Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod FXE1 11. 10. 2018 16:30

Fidko píše:Pavel: ten high-res je perfektny. Ja som tomu popravde velmi neveril a skusil som len par fotiek, ale asi sa do toho fakt opriem. Toto je naozaj uplne iny level nez co dokaze 50mpix snimac. Pouzil si pri tom kalendar ?

Ty máš G9 ?
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 11. 10. 2018 16:31

Radek71 píše:Byl to Ganec jak tak dlouho radil az v jedne vete napsal, ze s bleskem je to proto, ze mu porad vyskakoval blesk?

Tak ako to je? Gokot?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 10. 2018 16:36

FXE1 píše:
Fidko píše:Pavel: ten high-res je perfektny. Ja som tomu popravde velmi neveril a skusil som len par fotiek, ale asi sa do toho fakt opriem. Toto je naozaj uplne iny level nez co dokaze 50mpix snimac. Pouzil si pri tom kalendar ?

Ty máš G9 ?


Jo, presedlal som z E-M1 II asi 2-3 mesiace dozadu.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 11. 10. 2018 16:40

Písal kolega z USA, že mu prestalo fungovať auto ostrenie, všetko vraj musí ostriť manuálna. Reset vraj nepomohol. G9+12-60 Leica 2,8/4. Ja som to mal doma len 3 dni. Napadá Ťa niečo čo mohol omylom zapnúť alebo vypnúť alebo urobiť, že to neide ? Iný objektív nemá.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 10. 2018 16:46

AF prebiju tusim len nastavenia objektivu, napriklad ked mas Olympus PRO a potiahnes k sebe ostriaci prstenec, fotak ostri manualne bez ohladu na to ako ho mas nastaveny. O nicom inom neviem. Asi by som skusil reset do tovarenskych nastaveni.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 11. 10. 2018 16:52

Ale na tom skle je aj spínač AF-MF, trochu nešťastne, dolu, to by urobilo to isté ak si nevšimne , či ? Išiel s tým ako úplný novic, ťažko sa mu radí na diaľku.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 11. 10. 2018 17:16

Ten ostriaci prstenec, omylom vytiahnuty, to by mohlo byt (asi potom vidno ostriacu stupnicu, aspon na Oly), event. ten prepinac.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 10. 2018 17:29

Ano, aj ten prepinac. Ak je novacik, o to lepsie. Nech to proste resetne :)

Inak nakoniec som objednal Godoxa TT350o. Dnes dosiel z polska za 77€. Je to fakt prcek :) Vdaka Ondrovi za radu :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 11. 10. 2018 17:34

Ganec píše:ForeignerOnEarth: čo sa tak horlivo snažíš prekryť sarkazmom? :hm

1) uvedomil si si vari fakt, že najväčším problémom DSLR je práve OVF, v ktorom nevidno akú expozíciu foťák zvolí?
(ako bolo zrejmé z diskusie “divne barvy a jas u 4OOD”)



A uvědomil si si si si vari fakt, že v té diskuzi vystupoval jakýsi začátečník a nikoliv zkušený fotograf a především že v té diskuzi figuroval prastarý low-end Canon 400D a nikoliv můj Nikon D7200?
Takže je to totéž jako kdybych já odvozoval chyby všech bezzrcátek z toho, jak nějaký začátečník používal kdysi Olympus E-PL 2 ?

Pravda je ta, že v mých rukou není OVF u Nikonu D7200 absolutně vůbec žádný problém, protože jednak Nikon D7200 používá správnou expozici a jednak já osobně i jako fotograf umím používat expoziční režimy správně.
Prostě normální člověk má v hlavě mozek, který když ten člověk něco používá, tak to ten mozek prostě pochopí a zcela automaticky tu věc používá podle toho, jak se chová. Takže na klavíru taky nesvítí klapky, které máš právě zmáčknout, a přesto na ten klasický klavír zahrají lidé mnohem lépe, než na pouťové samohrajky.
Jenže jak píšu, tak Nikon D7200 umí expozici správně plus zkušený fotograf ještě navíc stoprocentně a bezchybně rutinně zná situace, kdy má expozici nějak korigovat. A fakt při tom nemusí čučet na displej foťáku. Schopnost Nikonu D7200 plus běžná zkušenost mě jako fotografa, je podstatně, ale podstatně spolehlivější způsob, než blbě se chovající foťák, který cosi ukazuje na displeji, aby to fotograf spravil.
Já nepotřebuji štelovat expozici podle chybného návrhu foťáku, když mně foťák funguje správně tam, kde správně fungovat má. A pokud mám náhodou dávat korekci expozice, tak to vím už dopředu, protože jsem ty situace už tisíckrát zažil.

A uvědomuješ si, že na vnímání jasu LCD displeje má dramatický vliv okolní světlo? Takže v různém okolním prostředí vypadá stejná expozice úplně jinak? Opravdu budeš srovnávat jak obrázku na displeji v noci a ve dne na pražícím slunci? Anebo v interiéru z nějakým různým osvětlením? Jestli jde to osvětlení zepředu nebo zezadu, shora nebo ze strany?

Ganec píše:6) až teraz ti došlo, že APS-C už medzi FF a mFT nemá "toľko miesta" ako v minulosti?
(alebo že Nikon utrpel omnoho viac, ako utrpel/utrpí Olympus?)

.. alebo nebodaj ťa zabolela nejaká iná "krutá pravda", ktorú sme tu naposledy riešili?


Zeptal jsem se svého Nikona D7200 zda nějak utrpěl a vzkazuje, že o ničem neví a že prej normálně fotografuje. A ani žádná krutá pravda ho nezviklá a hodlá nadále fotografovat zcela k mé spokojenosti.
Takže nějak nevím, co bych jako měl řešit?
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 11. 10. 2018 17:50

Aby ten EVF byl na úrovni OVF, co se týče přesnosti barev, tak by to muselo být zmenšené EIZO. Tohle má OVF jednodušší, byť taky pár úskalíma mezi Scyllou a Charybdou musí proplout. A pak ještě dořešit zpoždění, plavání displeje a pár dalších detailů k dokonalosti, není to jednoduché, ale jde to. Trochu víc to zatěžuje hardware a baterku, ale se 7nm technologií a dalšími technologickými pokroky to půjde vylepšit.

U AF Nikonu Z7 jsem byl pozitivně překvapen přesností a negativně pomalostí. Opět, posílením procesoru se to posune směrem k D500. Tady mohou udělat kus práce i skla, docela mne překvapilo, jak třeba ty AF-P skla oproti AF-S G verzím zrychlují. Otázka je, co udělá Expeed 6 a Expeed 7 se zrcadlovkami. Určitě pomůže s dopočty, já když nechávám HW korigovat vinětací a přepočítat 44 Mpx na 24 Mpx, tak je to znát.

Za chvilku to bude o volbě líbí / nelíbí a vadí / nevadí. Mohl by konečně přijít ten hybrid.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ltokar 11. 10. 2018 20:17

Cim mensia technologia (nm) a cim rychlejsie Mhz procakov, tym vacsie rusenie, aby to neskoncilo, ze sice bezzrkadlo bude v principe male, ale realne velke a tazke, pretoze bude oplechovane, aby sa obvody nerusili :D .. a inak ako zmensovanim a zrychlovanim spotrebu a AFC neporiesia (a ine nevyhody bezzrkadloviek).

Btw a co SLT od Sony .. to uz je uplne mrtve ?
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 11. 10. 2018 20:22

Rušení a zahřívání (a možná i tepelný šum) mohou dělat problémy, to je pravda. SLT jsem u nikoho neviděl.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Obšák 11. 10. 2018 21:27

Grimjaur píše:Všichni jedem na dálnici v protisměru, len Gokot je lietadlo.

Dálnice a letadlo mi připomnělo tohle video :-)) , bohužel je to v mizerné kvalitě:
https://www.youtube.com/watch?v=If8DYp8 ... jreload=10
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod antoninn 11. 10. 2018 21:32

Schopnost Nikonu D7200 plus běžná zkušenost mě jako fotografa, je podstatně, ale podstatně spolehlivější způsob, než blbě se chovající foťák, který cosi ukazuje na displeji, aby to fotograf spravil.

No jo, ale to zapomínáš na to, že Ganec pořád vyžaduje, aby foťák dělal spoustu věcí za něj proto, že potřebuje svoji neschopnost dohánět technikou. Někdo prostě dokáže normálně ručně kopat rýčem a jiný potřebuje rýč na baterky s gyroskopickou stabilizací a GPS, prostě proto, že má obě ruce levé.
Ale taková je doba - v podobném duchu se pak třeba nahradí jednoduchý optický hledáček jeho elektronickou variantou, která má malé rozlišení, potřebuje hromadu elektroniky, sežere spoustu výpočetního výkonu, je pomalá a říká se tomu pokrok. No, ale Gancové se radují, protože nemusejí přemýšlet nad expozicí, když jim ji ukáže EVF. Bohužel to tak je.
antoninn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 11. 10. 2018 21:38

Obšák píše:
Grimjaur píše:Všichni jedem na dálnici v protisměru, len Gokot je lietadlo.

Dálnice a letadlo mi připomnělo tohle video :-)) , bohužel je to v mizerné kvalitě:
https://www.youtube.com/watch?v=If8DYp8 ... jreload=10

Tohle se neokouká :)
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků