Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 29. 8. 2018 16:16

pemar píše:To, jestli mám D850 dlouho nebo krátce prakticky nehraje roli. Když budu mít pocit, že něco jiného by mi přineslo větší potěšeni z fotografování nebo nějaký jiný užitek, tak si letos nebo třeba příští rok koupím, v tom nevidím překážku.
Ja viem že žiadna prekážka neexistuje.
A predsa sa ju snažíš nájsť; z každého tvojho príspevku to srší.
(snáď v každom príspevku sa snažíš uviesť aj nejaké negatíva)

-- 29. 8. 2018 17:17 --

AwwA píše:Sony chysta v apsc neco jako A9 ve vetsim tele? Bylo by to jiste velice zajimave, ale nejak tomu stale neverim. Nepujde nahodou o nastupce A77II?
Skôr to bude konkurent pre Fuji XT-3, ktorá tiež má zvládať 20 fps

-- 29. 8. 2018 17:18 --

Patrik Jech píše:někteří jako Ganec tady řeší fakt hrozný pi...:)
tak to bolo je a bude .. s tým sa nedá nič robiť .. pi... hýbu svetom ;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 29. 8. 2018 16:21

Presne tak a ko**t Ganec je ich stabilným garantom .
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 29. 8. 2018 16:41

Patrik Jech píše:Byl jsem teď na víkendové foto-akci, kde bylo asi 18 fotografů a cca 12 modelek z Čech. Asi 70% fotilo Canonem (1Ds, 5D) a zbytek Nikon a Fuji (Fuji GFX tuším). A nikdo se o technice moc nebavil, jen okrajově. Nebo spíš padaly různé vtipy na jiné značky.
Na konci dne když jsme koukali na fotky bylo "jedno" kdo na co fotí. Ale kdo co umí.
Vidíš tam ten pattern? Na časovo obmedzenej akcii sa robí najprv jedno a až potom niečo iné
(napr: najprv sa fotí => potom sa hodnotí .. na zbytok nie je čas .. ak sú na to možnosti inde, napríklad tu)
smikoto píše:No Patriku, ale to je u fotografů normální situace. Tady je to úplně mimo a neodráží to žádnej real. Znám poměrně dost, z mého pohledu dobrých fotografů, a nikdy jsme neřešili primárně techniku a už vůbec ne takovým stylem jako tady.
To je pravda že realita je o inom: tam by sa mi niektorí neodvážili povedať to, čo mi tu píšu ;-)
(tu sa možno vyrozprávať, odreagovať, zanadávať si .. však landov ;-) )

V tom je prínos internetových diskusií: je na to čas, neobmedzený počet prispievateľov a možnosť sa venovať tomu, čo sa inde nestíha (samozrejme to má aj iné prínosy, ale tie už netreba vymenovávať)
Podstatné je ale to, že je to tu doplnok (reality) .. keďže úplne ju nahradiť nedokáže

-- 29. 8. 2018 17:41 --

Keď už som to načal: pemar, nerozmýšlal si o Z7 ako o doplnku a nie o náhrade?
(lebo doteraz si sa vyjadroval len v zmysle "Z7 nevidím jako náhradu za D850".
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chvd 29. 8. 2018 16:58

Ganec píše: ......

Hej dobre ty! Jedes bomby!
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 29. 8. 2018 17:55

Ganec píše:
smikoto píše:No Patriku, ale to je u fotografů normální situace. Tady je to úplně mimo a neodráží to žádnej real. Znám poměrně dost, z mého pohledu dobrých fotografů, a nikdy jsme neřešili primárně techniku a už vůbec ne takovým stylem jako tady.
To je pravda že realita je o inom: tam by sa mi niektorí neodvážili povedať to, čo mi tu píšu ;-)

Tak citam, ze ty si Gcko uz aj fotograf ? :hm :D
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 29. 8. 2018 18:02

Landov, ale prd, to byla jen taková hódně moc teoretická úvaha. Přece by nešel někam, kde se fotí?
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 29. 8. 2018 18:05

Tady moc funguje prvni signalni soustava. Ganec je ledasco, ale posledni co je, je troll. Asi jste pani docentko nikdy nevidela pradelni hrnec.
To ze Ganec nefoti nevadi, reditel nemocnice taky nikdy neoperoval, ani nevysetroval vaginu. Muze linkovat a porovnavat, delat charty a tendence, ale asi by mel mit dva statne zrizence, kteri zabrani jakomukoli postu, co zasahuje do foceni. Tedy u noveho modelu 9fps kontra 10 fps u konkurence ano, dekujeme za informaci, ale v zadnem pripade nechceme (a mluvim za cely kolektiv pracovniku) informaci, jaky to bude mit vliv na foceni. Na toto tema mu chybi cele casti predniho laloku a v nekterych pripadech i kus michy.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Patrik Jech 29. 8. 2018 18:09

Ganec píše:...


Nevím teda jaký mají přínos vaše příspěvky pro fotografy (třeba ten váš použitelný čas....koukám jako blázen)
Realita je o něčem jiném a tohle je doplněk reality? :D Jako v jednom máte pravdu...je to odreagovačka :D Jdu retušovat fotky, zábavy už bylo dost:)
Patrik Jech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod landov 29. 8. 2018 18:11

Radek71:
V podstate súhlas, ale keď si všimneš, že už hádže udicu skoro výhradne na pemara a Foe, aby mohol vôbec dristat, pretože oni sa ešte zo súcitu chytia... Ostatní už na neho hádžu bobek (prepáč Ondrej ;-)).
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 29. 8. 2018 18:38

Ganec je velmi vdecny za pozornost a mezi radky je trochu i informace, ze by i rad, kdyby nekdo souhlasil. Takze kdyz nekdo neopatrne odepise a neco vyzni kladne, hned je to zuzitkovano. Jde po tom jak slepica po flusu, takze si nekdy ani nevsimne, ze to muze byt sarkasmus. A je korektni ve smyslu adhominem utoku a drzi stabni kulturu. Coz treba u mne pada na urodnou pudu, protoze mimonstvi se casto vaze k nulove schopnosti komunikovat. To tady neni a ja jsem za Gance rad. Rozhodne tu dela obsah, kvuli kteremu sem chodim. Protoze kdyz budu neco potrebovat ohledne foceni, tak ted jsem ve fazi, ze si to budto zjistim sam pokusem-omylem, nebo se to dozvim mimochodem od nekoho koho vidim v terenu, nebo kdo neco postne a neco k tomu napise. Napriklad u druheho nejlepsiho sportovniho fotografa mi staci zjistit, ze “neco fotil odnekud odkud bych ja nikdy nefotil” a mam mesic o cem premyslet. Varianta, ze sem nekdo napise neco jako “a nakonec jsem nastavil teplotu na 3000K, AF servo, ISO 2000” a ja si to zapisu do notysku a pak to nastavim pri foceni v Brumove Bylnici je nulova. Nulova...
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 29. 8. 2018 18:41

Radek71: jj, tak to je :) .. je to dost okate.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 29. 8. 2018 18:41

Patrik Jech: jenže jedna věc je fotit stojící modelku (která je za svůj čas placena) anebo skotačící dítě. S tím prvním jsem s AF Canonu problém neměl (tedy souhlasím s tvým závěrem), ale na to druhé se moc nechytal (nestíhal). A když k tomu přidám neustálé problémy s FF/BF, tak jsem za systém ostření bezzrcátka opravdu rád.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 29. 8. 2018 18:49

Takze "skotačící dítě" sa lepsie foti s CSC ? Mozes to nejako rozvinut ?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod chodec80 29. 8. 2018 19:01

landov: až takto bych to rozhodně nezobecňoval, mít lepší DSLR/skla, asi bych si tak nestěžoval. Prostě proti mé původní technice je tato nová pro mé potřeby snadnější na použití (menší odpad, bez FF/BF). Skla jsou přitom stejná.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 29. 8. 2018 19:09

Skus rozpisat, ktora (stara) technika nestihala a nova stiha .. presne typy.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků