Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Grimjaur 16. 4. 2018 09:18

Dotaz pro Dudiska. Ten Tvůj brácha byl dycky takový, nebo to je následkem nějakého úrazu?
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 16. 4. 2018 09:19

BigglesO27 píše:Ganče, jasně si napsal, že EE-1 posunuje foceni někam jinam
čo sa ti na tom vyjadrení nepáči? :-- Veď je to pravda. Je to iné. :-]
BigglesO27 píše:proč je tedy najednou zrcadlo s optickým hledáčkem lepší než EVF a displej? Proč je kolimátor (ne)vhidný pro focení menších objektů v dálce?
opakujem (inými slovami: uč sa, aj ty zopakuj otázku inými slovami):
- nič také som nenapísal, tak buď svoju otázku preformuluj, alebo ju vysvetli
EE-1 je práveže vhodný na vyhľadanie malých objektov v diaľke. Za tým si stojím.
Že dokonalé zamierenie je jednoduché to už netvrdím, ale s troškou cviku sa to dá.
BigglesO27 píše:A stále si nenapsal jak moc a kdy ti laguje jak EVF, tak displej. Očekávám vysvětlení. Stejně tak odpověď, jestli si viděl video, co si postoval.
Mne EFV nelaguje tak, že by to bol problém: lagovanie je len argument voči tým, čo tvrdia že im bezzrkadlovky lagujú.
Video som videl.
BigglesO27 píše:A opětovná nápověda - co a proč je to za kolimátorem?
Neviem a nezaujíma ma to.
Ak nám chceš niečo povedať, tak to povedz.
Inak len "mlátiš prázdnu slamu"

-- 16. 4. 2018 10:23 --

Grimjaur: Dudisko vie, že aby sa dosiahli nejaké výsledky vo fotení BIF, tak to vôbec nie je (len) o foťáku.
A vie aj o tom, že aj ja o tom viem: lebo som s ním chodil fotiť letovky na Váh
(hádzal som kačkám útržky žemle, aby som ich vyprovokoval k pohybu a on ich fotil)

-- 16. 4. 2018 10:25 --

Grimjaur píše:nebo to je následkem nějakého úrazu?
Nie je každý taký ako ty :mrgreen:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 16. 4. 2018 09:37

Já se těm astrofotografům divím, že to nefotí mobilem nebo něčím menším, to je od Gance na Nobelovou cenu za fyziku - nebo je Ganec zase mimo mísu, ale obávám se, že fotografové a lidé s technickým vzděláním už dávno ví, že za b) je správně. A co se týče EE-1, tak to byla vyložená trefa do černého, gratuluji Gancovi, protože to je z jeho hlavy, to by žádného fotografa nenapadlo. A pozor, s letovkami má také zkušenosti, protože jim hází pečivo. To nevymyslíš, takže doporučuji pokračovat v seriálu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Devil007cz 16. 4. 2018 09:51

Gance,
Mapcamera neni v japonku nejvetsi retailer. To maji na Alpha rumours spatne. Je to nejvetsi prodejce pouziteho fotografickeho vybaveni v Japonsku. Nejvetsi retailer mistni je Yodobashi pokud nepocitame Amazon Japan.

Kakaku.com je japonsky vyhledavac cen a co se nejvic prodava. Informace od vsech prodejcu...

http://kakaku.com/ranking/camera/

Nicmene A7III asi bude nejprodavanejsi fotak minuleho mesice a pravdepodobne i tohoto. Vsude, kde se objevi je vyprodano. Tento mesic se vyrizuji objednavky z minuleho dokocen stale.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 16. 4. 2018 10:17

Ganec píše:
smikoto píše:Ať je zábava
A otázka?
smikoto píše:A dál
A otázka?
Všimol si si, že bezprízorné citovanie trolla je trolling? :--
Musíš zároveň položiť otázku - aby som vedel čo konkrétne chceš vedieť - aby sa na ňu dalo normálne reagovať.


Gčko, já žádné otázky pokládat nemusím a už vůbec né na tebe.
Cituju proto, protože ty to tak chceš víš. ;-)
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 16. 4. 2018 10:24

Jako sorry chlapi, ale keď vidím tú diskusiu bez reakcií Ganca, (mám ho vypnutého), tak to tu vypadá jak keď pejsek a kočička pekli dort.
V každom prípade ak riešite predaje, tak logicky A7III bude numero uno, je to top novinka a nie je sa čomu diviť.

-- 16. 4. 2018 11:26 --

2 Grimjaur

5 mája začínajú kozovci na devíne renesančným rytierskym turnajom, nenechám si to ujsť.
http://www.rytierinadevine.sk/?page_id=2
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 16. 4. 2018 10:43

Sony AIII je podle mne dobrá volba pro toho, kdo chce začít s FF. Dřív jsem za takovou volbu považoval Nikon D750, ale ten už má svoje léta. Je zajímavé, jak se v prodejích drží Nikon D850, v Německu se na něj cca týden čeká.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod smikoto 16. 4. 2018 10:49

Pemare já s FF nezačínám. V čem si myslíš a proč by mě měla A7III omezit?
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 16. 4. 2018 11:01

Tebe možná v ničem, třeba ti A7III vyhovuje.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 16. 4. 2018 11:09

A7III je normalny profi fotak, to oznacenie za "najlacnejsi" ci "zakladny" dali asi len preto, aby sa o nom este viac rozpravalo.
Pemar ma pomerne specificke poziadavky, tie nesplnil Nikon D850 a ani D5, takze aj z toho asi vychadza.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 16. 4. 2018 12:03

Ganče, pokud je kolimátor vhodný pro malé cíle v dálce, tak to dolož (pak ti dojde, co je za kolimátorem).
Proč ti optický hledáček a zrcadlo mění pohled na focení pohyblivých cílů, když doteď byla nejlepší varianta (dotykový) displej? Proč argumentuješ lagováním, když se dle tebe neděje? Viděl si to video, co si postoval?
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 16. 4. 2018 12:09

Díky bobe za info
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 16. 4. 2018 12:27

Ked sme Ganca presviedcali, ze oko pritlacene na hladaciku (jedno ci opticky alebo nie) je idealne na fotenie teleobjektivom (asi tak 3-4? roky dozadu), tak nie, podla neho len display a najlepsie dotykovy.
Teraz je zrazu kolimator lepsi .. napriek tomu, ze po nete je plno dohladatelnych informacii (strelba hlavne), ze kolimator nie je vhodny na velke vzdialenosti, Ganec tvrdi opak.
A kedze mu nikto nedokazal, ze nema pravdu, tak tomu tak musi byt. A dokazat , ze nema pravdu nie je mozne, pretoze mu nikto este nedokazal opak.
Hlava Gancova :)

ps: inak samozrejme je to tak, ze v stretu s realitou zistil, ze display je na tele nanic, tak kolimator mu asi pomaha, casom mozno pride na to, k comu je vlastne dobry hladacik. Len on si musi tym prejst sam... blbe akurat je, ze to nepripusti, natoz ze by sa mylil :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 16. 4. 2018 12:43

D5 mi vyhovuje na 99,9%, výkonově a ergonomicky plné vyhovuje, jen bych potřeboval verzi s oddělitelným gripem, na cesty. S D850 je to horší, asi nejvíce mi vadí kapacita bufferu a velikost datových souborů a přídavný grip za cenu DX zrcadlovky. U Sony A9 nekompatibillita se systémem Nikonu, rozměry a hmotnost, ergonomie, horší konzistentnost AF a pak ten EVF.

Nechci Gance podceňovat, ale mám z jeho příspěvků dojem, než mu cokoli fotografického dojde, budeme už tu všichni mít jen bezzcadlovky:-).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 16. 4. 2018 12:51

smikoto píše:já žádné otázky pokládat nemusím a už vůbec né na tebe.
Cituju proto, protože ty to tak chceš víš. ;-)
citáciu potrebujem kvôli tomu, aby som mal nejakú spätnú väzbu o tom, či z toho píšu niekoho niečo zaujíma.

No keď som napísal len že "chcem citáciu", nenapadlo ma že to budú provokatéri zneužívať na to, "aby si kopli".
(myslel som že okrem nich sú tu rozumní ľudia a preto som s týmto nerátal a pôvodnú požiadavku nenapísal blbovzdorne)

Teda treba pôvodné zadanie preformulovať:
(že nestačí len zacitovať odignorované tvrdenie, ale treba aj vyjadriť, čo z neho vás konkrétne zaujíma)
Ak vás nejaké tvrdenie z príspevkov diskutérov z ignore listu zaujíma, tak sa spýtate čo chcete vedieť a zacitujte ich tvrdenia, z ktorých vychádzate: aby som poznal celý kontext. Inak ten príspevok považujem za nezaujímavý a nebudem na neho reagovať (samozrejme ak ma náhodou z neho niečo nezaujme a nezareagujem sám)

Poznámky:
- príspevok obsahujúci viac ako jednu nezávislú otázku považujem za spam slúžiaci na zakecanie vašich trapasov
(v citovanom texte - kvôli kontextu - ich môže byť viac, ale vtedy budem reagovať len na otázku mimo citácie )
- príspevok citujúci osobný útok (obvinenie, urážku) považujem za provokáciu na ktorú sa nereaguje
- odpovede na zodpovedané otázky ignorujem (*)

(*) za spam považujem aj otázky, na ktoré som už odpovedal. Napríklad:
- od BigglesO27 15. 4. 2018 13:25 => Viděl si to video?
- od Ganec 16. 4. 2018 10:19 => Video som videl.
- od BigglesO27 16. 4. 2018 13:03 => Viděl si to video, co si postoval?
:shock:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků