Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 10. 2018 05:55

Podobne je to aj u Olympusu/Panasonicu. S-AF v horsich svetelnych podmienkach sa este celkom chyta aj ked zeleny "stvorcek" rychlo scervena a ze sa s tym trapi je citit (zrejme to CDAF), pri C-AF je to este o poznanie horsie. By ma zaujimalo Fuji, tam to vyzera zle uz na papieri. Najlepsie to asi bude u Canonu a o SONy popravde nemam predstavu.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 10. 2018 06:24

pemar píše:Když se subjekt nehýbal, tak to zaostřovalo i v bídných světelných podmínkách v prodejně Megapixelu dobře (tam je to tradičně velká bída, ale jako test na low light je to dobré). Jak se ale subjekt začal hýbat, tak ostření bylo pomalé a ztrácelo subjekt. To s D500 neznám a nepamatuji to ani s D7100. Já jsem tam měl na Z7 24-70/4, se světelnějším objektivem by to mohlo být lepší.
Inými slovami: keď už sa fotiť neoplatí, tak už ani foťák nestíha ;-)

Ty si inak strašný pesimista. Že je inak to zaostrovanie rádovo rýchlejšie ako u D850 .. už nespomenieš? :hmm:

Iný ho totižto opisujú takto:
"In good light the camera’s focusing is a marvel. Images almost instantaneously shimmer into being. In contrast, with my Nikon D850, I can watch images as they come into focus. The relative slowness of focusing is a distraction when I use the Nikon D850."

https://nikonrumors.com/2018/10/14/the- ... mera.aspx/

-- 22. 10. 2018 07:28 --

Skrátka zaostrovanie je okamžité.
Podobne to mám aj ja: už od E-P3 necítim zrýchlenie zaostrenie, lebo mi to proste zaostruje hneď po stlačení tlačidla.
Jedine s Panasonicom 20/1.7 to zaostrovanie cítiť .. alebo v situáciách, kedy sa AF nechytá, tak až vtedy vidím preostrovanie
(keďže vtedy sa prechádza celým rozsahom objektívu)

-- 22. 10. 2018 07:34 --

No a zasa je rozdiel medzi AF-S (ktoré používam) a AF-C, kde tiež nejaké oneskorenie cítim.
Teda .. cítil som u E-P5 .. tak som ho radšej ani nepoužíval. Za bežných situácií netreba.
Možno to teraz u PEN-F bude lepšie, ale načo .. veď preostrovanie iba zbytočne žerie baterku...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chvd 22. 10. 2018 06:39

Ganec píše:Skrátka zaostrovanie je okamžité.
Podobne to mám aj ja: už od E-P3 necítim zrýchlenie zaostrenie, lebo mi to proste zaostruje hneď po stlačení tlačidla

Hej bomba, to jsem si měl koupit, mi to ostří až po minutě.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 22. 10. 2018 06:43

Petr Luňák píše:landov: jen s nativnim 24-70/4. Bylo to "pomale", pomalejsi jak DSLR a pomalejsi i nez OMD. A vzhledem k tomu, jak me ten EVF s*al, tak jsem nemel zajem se tim fotakem zabyvat dele jak 5 minut.

Hmmm...takze zatial to vyzera chvalabohu na vybornu ergonomiu, ale zvysok bude az v dalsich modeloch.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 10. 2018 06:52

chvd: aby si vedel vocogo .. pozri ako zaostruje Panasonic .. proste "instatntne":


A tu je porovnanie zaostrovania nového RF so sklami cez redukciu a bez nej:


Ako vidíš, rýchlosť zaostrovania je závislá hlavne od skiel. V tomto prípade bola najpomalšia 70-200-ka.
Teda rýchlosť tela (a teda ani to či je to PDAF alebo CDAF) nie je až taká podstatná...

-- 22. 10. 2018 07:54 --

Samotní vývojári povedali, že až s novým typom Af motorčeka je ich ostrenie konečne rýchle a tiché:
the Nano USM, it's very quiet and quick: the first time in an L len

https://www.dpreview.com/interviews/127 ... -r-project
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msp_x 22. 10. 2018 08:31

Ganec píše:chvd: aby si vedel vocogo .. pozri ako zaostruje Panasonic .. proste "instatntne":
40/2.8 STM je dost pomalý. To opravdu není vhodný objektiv pro porovnávání systémů ostření.
msp_x
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 22. 10. 2018 09:16

msp_x

Výběr vzorků je základem analýzy :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 22. 10. 2018 09:39

landov píše:
Petr Luňák píše:landov: jen s nativnim 24-70/4. Bylo to "pomale", pomalejsi jak DSLR a pomalejsi i nez OMD. A vzhledem k tomu, jak me ten EVF s*al, tak jsem nemel zajem se tim fotakem zabyvat dele jak 5 minut.

Hmmm...takze zatial to vyzera chvalabohu na vybornu ergonomiu, ale zvysok bude az v dalsich modeloch.


EVF mi připadá barevně přirozené, to vidím jako další docela velkou přednost spolu s ergonomii. Výjimku z ergonomie bych dal tomu adaptéru, zkuste si namontovat Z7 s adaptérem na stativ, nevím jak vám, ale mně se pere s Arca Swiss destičkou.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 10. 2018 09:43

msp_x píše:40/2.8 STM je dost pomalý. To opravdu není vhodný objektiv pro porovnávání systémů ostření.
To nie je pre Canony moc dobrá správa .. keď už ani (relatívne nové) STM nie je zárukou rýchleho ostrenia :-(
(no a podľa toho testu ani USM)

U Canonov sú teda len "nano-USM" (spomínané v tom interview) a u Nikonov "AF-P" sklá, o ktorých sa dá povedať, že ostria podľa dnešných štandardov. No ale tých ešte moc nie je .. a na DSLR už asi ani moc nepribudne :-l
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 22. 10. 2018 09:51

pemar

Neříkej, že už ho máš doma ... :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod msp_x 22. 10. 2018 09:53

Ganes píše:To nie je pre Canony moc dobrá správa .. keď už ani (relatívne nové) STM nie je zárukou rýchleho ostrenia :-(
Což alespoň trochu znalé nepřekvapí, protože STM vzniklo primárně kvůli videu. T.j. větší důraz byl tichý chod než na rychlost.
Naposledy upravil msp_x dne 22. 10. 2018 09:54, celkově upraveno 1
msp_x
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 22. 10. 2018 09:54

Mimochodem, Nikony Z ostří při pracovní cloně (zatímco zrcadlovky i Canon R na plnou díru). Je někde nějaký test, jak se to projevuje na rychlosti ostření?
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 22. 10. 2018 11:07

Cvrček jede (vypadlo na mě na FB).
Obrázek
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 10. 2018 12:16

msp_x píše:STM vzniklo primárně kvůli videu. T.j. větší důraz byl tichý chod než na rychlost
To nie je bohvieaká výhovorka:
- DSLR nie sú až také vhodné na natáčanie videa, keďže v OVF vtedy nemajú žiaden obraz :oops:
- no a Olympus "MSC" sú vhodné aj na fotenie aj na video, keďže to znamená "Movie still compatible"

Navyše: okrem jedinkého USM skla, sú všetky nové Canoňácke APS-C sklá od roku 2012 len typu STM.
To akože sklá na APS-C nemusia byť rýchle? ;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 22. 10. 2018 12:47

kozakm píše:Cvrček jede (vypadlo na mě na FB).
...


No a co ti vyšlo ? ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků