Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Radek71 22. 1. 2018 17:26

To jsi mel stesti, ze tam na skale stal ten skaredej chlap a alespon to trochu zlidstil.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 22. 1. 2018 20:03

Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 23. 1. 2018 11:25

Vypada pekne, ale to foceni dronem me moc nechytlo specielne s tim milionem omezeni (a diky za ne, jinak by nam padali consky kopie mavicu na hlavy na kazdy druhy akci). To uz me vic bavi si fpv zalitat, ale tam.je tech limitu taky moc a navic nic nevydrzi baterky...

Takze ted zacinam stavet RC auto a budeme se synem vyrazet do lesa :-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod golem2 24. 1. 2018 01:21

kozakm píše: tak jsem vyrazil včera hned jak dosněžilo sem:[

Aká bola maximálna výška tohto záberu?
Canon 6D, 17-40, 24-105,70-200/2,8,100/2,8 IS,
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 24. 1. 2018 08:44

Inak občas sa ten korporát pekne oserká, ako vymýšľajú...
Objednal som za zľavu (dostal som pri nákupe) fotoknihu. Samozrejme som to zblbol lebo to bolo neprehľadné a kupón som nezadal a odklikol.
Okamžite som písal a volal. Samozrejme prvý kontakt koktajúc skončil tým, že nie je možné storno. Vysvetľujem kľudne, nech ma spoja s ďalším stupňom, argumentujúc, že vlastne o prachy prídu oni, lebo zásielku takto neprevezmem a objednám to nanovo. Jednoduché storno hodinu po objednávke a vraj to nie je v žiadnom prípade možné. Jak u debilov na dvorečku. Samozrejme neprichádza do úvahy spojenie s vyšším levelom, lebo medveď. O najprimitívnejšej logickej možnosti ako dodatočné uplatnenie kupónu som v tomto magorizme ani neuvažoval.
Občas na to odludšťovanie pekne doplatia. No čo už.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kozakm 24. 1. 2018 09:19

golem2 píše:
kozakm píše: tak jsem vyrazil včera hned jak dosněžilo sem:[

Aká bola maximálna výška tohto záberu?


300
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 24. 1. 2018 10:04

Radek71 píše:Tak toto jsem urcit necetl, protoze bych si pamatoval tu EVu, kde jsem nekupoval onehda veci na chatu a pred cca 12 lety crt tv Panasonic pro matku.


Nemas zac :)
Přílohy
IMG_20180124_100038.jpg
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 24. 1. 2018 11:16

Myslis jak jsem psal, ze jsem to tedy mozna cetl, ale ze vubec nevim kde pracujes? Abych usetril asi 5 stran, tak je to asi kvuli tomu, ze jsem to necetl cele. Protoze v Melniku znam jedinou firmu a to eva.cz a to bych si pamatoval (doufam).
To muselo teda ale dat prace to najit.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 24. 1. 2018 12:22

Radek71 píše:Myslis jak jsem psal, ze jsem to tedy mozna cetl

X
Radek71 píše:vubec si nepamatuji, ze bych cetl rozhovor s tebou.

Radek71 píše:Tak toto jsem urcit necetl


To je cele nejaka jakoze skryta ironie, nebo si naferovku skutecne protirecis?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 24. 1. 2018 12:33

Sa tu začnem normálne báť chodiť, tu si pamätajú viac ako NBU pri previerke na prísne tajné! :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 24. 1. 2018 14:02

Ano rozhovor s tebou jsem si nepamatoval. Kdyz jsi se ohradil, tak jsem pripustil ze mozna ano (doufam). A ty tri vety o praci jsem az doted jak to nekdo nascanoval nevidel. Aby nezapadla podstata, napsal jsem ze nevim kde delas a to byla pravda (popravde jsem myslel ze nekde u hasicu nebo tak neco v Melniku, protoze jsi tam mel fotky jako insider, ale to byla asi zakazka jak si tezce vzpominam jak jsi si to kreslil na papir), takze sice dokazujes spravne vsechno jak to umis, ale asi nevyhrajes, protoze ja jsem to o te praci necetl.
Coz muze byt priklad pro dalsi zivot, protoze mit pravdu u veci “ to si teda nepamatuju ze bych nekdy byl v Liberci” je totalni marginalie, co zajima dva lidi na kontinentu.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 24. 1. 2018 14:08

Tenhle víkend to nedám, ale příští se chystám na lyže, beru s sebou i fotoaparát, buď vyjde to lyžování nebo budu fotit závěje a laviny, všude je druhy nejvyšší stupeň lavinoveho nebezpečí, můj oblíbeny Zermatt je odříznutý od světa a v Davosu je na kongresu také sněhu více než dost, Livigno jakbysmet. Asi globální oteplování.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 24. 1. 2018 15:12

pemar píše:fotoaparát zůstal v brašně.
U mňa nie: v nedeľu som na turnaji pofotil spoluhráčov z klubu .. a dievčatá, s ktorými som deň nato hral v lige:
Obrázek
(na tomto zábere som dokonca aj retušoval pleť: pomocou "clone and heal" vo FastStone vieweri)

Na takéto veci (spravil som ešte zopár ďalších sekvencií) sa 20 fps fest hodí:
- spočiatku je pohyb rýchlejší a tak sa hodí každý záber
- po odohratí je už pomalší - tam stačí dať (napr) každý tretí záber a vtedy je možné vybrať si ten kompozične najlepší
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 24. 1. 2018 15:48

Radek71 píše:Ano rozhovor s tebou jsem si nepamatoval. Kdyz jsi se ohradil, tak jsem pripustil ze mozna ano (doufam). A ty tri vety o praci jsem az doted jak to nekdo nascanoval nevidel. Aby nezapadla podstata, napsal jsem ze nevim kde delas a to byla pravda (popravde jsem myslel ze nekde u hasicu nebo tak neco v Melniku, protoze jsi tam mel fotky jako insider, ale to byla asi zakazka jak si tezce vzpominam jak jsi si to kreslil na papir), takze sice dokazujes spravne vsechno jak to umis, ale asi nevyhrajes, protoze ja jsem to o te praci necetl.
Coz muze byt priklad pro dalsi zivot, protoze mit pravdu u veci “ to si teda nepamatuju ze bych nekdy byl v Liberci” je totalni marginalie, co zajima dva lidi na kontinentu.


Ta krecovita koncovka je zbytecna. Ja reagoval zejmena na tvrzeni, ze si ten rozhovor nepamatujes, navzdory tomu, ze si se k nemu vyjadroval, coz jsem ti ted zdvorile pripomnel :)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 24. 1. 2018 16:38

Ale chapes princip lidske pameti, ne? Jses v Liberci a kdyz se vratis, tak to vsem reknes. Za pul roku nekdo rika “ta radnice v Liberci je ale pekna” a ja na to “to nevim absolutne jak je pekna, v Liberci jsem nikdy nebyl”. A ty strasne resis a vyhravas spor s Libercem, kdy vypalis 5000 kcal na dukaz ze jsem byl a ja byl, ale radnici jsem fakt nevidel. A zapomel jsem, ze jsem tam byl. Kdyby si sbiral body, tak mas dva za nachytani za ten Liberec a ja mam pet bodu, protoze tu radnici co tam je jsem fakt nevidel a o tu slo. Takze vedu o tri body. Jasny?

-- 24. 1. 2018 16:39 --

Ganec píše:
pemar píše:fotoaparát zůstal v brašně.
U mňa nie: v nedeľu som na turnaji pofotil spoluhráčov z klubu .. a dievčatá, s ktorými som deň nato hral v lige:
Obrázek
(na tomto zábere som dokonca aj retušoval pleť: pomocou "clone and heal" vo FastStone vieweri)

Na takéto veci (spravil som ešte zopár ďalších sekvencií) sa 20 fps fest hodí:
- spočiatku je pohyb rýchlejší a tak sa hodí každý záber
- po odohratí je už pomalší - tam stačí dať (napr) každý tretí záber a vtedy je možné vybrať si ten kompozične najlepší


Gance, kdyby tam byl vlak, tak bych myslel, ze jsi sotous.

-- 24. 1. 2018 16:40 --

Gance, ted se mi to jeste rozlezelo. Ty jsi tu serii retusoval? Plet?
Radek71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků