Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 6. 2018 06:49

Tak musí trvat na kamarádce nebo aspoň sestře :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod dadajax 18. 6. 2018 06:58

Jo, kamarádky jsou fajn, zvlášť pokud jsou taky hezké. Horší je když fotogenické nejsou a chtějí se taky fotit...

A ty uvozovky u procházek a kaváren jsou Radku co? :D Vždyť mi jde taky jen o focení, jsem přece slušný fotograf :D
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 18. 6. 2018 07:13

Tohle je strašně individuální a asi záleží i na lokalitě. Můj mimopražský kolega je aktivní v místním fotokroužku ty holky co tam chodí, jsou vesměs absolventky místní vysoké technické školy, které krátce po škole pracují v místních pobočkách zahraničních firem. Ty ještě studující mají vesměs zájem o fotografování a sní o tom, že až se vymaní z finanční krize, tak si koupí nějaký dražší foťák a budou s ním cestovat a fotit. Pak se vdají a mají děti a nemají čas ani peníze, ale rády si v kroužku pokecají a přitom v rámci možností, které jim umožní figura a manžel, se nechají fotit. V principu jim jde ale o to focení.

Pak je tam druhá skupina, která bere foceni jako superefektivní seznamovací kancelář. Bývají o něco starší, mají něco nafoceno a nacestováno a jejich hlavní cíl je se s někým seznámit a založit rodinu.

A pak je tam třetí skupina, která se ráda nechá fotografovat, ale primárně kvůli sexuálnímu vzrušení a sex berou jako nedílnou část fotografování.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod hoax 18. 6. 2018 07:37

Zajímavej fotokroužek :) To vypadá, že je hodně úspěšnej a je z toho spíš ta seznamka.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 18. 6. 2018 07:57

dadajax píše:Horší je když fotogenické nejsou a chtějí se taky fotit...

To znamena, ze to treba nejako specialne nasvietit, aby vynikla priestorovost aj na 2d fotke ? Ci je to zlozitejsie ? (no, uz samotne nasvietenie asi trivialne nebude)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 18. 6. 2018 08:42

Itokare, moc nerozumim otázce. Myslel jsem to tak, že když s modelkou přijde její kamarádka a ta se mi nelíbí a chce se fotit, je to blbá situace. Nemám moc to srdce ji natvrdo odmítnout a říct ji, že ji nechci fotit. Mluvím teď ale o TFP focení. U zakázek je mi to jedno, tam si účtuju za každou fotku :D
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smikoto 18. 6. 2018 09:06

No taky mám softboxy a beautydishe, občas je použiju doma, jednou za uherskej rok, ven je neberu nikdy, dokonce ani odrazku. Fotím sám s modelkou, tak se mi s tím nechce vláčet, je to strašně nepraktické a když je tam to světlo z blesku vidět (v exteriérech) tak se mi to nelíbí. Občas teda tahám tu odrazku, kdyby náhodou a většinou je dobrá na sezení v trávě :-). Dnes je RAW už tak pružnej, že i když se cvakne do protisvětla bez přisvícení tak to nebývá problém.

BTW pemar uvažuje o externím blesku se softboxem 90x60 nebo deštníku? No hodně štěstí ;-)
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 18. 6. 2018 10:39

dadajax: aha :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 18. 6. 2018 11:52

Já s bleskem nebo dokonce deštníkem prakticky nefotím, řeším všechno přes RAW. Důvodem je lenost a to, že aranžovanou fotografii nedělám.

Mám ale blesky i deštník ve skříni a aspoň 2x jsem je použil :-)
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 18. 6. 2018 16:04

Velice smutný obrázek rozhodovacích procesů v Nikonu, který pravděpodobně stojí za pasivitou Nikoní fotodivize: http://dslrbodies.com/newsviews/the-sil ... nikon.html
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 18. 6. 2018 16:43

Tohle je hodně kritické, ale je v tom kus pravdy, upgrade modelů je strašně pomalý a všechny novinky jsou hodně předražené, D500 byla za cenu kvalitního FF modelu a D850 se sice zdála být oproti D810 za celkem rozumný příplatek, ale po přidání gripu a dalších serepetiček potřebných pro 9 fps jsem skončil prakticky na ceně D5.

Ani nepočítám, kolik modelů marketing Nikonu očesal, nejvíce mne mrzel Nikon Df s tím nešťastným AF nebo D750 s 1/4000s. A kdyby nepřišlo pozváni na D5/D500 akci, tak už jsem dnes asi u Sony.

Totéž skla. Na jedné straně 20/1.8G, 24/1.8G, 105/1.4G, 300/4 PF 200-500/5.6 a 105/1.4G, na druhé straně nepříliš úspěšné 58/1.4G, 28/1.4G nebo i z mého pohledu šíleně předražené zoomy 180-400/4 a 70-200/2.8 III. Konkurence nespí.

Já jsem Nikon podpořil tím, že jsem koupil všechno, co pro moje focení dává smysl. Pořád je pro mne Nikon lepší volbou, než Sony.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 18. 6. 2018 17:31

dadajax píše:A ty uvozovky u procházek a kaváren jsou Radku co? :D Vždyť mi jde taky jen o focení, jsem přece slušný fotograf :D


Predpokladam, ze tim Radek naznacuje, ze u tohoto typu foceni ocekava vyssi hodnotu ukazatelu "pocet styku na zakazku", nez u beznych komercnich zakazek, kde se foti modelky....
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 18. 6. 2018 17:33

Pokud není ženatý, tak mu to přej. A jestli je, tak mu drž palce :-).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 18. 6. 2018 17:54

Hele ja mu to preju - byla jen odpived na ten dotaz, proc tam Radek pise uvozovky :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod AwwA 18. 6. 2018 20:17

dadajax píše:Jednu dobu jsem o přechodu dost přemýšlel, ale to bylo hlavně v době kdy pro Fuji neexistovalo řešení pro blesky s využitím TTL a HSS. To už je teď vyřešené.

Co mě ale na Sony taky lákalo byla kombinace FF snímače a 35mm f/1.4. Občas by se mi na tomhle ohnisku hodila menší hloubka ostrosti. Ale zase by se přechod dost prodražil a navíc by velikost výbavy dost narostla.

Obecně teď asi delší dobu nemám důvod výbavu měnit. S tím co má jsem maximálně spokojen a pracuje se mi s tím velmi dobře. Jediné co bych ocenil je aktualizovaná verze 23mm a 56mm objektivů - s rychlejším a tišším AF a pak taky s WR.


Otazka kdy trva. Pemar o rok pozdeji za Martinem. Lukas ma konecne jasno. Landov i Tomas zanevrel a Puntik s Alesakem to doklepe.. Bob a bobek neresi system a jedou dal. Jen Gé zustane jak ten kul(Milouš) v plote...

-- 18. 6. 2018 21:17 --

dadajax píše:Jednu dobu jsem o přechodu dost přemýšlel, ale to bylo hlavně v době kdy pro Fuji neexistovalo řešení pro blesky s využitím TTL a HSS. To už je teď vyřešené.

Co mě ale na Sony taky lákalo byla kombinace FF snímače a 35mm f/1.4. Občas by se mi na tomhle ohnisku hodila menší hloubka ostrosti. Ale zase by se přechod dost prodražil a navíc by velikost výbavy dost narostla.

Obecně teď asi delší dobu nemám důvod výbavu měnit. S tím co má jsem maximálně spokojen a pracuje se mi s tím velmi dobře. Jediné co bych ocenil je aktualizovaná verze 23mm a 56mm objektivů - s rychlejším a tišším AF a pak taky s WR.


Otazka kdy trva. Pemar o rok pozdeji za Martinem. Lukas ma konecne jasno. Landov i Tomas zanevrel a Puntik s Alesakem to doklepe.. Bob a bobek neresi system a jedou dal. Jen Gé zustane jak ten kul(Milouš) v plote...
AwwA
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků