Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 20. 5. 2019 12:52

Fíha .. dal som tu odkaz na info o novej možnej DSLR od Canonu (A new Canon DSLR seems to be getting teased on social media by a Canon ambassador) .. ale tunajší "diskutéri" radšej preberajú niečo iné :-S
=> zdá sa, že nové Canon DSLR už skoro nikoho nezaujímajú :kuk:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 20. 5. 2019 13:15

Fidko píše:
landov píše:
Davidof píše:Ten Canon je docela unikátní a na ty tvoje služebky například úplně ideální. Nakonec i na jakoukoli turistiku.

Bingo, presne si to trafil. A na turistiku je to naozaj to prave orechove. Z puzdra na ramennom popruhu vytiahnem tento fotak do 10s, pritom hmotnost je zanedbatelna a ked ho vlacim aj cely den po horach a neurobim jedinu fotku, tak ma to netrapi.


Ty mas tu GX7 MK II ? Nedavno to kupila teta, tak som sa s tym chvilku hral.

Nie, ja mam G1XMK3 s APSC cipom.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod DUDISKO 20. 5. 2019 13:21

Ganec píše:Fíha .. dal som tu odkaz na info o novej možnej DSLR od Canonu (A new Canon DSLR seems to be getting teased on social media by a Canon ambassador) .. ale tunajší "diskutéri" radšej preberajú niečo iné :-S
=> zdá sa, že nové Canon DSLR už skoro nikoho nezaujímajú :kuk:

Čistá provokácia :-) k čonu to?? Na canon mi nešiahaj!! :-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 20. 5. 2019 13:36

Byla to past, já vím :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 20. 5. 2019 13:49

Nevydalo :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 20. 5. 2019 13:59

DUDISKO píše:Čistá provokácia :-) k čonu to??
LOL .. že provokácia .. dosť vtipné .. po hláškach typu "ganec kdesi .. trhaj", "Ganec si mysli", .. ;-)
(len na minulej strane je v príspevkoch 2 ľudí z ignore listu 10x moje meno .. ešte dobre, že sa mi to defaultne nezobrazuje)

-- 20. 5. 2019 14:00 --

Ale k veci .. celkom ma zaujíma, kto si ten rumor pred týždňom na CanonRumors všimol.

-- 20. 5. 2019 14:23 --

.. lebo ten rumor (zo 14.5.2019) na hlavnej stránke https://www.canonrumors.com/ už nie je
(Davidof očividne vie prečo ;-) )
Sú tam len príspevky z 13.5.2019 a 15.5.2019...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 20. 5. 2019 15:16

Fidko píše:No tie nove Panasonic su uz fakt trochu nezmyselne tazke. Obzvlast je zarazajuce, ze vydrz pri tej hmotnosti je pomerne slaba.

Ale aj tak sa mi celkom pozdavaju, nejake gramy by som asi neriesil. Otazne budu len tie skla.

Veru na sklenarstve to moze prerazit/zakapat. Inac od Panasonicu velmi sympaticky pocin. Hlavne vsak pre tych, ktori budujú system od nuly.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod ltokar 20. 5. 2019 15:19

Naco sluzi ignore list, ked ho dotycny ignoruje a dychtivo neustale cita ? Nieco na sposob rozbalovania darcekov asi :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 20. 5. 2019 15:52

FXE1 píše:Nevydalo :)


Vidis. Staci ho ignorovat raz a uz vyvadza :-) Predstav si co by robil ak by si ho nikto nevsimal tyzden :-)

-- 20. 5. 2019 15:55 --

landov píše:
Fidko píše:No tie nove Panasonic su uz fakt trochu nezmyselne tazke. Obzvlast je zarazajuce, ze vydrz pri tej hmotnosti je pomerne slaba.

Ale aj tak sa mi celkom pozdavaju, nejake gramy by som asi neriesil. Otazne budu len tie skla.

Veru na sklenarstve to moze prerazit/zakapat. Inac od Panasonicu velmi sympaticky pocin. Hlavne vsak pre tych, ktori budujú system od nuly.


No tu podla mna naozaj bude vsetko stat na Sigme. Ta dokaze dodat kvalitne a lacne skla. Ak by som mal byt odkazany na skla Panasonicu, to by som sa na to rovno vykaslal.

Ale som fakt zvedavy ako bude vyzerat trh ked sa to utrasie. Osobne sa bojim, ze Panasonic aj tak ostane minoritnym systemom a k dominancii Nikonu/Canonu pribudne SONY. A s nastupom lepsich APS-C tiel od tychto vyrobcov nakoniec prevdepodobne zacne upadat aj Fuji.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 20. 5. 2019 17:29

A kde mas Pentax ? :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 20. 5. 2019 18:49

Když jsem se vracel z Barcelony, tak vrácení auta proběhlo neočekávaně rychle, takže jsem měl hodně času po odbavení před odletem. Vyřídil jsme maily, dal si něco k jídlu a pití. Pak jsem viděl obchod s fototechnikou, zdálky na mne svítil nápis Canon, tak jsem se šel pokochat novinkami ze světa fotoaparátů. K mému rozčarování tam bylo všechno možné, jen ne foťáky a jen dole v poličce se krčila skupinka zaprášených Canonů. Zeptal jsem se prodavače, jestli nemají něco od Nikonu nebo od Sony a on mi řekl, že ne a už mít ani nebudou, protože fototechniku nikdo nekupuje, je to kšeft o ničem, ty Canony se mu tam válí už dlouho a že jestli chci něco pořádného na focení, tak že doporučuje nový Huawei.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod kozakm 20. 5. 2019 20:18

Chce to ale koupit Huawei co nejdřív, dokud je co kupovat :)
https://www.mobilmania.cz/clanky/huawei ... fault.aspx
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 20. 5. 2019 20:34

Jo, jo, to bylo ještě před tou zprávou.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 20. 5. 2019 20:57

FXE1 píše:Staihol som dostupný RAW zo Sony na spracovanie v DXO, tam už nie je čo obkecať, ale aj to niečo stojí.

https://ulozto.sk/!9xfkHZuiAtAV/sony-a7 ... dxo-1w-jpg
A? :--

Prečo si to vlastne napísal?
- nič si nezacitoval, takže nie je jasné, komu to vlastne píšeš, ani na čo reaguješ
- v predchádzajúcich príspevkoch nevidím, že by niekto riešil DXO, RAW zo Sony, alebo že by sa riešilo obkecávanie
- pred tvojím príspevkom sa riešila buď téma "Ganec", landov tu spamoval príspevkami o kompaktoch
- ja som pre zmenu písal o "canon rumors" a APS-C DSLR, takže to nebola ani reakcia na niečo, čo som napísal ja
=> nepomýlil si si náhodou diskusiu? :-l

.. alebo .. vari si chcel nejako zakecať to fopá z canonrumors/petapixel? :hmm:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 20. 5. 2019 21:08

kozakm píše:Chce to ale koupit Huawei co nejdřív, dokud je co kupovat :)
https://www.mobilmania.cz/clanky/huawei ... fault.aspx

Žiadne obavy, ved ako foťák budú použiteľné... A možno iba ako foťák. :D
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků