Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 12. 3. 2018 08:12

Centrum Prahy vidím beznadějně, koexistence s auty je z prostorových důvodu takřka nemožná, byť na pár úsecích na Praze 2 to celkem jde, ale to je výjimka. Větší šanci dávám místům, kde je prostor na paralelní cyklotrasy, třeba Braník nebo Podolî.

Auta mají kamery zabudované, ale ty jsou vesměs dedikované na bezpečnostní a komfortní systémy, to je i argumentace vůči mému požadavku, asi by se tam musela přidat ještě jedna, ale jedna kamera navíc by neměla být problém. Dát povinně, to bych nechtěl, to by se mohlo zvrtnout v automatizované vybíráni pokut, čím později, tím lépe, státní instituce by to zneužívaly k buzeraci.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 12. 3. 2018 08:41

Cyklisti sú problém vo všetkých väčších mestách, kde nie je premyslený systém cyklopruhov, čo bohužiaľ často nie je možné. Namaľovať na cestu bycikel a tváriť sa že je to miesto pre nich je celkom trapas.
V čom ma ale cyklisti štvú neskutočne, je ak jazdia po úzkej ceste a blokujú to komplet, pričom majú súbežne cyklochodník. V Bratislave je to úsek medzi Devínom a Devínskou. Dole pri morave prázdno a na ceste tlupy pseudoSaganov natiahnutých v šprckách s mišelinami okolo bokov.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 12. 3. 2018 09:29

bob222: medzi Devinom a Devinskou si uz niekedy po tom cyklochodniku jazdil ? Sama diera, voda, blato, spusta psov a kocikov. Okrem toho na ceste mas aj tak len 70tku a za chvilu z toho bude 50tka, ako tak vidim.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 3. 2018 10:25

bob222 píše:Cyklisti sú problém vo všetkých väčších mestách, kde nie je premyslený systém cyklopruhov, čo bohužiaľ často nie je možné. Namaľovať na cestu bycikel a tváriť sa že je to miesto pre nich je celkom trapas.
V čom ma ale cyklisti štvú neskutočne, je ak jazdia po úzkej ceste a blokujú to komplet, pričom majú súbežne cyklochodník. V Bratislave je to úsek medzi Devínom a Devínskou. Dole pri morave prázdno a na ceste tlupy pseudoSaganov natiahnutých v šprckách s mišelinami okolo bokov.


Taky na silnici nerad překážím, ale některý cyklostezky, zejména v obcích, jsou pro silničku skoro nejetelný - samej vjezd, bordel na asfaltu, zaparkovaný auta, lidi, psi ...

Navíc ztratíš přednost na hlavní a auto, co jede souběžně s Tebou a odbočuje, Tě snadno smete ...

Taková cyklostezka je spíš nebezpečná.


Ale když jedu autem, tak mě cyklisti taky štvou :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 12. 3. 2018 10:59

ltokar píše:bob222: medzi Devinom a Devinskou si uz niekedy po tom cyklochodniku jazdil ? Sama diera, voda, blato, spusta psov a kocikov. Okrem toho na ceste mas aj tak len 70tku a za chvilu z toho bude 50tka, ako tak vidim.

Nemyslím víkendy, to viem ako to tam vypadá, ale cez bežné dní (chodievam tade denne) fakt v dohľade nie je na tom cyklochodníku ani živáčka...
P.S. No a ak vadí trošku toho terénu, prečo si všetci pokúpili tie horské kozy? Osobne pochopím niekoho na galuskách, ten to po ceste dať musí (ale ten spravidla po ceste jazdiť vie a nezdržuje), ale kvázitereňáci mi fast vadia, hlavne ak sú skupinka a chcú sa aj vykecávať...
bob222
Pokročilý




Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 12. 3. 2018 13:08

pemar píše: Dát povinně, to bych nechtěl, to by se mohlo zvrtnout v automatizované vybíráni pokut, čím později, tím lépe, státní instituce by to zneužívaly k buzeraci.


Tak na automatizované vybírání pokut nemají kamery vliv, nebo teda mohly by mít, ale z hlediska vyhodnocování video dat je to v současné době nesmysl. Co by uplně stačilo je GPSka, kterou stejně spousta aut už má a porovnávat údaj o rychlosti s GPS s rychlostí odpovídající daným souřadnicím. Tam by pravděpodobně polovina řidičů přišla o papíry během prvního týdne, pokud by se bralo narvdo +3km tolerance :-D

-- 12. 3. 2018 13:10 --

Ten El Vigo je už promazaný? Nic tady nevidim a nemazal jsem to... Nebo se týká jiného vlákna? Aktivně jich sleduju jen pár a zbytek, až když dostanu zprávu, že se něco děje (tady upozorňuje, že přesně takhle to má moderátor dělat :-) ).
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 12. 3. 2018 14:56

V oblasti rozpoznávání, automatizace a vyhodnocování velkého objemu dat se za poslední rok nebo dva udělal neskutečný pokrok. Ono se to možná dotkne i fotografování, fotky z mobilu budou více a více vypadat jako ze zrcadlovky, viz. například patent Canonu, kdy bude dopočítávat obraz ze 16 pidisnímačů.

Vyhodnotit záznamy z kamer není žádná těžká úloha, automatizací by do do obecní nebo státní kasy přitekly nemalé peníze a nikoho by nezajímalo, že to nemá vliv bezpečnost. To je klasický případ překročení rychlosti, která se snadno pokutuje, ale sama o sobě nehody nezpůsobuje, jen zhoršuje následky, a to ne kvůli rychlosti, ale kvůli extrémním zpomalení, kdy kritické hodnoty leží ještě hluboko pod hranicemi povolené rychlosti v obci.

Na druhou stranu je zajímavé, jak hardware ve fotoaparátech je stále ještě dost poddimenzovaný a řadu dnešních možností neumožňuje využít. Je to o penězích, investice se vracejí pomalu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 12. 3. 2018 21:27

Ze mi to ale s tou dvacitkou nandal, co? :'(
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 12. 3. 2018 22:01

Odsuzuji to, nemám to taky rád. Ale verbálnímu střetu s viníky se zásadně vyhýbám, protože to nikdy nic nepřineslo dobrého. Pokud mě někde někdo nezmrzačí nebo nepřizabije, tak sám raději někde opodál zastavím a hodím se do klidu. Protože být na silnici vystresovaný z nějakého pošuka není to nejlepší.

Já vím, dělám chytrého. Na motorce jsem neseděl a jako cyklista stejně auto se svou rychlostí nedojedu.
Ale už jsem jednou poznal řidiče, který zastavil a omluvil se mi, že kolem mě projel tak, že jsem na své rukavici ucítil "štípnutí" levého zpětného zrcátka onoho vozu.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 12. 3. 2018 23:29

Bavit se s agresivním řidičem nemá smysl. Buď sám dobře ví, že udělal chybu, nebo je to typ, který si nic nepřizná. Kdybych navázal na pemarovo tvrzení, že rychlost ve městech není nebezpečná, tak bych mohl podotknout, že v hustém a nepřehledeném městském prostředí dává rychlý řidič všem ostatním méně prostoru k rozhodování. Vyjíždění z vedlejší ulice nebo přecházení, když není vidět přes zaparkovaná auta, znejišťování chodců na přechodech - odhadnout, jestli mě ten rozjetý pantáta pustí nebo ne, ono ani těch dětí sražených v zástavbě, protože vyběhly mezi zaparkovanými auty, není málo. Kdo tvrdí, že rychlost ve městě je v pohodě, tak asi nechodí pěšky, protože jinak by věděl, jak stresující je rychlé auto pro všechny kolem.
Naposledy upravil Dolgor dne 13. 3. 2018 00:14, celkově upraveno 2
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavelmeli 13. 3. 2018 00:02

Petr Luňák píše:Ze mi to ale s tou dvacitkou nandal, co? :'(


Petře, jelikož se živím řešením podobných situací (včetně jejich horších následků) a mám s tím docela dost zkušeností (více než 10 let správní orgán u MěÚ), myslím si že tomu řidiči by to nemělo projít. Z mého pohledu je to vážný přestupek.
Z toho co je vidět lze jednoznačně prokázat pouze porušení zákona 361/2000 Sb. ustanovení 4 písm. c) - neřídil se dopravní značkou - vodorovní V 13a, kterou v 0.48 sek. Tvého videa přejel.
Dále porušil § 17 odst. 3 "řidič, který se po předjetí zařazuje před vozidlo, které předjel, musí dávat znamení o změně směru jízdy a nesmí ohrozit ani omezit řidiče vozidla, které předjel" v 0.51 sek.
V 1.27 záznamu, porušil § 17 odst. 1 "Předjíždí se vlevo. Vpravo se předjíždí vozidlo, které mění směr jízdy vlevo a není-li již pochybnosti o dalším směru jeho jízdy".
V 1.56 videa porušil § 25 odst. 1 písm. a) "Řidič smí zastavit a stát jen vpravo ve směru jízdy co nejblíže k okraji pozemní komunikace (neviděl jsem, že by to byla jednosměrka).
Diskutabilní a neprůkazné je porušení § 19 odst. 1 dostatečná bezpečnostní vzdálenost, porušení překročení dovolené rychlosti v obci dle § 18 odst. 4 a dodržení dostatečného bočního odstupu, což bylo v zákoně nahrazeno - omezením, nebo ohrožením... (§ 17 odst. 3)
Všechna porušení jsou souhrnně podezření ze spáchání přestupku dle § 125c odst. 1 písm. k) zákona o silničním provozu - pouze pokuta od 1500 do 2500 kč. (bohužel, zákony jsou všeobecně proti pachatelům hodně měké a někdy zbytečně tvrdé)
Tvé jednání po předjetí, ale také nebylo úplně košer - 1.02 sek. použití klaksonu v obci bez hrozícího nebezpečí § 31 odst. 1, nevěnování se řízení motocyklu § 5 odst. 1 písm. b) - kolem 1.20 sek. Několikrát v průběhu jízdy jsi nejel při pravém okraji komunikace - § 11 odst. 1. (přestupek stejný, jako výše).

Co s tím. Oznámit na PČR v místě, kde k porušení silničních pravidel došlo a nebo v místě svého bydliště. Vzít sebou originál - nesetříhaný a neupravený videozáznam a podat ve věci vysvětlení. Jelikož je ke konci videa vidět obličej, nebyl by problém prokázat přestupek konkrétnímu řidiči (myslím, že jsou za to i nějaké body, ale to už já neřeším a vše si z hlavy nepamatuji) a ne to shodit na přestupek provozovatele.
Omlouvám se za OT, z fotky to moc vidět nebylo, ale to video mě celkem nadzvedlo. Denně řeším až moc neštěstí, o kterém rozhodla vteřina s následky které nejdou vrátit zpět právě takovým debilním jednáním.
P.
Naposledy upravil pavelmeli dne 13. 3. 2018 00:12, celkově upraveno 1
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 13. 3. 2018 00:12

Petr Luňák píše:Ze mi to ale s tou dvacitkou nandal, co? :'(

Tak kdyby se pan Nařvaný Egonek omluvil, huba by mu neupadla, takhle by si zasloužil ocenění od policie. Asi před pěti lety se nám stalo něco podobného, jen jsem neřídil(období francouzských fofr klacků), ale měla to v rukou moje. Což je velmi zkušená motorkářka. No když boreček začal 3,14čovat něco o blondýnkách za řiditkama, tak mu ukázala takový ten speciální odznáček s číslem. Chudáka málem šlefil trak a fekálie z huby se rázem měnily v květnaté omluvy. Táňa to hodila za hlavu, prej si snad příště dá blb víc bacha. V provozu udělal snad každý chybu, ale je dobré si to přiznat a nemachrovat. Kor, když je štěstí a není škoda. Držím palce ať to s tím nařvaným egonkem dobře dopadne.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků