Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 15. 5. 2018 20:52

Pemare, tak nez tahat na dovolenou rozebrany 10kg tezkyho dron, to bych snad radsi tahal na zadech pytel manualnich Zeissu a dreveny stativ :-D Nebo plynovy gril, malou bombu a nalozeny maso - to by cloveka aspon primelo to fakt pouzit :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 5. 2018 20:55

Tak v zájmu diskuse - přinejmenším technologie A7 III a její cena musí CaNikon znepokojovat. A deklarace o uvedení vlastních FF bezzrcátek tomu nasvědčují.

A ty zisky Nikonu - občas se objevuje názor, že velké zisky znamenají nedostatečné investice. Když připustíme, že je přelomová doba, tak je otázka, jestli by část těch zisků neměla být už investována ...
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod AwwA 16. 5. 2018 06:04

Nebyl to Nikon co oznamil snizeni investic do vyvoje? Srazili naklady kde to slo tak maji zisk. Trby jsou spatne tak jako tak.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 16. 5. 2018 06:31

Ono hlavne canon by sa mal zobudiť, lebo keď som odskúšal ako parádne funguje AF s L-kom na A7R2, tak mám pocit, že preemigrovať pre canon majiteľa kvalitných skiel fakt nebude problém. Jediné čo trochu odradí je ergonómia, samozrejme s veľkými sklami. Zatiaľ.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod smikoto 16. 5. 2018 07:11

bob222 a teď si vem, že na trojkových Sonkách fungují ty Canon objektivy ještě o něo lépe. Na sport to nejspíš ještě úplně nebude, ale já mám jen pomalé portréťáky a redukci MC-11, která je oficiálně jen pro Sigma objektivy. Třeba na nějakých Metabones to bude ještě lepší.
S ergo souhlas.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 16. 5. 2018 07:21

Tak samozrejme pre Kozáka to ešte nejaký čas nebude, ale pre bežného užívateľa je ten AF už úplne v pohode. Čip je lepší, zostáva len zamakať na tej ergonómii.
Inak v tomto sony fakt nechápem, majú dedičstvo užasne ergonomickej minolty a robia len tie unifikované krabičky. Fakt som myslel že A9 bude vymakaná aj ergonomicky.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 16. 5. 2018 08:31

To jsou zase šplechty naší Máňi, že Nikon šetří na investicích do RD. Sonyalpharumors? Nikon prototypoval mnoho různých modelů bezzrcátek. Bohužel nikdo z venku pořádně neví, které bude vyrábět. Jinak údajně je v procesu cca 4-5 různých foťáků s výměnnými objektivy, které by se měly tento rok objevit. ...Snižování nákladů se týká hlavně distribuce a marketingu, což teda podle mne taky není dobře.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavelmeli 16. 5. 2018 10:58

Přesně jak píše bob.
Hodně velké "cukání" k přechodu od 6D k Alfě 7R III, mi zastavilo právě špatné držení těla i s gripem (za který chtěli nehoráznou částku) s nasazenými L objektivy 24-70/2.8, 70-200/2.8 a taky 16-35/4, které vzhledem k jejich kvalitě a vyjímečné ostrosti na plnou díru, nehodlám prodat. Faktem je že přes MC 11 byly jen pocitově - neměřitelně pomalejší, ale jak jsem už někde psal, u bezzrcátek je u mě nezkousnutelný EVF. Přes to vlak nejede ať je velký a jasný jak chce, pořád je to hnusná televize. 5D Mk IV mi vše bezezbytku splňuje a s FF mám do důchodu vystaráno :)
Hodně fotografů v mém okolí (a i tady na fóru) k FF zrcadlu, jako "výletní foťák" přibralo nějaké menší bezzrcátko (nejčastěji Fuji, Panas, Olík, nebo nějaký z G řady kompaktů Canon). Asi půjdu proti proudu a po prodeji C 7D, bych rád opět klasické APS-C s normálním hledáčkem, něco jako D500 s bajonetem Canon, což mám zatím smolíka...
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 16. 5. 2018 11:18

Nikon v DSLR podle všeho připravuje představení nástupce D3xxx a D7xx a v CSC jednu FF a jednu APS-C, experimentuje je zakřiveným snímačem a adaptérem na F-bajonet, má těsně před uvedením na trh několik hodně zajímavých objektivů. Na druhou stranu, náhrady stávajících modelů trvají dlouho.

Já jsem v principu naprosto spokojený s tím, co mám, upgrade řeším jen proto, že mne “honí mlsná” a přebývají peníze na fototechniku. Aktuálně mi jako nejzajímavější varianta připadá upgrade na D5 nebo D850, D5 je nejlepší na ten typ fotek, co dělám, ale D850 je dokonale všestranná, už chápu německého kolegu, proč jí tak vychvaluje. Vadí mi to trochu pomalejší sériové snímání, buffer by mohl být o něco větší a koupil bych asi i ten předražený grip, jehož cenu považuji za dosti přepálenou. Kdybych věděl, že do podzimu příštího roku Nikon s žádnou bombou nepřijde, tak bych koupil tohle a do té doby se s tím učil fotit. Jinak mi rozum velí čekat.

Sony A9 v těle Nikonu asi nehrozí.

To s tou Minoltou jsem si také říkal, ale Sony asi tohle know-how úplně prošustrovalo, směřují jako firma jinam.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod AwwA 16. 5. 2018 11:36

Dolgor píše:To jsou zase šplechty naší Máňi, že Nikon šetří na investicích do RD. Sonyalpharumors? Nikon prototypoval mnoho různých modelů bezzrcátek. Bohužel nikdo z venku pořádně neví, které bude vyrábět. Jinak údajně je v procesu cca 4-5 různých foťáků s výměnnými objektivy, které by se měly tento rok objevit. ...Snižování nákladů se týká hlavně distribuce a marketingu, což teda podle mne taky není dobře.


V Tamronu a Sigme by to uz vedet mohli. Pochybuju o tom, ze kdyby Nikon prisel s novym bajonetem tak vytahne z rukavu deset novych objektivu. To same plati i o Canonu.

Uz aby to bylo, ale proc si porad myslim, ze se objevi dvakrat lowend apsc a dva ultrazoomy ala 100x zoom.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 5. 2018 11:51

pemar píše:
Já jsem v principu naprosto spokojený s tím, co mám, upgrade řeším jen proto, že mne “honí mlsná” a přebývají peníze na fototechniku. Aktuálně mi jako nejzajímavější varianta připadá upgrade na D5 nebo D850, D5 je nejlepší na ten typ fotek, co dělám, ale D850 je dokonale všestranná, už chápu německého kolegu, proč jí tak vychvaluje. Vadí mi to trochu pomalejší sériové snímání, buffer by mohl být o něco větší a koupil bych asi i ten předražený grip, jehož cenu považuji za dosti přepálenou. Kdybych věděl, že do podzimu příštího roku Nikon s žádnou bombou nepřijde, tak bych koupil tohle a do té doby se s tím učil fotit. Jinak mi rozum velí čekat.
.


Pořád je možno se dívat na D850 + grip jako na velmi cenově výhodnou D5 s možností operativního zmenšení rozměrů pro některé situace ...
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 16. 5. 2018 12:01

Je veřejným tajemstvím, že u Nikonu není problém na straně RD ale na straně manažerstva, které se nedokáže dohodnout, co bude vyrábět.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 16. 5. 2018 12:39

No, v každom prípade to naši zasa prešustrovali, tak môžem s kľudným svedomím fandiť ČR. Dúfam že USA dáte! :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 16. 5. 2018 13:06

pemar píše:Já jsem v principu naprosto spokojený s tím, co mám, upgrade řeším jen proto, že mne “honí mlsná” a přebývají peníze na fototechniku.
Tak nerieš upgrade, sprav si "doplnok". Alebo aspoň "prieskum trhu".
Ak si myslíš, že si "naprosto spokojený" => to zvyčajne znamená, že nie si dostatočne informovaný :oops:

pemar píše:Kdybych věděl, že do podzimu příštího roku Nikon s žádnou bombou nepřijde
Kedy prišiel s nejakou bombou?
Podľa teba je D500/D850 nejaká bomba? Veď všetko čo majú, tu už predtým bolo...
(teda okrem nevyužiteľného ISO milión)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 5. 2018 13:14

No, teď by to tu mohlo ožít :-) ...

-- 16. 5. 2018 14:19 --

pavelmeli píše:Přesně jak píše bob.
Hodně velké "cukání" k přechodu od 6D k Alfě 7R III, mi zastavilo právě špatné držení těla i s gripem (za který chtěli nehoráznou částku) s nasazenými L objektivy 24-70/2.8, 70-200/2.8 a taky 16-35/4, které vzhledem k jejich kvalitě a vyjímečné ostrosti na plnou díru, nehodlám prodat. Faktem je že přes MC 11 byly jen pocitově - neměřitelně pomalejší, ale jak jsem už někde psal, u bezzrcátek je u mě nezkousnutelný EVF. Přes to vlak nejede ať je velký a jasný jak chce, pořád je to hnusná televize. 5D Mk IV mi vše bezezbytku splňuje a s FF mám do důchodu vystaráno :)
Hodně fotografů v mém okolí (a i tady na fóru) k FF zrcadlu, jako "výletní foťák" přibralo nějaké menší bezzrcátko (nejčastěji Fuji, Panas, Olík, nebo nějaký z G řady kompaktů Canon). Asi půjdu proti proudu a po prodeji C 7D, bych rád opět klasické APS-C s normálním hledáčkem, něco jako D500 s bajonetem Canon, což mám zatím smolíka...
P.


Můžem být rádi, že tento přístup je pořád možný. Bojím se, až nějakého manažera napadne, že foťáky nebudou prodávat, ale jen poskytovat na operativní leasing. A výhoda ?
Budeš přece mít vždy aktuální stroj a budeš mít záruku vývoje.

Co na tom, že o to spousta lidí nestojí ... Že současné, a možná i mírně před-současné foťáky jsou tak dobré, že reálně neomezují ani lidi, kteří se focením živí ...
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků