Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Grimjaur 10. 12. 2017 10:45

Připojuju se k Davidovi.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 10. 12. 2017 10:51

Za chvilu dojde na copy/paste definicie pohrdania z wkipedie - a tym ti Ganec vysvetli, ze nim vlastne nepohrdas, ale s nim suhlasis :-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod hoax 10. 12. 2017 10:56

Petrlík je jasný trolling.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 10. 12. 2017 10:57

dadajax píše:
Ganec píše:
Dolgor píše:Drtivá většina lidí, kteří oponují Gancovi, má oboje nebo dokonce jen mirrorrless.
kto mi oponuje a má len mirrorless ?
(teda neoponoval mi, ani keď mal zrkadlovku ;-) )


Já ti neoponuju, já tebou pohrdám.
Toto si mi napísal (teda oponoval si môjmu vyjadreniu), keď si nad bezzrakdlovkou ešte len rozmýšľal:
dadajax píše:
Ganec píše:Pekne to tam vyjadril:
Want more background blur? Get closer to your subject or use longer focal lengths…

{ešte by som dodal: "prípadne použi aj grafický editor"}
Ganec: když se k focenému objektu přiblížíš, změníš tím perspektivu. To není vždy žádoucí. Prostě u snímačů menší než FF je práce s HO horší.

Jediné řešení je použití této metody: http://en.wikipedia.org/wiki/Brenizer_Method

Teda oponoval si mojim príspevkom už keď si mal zrkadlovku.


Mimochodom: napísal si vtedy niečo, čomu sa dnes "súčasný zrkadlovkári s bezzrkadlovkou" vysmievajú... :--

-- 10. 12. 2017 11:32 --

landov píše:Za chvilu dojde na copy/paste definicie pohrdania z wkipedie - a tym ti Ganec vysvetli, ze nim vlastne nepohrdas, ale s nim suhlasis :-)
Dobrý tip .. pozrieť to na internete .. aha čo som našiel: "Pohŕdaním inými pohŕdame sami sebou"

Z článku Zdravie poškodzujúce myšlienky - Pohŕdanie (odporúčam prečítať celý článok)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 10. 12. 2017 11:52

Protože píšeš bludy bez ohledu na to, jestli fotím mobilem/zrcadlem/bezzrcadlem. A brenizerovi se nikdo nevysmívá, vysmívají se tobě. A to proto, že každý kdo REÁLNĚ fotí ví, jak moc praktická ta metoda je.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 10. 12. 2017 11:57

Měli bychom využít nástrojů fóra a začít Gancovi děkovat. Když ho dost vykrmíme, nadme se pýchou a pukne.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 10. 12. 2017 12:35

Měli bychom využít možností fóra a nastavit pro jeho příspěvky růžový podklad. V ideálním případě přidat nad profilový obrázek čepičku s rolničkama.
Inu, pracovní oděv je pracovní oděv.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 10. 12. 2017 12:48

MT + 1
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 10. 12. 2017 13:01

Brenizer praktický moc není, ale když se to umí, stojí to za to. 274 fotek :)
https://www.facebook.com/TheBrenizers/p ... =3&theater
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 10. 12. 2017 13:12

Kluci, v reálu byste od takového člověka odešli v půlce druhé věty. Věřte, tady to má stejné zákonitosti. Taky jsem tady dříve reagoval na kdejakou kravinu, výsledek... No vždyť víte. Je mi líto, že obsah fóra diktuje pár idiotů. Spousta z vás fakt umí a radost pohledět tak doufám, že kvůli temné straně nezmizíte jako jiní - čest jejich památce.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 10. 12. 2017 14:17

dadajax píše:píšeš bludy ..
Práve som napísal tvoju citáciu .. ak si si náhodou nevšimol ;-)

dadajax píše:brenizerovi se nikdo nevysmívá, vysmívají se tobě. A to proto, že každý kdo REÁLNĚ fotí ví, jak moc praktická ta metoda je
Napíš to tými správnymi slovami:
- nie "každý kdo REÁLNĚ fotí", ale "každý kdo fotí pre peniaze"
- a nie "vysmívají se .." ale "sami majú problémy predať sa, tak si vybíjajú zlosť na .."

Keď nedokážete presvedčiť mňa, ako presviedčate "mobilovú generáciu", aby si priplatili za fotky plateného fotografa?
Tiež svojim zákazníkom hovoríte: že nimi pohŕdate? Že agrumentujú bludami? Že žijú v pokrivenom svete? (kde sa za fotky platiť nemusí) Že oni by neurobili "dobrou fotku ani s foťákem s desetiosou stabilizací a 1000fps"?
:?: :hm
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 10. 12. 2017 14:30

Zákazníci kteří focení nerozumí obvykle nepoučují zkušené fotografy a nedělají ze sebe hlupáky. Tedy pár se jich najde, ale to většinou hned měním téma.

A tím reálně fotí jsem myslel doopravdy tvoří kvalitní fotografie. A je jedno, jestli fotí za peníze nebo jen jako koníček. Ten kdo používá foťák k tvorbě fotografií se tvým textům leda zasměje, protože jsi mimo.

Ty vybliješ denně hromadu pomateného textu plného lží a překroucených polopravd. Kvalitní fotku od tebe jsme tady ale ještě neviděli.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod antoninn 10. 12. 2017 14:33

https://www.canonwatch.com/smartphones-account-for-50-of-photos-uploaded-to-flickr-canon-eos-5d-mark-iii-most-used-dsrl/
Smartphones accounted for 50% of the photos uploaded to Flickr, up from 48% in 2016.
DSLR was 33%, up from 25% in 2016, and point and shoot was 12%, down from 21% in 2016.
Mirrorless remained at 4% of total uploads for the third year in a row.

Mirrorless still not playing a significant role on Flickr leaves me a bit puzzled. Where have all those Sony, Olympus and Fuji cams gone?
antoninn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 10. 12. 2017 15:25

Tie 4% na flickru - to by to aj vysvetlovalo...
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 10. 12. 2017 15:49

antoninn: tam je skôr zaujímavé to, že najpoužívanejšou zrkadlovkou je FF model z roku 2012:
- ktorý má maximálny DR nižší ako mám ja už 4 roky na mFT
- je z roku, kedy sa predalo 2x viac zrkadloviek ako v roku 2016
(bezzrkadloviek sa vtedy predalo približne toľko isto)

Kto vlastne dáva fotky na flickr?
Lebo ja nie (rozposielam ich ostatným cez Gancovky, uschovnu, ulozisko, dropbox, OneDrive .. alebo postujem na facebook)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků