Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ltokar 24. 5. 2018 06:02

Ako Ganec dosiel na to, ze sa postprocesing robi o polnoci ? Tie jeho dedukcie su fakt niekedy uzasne :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 24. 5. 2018 06:08

No dobre, ale chcel si hybridny hladacik a Fuji z 2012 ho ma. Podla mna by si mal od zvysnych poziadaviek upustit a ist do toho. Aspon tak hovoria ludia ktori nejdu s prudom.

landov a teraz si predstav aku asi mame buducnost ked aj ludia ako Ganec maju pravo volit.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 24. 5. 2018 06:20

Budúci týždeň budem mať možnosť si ohmatať X-H 1. Som zvedavý čo všetko poladili. Hlavne hľadáčik.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 24. 5. 2018 06:21

Fidko: Možná, ale to už by ta Fuji dávno měla jiného majitele :-)
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 24. 5. 2018 06:28

Jo, ono ten hybridny hladacik vraj aj tak nie je velka vyhra. To uz naozaj radsej pockat az vyladia EVF. Myslim, ze o taku 1-2 generacie uz EVF nebude predstavovat ziadnu prekazku aj ked farby asi este stale ostanu trochu neprirodzene. Zase na EVF ocenujem velkost a moznost zobrazovania prepalov pocas expozicie.

X-H1 sa paci aj mne. Po G9 mi toto pride ako dalsie dotiahnute CSC a mozno este dotiahnutejsie, kedze C-AF u Fuji bude asi fungovat lepsie. Aj ten OLED stavovy displej vyzera vyborne. Obecne sa mi Fuji system celkom pozdava aj ked som pri X-E1 trpel :D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 24. 5. 2018 06:40

S novým RGB senzorem u D500 prakticky zmizely přepaly, takže tohle neřeším. Řešil jsem ultrapřesné zaostření Sonnaru, tam jsem ale skončil u stativu a zaostření přes iPad, takže EVF v tom nic nepřináší. Při focení z ruky to může trochu pomoci, ale u focení čehokoliv v pohybu preferuji potvrzení zaostření před zvětšováním obrazu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 24. 5. 2018 07:04

Ono ja by som to nezatracoval. Ani dynamicky rozsah D500 nie je dokonaly a dokazes s nim spravit povedzme neidealne exponovanu fotku. EVF niektore veci ulahcuje, len momentalne nie je este tak daleko aby OVF nahradil plnohodnotne.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 24. 5. 2018 07:14

S tím dynamickým rozsahem D500 souhlasím, už jsem to občas řešil, častěji ale řeším jiný problém, a to kompromisní volbu expozice ze strany RGB senzoru D500 při současném focení do RAWu a JPGu, přidávám kvůli tomu 0,3 až 0,7 EV a stejně nepamatuji, kdy jsem měl naposledy přepal.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod smikoto 24. 5. 2018 08:11

Teda já sem asi fakt mimoň nebo těžce nenáročnej.
Fotil jsem na Pentax, na Canon, teď na Sony a myslím si že bych se v klidu přeorientoval i na Nikon.
Na všechno bych si po čase zvyknul. Na úchop i ovládání.
OVF vs EVF ano EVF zobrazuje trošku jinak. Žádného cukání sem si nevšiml, ale věřím že tam třeba i je.
Proč vám třeba vadí že barvy v EVF jsou "nepřirozené"? V jakém smyslu? Jako že třeba zelená je o tón jinak zelená? Musím tu zelenou v tom hledáčku vidět úplně přesně? Mě to nepřijde jako nějakej opruz.
Třeba spousta lidí nadává jaké má Sony hrozné menu. Taky mi to nepřijde opruz. Prostě za nějakej čas si všechno nastavím na tlačítka jak potřebuju a do menu lezu minimálně. Nebo si udělám vlastní menu a nemusím to prolézat. Nebo fakt potřebujete tolik funkcí k focení, že třeba menu je problém?
Já samo nechci tvrdit, že CSC jsou dokonalé a že jedině a jedině. Ta nevyváženost s větším objektivem je jasná, úchop pro někoho jo pro někoho ne je to subjektivní.
Mě asi nejvíc štve že sem musel koupit Sony, protože značka ehmm mi není moc sympatická, ale když FF CSC nikdo jinej nedělá :-)
Každopádně oproti Canonu se mi s tím fotí zatím pohodlnějc, spolehlivějc a padá z toho velice dobrá technická kvalita až jsem z toho překvapanej. Už i taková blbost jako je výklopný display je pro mě paráda.(samo že ho mají i DSLR).
U C5DMkIII, sem se spíš soustředil jestli z toho vypadne fotka v dobré TK (pokud ji chci v TK mít) momentálně u Sonky to vypadá že se nemám na co vymlouvat a budu muset začít lépe fotit.
Ještě budu muset zkusit D850tku třeba sem ten Canón měl rozbitej :-)
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 24. 5. 2018 08:55

Skor, nez nahradia bezzrcátka APS-C zrcadlovky, budu APSC + m4/3 nahradene FF a mobilovou technikou :)
Inak som si myslel, ze Leica, ci daka podobne exoticka znacka robi FF tiez :hm
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sesty 24. 5. 2018 08:59

smikoto: Hezkej příspěvek hodně se s ním ztotožňuji. Taky mám Sony a nikdy by mě to nenapadlo, že budu fotit nečím co vyrábělo televize a rádia. Vždycky jsem byl věrný tradičním značkám v mém případě Canonu. Ale když teď Sony nabízí "pro mě" něco lepšího než Canon, tak jsem moc dlouho neváhal. Jsem ochotný změnit značku, pokud mi nějaká jiná bude nabízet víc pro mé potřeby. A s tím EVF a barvama to také vidím hodně podobně, hledáček přece hlavně na kompozici, ne? Stejně pak při vyvolání RAWu vidíte neco jinýho než na místě v OVF.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 24. 5. 2018 09:16

Barvy a "tovární" charakter zobrazení v EVF režimu jsem přestal řešit do momentu, kdy jsem sáhnul po korekcích zobrazení EVF v nastavení fotoaparátu. Poté časem nastavil trvale filmovou simulaci Pro NEG Std pro zobrazení v EVF režimu se specifickými vlastními hodnotami, které mému oku nejvíce vyhovují při focení. Nyní je to už rok co aktivně fotím s fotoaparátem v EVF (asi 80 % času) a neměnil bych už. Stejně to bude už jen lepší a lepší v dalších budoucích modelech. Díval jsem se do hledáčku GFX50S a A9 a bylo to výborné. Ale na zadek jsem se z toho už neposadil. To až při dlouhodobějším focení bych to ocenil více.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod smikoto 24. 5. 2018 09:57

To Itokar jo asi Leica CSC FF dělá nevím, Fuji a Hasselblad dělá CSC středoformáty, ale to je pro mě finančně jinej vesmír :-)

Jako chápu, že může být příjemnější si zkorigovat barvy v hledáčku podle gustu každého soudruha, a třeba se do toho lépe kouká, ale zase když to v RAWu nebo i JPGu bude vypadat úplně jinak, není z toho zmatek? Nevím jestli se dá JPG poladit tak aby to vypadalo stejně jak v hledáčku, u Fuji je to asi jasné u ostatních sem nezkoumal. :-)
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 24. 5. 2018 11:02

Tak som kupil tu Leicu 100-400 a mam zase co hatovat. Vlastnit mFT ma normalne naplna :-D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dadajax 24. 5. 2018 11:26

Moc nerozumím tomu lpění na věrných barvách v hledáčku. Jako chápu že by to mělo tak nějak odpovídat výsledku a nemělo by to být moc mimo, ale vzhledem k tomu že fotím do rawu a pak si to vyvolávám, tak teda moc nerozumím čemu přensě by ty věrné barvy v hledáčku pomohly?
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků