Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 1. 2019 14:30

Tak to je marný :-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 15. 1. 2019 14:36

Vidis, este ma zacnes mat rad :-D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chvd 15. 1. 2019 14:45

Davidof píše:Tak to je marný :-)

Nevěš hlavu, třeba to vyjde příště :hmm:
A nejspíš i nyní to spoustě lidí stačí jako "důkaz" :D :D :D
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 1. 2019 15:43

Chvd

Zase musíš uznat, že umění někoho násilím přesvědčovat nepatří k mým silným stránkám. Tuhle funkci, kromě tekoucí vody, neumím smysluplně využít.

Zejména ve vztahu k tobě funguji spíš jako anti-apoštol. Co ti popíšu, to nechceš ;-))

-- 15. 1. 2019 16:01 --

Tady rozdíl vidím zcela zřetelně. O smysluplnosti nebo účelnosti si to musí rozhodnout každý sám.

Hires 3.jpg


-- 15. 1. 2019 16:03 --

Fidko píše:Vidis, este ma zacnes mat rad :-D


;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod AwwA 15. 1. 2019 16:48

Ještě je to úplně k ničemu, protože to nemá můj foťák. Dokud nepřišla má značka s csc, tak jsem nadával i na to. Jenže takhle je to u skoro každého a se vším.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 15. 1. 2019 17:01

Davidof píše:Zejména ve vztahu k tobě funguji spíš jako anti-apoštol. Co ti popíšu, to nechceš ;-))

No já jsem rozhodně za takové tvé antiapoštolství velmi rád.
A tady u té fičůry ji rozhodně neodsuzuji, ty poslední obrázky jsou rozhodně dost rozdílné, ale vzhledem k svému zpátečničství z nich moc taky nevyvodím v obecné rovině hodnocení té fičůry.

-- 15. 1. 2019 17:19 --

Davidof píše:Zase musíš uznat, že umění někoho násilím přesvědčovat nepatří k mým silným stránkám.

To fakt neuznám minimálně do doby, než mi předvedeš, jak někoho násilně přesvědčuješ.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 15. 1. 2019 20:15

https://www.sonyalpharumors.com/sony-an ... e-updates/

Takze SONY uz bude ostrit svieratkam na oci. A staci na to update :-) Som zvedavy, o kolko inteligentnejsi bude AF Olympusu :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 15. 1. 2019 20:19

Do 5 let to budou umět všichni.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 15. 1. 2019 20:45

Tak podstatna je ta idea. Nemyslim, ze ktorykolvek z vyrobcov by to teraz nedokazal naimplementovat.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rodri 15. 1. 2019 21:05

chvd píše:
Davidof píše:Tak to je marný :-)

Nevěš hlavu, třeba to vyjde příště :hmm:
A nejspíš i nyní to spoustě lidí stačí jako "důkaz" :D :D :D


Udělal jsem si rychlý porovnání
Hi-res-1.jpg
zdroj: imaging.resource.com


1: D500
2. D850
3. EM-1 II
4. EM-1-Hi-res

Nárůst rozlišení oproti D 500 a normálnímu režimu EM-1 je jasně viditelnej, takže určitej potenciál v tomhle režimu vidím, samozřejmě za dodržení všech specifických podmínek . Uvidíme, jak s hi-res pokročí EM-1X, moc si od toho neslibuju, možná s tím půjdou i krajinky, na běžnou fotografii to ale zatím moc nevidím. Předpokládám, že stabilizace čipu bude nepoužitelná kvůli přesnýmu posunu čipu při fotografování, takže delší časy z ruky asi nepůjdou, vidím to (snad) na široký ohniska a ne moc akční děje.

-- 15. 1. 2019 21:16 --

Funkční Eye AF považuju za (alespoň pro mne) daleko přínosnější fičuru než hi res. Nevím, nakolik přesně to funguje na pohybující se objekty u Sony, pokud to ale na oko ostří opravdu přesně, tak se u Sonky opravdu vytáhli.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 15. 1. 2019 21:18

Ja to nemam, ale suhlasim. Eye-AF je pre vacsinu skvela featura. Ja fotim viac zvierata, toto nevyuzivam, ale zda sa, ze aj na mna v SONY myslia :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chvd 16. 1. 2019 00:13

Rodri:
Jo, dík.OK, nějaké rozdíly vidím.
Myslíš https://www.imaging-resource.com/? Asi jsem drzej, ale moc jim nevěřím, jednak jsem byl z jejich "vzorků" hodně rozdivočelý, když jsem právě v létě porovnával foťáky, ale to si již nepamatuji, co přesně mě tam vytočilo. O nějaký týden později se kdesi na diskuzi někdo oháněl skvělými výsledky nějakého staršího Oly na nějaké vyšší ISO. Začal jsem to na uvedené stránce zkoumat a z porovnání mi vyšly na stejné testovací scéně u toho Oly min. stejné výsledky jako u D850 a když jsem zkoušel i další přístroje, výsledky byly skoro všude velmi obdobné, což realitě nemohlo odpovídat. Jistě, chyba mohla být u mne, ale moc tomu nevěřím. Naopak našel jsem tam rozdíly, kdy evidentně ty jejich testovací scény nejsou vždy zabírány ve stejném výřezu (nejen kvůli různým objektivům, čipům atd), našel jsem tam docela problém v tom, že používají hodně rozdílné objektivy jakože kvalitativně, což může výsledek posunout zcela někam jinam atd.
Jako mně je jasný, že rýpat a znevěrohodňovat cokoliv je jednodušší než něco prokazovat a téměř vždy se dá něco najít, co lze zpochybnit.
Na druhou stranu, když vidím nějaké hrubé nekorektnosti jako teba ten přeostřený JPEG s rampouchem v 200% cropu nebo třeba tu neproostřenou fotku co má demonstrovat kvalitu té funkce, tak mi to nedá se neozvat.
Psal jsme to už vícekrát, já tu funkci jako celek nehodnotím, něco to asi přinese, otázka je co přesně a to se uvidí. Možná to bude hodně dobrý.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 16. 1. 2019 06:56

Ta nova A6400 vyzera technicky pomerne v pohode. Prvy fotak s Animal Eye-AF, udajne najrychlejsi AF na svete (ano, su to len cisla, ale evidentne sa sa snazili), snimac poslednej generacie, a aj konstrukcia toho vyklopneho displeja vyzera skvele. To vsetko za necelych 900$. Nie je to model pre mna (maly, blbo umiestneny hladacik), ale velmi sa tesim na tu novu Alfu. Veril som, ze neprekroci 2K, ale teraz by som popravde veril aj tomu, ze bude stat menej.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 16. 1. 2019 08:07

Ked pozeram tie Hi-res fotky, tak by som to niekedy mohol vyskusat na A7R3, no zatial tak nejak nebol dovod ani na jediny snimok. Trocha to zvysi ostrost detailov a znizi farebne chyby.
Pri hviezdach to je vraj vyborne - znizuje sum, zvysi ostrost, zlepsi DR a farby. Ak by som fotil nieco podobne, tak urcite najma s Hi-res/pixel-shift funkciou (a Astrotracerom).

A6400 je fajn, ukazali v nom vela novych funkcii a vylepseni, ktore dostanu aj posledne FF fotoaparaty. Cakal som, ze bude trocha lacnejsi, stale mi tak nejak chyba lacna nahrada A5100/6000 s modernejsim AF a funkciami, no zrejme by sa im to neoplatilo vyrabat a dopredat stare modely je lepsie.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 16. 1. 2019 08:27

Ja uz by som chcel vidiet tu A7000 ... :/
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků