Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 13. 1. 2018 06:38

Podle mne jsou ceny některých bezzrcadlovek přemrštěné, například A7III, A7II a A9 od Sony bych si za ty peníze nekoupil. Sony je sice postupně vylepšuje, pokud vím, tak A9 má mít nějaký hotfix na AF a snad se řeší i přehřívání. Ony asi půjdou dolů, protože Nikon i Canon letos s něčím přijdou a je jasné, že mají potenciál s něčím zajímavým přijít.

Jinak alternativní menší systém, a ještě s jiným bajonetem, to považuji za vyhozené peníze. V tuto chvíli jsou pro mne vyhozené i fullframe od Nikonu, D750 je na konci svého cyklu a D850 má přednosti, které nevyužiji a chybí mi věci, na které jsem si u D500 už zvykl. A kromě looku třeba na 24/1.4 a pro pár fotek někde ve vesnické tělocvičně FF prakticky nevyužiji.

Další věc je, že v tomhle počasí mne vůbec nebaví fotit.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 13. 1. 2018 08:23

Bob222: Tak za me je hlavni problem, ze to je furt jen spotrebni elektronika a za par let se to rozbije bez moznosti opravy a nebo u tech malo prodavanych kusu proste nesezenes baterku, pokud nema stejnou s necim, ceho se prodaly statisice...

Asi bych mel daleko mensi problem zainvestovat do mechanicky Leicy a skel (v dany dobe pri dnesnim pomeru cena/mesicni plat), kdyz budu vedet, zivotnost je 20 let a nahradni dily sezenu i za 30...

To same hodinky. Nemam nic ultra drahyho, ale proste u mechanickych hodinek si klidne udelam radost, ale nechapu, proc bych mel kupovat zlaty iWatch. To az mi za 8 let odejde elektronika, tak si to pouzdro pretavym na zlaty zuby? Jinak ted mam na ruce moje oblibeny Glashuette ze sedmdesatych let, co sem koupil na blesaku ve Schwarzwaldu a porad jdou a prinejhorsim je hodim k hodinari...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ganec 13. 1. 2018 11:04

pemar píše:Podle mne jsou ceny některých bezzrcadlovek přemrštěné, například A7III, A7II a A9 od Sony bych si za ty peníze nekoupil.
Podľa Amazon ranking: Sony A7rIII is the best selling Sony system camera včera sa predáva celkom dobre.
(teda: na Amazone je najpredávanejšou bezzrkadlovkou a zároveň aj najpredávanejším FullFrejmom)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 13. 1. 2018 11:05

Jezismajra Bobe, pisu E1, myslim E10, kteou jsem mel. Nastesti jenom pujcenou. E10 je profesinalni stroj, tzv. “finalne - produkcni”, tedy kdyz si to za 120 kilopenez v roce 2001 koupis, budes az do duchodu fotit svetove zakazky jako Zika. Alespon tak mi to vsichni z Olympusu rikali osobne i z celostrankovych inzeratu.
E1 se dala plus minus amortizovat tak, aby z toho nebylo trauma na cely zivot.
Jestli to vysvetluju dobre... jde k to, ze je to cista alektronika a design a material hraje podradnou roli.
Jina situace je u aut veteranu, hodinek a na miru udelaneho ebenoveho nabytku. Proste koupit ty zlaty ivoče, jako “kvalitni vec” to je mozkovy fail. Chapu ale, ze kdyz nekdo vydela za den co ja za mesic, tak je to zase normalni, ze si koupis Sony kompakt za 120 kilopenez. Ja tu hovorim za proletariat. Doufam ze to panu prezidentovi vyjde jit v prvnim kole!
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 13. 1. 2018 14:12

Jasny, tak v kategorii, ze to kupujes opravdu jako spotrebku, protoze ti dorazil rocni bonus 30 mega, tak je to uolne neco jineho.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod bob222 13. 1. 2018 17:47

Tak máte druhé kolo! Do toho prdlá vemenka, slepice čo tahá 9 kilo heráku, billboardy na besedu s kájínkem (autogramiáda a focení v cene)...
No, u Vás to novinári na okurkovou nezahrajú.
U nás sa len rieši čo sa Ficopartii nalepilo zas za nechty. :D

Inak hodinky som dostal zlaté omegy 10 rokov dozadu, mal som ich asi 25x na výročné svátky...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 13. 1. 2018 18:24

Teď se vyvalí žumpa. "Dozvíme se ze zaručených fake news" kolik prof. Drahoš znásilnil studentek, přijde svědek, který byl u toho, když Drahoš podepsal Merkelové, že do české země nastěhujeme miliardu muslimů, kolik jeho předků udávalo gestapu a kolik zničil nadějných mladých vědců. Teď je to jen nudný pan profesor, do 14 dnů to bude morální bestie, že i Kajínek si odplivne. No a při debatě se Zemanem se Zeman jen bohorovně usměje a zeptá se: "Pane profesore, a umíte to věrohodně vyvrátit?"
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 13. 1. 2018 19:49

Panove hlavne klid po tech volbach, at nam tady z toho nevznikne politicky flame. To sem vazne nepatri, rekneme nad ramec nejake zabavy...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 13. 1. 2018 20:16

Také bych fotografování a politiku do sebe nemíchal, mně vadí už i Šibík :-)

Kdyby aspoň z té politické taškařice byly nějaké pěkné fotky, třeba té černoššké Ukrajinky, mohl to být docela pěkný Akt :-)
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 13. 1. 2018 21:03

Děvčica z Vemen chtěla spáchat ňaderný útok na našeho Zemana, po odhalení hrudníčku musela přehodnotit plán na variantu brod, tedy k pouhému postrašení. Páč některé limity, a to si holka musí přiznat, nelze překročit. Podle mě by se měl Miloš Zeman připojit k mýtickému heštegu MÍTŮ, nebo MĚ TAKY. Jinak ochranka dost zaspala, což je evidentní, resp. půlka OK, druhá z toho měla dost zadel.
Co se týká zadarmodrahoša, tak mi k tomu jsem měl reference přímo z okruho jeho známých (i profesně) a velké Ne. Takže jsem to hodil Pavlu Fischerovi. Horáček prošlapal poslední týdny asi na heráku, to jeho fejkové video u Soukupa byla poslední kapička. Hannig,Kulhánek a Topol totálně mimo, polonahý Hilšer mě taky moc nepřesvědčil. Druhé kolo mě donutí tedy zvolit variantu tzv. přijatelné zlo. Ostatně jako minule, páč jsem volil Avatara.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 13. 1. 2018 21:06

Ja pre dnešok volím ľahšie chardonnay, domáce krekry a oškvarkové pagáčiky. :)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 13. 1. 2018 21:11

Já opět víno z Chile, a na nově Harry Pottera, trocha neškodné kultury neuškodí. https://www.dpreview.com/articles/50286 ... our-thirds
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 13. 1. 2018 21:23

Ja volim sklenicku Mount Gay 1703 a asi nejaky film. Vcera sem byl 16 hodin v kanclu, dorazil v noci a musel vstavat, abych zajel za mamou, dovezl ji k volbam a pak na 8:45 do prace (mama ne ja). Takze potrebuju relax.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod rodri 13. 1. 2018 21:36

Já pro dnešní večer Tatranský čaj 62%, páč mě honí mlsná a po osmý se snažím nežrat. KJ volbě se vyjadřovat nebudu, nechci vyvolávat vášně, ale co se týká ochranky, tak to byl opět průser. Kdyby ta holka měla nůž a chtěla ho použít, tak už se prezidenta volby týkat nebudou. O pistoli ani nemluvím. Tohle si budou při školení promítat ochranky na celým světě jako naprosto zpackanej zákrok. I když, na jedný diskuzi byl názor, že na pečovatelksou službu to zase tak špatný nebylo :-D .
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 13. 1. 2018 22:08

Me "bavi", jak tu finalovou fejkovou figurku nekteri basti. Holt pro nektere je vse zlatem, co se trpyti. Zejmena pseudo demokraticka kavarna mi prijde neskutecne snadno opijitelna chlebem.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků