Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 15. 6. 2018 17:50

Pokud si dobře pamatuji, tak hlavní rozdíl je v algoritmech zpracování, ne v hardware jako takovém. Ten pro Nikon má malinko specifické parametry, ale nic světoborného. Já jsem od těch algoritmů původně očekával více, ale limit je v hardwarovém výkonu za ještě přijatelnou cenu. Svoji roli hraje i fakt, že Canon je v tomto směru spíše pozadu, takže Nikon dosahuje špičkových výkonu i bez toho.

Když jsem poprvé viděl obraz na vysoké ISO na 100% z D5 a D500, tak jsem byl nadšený, posléze jsem zjistil, že pokrok je tak cca 1/2 EV a zbytek dělá změna v charakteru šumu (monochromatičnost) a zapnutý odšum v předváděcím módu. A zmizel banding, který jsem měl u D7100.

D850 má proti D500 výhodu cca 0,75 EV, ale chce to resamplovat a to je krok navíc. Bez toho jsou viditelné rozdíly na plné rozlišení relativně malé, což asi souvisí s velikosti pixelů.

Další věc je firmware, na D850 se kvůli odšumu upravoval.

-- 15. 6. 2018 19:13 --

bob222 píše:Len pemare ono ten ff look vynikne hlavne pri supersveteľných krátkych sklách. Ty máš výbavu skôr na stredné a dlhé ohniská. Chcelo by to niečo ako 24/1,4...


Mám na seznamu přání 24/1.4 a 35/1.4, asi Sigmu Art, je to pohodlnější, než MF. Tu 24/1.4 jsem zkoušel na D750 a pár fotek se mi velmi líbilo, stejně jako z 14-24/2.8. Otázka není v tuto chvíli finanční, ale zda tyto ohniska budu opravdu využívat. Uvidím, jak moc budu fotit s 20/1.8 a kolik fotek z 14-24mm budu mít okolo 24mm.

Stejně tak mám na seznamu přání odpalovač blesků, ale nemám vyřešený difusér. Nedovedu si představit manipulaci s difusérem o velikosti 1m, na to je podle mne zapotřebí pomocník, podobně jako na obrazovou desku, což není můj styl focení, takže zatím to řeším spíše přes lokální úpravy v postprocesingu, ale spokojený nejsem. Většinou jde o fotky v protisvětle třeba ze 105/1.4, kdy mi zepředu chybí světlo.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod dadajax 15. 6. 2018 18:50

Pemare, zkus tohle: http://www.fototipy.cz/2016/05/19/test- ... rni-blesk/

Nic to neváží, udržíš to s bleskem v ruce (případně si s tím poradí i nejlehčí světelný stativ). A na bližší portréty, případně na vykrytí stínů to bohatě stačí :)
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 15. 6. 2018 18:51

pemar píše:Fuji jsem v ruce neměl, měl jsem v ruce Hasselblad, obrazová kvalita je skvělá. Záleží hodně na tom, co člověk fotí, jaké má nároky, jak je “zmlsaný”, co od toho očekává atd., třeba pro mne to zatím určitě není, já se teprve seznamuji s FF.


No me by uz asi u tohohle typu tel slo jen o ten pocit. Treba takova Alpa s IQ stenou.... Zase si umim priznat, ze moje naroky na obrazovou kvalitu davno splni C6D nebo prvni generace A7. Zbytek je spis rozezranost :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 15. 6. 2018 19:02

Pro mne už je rozežranost ta D850. Tam je ale veliká výhoda ta univerzálnost: v jednom nastavení jí mohu použit místo D5 a i když se D5 nevyrovná, udělá 90% práce, což žádný středoformát nezvládne. A když použijí D850 třeba se 105/1.4 nebo se Sigmou 85mm nebo 135mm Art, kvalita výstupu bude cca někde na 90% středoformátu a D5 nebude mít dost megapixelů, bitovou hloubku a dynamický rozsah. Mohu D850 v DX režimu a opět to nebude o moc horší, než D500. To je ohromná výhoda.

Ale, s i D500 nafotím 99 % toho, co chci. Proto ta rozežranost.

Dajadax: co jsem zkoušel, cokoli menšího než softbox 90x60 cm byl dost kompromis, hlavní ale je, že nechci extra světla, kvůli přenosnosti a TTL preferuji nějaký ten nástavec na blesk Nikonu, nic kromě deštníku se mi ale výsledkem nelíbilo.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod dadajax 15. 6. 2018 19:29

Tohle jsem s tím třeba nasvítil naposledy:
Obrázek
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 15. 6. 2018 20:05

Skoro nepoznám, že je to svícené.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 16. 6. 2018 06:16

No chtelo by to bez sviceni a se svicenim, aby clovek videl ten efekt. Ale osobne sem zastancem nazoru, ze nejlepsi sviceni je to, co clovek na fotce nepozna a ma pocit, ze tam takovy svetlo bylo... :-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod dadajax 16. 6. 2018 07:14

Obrázek

Dva snímky hned po sobě. Opět focené s tím malým 45cm kruhovým softboxem
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 16. 6. 2018 16:37

Otázka je, jestli SB-800 nebo SB-700 a nějaký LUMIQUEST Ultra Soft nebo deštník nebude mít lepší výsledky. Je to otázka osobního vkusu, ale ani z jedné z těch dvou fotek nejsem technicky nijak nadšený.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod dadajax 16. 6. 2018 17:49

Hodně štěstí s deštníkem venku. Bez asistenta je to šíleně nepraktické... stačí i slabší vítr a už to letí k zemi. V tomhle jsou softboxy praktičtější. A když už softbox, tak nějaký odolnější... protože to bude stejně padat :)
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 16. 6. 2018 18:44

S tím větrem a deštníkem je to pravda, v tom je nepraktický. Ale je lehký a výsledek je většinou o dost lepší, než z difuseru nebo malého beauty dishe. Koupil jsem pár nástavců na blesk, ale venku jsem neměl ani jeden.

Ono mi přijde nepraktické ale cokoli, co si s sebou člověk nemá přímo na fotoaparátu, omezuje to, nerad se tahám i se stativem, takže kolikrát by se mi blesk hodil a je doma a já to pak řeším lokálními úpravami, což také není zrovna ideální řešení.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod AwwA 16. 6. 2018 22:13

Otazka zni: kdy Dadajax pujde do Sony A7**?
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 17. 6. 2018 17:37

Jednu dobu jsem o přechodu dost přemýšlel, ale to bylo hlavně v době kdy pro Fuji neexistovalo řešení pro blesky s využitím TTL a HSS. To už je teď vyřešené.

Co mě ale na Sony taky lákalo byla kombinace FF snímače a 35mm f/1.4. Občas by se mi na tomhle ohnisku hodila menší hloubka ostrosti. Ale zase by se přechod dost prodražil a navíc by velikost výbavy dost narostla.

Obecně teď asi delší dobu nemám důvod výbavu měnit. S tím co má jsem maximálně spokojen a pracuje se mi s tím velmi dobře. Jediné co bych ocenil je aktualizovaná verze 23mm a 56mm objektivů - s rychlejším a tišším AF a pak taky s WR.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 18. 6. 2018 04:19

Tak tady mate zasadni rozdil v pristupu "ladeni k dokonalosti pro vsechny teoreticky existujici situace" vs. "prakticke foceni zakazek" ;-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 6. 2018 06:21

S tim pomocnikem na drzeni a pridrzovani jsem to vyresil tak, ze jsem modelce rekl, ze si muze vzit bratra nebo kamaradku. Vyresila se tim jeji pocit bezpeci a zaroven jsem mel zdarma asistenta.
Je ale pravda ze mi slo jenom o foceni. Dadajax myslim chodi s modelkama “na prochazky” a do “kavarny” a to je bratr nahovno.
Radek71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron