Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 23. 5. 2018 12:33

Ganec mi pod video napsal, ze se pry da mala DOF na kratkem ohnisku poresit Brenizerem. No a protoze je Ganec foto-netahlo, tak nechape a ani si nedokaze odvodit, jaky je u Brenizera problem a ne, nejde jen o to, aby se scena nehybala.

Kdo to vi, respektive vidi?
Přílohy
full HD Liblice.jpg
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 23. 5. 2018 12:48

Jo, je to vraj horsie ako M5 a to tiez nie je terno. Najsexy mi zatial pripada M6. Na druhej strane, keby sa tie Canony dali drzat v ruke, asi by som im toho odpustil dost, ale kym je to tak male ...

Inak Panasonic chysta updaty.https://www.43rumors.com/panasonic-anno ... on-may-30/

Vraj trosku pomozu AF :-)
Naposledy upravil Fidko dne 23. 5. 2018 12:57, celkově upraveno 1
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod smikoto 23. 5. 2018 12:56

PL já ač sem tedy Brenizerem nikdy nefotil tak bych řek že bude problém se sbíhavostí linií. U téhle metody budeš muset naklánět foťák jednou nahoru a jednou dolu abys zachytil okolní prostředí od objektu zájmu a tím se ti linie budou sbíhat jednou k sobě a jednou od sebe a nebude jednoduché to srovnat. Ale fakt sem to nestudoval.
BTW máš to pěkné. Čím 85mm?
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 23. 5. 2018 13:09

Ked som skusal taku skladacku, tak mi najvacsiu starost robilo rozostrenie smerom ku krajom kazdej fotky - bolo treba priclonit sklo a vysledok bol podobny, ako keby to cvaknem na otvorenu clonu (no malo to vyrazne viac Mpx a este vyssiu ostrost)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smikoto 23. 5. 2018 13:20

jo to je taky pravda, musel by sis nechat daleko vetší překrytí abys mohl řezat jakoby víc kolem středu. Někdy si to musím vyzkoušet.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 23. 5. 2018 13:34

Fidko píše:Jo, je to vraj horsie ako M5 a to tiez nie je terno. Najsexy mi zatial pripada M6. Na druhej strane, keby sa tie Canony dali drzat v ruke, asi by som im toho odpustil dost, ale kym je to tak male ...

Inak Panasonic chysta updaty.https://www.43rumors.com/panasonic-anno ... on-may-30/

Vraj trosku pomozu AF :-)


Jo, jsem na to zvědavej :-)

Jinak - GH5 + zooming + CAF = total neúspěch. To už je lepší mačkat rychle jednotlivé snímky a SAF. Vlastně tohle jde překvapivě dobře, ale je to jak hrát starou střílečku :-)

OMD - ten se určitě snaží ostřit i během zoomování . Ale zkušel jsem to jenom velmi narychlo. Jako úspěch bych to teda zatím neoznačoval :-)

Abychom si rozuměli, například D500 je schopna zaostřit přijíždějícího cyklistu v serii fotek za soustvného zoomování objektivu (jakoby ve snaze ho udržet cca stejně velkého na fotce) ? A to tak, že třeba +- s 90% úspěšností ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 23. 5. 2018 13:40

Ty problemy jsou dva. Geometricke zkresleni je vec prvni, proto zamek vypada jako foceny ultrasirokacem (do urcite miry vec opravitelna ci mnohdy neviditelna - u krajiny) a vec druha, zasadnejsi, je umisteni roviny zaostreni, ktere neni rovinou, ale pulkruhem. Co to v praxi znamena snad neni treba zde vysvetlovat a Ganec by to nevstrebal tak jako tak.

Je to Samyang 84/1.4

-- 23. 5. 2018 14:43 --

Davidof: D500?? Tohle zvladala uz D90 i s lowendem 70-300 VR.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 23. 5. 2018 14:10

Davidof píše:
Fidko píše:Jo, je to vraj horsie ako M5 a to tiez nie je terno. Najsexy mi zatial pripada M6. Na druhej strane, keby sa tie Canony dali drzat v ruke, asi by som im toho odpustil dost, ale kym je to tak male ...

Inak Panasonic chysta updaty.https://www.43rumors.com/panasonic-anno ... on-may-30/

Vraj trosku pomozu AF :-)


Jo, jsem na to zvědavej :-)

Jinak - GH5 + zooming + CAF = total neúspěch. To už je lepší mačkat rychle jednotlivé snímky a SAF. Vlastně tohle jde překvapivě dobře, ale je to jak hrát starou střílečku :-)

OMD - ten se určitě snaží ostřit i během zoomování . Ale zkušel jsem to jenom velmi narychlo. Jako úspěch bych to teda zatím neoznačoval :-)

Abychom si rozuměli, například D500 je schopna zaostřit přijíždějícího cyklistu v serii fotek za soustvného zoomování objektivu (jakoby ve snaze ho udržet cca stejně velkého na fotce) ? A to tak, že třeba +- s 90% úspěšností ?


To nie je ziadna featura D500, toto je v DSLR standard a rozdiel je len v uspesnosti. D500 to asi zvladne lepsie nez vacsina DSLR, mozno lepsie nez vsetky, ale +/- to funguje na vsetkych. Ci je to ale 90% neviem, pri D500 neviem, ale uspesnost je znacna. Co si pamatam, na starom 7D som pocas ostrenia ostril bezne a ani ma nenapadlo zamyslat sa nad tym, ze tym fotaku nejak komplikujem situaciu.

Cize ako som pisal, high-ress, tisisce snimkov za sekundu a vseose stabilizacie su fajn veci, ale kym to nema vyrieseny zaklad (hladacik, ostrenie, ovladanie a pouzivanie), tu cenu si u mna obhajit nedokazu.

Inak prave nedavno ma napadlo, ze skusim nieco podobne ako popisujes s GH5. C-AF v E-M1 je len aby sa nepovedalo, ale S-AF za slusneho svetla funguje vyborne, takze pri pomalsie pihybujucom sa objekte stlacim spust nadoraz bez zaostrenia. Exponovat by mal az po potvrdeni zaostrenia, takze na niektore situacie by to malo stacit. U E-M1 je problem aj v tom, ze po prepnuti do C-AF mam v EVF slideshow. Aspon ze MK II to uz takmer vyriesil.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Devil007cz 23. 5. 2018 14:39

Hledacek to ma vyreseny dobre, jen ne pro tebe a par dalsich lidi. Kdyby ano, tak si to nikdo nekoupi, pokud by to byl takovy zasadni problem.
Zase EVF hledacek ma plno jinych vyhod, ktere OVF nema.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 23. 5. 2018 14:52

Ale ja predsa nikde nepisem, ze sa s tym neda fotit a nikde ani nepopieram vyhody EVF, CDAF, ostrenia na snimaci a hromady inych featur ktore CSC maju. Co tvrdim je, ze trhajuci hladacik nie je vyrieseny hladacik. Ano, u modernych CSC je trhanie minimalne a ojedinele, ale su situacie kde sa stale prejavuje. Kym na prvy pohlad vidim rozdiel medzi OVF a EVF, tak ten hladacik vyrieseny nie je aj napriek tomu, ze vacsinu casu mi vyhovuje aj mne a casto viac ako OVF.

A ze by si ludia s nevyriesenym hladacikom nekupovali nie je pravda. Ludia kupovali aj prve generacie CSC ktore mali vyriesene len cenu a CSC bez EVF sa predavaju a vyvijaju aj dnes.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dadajax 23. 5. 2018 15:10

Jsem nedávno testoval manuální Mitakon 35mm f/0.95 v druhé verzi, tak koho by to zajímalo: http://www.fototipy.cz/2018/05/23/mitak ... bjektivem/

Obrázek
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 23. 5. 2018 15:14

Fidko píše:Ale ja predsa nikde nepisem, ze sa s tym neda fotit a nikde ani nepopieram vyhody EVF, CDAF, ostrenia na snimaci a hromady inych featur ktore CSC maju. Co tvrdim je, ze trhajuci hladacik nie je vyrieseny hladacik. Ano, u modernych CSC je trhanie minimalne a ojedinele, ale su situacie kde sa stale prejavuje. Kym na prvy pohlad vidim rozdiel medzi OVF a EVF, tak ten hladacik vyrieseny nie je aj napriek tomu, ze vacsinu casu mi vyhovuje aj mne a casto viac ako OVF.

A ze by si ludia s nevyriesenym hladacikom nekupovali nie je pravda. Ludia kupovali aj prve generacie CSC ktore mali vyriesene len cenu a CSC bez EVF sa predavaju a vyvijaju aj dnes.


Zadne trhani jsem u ani jedne Sony co jsem mel nezazil. Nevim s cim mas zkusenost.
Asi ma konkurence obcas pomalou obnovovaci frekvenci, jedine co by me napadlo, ze to zpusobuje. Sony hledacky maji minimalne 50/60 a vetsinou uz dneska od 100/120.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 23. 5. 2018 15:20

U Olympusu sa to deje pri C-AF. Staci sa prepnut na C-AF, a rychlo pohybovat fotakom napriklad zo strany na stranu a pocas toho obcas namacknut spust aby sa fotak snazil kontinualne ostrit. Ta rychlost v hladaciku klesne. Ako som pisal, u E-M1 MK II sa toto uz prakticky nedeje (u MK I tam je slideshow), ale aj tak mi par krat nedeterministicky cukol.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 23. 5. 2018 15:55

Devil007cz píše:
Fidko píše:Co tvrdim je, ze trhajuci hladacik nie je vyrieseny hladacik. Ano, u modernych CSC je trhanie minimalne a ojedinele, ale su situacie kde sa stale prejavuje.
Zadne trhani jsem u ani jedne Sony co jsem mel nezazil. Nevim s cim mas zkusenost.
Asi ma konkurence obcas pomalou obnovovaci frekvenci, jedine co by me napadlo, ze to zpusobuje.
Olympusy sa dajú nastaviť buď na kvalitu, alebo na rýchlosť (alebo na "Simulated OVF", čo je niečo ako HDR).
Pri nesprávne nastavenom hľadáčiku to pri panningu fakt môže "trhať".

-- 23. 5. 2018 16:55 --

Mimochodom, toto je typický Fidko: ohovára, uráža, kritizuje .. generalizuje .. vyvodzuje že niečo nie je nepoužiteľné .. ale detaily nepovie :-\

Čo sú to za "situacie kde sa stale prejavuje"? :hm
(indoor v predajni, kde sa za normálnych okolností nič nepohybuje, teda za podmienok kde sa zvyčajne používa S-AF?) :--
Za akého svetla? Na akom foťáku/skle? Pri akom nastavení?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 23. 5. 2018 16:11

Popisal som presny stav ako to dosiahnut, takze neviem co sledujes tym, ze zo seba zase robis vola. A nevyjadril si sa k tomu AF.

Olympusy sa nedaju nastavit na kvalitu, alebo na rychlost. Olympusy maju standardny rezim s biednou kvalitou a nizkou rychlostou a potom rezim s vyssiou rychlostou a biednejsou kvalitou. V tej kvalite ale rozdiel nevidim, takze na MK II nie je dovod pouzivat iny rezim. Na MK I v rychlom rezime nefunguje napriklad peaking. Silne pochybujem, ze problem ktory popisujem ma nieco s rychlostou prekreslovania. Podla mna je to mozno skor problem snimaca, nez EVF. To co na DSLR robi xy snimacov rozhadzanych po tele (af, snimanie, meranie expozicie) robi u CSC jeden snimac a pravdepodobne to pri C-AF uz proste nestiha. Ale to je len moja teoria.
Naposledy upravil Fidko dne 23. 5. 2018 16:24, celkově upraveno 1
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků