Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod chvd 20. 1. 2019 19:46

Ganec:
mohl bych poprosit o tvůj odborný fotonázor?
https://www.youtube.com/watch?v=jQkzoj7fIsE
Podle mě tam jasně prokazují, že Z6 je prostě nejlepší bezzrcátko. Ale tak to každej ví i bez videa.
Jen škoda, že zas tam mluví tou divnou řečí a opět se nesvlíkla.
Nicméně jak jsem již psal, rád bych znal nějaká reálná fakta od fundovaného fotoodborníka.
Děkuji zdvořile.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 20. 1. 2019 20:22

Keď tomu nerozumieš, zapni si titulky. Dajú sa aj automaticky preložiť. ;-)

chvd píše:Podle mě tam jasně prokazují, že Z6 je prostě nejlepší bezzrcátko.
Kde konkrétne? (v ktorom čase?)
Zacituj!

-- 20. 1. 2019 20:22 --

chvd píše:
Nedúfaj, že kvôli tej tvojej vete tu diskutéri budú scrollovať dozadu aby to video našli, zabili pol hodiny tým že si ho pozreli celé (aby im neušiel kontext) a skontrolovali moje alebo tvoje tvrdenie. Takto to proste nefunguje.
Nebudou jo? Ty jo, to jsou teda ale gauneři. Co si teď jako počnu? To možná ani neprosadím svou pravdu, co?
"Keď nejde hora k Mohamedovi, tak musí ísť mohamed k hore"
Je to prosté: treba "spraviť ten krok za nich" a rovno im to zacitovať. Vtedy to už neodignorujú.

Ani ja nebudem pozerať tvoje odkazy na videá, kým u teba nevidím aspoň minimálnu ochotu spolupracovať.

-- 20. 1. 2019 20:51 --

chvd píše:
Keby si mal pravdu, tak by si s citáciami nemal žiaden problém:

No to jo a tak bych pořád dokola hledal, citoval a pak čekal, až to protějšek zase překroutí nebo začne psát o něčem jiném a to bych zase pak hledal něco jiného, korektně reagoval, aby protějšek opět převedl téma o kousek vedle a až bych to tak udělal třeba desetkrát, tak bych byl tak unavený, že už bych ani neodporoval a dal protějšku raději za pravdu neb se sklopenou hlavou a vyčerpaný odešel. A protějšek by si pak s pocitem vítězství mohl o to radostněji pohonit.
Bingo! Presne touto taktikou to na mňa tunajší "trollovia" skúšali.

Spočiatku som ich prekrúcačky provokácie citáciami vyvracal. Ale keď to nemalo žiaden efekt ani význam (videl som že nik na nich inak nereaguje) .. a keď to presiahlo rozumnú mieru => tak som si ich dal na ignore list.
Odvtedy ich na nich nereagujem, dokiaľ nenapíšu fakt niečo prínosné, alebo kým ich niekto nezacituje
(čím mi dáva najavo, že to čo píšu niekoho fakt zaujíma a nie je to len trolling)
Našťastie takíto "provokatéri" sú tu len štyria...

Teba ešte za provokatéra nepovažujem, keďže si myslím, že "nekorektne" nediskutuješ naschvál, len si pochytil ich maniere.

-- 20. 1. 2019 20:58 --

PS: máš u mňa plusové body za to, že si sa dokázal vžiť do mojej pozície a pochopil, ako sa cítim
(dokonca si to opísal lepšie, ako by som o tom asi napísal ja)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 20. 1. 2019 21:23

Nějaký pan Spencer Cox si dal tu práci a vyhodnotil, jak se vyvíjî hmotnost objektivů, hodnotil nejen objektivy pro zrcadlovky, ale i pro bezzrcadlovky:

https://photographylife.com/not-long-ag ... ch-lighter

a došel k tom, že ještě nedávno byly skla podstatně lehčí. U Nikonu jsem si to také myslel, i objektivy 35/1.8 a 50/1.8 v nové řadě pro bezzrcadlovky nevynikají proti předchůdcům nízkou hmotností, spíše naopak. Překvapil mne nárůst hmotnosti u mikro 4/3, to jsem nečekal.

Ono je to ale logické, fyzika platí, takže opticky lepší skla něco váží, ať už jsou pro jakoukoli platformu, totéž platí o solidních materiálech, Nikon používá na můj vkus hodně plastu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 20. 1. 2019 21:46

Gokot isto chlastal cez víkend, inak by mu došlo, že chvd sa s ním baví ako s pacientom :)
Je na čase si to pripomenúť....

https://noizz.azet.sk/zaujimavosti/znak ... ta/n4mjbns
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 20. 1. 2019 21:57

pemar píše:Překvapil mne nárůst hmotnosti u mikro 4/3, to jsem nečekal.
Na tom nie je nič prekvapivého: na začiatku boli len seťáky teraz sa pridávajú teleobjektívy a profi sklá.

pemar píše:Ono je to ale logické, fyzika platí, takže opticky lepší skla něco váží, ať už jsou pro jakoukoli platformu, totéž platí o solidních materiálech
kvalita je jedna vec, ale určite na hmotnosti pridáva aj ľudský faktor: za "viac" sú ľudia ochotní aj "viac zaplatiť" :twisted:
(a výrobcovia potom toho "viac" veľmi radi poskytnú)

Predpokladám, že "veľkosť" je ten najvýraznejší dôvod, prečo sa lacné APS-C zrkadlovky ešte stále predávajú vo veľkom.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 20. 1. 2019 23:23

FXE1 píše:Gokot isto chlastal cez víkend, inak by mu došlo, že chvd sa s ním baví ako s pacientom
či už je chvd psychopat, alebo je len frustrovaný => moje správanie to nezmení

  • Nemôžem sa hnevať na niekoho, koho zmanipulovali diskusný trollovia, alebo naletel marketingu.
    (takisto ako sa nemôžem hnevať na neskúseného, ktorého nikto nevyviedol z omylu)
    Môžem mu len naznačovať, kde asi tak robí chyby.
  • Aj voči psychopatom existuje len jediná obrana o ktorej viem: nenechať sa vyprovokovať k porušovaniu pravidiel a byť na nich milý. Síce to chvíľu trvá (kým ich tie provokácie prestanú baviť), ale zaberá to.

PS: vďaka za tých 8 znakov. Aspoň som si vďaka nim istý, že psychopatom nie som.
Už len tým, že nespĺňam "najbežnejší znak psychopatov", keďže sa snažím dodržiavať pravidlá a zákony.
Je aj dobré vedieť, že sa mám mať na pozore pred tými, ktorí sa snažia zákony porušovať
.. napríklad zmenením písmenka, aby (zakázaná) nadávka nebola vyhviezdičkovaná .. ;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chvd 21. 1. 2019 00:32

Ganec píše:.. napríklad zmenením písmenka, aby (zakázaná) nadávka nebola vyhviezdičkovaná ..

To myslíš jako to g místo k ve slově kokot?
Budu se za tebe modlit.

Ganec píše:Keď tomu nerozumieš, zapni si titulky. Dajú sa aj automaticky preložiť. ;-)
chvd píše:Podle mě tam jasně prokazují, že Z6 je prostě nejlepší bezzrcátko.
Kde konkrétne? (v ktorom čase?)
Zacituj!

Titulky? To myslíš jako nadpisy? Já tam mám nadpis furt.
Jak kde? No všude. Jde to poznat podle té ženské, jak se furt směje. Kdyby si to nemyslela, tak se přeci nesměje.
Je to prosté: treba "spraviť ten krok za nich" a rovno im to zacitovať. Vtedy to už neodignorujú.
To je dobrá finta. ještě, že jsem to nepsal jakože o tobě, protože by to nemuselo platit.
Ani ja nebudem pozerať tvoje odkazy na videá, kým u teba nevidím aspoň minimálnu ochotu spolupracovať.
Hej jestli nebudeš koukat na moje odkazy, tak s tebou nebudu kámošit.
Našťastie takíto "provokatéri" sú tu len štyria...

Já myslím, že možná i pět.
Teba ešte za provokatéra nepovažujem, keďže si myslím, že "nekorektne" nediskutuješ naschvál, len si pochytil ich maniere.
Tak to jsi hodný, jasně, že ne naschvál, dělám to bezděčně ostatně jako většinu věcí.
PS: máš u mňa plusové body za to, že si sa dokázal vžiť do mojej pozície a pochopil, ako sa cítim
(dokonca si to opísal lepšie, ako by som o tom asi napísal ja)

No to je ale takový docela normální model na odborných internetových diskuzích. Normální ve smyslu běžný, majoritní.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 21. 1. 2019 07:28

Tak v Ostravě se zatmění měsíce nekoná. ”Mlha jak cyp!” Foťák jde zpět do tašky. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 21. 1. 2019 07:42

V Praze také -6 a smog.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 21. 1. 2019 08:00

Vzbudil jsem se v Plzni náhodou v 5:30, tak jsem proskenoval oblohu směrem na západ a kde nic tu nic a jakmile jsem v té tmě rozeznal malý průsvit mezi mraky, tak jsem pochopil, že zbytek oblohy je za mraky.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 1. 2019 08:04

A já to zaspal ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 1. 2019 08:59

Ups, to bolo dnes ráno :oops:
Odkedy som o "Super Blood Wolf Moon", tak som priebežne kontroloval predpoveď počasia .. furt nič moc ...
=> no a nakoneic to prespím :-\
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cport 21. 1. 2019 09:23

wikxzen píše:Tak v Ostravě se zatmění měsíce nekoná. ”Mlha jak cyp!” Foťák jde zpět do tašky. :-)


Kdyby to byla mlha, bylo by to fajn :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 21. 1. 2019 09:57

wikxzen píše:Tak v Ostravě se zatmění měsíce nekoná. ”Mlha jak cyp!” Foťák jde zpět do tašky. :-)

Ve Studence taky na kokot, jsem vstaval uplně nah... Kery cyp mi to naklaviroval do paly, že budu mit fajne fotky?!
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chvd 21. 1. 2019 10:05

Ts měsíc, dnes otevíral Megapixel v Brně prodejnu s těma 50% slevama atd, to jste měli fotit, to musí být výjevy :)
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků