Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kozakm 14. 2. 2019 09:35

Ad RF 70-200/2.8 - právěže se délka zkrátila, průměr zůstal stejný. A přitom by měl mít interní zoom....

-- 14. 2. 2019 09:36 --

Mimochodem, podruhé po dlouhé době jsem klikl na článek s fotkou týdne a ten text k fotkám je čím dál větší WTF...
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 2. 2019 09:45

To je potom celkom paradicka :-) To uz by nejake miesto usetrit mohlo :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 14. 2. 2019 10:05

fotofanda píše:Myslím, že definitivní zlom nastal právě dnes a nepřekvapí, že je to Canon. Tělo EOS RP má být za 1299 USD.
Připomíná to rok 2003 a uvedení Canon 300d, který to tenkrát také zlomil.
Tá cena nie je nič nové.
Je smerovaná na A7II, ktorá sa predáva za 1200 eur.
(a to sa za 1000 dá kúpiť A7 so seťákom)

fotofanda píše:Jsem zvědavý na odezvu ostatních. Ale protože již mám Sony, tak bych spíše než cenový útok v tělech uvítal útok v objektivech.
Či to niečo zmení so Sony cenami, to som tiež zvedavý.
No obávam sa, že ich to nezmení, keďže Sony už má ceny odstupňované: od najlacnejšieho seťáku (ktorý iní nemajú) až po profi sklá.

fotofanda píše:$1999 s EF adaptérem a EF 24-105mm STM IS
$2299 s RF 24-105mm F4L IS (Sony A7III se setovou 28-70 je za 2199)
Toto ma zaujalo .. DSLR objektív s adaptétom o 300$ lacnejší ako samotný objektív? :shock:
(žeby ich mali veľa na sklade?)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AwwA 14. 2. 2019 10:14

Asi moc dobře ví, že nastal čas zaujmout hlavně cenou. Čím jiným?
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zvuk11 14. 2. 2019 10:35

Tím že je to canon, to úplně stačí :)
zvuk11
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AwwA 14. 2. 2019 10:42

Zatím ano.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 14. 2. 2019 12:24

EF 24-105 IS STM je levný seťák za deset českých.

Od Canonu bezezporu dobrý krok. Sice ho bude celý internet pomlouvat, že prodávají holou kost bez morku, ale v pozadí to hodně lidí koupí z legrace, pak k tomu nějaký zajímavý sklo a budou jednou nohou v systému.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sesty 14. 2. 2019 12:31

Tak dneska jsem poprvé po dvou letech připustil myšlenku, že bych se snad možná jednou mohl vrátit zpátky ke Canonu (od něhož jsem přešel k Sony).
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zvuk11 14. 2. 2019 12:34

kvůli ceně ? váze ?
zvuk11
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 14. 2. 2019 12:39

Okrem ergonomie nemam so sony ziadny problem. Drzanie som vylepsil s L plate, tak uz sa s tym da zit. Myslim ze DR cipu canon sony nedorovna, takze dovod prejst na canon moc nevidim. Leda ak je doma slusne sklenarstvo canon, tam je to jasne.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sesty 14. 2. 2019 12:57

To je čistě srdcová záležitost. Sony mi plně vyhovuje, ale není součástí srdce. Ale je součástí duše. Také ho mám rád. Zato třeba Olympus když jsem se rozhodl prodat, tak jsem nepocítil vůbec nic. Prostě jsem se toho zbavil a byl jsem rád že je to pryč. To u Canonu jsem měl smíšené pocity, když jsem ho tenkrát prodával a Sony taky budu dávat z ruky pryč těžko. Ale Canon přece jen vítězí. Prostě když se řekne Nikon, tak jo dobrý, ale když se řekne Canon, tak mazlíček domácí.

Konec emočního okénka. V současné době na základě technických parametrů nemám jediný rozumný důvod ke změně, ale psal jsem jednou možná. Začíná se mi líbit kam to Canon směřuje.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 14. 2. 2019 20:27

Srdcova zalezitost...spotrebni elektronika...wow. A pak se clovek divi, co vsechno s nekteryma lidma udela, kdyz zkritizuji nejakou funkci ci vlastnost. Ono je to pro ne vlastne jako pomluvit jim jejich vlastni dite^^
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 15. 2. 2019 07:05

Ja tomu celkom rozumiem. Tiez mam k niektorym veciam vacsie sympatie nez k inym napriek tomu, ze mi na nich vela veci vadi. Napriklad ma to stale taha k E-M1 II a Olympusu viac ako k sucasnemu Panasonicu, ale rozum tu nejako zvitazil :-) A ze niekto nadava na Olympus, maly snimac a veci okolo toho ? Ked je nieco na *****, je to proste na ***** a je uplne jedno ci sa to tyka niecoho co mam rad, alebo dokonca mna sameho.

Inak teda na SONy rumors to vyzera, ze dost "Sonakov" kvoli sklam zvazuje v buducnosti navrat ku Canon. Na mna osobne je RP moc velky lowcost, ale nad Rkom by som uz premyslam. Ak v buducnosti nejak vyriesim ako to so sebou vlacit, mozno by som do toho siel :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 15. 2. 2019 07:13

Ja k tomu najaký citový vzťah nemám, al zase istý obdiv ak to je dlhodobo spoľahlivé možno áno. Mal som 10 rokov CPU i7 920, z pôvodných 2,6 na 4 GHz behal 10 rokov, dodnes funguje . Tak som uvažoval, či ho už nemám oslovovať "pán Procesor" ? ;-)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 15. 2. 2019 07:22

Tak k CPU by som si naozaj citovy vztah vypestovat nedokazal :-D K autu, pripadne k Mavicu s ktorym som za prve dva mesiace havaroval asi 10x a vsetko prezil so ctou uz ano :-)
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků