnúť aj histogram, alebo indikátor prepalov/podpalov - )

Hľadáčik je nutnosť len na fotenie z diaľky: vtedy určite jeho rýchlosť stačí. Vo všetkom inom ho kvalitný displej nahradí a navyše dodá voľnosť (netreba mať foťák nalepený na oku).
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 16. 11. 2012 22:51

oldbas píše:Pokud by to mělo min. stejný komfort v ovládání, jako má amarérská DLSR. Ale při focení z ruky mám raději pocit, že v ruce něco držím. Ostatně proto jsem dokoupil grip.
pre takých ako ty Panasonic "zväčšil" GH3: váži už 550g (pre porovnanie GH2 má 442g)
A keďže má "tenší" objektív/bajonet => tento môže byť umiestnený viac vľavo ako u zrkadloviek => zostane teda viac miesta na grip (ktorý má neporovnateľne väčší ako tvoja 450D). Určite by sa ti páčil ;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cindy557 16. 11. 2012 23:49

Stačí se ohlédnout za letošním rokem. Kolik Canon ohlásil objektivů od kterého systému. A pokud taková firma sází na FF senzor, tak na tom něco bude. Doba kdy FF byl výrobně podstatně náročnější je nenávratně pryč. Spíš si myslím, že pokud APS-C přežije, tak to bude proto, že APS-C a FF systémy budou rozděleny cenami objektivů. Tak nějak mi připadá cenová politika Canonu. Co se týká bezzrcadlovek, tak ty jsou podle mého názoru spíše určeny pro vyznavače kompaktů, možná jako nějaký záložní kapesní přístroj ,nebo foťáček pro manželku fotografa........ do kabelky. ;-)
Naposledy upravil Cindy557 dne 17. 11. 2012 00:16, celkově upraveno 1
Cindy557
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 17. 11. 2012 00:09

To rozhodne ne, skla na m4/3 jsou hodně fanšmekrovský.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maraou 17. 11. 2012 01:07

Cindy557 píše: Co se týká bezzrcadlovek, tak ty jsou podle mého názoru spíše určeny pro vyznavače kompaktů, možná jako nějaký záložní kapesní přístroj ,nebo foťáček pro manželku fotografa........ do kabelky. ;-)


No nestačím se divit... nebylo by náhodou fajn, mít foťák, který umí to co zrcadlovka a mít ho víc poruce lehčí s levnějšími skly? Světe div se, když srovnáte low a midle APS-C zrcadlovky s takovým OM-D, x-E1, NEX-6 atd... tak to čím můžou konkurovat je cena výdrž baterie a optický hledáček, tím to zhaslo. CSC je v bouřlivém vývoji a už teď mám pocit, že stroje, jako D5200 začínají postrádat smysl.

P.S.: Napsal donedávna oddaný zrcadlovkář...
maraou
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků