Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 25. 5. 2018 11:07

Já jsem to psal jako svoje subjektivní důvody, nicméně oni tak úplně bez reálného fyzikálního důvodu nejsou. Něco jsou věci absolutně bez diskuse (kompatibilita s Nikonem) a něco jsou věci více relativní (třeba ta výdrž baterky, která ale v podle objektivní metodiky opravdu vychází u CSC podstatně lépe, než před pár roky, stejně jako AF).

U té ergonomie jsem četl docela zajímavý článek, ve kterém nějaký pan Joeri van der Kloet píše prakticky stejně pocity, jaké mám z ergonomie placatých bezzrcadlovek, http://joerivanderkloet.com/check-new-l ... 41-4-asph/, kdy i s tímhle objektivem je klasická M-ková Leica “příliš těžká na čumák” a pro ergonomicky vyváženou sestavu potřebuje Leicu SL. Mimochodem, ten výstup z té Leicy se mi dost líbí, více než z Nikonu 24/1.4 nebo Sigmy Art.

Jinak z hlediska vybíjení mám pocit, že D500 ve srovnání s D7100 více vybíjí zapínání, že je lepší nechat D500 zapnutou, pokud jsou přestávky mezi focením krátké. Ale nemám to nijak změřené.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 25. 5. 2018 11:22

Davidof píše:Fidko

Pro info - G9 taky umí nabíjení přes USB, GH5 ne ... :-(


Jo, toto viem. Akoze, specifikacie a rozne featurky G9 mam nastudovane, len nemam odskusane ako sa to cele sprava realne :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 25. 5. 2018 11:36

Na držení foťáků najdeš jakýkoli názor, podle toho, jak se to komu hodí nebo líbí.

Spíš než o těžiště tu jde o velikost gripu, jeho tloušťka a výška a jeho tvar (ve vztahu ke tvaru tvojí dlaně v úchopu). A ten má klasická velká zrcadlovka velmi dobrý (pro normálně rostlého chlapa).

Ostatní důvody jsou osobní a rozhodující.

Podle mě - takovou blbost jako prodat vše co mám a přestoupit na jinou loď se vším všudy, to chce opravdu důvod. Navíc vůbec neni jasný, co Nikon vlastně předvede.

I když se možná poučí z chyb jiných, nevěřím, že to bude absolutně vyladěný systém s převratnými vlastnostmi hned od začátku.

-- 25. 5. 2018 12:38 --

Fidko píše:
Jo, toto viem. Akoze, specifikacie a rozne featurky G9 mam nastudovane, len nemam odskusane ako sa to cele sprava realne :)


Jedině půjčit si to na víkend + přítel na telefonu ... :-)

A radši ne BIF ...
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 25. 5. 2018 11:53

Já bych spíše řekl, že na začátku CSC byla hlavní hmotnost a malé rozměry a na ergonomii se vykašlali, začali to řešit později. Jinak ergonomie je celek exaktní věc, designéři mají na to osvědčené postupy.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 25. 5. 2018 12:02

Podle mě ale nejde říct, že třeba gx80 nebo XPro jsou vždy neergonomické. To přece záleží na objektivu.

Na těžší skla je pořádný úchop povinnost, ale na malý pevný sklo to nutné není a mě se líp fotí street s gx80 než s gh5 a to o parník :-)

Zase s tou Leica 100-400 je gh5 nutnost, gx80 tu vypadá jako telekonventor ( ale fotí :-) )

Ale vývoj šel tak, jak jsi psal, to ano.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 25. 5. 2018 12:04

Davidof píše:Na držení foťáků najdeš jakýkoli názor, podle toho, jak se to komu hodí nebo líbí.

Spíš než o těžiště tu jde o velikost gripu, jeho tloušťka a výška a jeho tvar (ve vztahu ke tvaru tvojí dlaně v úchopu). A ten má klasická velká zrcadlovka velmi dobrý (pro normálně rostlého chlapa).

Ostatní důvody jsou osobní a rozhodující.

Podle mě - takovou blbost jako prodat vše co mám a přestoupit na jinou loď se vším všudy, to chce opravdu důvod. Navíc vůbec neni jasný, co Nikon vlastně předvede.

I když se možná poučí z chyb jiných, nevěřím, že to bude absolutně vyladěný systém s převratnými vlastnostmi hned od začátku.

-- 25. 5. 2018 12:38 --

Fidko píše:
Jo, toto viem. Akoze, specifikacie a rozne featurky G9 mam nastudovane, len nemam odskusane ako sa to cele sprava realne :)


Jedině půjčit si to na víkend + přítel na telefonu ... :-)

A radši ne BIF ...


Velmi rozumne. To asi len Ganec si mysli, ze kazdy kupi kazdu blbost ktoru vidi len preto ze je modna. Naozaj neviem co sa cloveku musi stat aby sa v jeho veku choval a rozmyslal tak ako rozmysla ...


No, akurat z u Panasonicu je to trochu tazsie ako u Olympusu. U Olympusu je kazdy druhy pouzivatel ambsador a da sa realtivne jednoducho pozicat si E-M1 aj priamo od Olympusu (tak som to mal ja). Toto sa mi na nich naozaj paci. S Panasonicom je to podstatne tazsie. Mohol by som to zobrat z Alzy a do 14 dni vratit, ale popravde sa mi to trochu protivi :-)

Inak teda co som videl aj recenzie, G9 s BIF by nemala mat zasadny problem, mozno az na kontrastne pozadie. To mi skor pride prekazkou to zoomovanie. Podla mna je to vazne zle a pritom je to nieco nad cim som nikdy pri inom objektive ani nepremyslal.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 25. 5. 2018 12:27

S tou 100-400 stejně zoomovat nejde, tak co :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 25. 5. 2018 12:29

Som to zle napisal. Myslel som tu 100-400. Ale G9 aj tak pocas zoomovania neostri, takze nevadi, ze sa s Leicou neda zoomovat. Vedia co robia :-D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 25. 5. 2018 12:30

je to vyladěnej systém :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod kozakm 25. 5. 2018 15:08

dadajax píše:Stačilo se naučit foťák pořád vypínat/zapínat a problém se spotřebou zmizel. Byl to trochu oser hlavně ze začátku, ale teď to dělám automaticky a už to nevnímám.


Vzhledem k pomalému startu Sony A9 to je dost špatné řešení...
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 25. 5. 2018 15:15

Trva to veru dlho, no clovek si na to tak nejak zvykne. Zlate zrkadlovky v tomto... 10s automaticke vypinanie mi nejak nepasovalo, takze bud ide stale alebo ho zapinam/vypinam podla potreby.
Pri A9 mala ist hmotnost a "malost" bokom, stale mi to pride ako nie velmi stastne riesenie na ukor ergonomie a odolnosti. Prilis male rozmery su v pripade "sportoveho" fotoaparatu skor na skodu.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 25. 5. 2018 15:20

pemar píše:Ona velikost těla by měla být proporcionalní k objektivům, já mám většinou 1 kg těžké objektivy s průměrem 77mm a více, pro ty je i tělo D7100/D750 proporčně malé, D500/850 jsou hmotnostně a rozměrově vyváženější.
To podľa teba na 600mm/F4 objektív - ktorý váži 4kg - by aj foťák mal mať 4 kg a mať 40 centimetrov na šírku? :--
Aby bol "proporcionalní k objektivům"? Lebo taký nie je žiaden... :twisted:

Proste so 600/4 sklom vyzerá každý foťák ako "krytka". A predsa to nie je žiaden problém.
Veď keď je objektív položený na monopode/statíve, tak predsa veľkosť foťáku vôbec nemá žiaden vplyv na ovládanie.
Keď je v rukách, tak pri veľkom skle je ťažisko pod objektívom a to najťažšie je vtedy predsa na ľavej ruke, pravá je voľná.
Teda jediný ergonomický problém veľkých objektívov je pri prenášaní v pravej ruke za grip.
=> no a ja tento problém riešim tým, že si foťák prechytím do ľavej ruky za objektív
(vyskúšal som si, že s MILC sa takto dá vyšľapať aj na Kriváň, takže to nie je žiaden problém)

-- 25. 5. 2018 16:24 --

kozakm píše:Vzhledem k pomalému startu Sony A9 to je dost špatné řešení...

Podľa imaging-resources trvá od zapnutia po spravenie záberu čas 1.2 sekundy .. čo sa snáď ešte dá prečkať .. či?
Naposledy upravil Ganec dne 25. 5. 2018 16:18, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 25. 5. 2018 15:50

Mna len tak zaujima. Nepripadas si smiesne ked sa snazis poucat profesionalneho sportoveho fotografa ktory konkreny fotak testoval a ma dlhorocne skusenosti tak s technikou, ako aj fotenim zatial co ty si ten fotak videl maximalne v predajni a o foteni vies gulove ?
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 25. 5. 2018 15:57

Můžu za něj odpovědět?
"Nie."
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 25. 5. 2018 16:01

No on sa k tomu nevyjadri, ale aj tak mi to hlava neberie ...

Ale vdaka, myslel som si :)
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků