Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 12. 12. 2018 17:30

Davidof píše:vlastní zaostřování asi opravdu nemusí být problém, myslel jsem to, co pořád připomíná devil - pokud světlo+rychlý pohyb vynutí vysoké ISO, tak v mezních případech dojde MFT dech.
Aké "dojde dech"? ;-)

Veď aj na mFT sa dá nastaviť ISO 25600 .. no a predpokladám že nikto ani viac nenastavuje. Či?
(a ak by bolo treba aj viac, tak sa to dá spraviť podexponovaním)
V konečnom dôsledku bude vtedy výsledok len trochu viac zašumený ako z výkonnejšieho snímača.
.. alebo keď sa použije trošku dlhší čas, tak vznikne "kozákovina" ;-)

Davidof píše:Sportovní profesionální fotograf v plné síle podle mě MFT nezvolí, pokud bude moci, tak bude fotit s FF + 2,8 skla apod. Neumím si představit, jaká feature by tohle zvrátila. U amatérů, začínajících sporťáků, starších fotografů - může to být cesta.
Tak napríklad "pro capture" .. pokiaľ viem, tak ani A9 také niečo nemá.
Tým myslím priebežné ukladanie záberov do pamäti a uloženie na kartu len toho podstatného.

No a ešte by mohli pridať feature, ktorá by ho určite posunula na vyššiu úroveň.
(už som to tu naznačoval , ale) napísal som o tom radšej celý článok: Bezzrkadlovky môžu šumieť menej ako zrkadlovky
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 12. 12. 2018 17:39

Tak jsem si jenom potvrdil asi 10 let starou zkusenost, ze nema smysl do veci stourat, pokud chci vykon/vysledky.
Nainstaloval jsem verzi Filmora 9, ktera je z 10. prosince a tam uz muzu volit GPU. Kdyz dam Intel, tak to jede, kdyz dam AMD, tak to spadne.
Nicmene rozdil mezi 8 a 9 je takovej, ze me to uz nezajima, protoze je to tak rychly, ze to nema smysl resit. 500 MB render 4K videa pod minutu. Nahrani projektu asi 2 s.
Stary desktop verze 8 asi odhadem 40s, novy NTB verze 8 asi 15s, novy NTB verze 9 stejny projekt ty 2s.
Zase jsem zblbl a instaloval ovladace a lezel v konfiguracich.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ttona 12. 12. 2018 17:43

Commandos byla i moje oblíbená hra. Řešil jsem to před lety a pokud si vzpomínám instaloval jsem do compu nějakou zpomalovací ultilitu, aby mi ti panáčci tak neběhali. Tuším ,že došlo k nějakému zpomalení procesoru. Hoď to na Google( ABC Games atd.)
ttona
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ttona 12. 12. 2018 18:56

Teď na to koukám. Rychlost starších her byla úměrná rychlosti procesoru. První jsem našel a myslím, že jsem ho i používal CPU Killer. Nevím jestli něco je i na win 10. Tak ať ti baret šlape akorát. :-)
ttona
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 12. 12. 2018 20:13

Když už jsme zase těžce off-topic, tak něco o focení. Kolem letošní fotky roku v Czech Press Photo to slušně vře:
https://www.facebook.com/CzechPressPhot ... 3670380326
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 12. 12. 2018 21:17

Fidko píše:Tych 1529 ISO by som mozno este delil piatimi, lebo takto to stale vychadza v prospech alfy. Inak teda myslel som, ze do tohto stavu nikdy nedospejem, ale Ganca blokujem. On je jednoducho alebo naozaj dusevne chory cim sa odkazujem opat na Dudiska, aby zvazil, ze mu pomoze vyhladat odbornu pomoc ak to este ma zmysel, alebo je troll. Ani v jednom z tych pripadov nie je smiesny a teda nema zmysel dalej citat tie bludy.

No.. Dlho som tu nebol ale klikol som 3 sreany do zadu..
K duševnému zdraviu.. Všetci sme nejaký ;-) ..
Ja si chvíľku počkám a skúsim tieto teoretické , mne nič nehovoriace, čísla a prepočty preveriť praxou. Teda 10 dní budem skúšať foťáčik a jeho vlastnosti/divoké nastavenia/ a potom pôjdem na šport a divočinu (to z predchádzajúceho komentu) so spomenutým sklom (možno + 1.4x aj keď už budem na f4) a potom urobím nejaké závery . čo sa dá čo je blábol a na čo sa to naozaj hodí..
Ale nie ako MK. Len z môjho laického pohľadu.. Ale určite to zhrniem v krátkom reporte.. Teda fotenie s olym a daným sklom..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod n3pi 12. 12. 2018 21:53

wikxzen píše:Commandos? Ta hra byla důležitější než má tehdejší příprava na maturitu. "Alarm, alarm!" :D

U me to bylo BG2 :lol:
Tak jak ted Radek udelal chybu, tak i ja jsem v dobe me zaslouzene dovolene na UP stejne chyboval a po snad 300 hodinach stravenych v krajinach sword coast jsem vylezl do reality, protoze jsem sezral i 6 let starou konzervu sprotu :lol: :lol: :lol:

kozakm píše:Když už jsme zase těžce off-topic, tak něco o focení. Kolem letošní fotky roku v Czech Press Photo to slušně vře:
https://www.facebook.com/CzechPressPhot ... 3670380326

Az docela drsne...
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 13. 12. 2018 02:50

kozakm píše:Když už jsme zase těžce off-topic, tak něco o focení. Kolem letošní fotky roku v Czech Press Photo to slušně vře:
https://www.facebook.com/CzechPressPhot ... 3670380326

Z mého pohledu je celá ta soutěž příšerně zpollitizovaná a je to založené na emočních manipulacích už dlouhá léta, to není o tom, jestli byla jedna opice mrtvá nebo ne. To je o tom, jaké témata mají šanci na úspěch a co se porotě líbí. Ta fotka od MK patří ještě mezi ty nepolitické a “normální”, celý ten sport je OK, ale jinak jsou tam desítky fotografií hrající na sociální nebo politickou notu, aranžovanost a vylhanost těchto fotek není žádné tajemství.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 13. 12. 2018 05:20

DUDISKO píše:
Fidko píše:Tych 1529 ISO by som mozno este delil piatimi, lebo takto to stale vychadza v prospech alfy. Inak teda myslel som, ze do tohto stavu nikdy nedospejem, ale Ganca blokujem. On je jednoducho alebo naozaj dusevne chory cim sa odkazujem opat na Dudiska, aby zvazil, ze mu pomoze vyhladat odbornu pomoc ak to este ma zmysel, alebo je troll. Ani v jednom z tych pripadov nie je smiesny a teda nema zmysel dalej citat tie bludy.

No.. Dlho som tu nebol ale klikol som 3 sreany do zadu..
K duševnému zdraviu.. Všetci sme nejaký ;-) ..
Ja si chvíľku počkám a skúsim tieto teoretické , mne nič nehovoriace, čísla a prepočty preveriť praxou. Teda 10 dní budem skúšať foťáčik a jeho vlastnosti/divoké nastavenia/ a potom pôjdem na šport a divočinu (to z predchádzajúceho komentu) so spomenutým sklom (možno + 1.4x aj keď už budem na f4) a potom urobím nejaké závery . čo sa dá čo je blábol a na čo sa to naozaj hodí..
Ale nie ako MK. Len z môjho laického pohľadu.. Ale určite to zhrniem v krátkom reporte.. Teda fotenie s olym a daným sklom..


Nepochybne, ale tvoj brat dost vynika a mam dojem, ze som si to nevsimol jediny, takze tu sa alebo vymyka beznemu chovaniu a bezne sa chova uplne inak => chyba mu zenska, tak sa sem chodi trollovanim odreagovat, alebo je takyto bezne a tym padom s nim nieco nie je v poriadku :-)

Inak na report sa tesim :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DUDISKO 13. 12. 2018 06:11

No.. Ako som spomenul bude to moj pohlad.
K hrám.. Ja som fičal na bg2, JA2, a najvic komplet série ufo.. Kde som niekedy prebdel aj celu noc.
Pred nejakym casom som si po dlllhom case zahral posledne ufo /xcom2/ ktore som. 2 krat presiel a zase nič uz dlho hrat nebudem. Nie je cas ani niekdajšie napatie a radost z hry
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 13. 12. 2018 06:14

To ja uz tak dva roky nehram nic ine nez World of Warcraft a Forzu Horizon :-) Ale dnes uz ma hry zial velmi nebavia :/
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 13. 12. 2018 07:10

Ja som začínal na ZX spectrum a atari, a tam som akosi pochytil prvú nechuť k hrám.
Dnes to mám tak na úrovni angry birds v čakárni u doktora, na "veľkom PC" som sa hru nehral roky. Zato syn je na úrovni závisláka prvej triedy.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod n3pi 13. 12. 2018 07:30

Pemare a neni nahodou jakakoliv fotka hlavne o te, tebou zminene, "emocni manipulaci"? Nemam na mysli cvaky, ale fotky.
MK tady praskne fotku fotku sportu na sirokac (turnaj pincesu v ve vetsi hale) a nam se v hlave urcite emoce rozjedou, nekdo jiny tu hodi portret pekne koc a opet se ty emoce rozjedou. PL tady hodi tu svou vosu sirokacem a opet se nam v hlave rozjedou emoce. I fotka jidla vyvola urcite emoce.
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 13. 12. 2018 08:07

Mě hodně vadí fotky, které slouží k podpoření různých politických a ideologických záměrů.
Hlavně těch, se kterými nesouhlasím :-) ale manipulaci nemám rád tak nějak obecně.
Ta opička mi přijde ještě hodně v pohodě, i když tam je jádro sporu trochu jiné, jak jsem vyrozuměl.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pavelmeli 13. 12. 2018 08:32

Taky přidám jedno OT ke gamesám...
Před několika lety jsem hodně hrál Trackmanii united forever, především stadion na celkem vysoké úrovni jako člen ADA teamu (Hulicz) a online závodil proti Frantíkům, Belgičanům, Němcům, Španělům... Na Sečské přehradě bylo několik víkendových srazů a docela mazec. Časově to bylo dost náročné - tréninky, stavění závodních tratí, několika hodinové závody, načež žena se mnou přestala komunikovat, tak jsem to pak pustil. Taky jsem ujížděl na sérii Need 4 speed (těch starších) a teď bych docela rád zkusil Forzu, ale prý to běhá jen na W10... Fidko, má to smysl kupovat i na W7 ? Těch se budu držet jak to jen půjde.

P.
pavelmeli
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků