Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 15. 8. 2018 12:29

monikash píše:A nezkracuje to životnost baterek, když se nenechají dostatečně vybít a na jeden zátah nabít?


Dobíjení polodobité Li-on baterie dělám často (abych začal s plnou baterií) a problém jsem nikdy neměl, posledních 5 let jsem nepozoroval problém. Zaznamenal jsem jiný problém, kdy určitý typ baterie se rychle vybijel, Nikon na to měl servisni akci a zdarma je vyměnil za kompatibilní.

Jinak EISA umístění A7III a D850 považuji za realistické a férové ohodnocení kvalit přístrojů. U Sigmy 14-24 jsem dokonce uvažoval, že bych jí vyměnil za 14-24 od Nikonu, ale zatím to řešit nebudu, ani na D850 nevnimám s Nikonem 14-24 problém, mezi clonami 4 a 8 je ten Nikon z mého pohledu dostatečně ostrý.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Devil007cz 15. 8. 2018 12:36

Asi na to nemel penize. Olympus poradne za posledni 2 roky nevydali nic noveho (3 fotaky), kde treba Panasonic uvedl tak 4x vice.
Ze by to znamenalo, ze ten kdo krvacel nejvice minuly rok byl Olympus? Nejsou prodeje, nezbyvaji penize na vyvoj a marketing. Ale tady spekuluji.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 15. 8. 2018 12:37

Ja som ešte nikdy nenechal vychrústať baterky do nuly, vraj im to tiež nesvedčí.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Devil007cz 15. 8. 2018 13:12

No vetsina elektroniky dneska tu bateku do nuly opravdu nenecha vychroustat i kdyz ti ukazuje treba telefon nebo fotak 0 procent ;-).
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 15. 8. 2018 13:14

Naštěstí mají obvody, které to nepřipustí. Ale i druhý extrém není dobrý, tam výrobci ladí, jestli nabídnou větší kapacitu třeba o 10% nebo velkou životnost.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 15. 8. 2018 13:30

Mám 2 noname na Panase, a poslední dobou se mi stává, že ukazují 1-2 čárky, udělám s nimi 5-6 fotek a jsem na 0. :-(

Nějaká EISA mě nechává chladnou. :-)
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 15. 8. 2018 13:33

To jsou ty noname baterky....A nebo za sebou majit vice jak 500-700 nabijecich cyklu. Typicka vydrz u dnesnich lion.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 15. 8. 2018 13:42

Přesně, prostě je čas na nové. .-)
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 15. 8. 2018 13:45

Zas tak dlouho je nemám. Ale asi proto byly tak levné...
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sesty 15. 8. 2018 14:24

Baterky jsou jednou z věcí, které vždy zásadně originální. Nejsem příliš náročný a stačí mi dvě na jedno tělo které točím. Ale musí být originální a musí na ně být spolehnutí. Ta investice mi za to stojí. (jo to kdybych jich potřeboval deset, tak to asi taky budu zkoumat, co by se dalo)
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 15. 8. 2018 14:50

Také jsem časem zjistil, že originální baterky jsou nejspolehlivější a nejideálnější. Jak se taková neoriginální baterie nafoukne uvnitř fotoaparátu, tak se vytahuje horko těžko. A per se s tím v průběhu koncertu, krátce před zakončením druhého přídavku, kapela se uklání a ty nefotíš, protože lomcuješ s horkým nafouklým akumulátorem v těle fotopřístroje. Byla to blbá zkušenost. :D
Hned jsem kupoval rovnou dva originály ("S" verze NP-W126) od Fuji a od té doby si vesele fotím.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 15. 8. 2018 15:07

K bateriam: ja ich dobijam na kazdom zariadeni podla potreby, casto nie su ani z 1/2 minute, no ak idem napr. na svadbu, tak ich potrebujem mat na 100%. Nikdy to nebol na ziadnom fotoaparate, mobile ci notebooku problem. Na nulu sa mi dostava najcastejsie bateria v mobile. Vo fotoaparate sa mi to este nestalo, v notebooku mozno 2-3x (vypne sa pri 5%).

V A7R3 mi bateria vydrzi od cca 1500 fotiek (5 dnova dovolenka s triedenim fotiek vo fotoaparate a posielanim fotiek cez wifi) do 4000 fotiek (svadba). Pri jednom akcnejsom foteni mi vychadzala vydrz az 6200 foto, to bude asi maximum s jednou bateriou (tam som vyuzival seriove snimanie 10fps).

Nabijacku k fotoaparatu si na dovolenky nebravam, staci mi ta z mobilu (ktoru som doteraz nemusel pouzit ani raz). Rovnako nepouzivam ani nahradnu bateriu, nie je potrebna. Na svadbach mam pre 2 fotoaparaty 3 baterie, casto musim pred polnocou jednu nabit, tak nech mam k dispozicii vzdy obe tela.

edit: este dalsia sprava k tym EISA - Sony by malo byt na prvom mieste v predaji FF fotoaparatov v USA za poslednych 6 mesiacov: https://www.dpreview.com/news/094720186 ... mera-sales (ono je to aj logicke, kedze nikto iny nic nepredstavil a Sony dalo do predaja relativne dostupny A7III)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Allydamm 15. 8. 2018 16:04

Chápu dobře že z jednodenní svatby zpracováváš přes 8000 fotek nebo ty dvě baterky sežere i video?
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 15. 8. 2018 16:20

Ani nie, odfotim cca 4500-6000 fotiek, po vytriedeni je to okolo 800-900 a az tie spracovavam (a popri tom z toho zopar zmazem). Tie dve baterie nie su ani naznakom zozrate, casto nabijam len jednu (ta sa dostane pod 20%), druha ma bezne okolo 70-80%. Na video som lama, tam ma ani A7R3 nezachrani, takze sa mu oblukom vyhybam....
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 15. 8. 2018 17:03

Co se týká baterek, tak mám zkušenost s 2 bateriemi, které dělí 6-7 let fungování (jednu baterku jsem prodal se starým tělem a netuším jestli to byla ta starší nebo ta novější). A ani teď nepoznám mezi téměř 8 let starou baterkou a rok starou baterkou rozdíl.

Čímž netvrdím, že tam není, ale rozdíl třeba pod 20 % nepoznám. Což je proti laptopum něco mobilům propastny rozdíl.
Mikeczcz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků