Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 11. 2018 13:18

Jeste pouziju 15kcal. To je uplne jedno, ze nekdo rika "LED dioda" nebo "lidova demokracie", nebo popelnice, i kdyz je plastova a popel se tam sypat nesmi.
Problem je, kdyz manzelka chce myt okna a Ganec ji na jeji zadost donese z kufru jejiho auta (které si tankuje sama, protoze Ganec je umelec a nema ridicak) kanystr vody do ostrikovace a rekne ji "tady mas 5l a myj, je toho dost, na 5l te kapaliny dojedes az do Brna."
Jasne, muze to rici, i Bobovi se to muze zdat OK, ale ty me musis nechat to velke, velke podezreni....
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 18. 11. 2018 13:37

Ganec píše:Citujem z https://www.whatdigitalcamera.com/techn ... ined-13401
Essentially, what the camera is doing is trying to remove the noise it knows it has created. This is a result of the signal being amplified to a level at which it can be processed, which is necessary at higher sensitivities as there is less light (and therefore less information) reaching the sensor.
Získaný analógový signál je najprv zosilňovaný (teda "zosvetľovaný") a až potom je spracovaný digitálne.
No a vďaka DxO mark meraniach vieme, že skoro všetci výrobcovia časť tohto "zosvetľovania" robia digitálne
(keďže to má svoju pridanú hodnotu, lebo prílišné analógové zosvetlenie spôsobuje nezachrániteľné prepaly)


Ja mam silne podozrenie, ze Ganec tomu co cituje, nerozumie. Inak mi nedava zmysel , ze napisal, co napisal. Lebo mu unika dovod, kvoli comu sa signal pri vyssich ISO zosiluje este v analogovej casti, aj ked to odcitoval. A uz toboz, sposob akym funguje svetlocitliva vrstva, lebo saturacia tohto clena je zalezitost expozicie, teda dlzky casu osvetlenia, dane uzivatelom, prepal nastane len vtedy, ked je dlhsia, ako je schopny saturacie. Vsetko dalsie sa uz nema preco stracat. No ale preco nie, ked to Olympusu pomoze, tak pokrivime a prevratime vsetko, co sa da :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 18. 11. 2018 16:11

Pavel Breit píše:Osobně si naopak myslím že nástup FF v bezrcadlovce je spíš pro m4/3 příležitost....
Nič lepšie sa pre mFT v poslednom čase nestalo:
- tým, že sa výrobcovia sústreďujú na FF, tak sa tým automaticky obmedzuje ponuka APS-C
=> teda je tým utlmovaný ten najväčší konkurent systému mFT
(FF nie je priamy konkurent mFT, lebo ho z funkčného hľadiska nedokáže nahradiť veľkosťou/cenami/univerzálnosťou)
- tým, že sa už aj tí najväčší výrobcovia naplno preorientovali na MILC, dali najavo, že DSLR už nemá ružovú budúcnosť
=> vďaka tomu padla ďalšia konkurencia bezzrkadloviek a MILC sa stali "štandardom"
(mFT už nemusí míňať zbytočné zdroje na vysvetľovanie nevýhod DSLR .. keďže sa to už musia vysvetľovať všetci)

Teraz, keď sa mFT stali štandardom:
=> tak už nie je potrebné, aby pri navrhovaní boli zároveň menšie ako DSLR (vtedy ešte konkurenčné)
(ako bolo nutné napríklad v prípade Sony A9, ktorá musela byť menšia ako DSLR, aby mala neodškriepiteľnú výhodu)
No a keďže na tom už nezáleží: už s rozmermi foťákov netreba zbytočne šetriť aj tam kde by sa väčšia veľkosť hodila
=> no a tak môže vzniknúť aj veľká bezzrkadlovka
(a bude u neznalých budiť dojem dokonalosti podobne, ako voľakedy "klamali telom" profesionálne DSLR)

No a prvá "veľká" bezzrkadlovka bude práve Olympus E-M1X 8-P
Dobrý ťah :tleskani
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FXE1 18. 11. 2018 16:54

Buď je naliaty, alebo sa mu v trenkách uvolnilo miesto pre najväčší MFT v histórii. Excelentná znáška Gokotín. Fuji šlape na APSC a Sony tiež čosi sľubuje. A oly sa prepadá....
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 11. 2018 17:10

Jo, ohlasene profesionalne APS-C CSC od SONY je jednoznacnym dokazom toho, ze vyrobcovia FF uz na crop kaslu. Tiez X-H1, co je nova najvyssia rada APS-C fotakov :)

Je to mozno jeden fotak, ale mFT si vybudovalo dost mizerne postavenie na trhu aj bez neho :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavelmeli 18. 11. 2018 19:20

Po dlouhé době jsem přečetl příspěvky návštěvníka Gance a mám poprskanej monitor... :D :D Odmítám se k jeho blábolům vyjadřovat, takže jen šuškanda...
Podobné "povídačky" jako o připravovaném Olíku předpokládají, že Canon snad už příští rok na jaře představí dlouho slibovanou 7D mk III (APS-C se zrcátkem) a mimo jiné i 90D (taky zrcátkový APS-C). Takže u tohoto výrobce zatím neplatí co napsal Ganec ..."teda je tým utlmovaný ten najväčší konkurent systému mFT"
https://www.canonrumors.com/the-predict ... t-roadmap/

První model 7D mi skvěle sloužil skoro 10 let a jelikož jako druhé tělo k FF chci opět APSC (hledáček nového R-ka mě opět nepřesvědčil o výhodách EVF), ještě těch několik měsíců počkám na představení MkIII a pak se rozhodnu jestli vemu slevněnou dvojku, anebo mě zlákají lepší parametry budoucí 7-trojky. Navíc není problém si najít, že Canon připravuje a testuje objektivy jak pro nový bajonet RF, tak to samé s EF. Nevidím v tom problém, nehledě na spoustu kvalitních skel od třetích výrobců.
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 11. 2018 19:25

7D MK III ma celkom zaujima. Pri dnesnych kvalitach CSC by som sa k DSLR uz nevratil, ale aj tak.

Akurat u Canonu predpokladam, ze 7D dostane AF z 1Dx MK II a ten nieze by bol zly, ale pravdepodobne sa nevyrovna ani tomu co ma uz dnes D500 a ja by som celkom rad zase videl coho je novsia technika schopna. Snad prekvapi snimacom :)

Canon ma ale strasne ***** tym ako rozdelil CSC na dva nekompatbiline bajonety a tym padom je pre mna uz nezaujimavou znackou. Skoda.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavelmeli 18. 11. 2018 19:45

Fidko >>> Já byl spokojenej i s AF v 7D, stejně tak i 6D... na to mé domácí cvakání mi to stačilo, asi nemám tak vysoké nároky :) Pro mě je důležité pohodlné držení těla a hledáček. Teď mám dotykové LCD, WiFi, sledování xichtu a spousty dalších ptákovín, které stejně nepoužívám. Denně 10-12 hodin koukám na monitor protože musím, popř. nemám jinou volbu a tak alespoň pri focení si nebudu kazit radost pohledem na nějaké svítící ťuplíky... (asi mě to stejně nemine, ale za tu dobu se k OVF dostatečně přiblíží) Takže zatím ne.
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 18. 11. 2018 20:09

Á, tak už je jasné, že Ganec zase pomotal tři věci dohromady.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 11. 2018 20:17

pavelmeli píše:Fidko >>> Já byl spokojenej i s AF v 7D, stejně tak i 6D... na to mé domácí cvakání mi to stačilo, asi nemám tak vysoké nároky :) Pro mě je důležité pohodlné držení těla a hledáček. Teď mám dotykové LCD, WiFi, sledování xichtu a spousty dalších ptákovín, které stejně nepoužívám. Denně 10-12 hodin koukám na monitor protože musím, popř. nemám jinou volbu a tak alespoň pri focení si nebudu kazit radost pohledem na nějaké svítící ťuplíky... (asi mě to stejně nemine, ale za tu dobu se k OVF dostatečně přiblíží) Takže zatím ne.
P.


To samozrejme nie su vysoke naroky, ja som 7D tiez mal a nikdy som k nemu nemal superrychle sklo (teleobjektivy som mal 55-250 STM a neskor Tamron SP 70-300) a prislo mi to dost sport. MK II ma AF niekde uplne inde a MK III bude zase inde. Ako som povedal, ide skor o tu fascinaciu novou technikou. Ja som to nepotrebujem. Najbliziu revoluciu v AF ocakavam od SONy s ich vylepsenim EYE-AF aj na oci zvierat :) To bude pre mna zase raz uzitocna featura :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 18. 11. 2018 22:29

pavelmeli píše:Podobné "povídačky" jako o připravovaném Olíku předpokládají, že Canon snad už příští rok na jaře představí dlouho slibovanou 7D mk III (APS-C se zrcátkem) a mimo jiné i 90D (taky zrcátkový APS-C). Takže u tohoto výrobce zatím neplatí co napsal Ganec ..."teda je tým utlmovaný ten najväčší konkurent systému mFT"
https://www.canonrumors.com/the-predict ... t-roadmap/

První model 7D mi skvěle sloužil skoro 10 let a jelikož jako druhé tělo k FF chci opět APSC (hledáček nového R-ka mě opět nepřesvědčil o výhodách EVF), ještě těch několik měsíců počkám na představení MkIII


Nechcem ti kaziť radosť .. ale o novej 7D tam píšu len to, že .. o nej nieto ani chýru ani slychu. Citujem:
We have nothing reliable to report about an EOS 7D Mark III at this time.
:oops:

-- 18. 11. 2018 22:35 --

No a o 90D tam píšu len toto:
"We’re expecting to see the replacement for the EOS 80D at CP+."

To znamená, že je to len ich očakávanie.
Teda žiadna uniknutá informácia z overeného zdroja. Len dohady.

-- 18. 11. 2018 22:38 --

pavelmeli píše:není problém si najít, že Canon připravuje a testuje objektivy jak pro nový bajonet RF, tak to samé s EF. Nevidím v tom problém
Naopak: Canon sa vyjadril, že v roku 2019 žiadne EF sklo nevydá!
The interesting part is that Canon manager said that they will be focus on RF lenses, so there will no new EF lenses to be released in 2019
https://www.canonrumors.co/interview-by-lensvid-eos-r-pro-coming-no-new-ef-lens-in-2019-rf-16-35-24-70-70-200-lenses-coming-in-2019/

No a že nič nevydá do konca roka je zrejmé aj z toho tvojho odkazu.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelmeli 18. 11. 2018 23:08

Ganec... Měl jsem otevřených víc oken a nepřekontroloval jsem odkaz, který jem mměl ve schránce... takže asi toto:
"Canon High-End APS-C DSLR Announcement in 2019 is almost confirmed. Canon Registered a Pro APS-C DSLR camera with model code K435. We do expect that Canon will soon Canon 7D Mark III to replace Canon 7D Mark II. The Canon 7D II is completely outdated and discontinued".
"We are almost 100% confirmed that Canon 7D Mark III camera on its way."

http://thenewcamera.com/canon-7d-mark-i ... confirmed/

PS: A nejsou to stránky věnované výhradně Canonu.

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 18. 11. 2018 23:56

pavelmeli píše:u tohoto výrobce zatím neplatí co napsal Ganec ..."teda je tým utlmovaný ten najväčší konkurent systému mFT"
Ževraj neplatí .. :oops:

Veď v linke čo si dal, je to priamo aj napísané:
"Canon postponed its DSLRs announcements in 2018 to promote sales of Canon Mirrorless camera."


-- 19. 11. 2018 00:04 --

pavelmeli píše:Canon Registered a Pro APS-C DSLR camera with model code K435.
K435 podľa registrečných údajov vôbec nevyzerá ako PRO foťák :pozor
(keďže má indikátor batérie aj rozlíšenie len na úrovni 9000D, čo je v podstate lowend)
Skôr to vypadá na ďalší z nekonečných recyklátov .. tentokrát so snímačom z EOS M50 (ktorý má navyše len 4K v crop móde)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 19. 11. 2018 21:25

Canon said to have scrapped at least one DSLR in development
"We’re told that Canon has scrapped development of at least one DSLR in favour of a mirrorless option. We weren’t told which potential DSLR has been scrapped, but it sounds plausible."
scrapped = zrušiť => teda už kvôli bezzrkadlovkám zrušili vývoj aspoň jednej zrkadlovky

Takže DSLR sú nahradzované bezzrkadlovkami už vo vývojovej fáze 8-P
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 20. 11. 2018 20:44

Druhej nejlepsi sportovni fotograf fora
Přílohy
05332D3B-71C1-47D2-844E-5A2631A5F315.jpeg
kozakm
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků