Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 11. 5. 2018 13:27

Dřív se mi líbily stříbrný foťáky, teď spíš ty klasický černý - např. ten Pen.

Ale taky se mi zdá, že je hezčí na promo videích, než v reálu.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 11. 5. 2018 13:49

Ten PEN vypadá podle mne tak blbě proto, že je příliš malý.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 11. 5. 2018 17:33

Tak určitě.
Kdyby byl větší, s pořádným gripem, fullframe čipem, tak to bude fešák ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 12. 5. 2018 15:41

Ja teda nadseniu z designu PEN-F nerozumiem vobec. Pre mna je to vylozene skaredy fotak. Take OM-D vyzeraju daleko lepsie (az na E-M1, ktora sa mi paci len s gripom). Za mna ale najkrajsi fotak je X-T1/X-T2 v striebornej.

Inak mam za sebou tak tyzden testovania Mavica Air, tak spisem par veci ktore ma mozno zaujali, alebo sklamali.

K pozitivam rozhodne radim odolnost. Cakal som, ze su to take jednorazovky, ale po tom co musel posledne dva dni znasat mi dnes pripada ako tank :D Obecne mam velmi dobry dojem z rychlosti aj ovladania, pocas letu sa javi velmi stabilne, featurky funguju plus minus podla ocakavania, akurat ma dost prekvapil Active Track ktory dokazal sledovat relativne rychleho cyklistu.

Dve veci ktore ma ale sklamali a kvoli ktorym aj uvazujem, ze mozno prejdem na pro su hluk a dosah. Podla DJI go Sa mi nepodarilo letiet dalej nez na 1300m, ale napriklad okolo BA signal vypadaval kludne uz pri 400m. Z googlenia som pochopil, ze problem je v EU (FCC v US vs CE v EU). Ide to sice “hacknut” fakovanim polohy (je to trochu alchymia, podarilo sa mi to len raz), alebo hacknutou apkou, ale zase pouzivat wifi v rezime FCC je u nas myslim nelegalne. Ocusync v PRO ma u nas tiez obmedzenie, ale 4km uz je trochu viac cool. Co sa hluku tyka, zatial som s tym problem nemal, ludia sa otacaju, ale skor kvoli zaujmu. Air ale znie ako roj vciel a to aj vo vyske 200m a mam z toho trochu neprijemny pocit. Nie je to hate, su to subjektivne dojmy pre niekoho zanedbatelne, ale pre niekoho ineho mozno dolezite, tak mi prislo ok to tu spomenut :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 12. 5. 2018 17:14

Včely, to je přesně ono. Ale nemyslím, si že to je tak silné. Každopádně já lítám na dohled, i když to je fakt prcek prckovič.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 12. 5. 2018 17:30

No ja som to nehodnotil nejako pocitovo, ale realne ked Air hovori, ze je 120m vysoko, pocujem ho uplne bez problemov. Ani pri 200m nie je uplne ticho, ale aspon uz neplasi dochodcov.

Mne to realne nevadi, ja som rad, ze o nom viem, ale mam obcas strach, ze to trochu traumatizuje okolie, kedze pocujes roj vciel, ale nic nevidis. Na druhej strane neviem o kolko tichsie je PRO. Sam o sebe by mal mat trochu hlbsi zvuk a byt malinko tichsi, ale plus tam existuje moznost kupit vrtulky z platinum verzie ktore jednak predlzia dolet a jednak este malinko znizia hluk. Tipujem, ze tie vrtulky skor ci neskor dostane aj Air.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 12. 5. 2018 20:41

Me konci dosah okolo 100m. Roj vcel je silenej, podle mne je to schvalne designem vrtuli. Kdyby jenom trochu chteli, ma to tretinu decibelu. Je to asi soucast "bezpecnosti".
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 12. 5. 2018 21:12

Čím více to bude ostatní lidi obtěžovat, tím vidím větší riziko represí a omezení provozu dronů.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 12. 5. 2018 21:50

Uz dnes je omezeni takove, ze se skoro neda legalne litat. Neni co zprisnovat. Jediny duvod proc se lita je "neni zalobce, neni soudce".

-- 12. 5. 2018 22:52 --

Jsem to napsal jako velkou pravdu, ale prakticky to vim asi dva tydny, protoze v kvetnu delam zkousku.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 13. 5. 2018 06:36

Mne s tím lety v ČR vůbec nelákají, bral bych je jen jako cvičné, abych se to naučil, až mi na výstupu bude záležet a nebudu mít druhý pokus, nebudu se na tu akci / do těch míst vracet. Já jsem před 35 lety létal s RC modely, s dronem nikdy, ale když se to naučili ovládat jiní, tak bych to (snad) zvládl také. Láká mne třeba Etretat v Normandii, Wengen ve Švýcarsku a pak lokalit ve Vietnamu a hlavně v Thajsku, možná Maledivy, ale tam je to celkem nuda, ostrov s vodními vilami a nic, ale tam by asi neměl být žádný velký problém natáčet a fotit z dronu, na YouTube je spousta videí.

Mne láká udělat fotku z perspektivy, na kterou bych si jinak musel najmout vrtulník, což považuji za pakárnu a v mnoha případech to na těch místech ani nejde, létat v některých místech je zakázané, důvod může být bezpečnost, turistický ruch nebo blízkost vojenské posádky. Vzhledem ke kvalitě výstupu z Mavicu je to dost o ničem, asi bych musel řešit skládání fotek a další finty na zvýšení kvality, v tomhle mne ty drony štvou.

Koupit dron je to nejmenší, buď Mavic Pro nebo něco čínského, ale pak to chce tomu věnovat spoustu úsilí s nejasným výsledkem, kolega, co se tomu věnuje, mne od komerčních dronů dost odrazuje, prý je to jen na základní seznámeni s problematikou, pak prý stejně skončím u custom řešení a zavěšené bezzrcadlovky nebo zrcadlovky jako on, tu kvalitu výstupu z komerčního dronu prý nevyřeším. V Číně je nabídka těch dronů obrovská a za směšné ceny, ale nemám čas a chuť to zkoumat.

Dělat nějaké zkoušky nechci, kdyby byla jediná sankce, že přijdu o dron, tak bych to risknul.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 13. 5. 2018 07:40

Tak komercny dron je aj Inspire 2 na ktory zavesis ZEN Muse X5 s mFT snimacom a naozaj si neviem predstavit situaciu kde by ma toto obmedzovalo. Hoci ja osobne by som uz nemal vyhrady ani k technickej kvalite 1" snimaca. Aspon pokial ide o video. Lenze aj na to uz musis mat drona o velkosti Phantoma a to je pre moj ucel neakceptovatelne. Mavic PRO s 1" snimacom by bol pre mna osobne ale dokonaly dron :-)

Skusil som inak ten hack, dron sa teraz tvari, ze je v FCC mode, takze som zvedavy ako sa to prejavi vonku :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 13. 5. 2018 10:52

Cinsky dron komercne moc pouzivat nejde, protoze k nemu neni dokumentace, blokove schema apod.
Custom reseni maji "lepsi" firmy, s padakem, 90 minut ve vzduchu, termokamery apod. To je uz skoro jinej obor - topenarstvi a bezpecnostni agentury.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 13. 5. 2018 17:29

No ja si poridil FPV a je to dobra sranda. Jen je teda problem, ze s tim vlastne nejde litat legalne nikde nez na vyhrazenym modelarskym letisti a predstava, jak clovek lita nekde prulety kolem skal v narodnim parku a "oblitava jedouci vlaky" je dost mimo. Bohuzel to dost lidi z komunity dela (i kdyz cas letu je v jednotkach minut, tak to moc nejde z hlediska dosahu) a pak to podle toho vypada. Je jen otazka, kdy to skonci pruserem. A i kdyz jen "skonci dron s LiPolkou v horske rece a nic se nestalo", tak to beru jako peknou prasarnu. Tady jen cekam, kdy dojde k velkemu pruseru a bude se resit jeste vic. Hlavne kdyz s tim blbci litaj z Vitkovs nad baraky....

Jinak uprime - pokud se v tom clovek nechce hrabat, tak tohle je vec, co si umim vyborne predstavit jako PC hru. Stejne clovek na ty branky kouka pres kameru, co mu to vysila do bryli... Staveni je pak samozrejme o necem jinym. Ale na tohle sem si postavil auto a aspon muzu zapojit dite do akce :-)

-- 13. 5. 2018 18:29 --

Jinak fotodron sem taky malem koupil, ale nastesti sem si ho na nejakou dobu pujcil a pustilo me to z praktickych duvodu.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 13. 5. 2018 17:29

Micinina spolužačka dnes jela v Praze v Troji Český pohár skupiny ČEZ v kanoistice, takže Micina si vzala D500 a teleobjektiv a vyrazili jsem jí vyfotit.

Sdílela stanoviště s nějakým borcem, co fotil se Sony a tvářil se zkušeně:

Obrázek

nicméně Micina si fotila svoje a s výsledkem byla docela spokojená:

Obrázek

Obrázek

Obrázek
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod monikash 14. 5. 2018 07:26

Známý měl nějakého mavrika, už nevím, co to bylo za model. Na některých akcích "pilotoval" a já měla fotit. Ale moc mě to nenadchlo. Lezly z toho "fotky" naplacato, bez nějaké hloubky. A třeba fotbalisti vypadali jako z nějaké strategické hry pro PC. Možná tak na video, to bylo celkem použitelné. Třeba reportáž pro Muzeum se mu povedla. Jenže v únoru umřel, tak je po létání.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků