Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Devil007cz 21. 8. 2018 23:25

Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 22. 8. 2018 01:50

Tak to je docela hloupy, ze to neuhlidali, kdyz k tomu pripravili takovou "silenou" kampan s odpoctem.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 8. 2018 04:17

V kazdom pripade mozem povedat, ze za mna ide na prvy pohlad o podareny stroj. Grip vyzera byt lepsi nez u A7 (Nikonacke gripy mi nikdy nesedeli, takze na toto som zvedavy), ma to stavovy displej (zjavne tu modernejsiu verziu), joystick a v podstate je to naozaj taka modernejsia DSLR bez zrkadla. Pokial toto preberie kvalitu AF sucasnych Nikonov a nejakym zazrakom sa Nikonu podari spravit adapter na urovni, bude to luxusne cvakatko :)

Ocenujem aj pouzitie vyklopneho, ale nie otocneho displeja a absenciu tych "ART" nezmyslov na volici. Akurat tie programovatelne cudliky vedla bajonetu sa mi zdaju trochu blizko pri sebe.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 22. 8. 2018 04:45

Tak na pohlad to vyzera ovela lepsie ako Sony, taktiez velke + za stavovy displej.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 8. 2018 04:50

Jo, dokonca mozem povedat, ze je to podla mna aj celkom fesak. Taky pracant, ale nie je zdaleka tak hnusny ako to z prveho teaseru vyzeralo.

Otazne su len tie objektivy a tu ma podla mna SONY velmi navrch vdaka tej kuzelnej veticke ...

https://www.sigma-global.com/en/news/2018/02/27/1571/
"Note: This product is developed, manufactured and sold based on the specifications of E-mount which was disclosed by Sony Corporation under the license agreement with Sony."

Pre mna ako cloveka ktory si rad zacvaka, ale zaroven by bol rad keby ho to nestalo ako maly hatchback (co pomaly ta mFT zozstava ktoru mam stoji) je toto dost velka vyhoda.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 22. 8. 2018 05:21

Jsem také toho názoru, že to vypadá lépe, než Sony, byť ta kombinace velkého průměru bajonetu a malého těla mne trochu ruší, to vypadá jako nějaký nablblý kompakt. Jak píše Fidko, zatím se potvrzují předběžné informace.

Uvidíme, jak budou fungovat Sigma Art se Sony, po tom front-focusu s MC-11 si nedělám iluze. Od Nikonu nečekám, že by podporoval Sigmu. Já bych stejně nekoupil více, než 2-3 skla a sebou bych více, než jedno sklo, od Sigmy nebral, protože co sklo, to nejméně kilogram v brašně, to podle mne úplně maže výhodu nižší hmotnosti těla.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 8. 2018 05:31

Zase to nie je tak zle. Ono tie ART Sigmy vazia vela, pretoze maju zvycajne dost slusnu svetelnost, ale napriklad taka Sigma/Tamron 100-400 C vazia myslim o nejakych 150g viac nez verzia PanaLeica 100-400 pre mFT. Pre profesionala to asi nie su zaujimave skla, ale kazde z nich sa da zohnat uz okolo 600eur a ich vlastnosti by napriklad pre mna boli viac nez dostatocne.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 22. 8. 2018 05:57

Jiné, než světelné Sigmy, mi na Nikon moc nedávají smysl, originální 1.8G jsou lehké a kreslí vesměs dobře. Nedává mi ale smysl ani současná nabídka skel na Nikon CSC, proč dávat na tělo se vstupním průměrem velkým jako brána do pekla nesvětelná skla, to nechápu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 8. 2018 06:16

Tak je to kompromis, je to hlavne vec ceny. Nechces originalnu 100-400 pretoze je draha a za 1/3 cenu mozes mat nie dramaticky horsiu alternativu. Pokial by si nemal problemy s ostrenim, tak preco nie ...
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 22. 8. 2018 06:29

Tu je porovnanie so Sony (vratane zoomu 24-70/4): https://www.sonyalpharumors.com/nikon-z ... omparison/
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 22. 8. 2018 06:48

Koukám na ty obrázky a líbí se mi – lépe umístěné tlačítko AF-ON, dvě tlačítka vepředu "uvnitř" gripu spolu s více místem tamtéž, uvolňovací tlačítko bajonetu tam, kde má být, ISO také na svém místě, větší a vystouplá tlačítka, stavový displej... takhle od pohledu Nikon trefil napoprvé ergonomii mnohem lépe ne než Sony po letech. Ještě přesunout přední roller nahoru po vzoru Canonu a něco udělat s tím zadním "křížovým" ovladačem a neměl bych problém s tím dlouhodobě fotit :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 22. 8. 2018 06:53

To se dalo čekat, že Nikon lépe zvládne ergonomii.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod kozakm 22. 8. 2018 06:54

No ano, ale některým tady to nevysvětlíš.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 8. 2018 06:58

kozakm píše:Koukám na ty obrázky a líbí se mi – lépe umístěné tlačítko AF-ON, dvě tlačítka vepředu "uvnitř" gripu spolu s více místem tamtéž, uvolňovací tlačítko bajonetu tam, kde má být, ISO také na svém místě, větší a vystouplá tlačítka, stavový displej... takhle od pohledu Nikon trefil napoprvé ergonomii mnohem lépe ne než Sony po letech. Ještě přesunout přední roller nahoru po vzoru Canonu a něco udělat s tím zadním "křížovým" ovladačem a neměl bych problém s tím dlouhodobě fotit :)


To je to co som hovoril. Nakoniec nerozhoduju ani tak skusenosti ako vyrobcu CSC, ale skor skusenosti vyrobcu fotakov ako takych. Koniec koncov,. ci to ma zrkadlo alebo nie, stale je to len fotak.

Ale pockame si nech sa k ergonomii vyjadri Ganec, predsa len o tom vie najviac (bez urazky).
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rodri 22. 8. 2018 07:11

Pro me nejhezci bezzrcatka , Nikon udelal dobrou praci. O funkcnost se nebojim.
Naposledy upravil rodri dne 22. 8. 2018 07:15, celkově upraveno 1
rodri
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků