Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 11. 12. 2018 07:45

A Mumbai není Šanghaj nebo Singapur, ten bordel a špína na ulicích je docela brutální, totéž provoz, necítím se tam v pohodě, člověk pořád musí být ve střehu. Na foceni mám raději jiné destinace, byť na druhou stranu, takové fotky, jako v Indii, člověk nikde neudělá. Jenže hodně z nich by mohly mít politický nebo sociální náboj a politickou fotografii já bytostně nesnáším. A v chudých oblastech se těžké se tomu vyhnout, člověku to do těch fotografií tak nějak leze.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 11. 12. 2018 08:19

Politickou a sociální fotografii dělají mraky lidí ale taky už jsem u ní dospěl do stadia značné rezervovanosti.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 11. 12. 2018 10:27

Vcera jsem fotil cilene a venoval jsem tomu asi 4 hodiny. Nejdriv jsem si formalne obhlizel teren, ve skutecnosti jsem se ale dival co bych sezral ve stancich. Pak jsem si koupil letosni prvni a posledni hrich, obrovsky mastny bramborak a pak sel na hodinu na pivo a kavu.
Pak jsem fotil nasvetlene kolo a kluziste, zkousel panning na projizdejici vyzdobene tramvaje a pak jsem sel fotit primo mezi stanky.
A stalo se presne co jsem cekal, protoze se znam, totalne sterilni, bezpohlavni reportaz v maximalni technicke kvalite, navic umocnena dvojite mym problemem, ze fotim nudne nasiroko, fotil jsem i 85mm ale to nestoji za rec.
Krome nudnych ulic nasirko, mam vyfocene 3 stanky, kde jsem vyuzil toho, ze se obsluha diva do pokladny a host je focen zezadu a jenom v jednom pripade je tam velmi pekna a vesela slecna, co si prave cosi koupila, tam ale rusi dalsi lidi.
Nafotit se to da poradne, ale nepomuze nic jinyho, nez do toho jit organama, bejt toho soucasti, komunikovat s lidima. Co jednou za dva roky udelam, ale vcera ne.
Takze nejaka sluzebka nekam a "den pauzy", to vubec nema smysl brat fotak. Pokud tam treba nejsem poprve a nechci mi "nafocene Toronto".
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 11. 12. 2018 11:00

To poznám Radku, začne to jak dojemná reportáž z vianočnej uličky a skončí to takto! :D
Přílohy
vianoce.jpg
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 11. 12. 2018 11:02

Ja jsem tim radeji zacal. A finale bylo az doma. Jak na to nejsem zvyklej.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 11. 12. 2018 11:44

Jo jo, prepálené sádlo funguje bleskovo. :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kozakm 11. 12. 2018 20:11

Kouka, že Radek “řádí” i na Lupě :)
https://www.lupa.cz/clanky/rohlik-cz-sp ... pu/nazory/
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 11. 12. 2018 21:22

*****
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 11. 12. 2018 23:28

Jsem se smál, až mně praskl ret. Kuwadrát!
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 12. 12. 2018 05:37

Ako kategória "nenávidím nakupovanie" chápem každé slovo.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 12. 12. 2018 08:22

Tak z jineho soudku. Stala se bohuzel takova vec, ze nekdo zminil (nevim kde, mozna tady) hru Commandos a ona je bohuzel na Steamu za 90 Kc, vsechny 4 dily a ja to bohuzel koupil a bohuzel je to stejne dobry jako pred 15 lety a bohuzel tedy doma nedelam nic jineho nez hraju Comandos (zrovna jsem znicil Me-262 a ted osvobozuju vezne), nastesti mi pomahaji decka.... takze se nemuzu moc venovat praci... nicmene
Mam v NTB 2x GPU a vim co je SLI a crosfire, ale uz nemam nervy a cas (mam jenom potapece a sapera a oni neumi nosit mrtvoly a kdyz nekoho zabiju a mrtvolu neodklidim, tak je alarm) na to zjistovat jak to ma fungovat. Obe GPU jsou aktivni, primarne ta slaba integrovana Intel, ten Radeon se skoro nepouziva, nepouziva se ani pri renderu.... jake jsou pravidla vyuziti vice karet. Mam podezreni, ze to musi podporovat aplikace, protoze kdyz kreslim v 3D vestavene aplikaci, tak jedou obe karty.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 12. 12. 2018 08:38

Commandos? Ta hra byla důležitější než má tehdejší příprava na maturitu. "Alarm, alarm!" :D
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 12. 12. 2018 08:43

Kolik MB mají ty karty? Není náhodou 4MB minimum? Jaké je nastavené rozlišení ? 1280x1024 je tuším maximum, jak je tam nastavené něco jiného, tak to nebude šlapat. A tahle hra pokud vím nepodporuje spoustu režimů, např širokoúhlý. Pak bych se podíval do BIOSu, co je tam nastavené. Ale pokud to s něčím jiným šlape, tak to asi bude omezení aplikace, ta hra je prehistorická, takže je to klidně možné. Víc mne aktuálně nenapadá, není to moje parketa.

Hm, a protože je to notebook, tak bych se podíval na nastavení výkonu a spotřeby.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 12. 12. 2018 09:24

Ta hra vytezuje procesor asi tak na 1% a vubec ji neresim. Resim Adobe, Filmora apod. CPU jede pri renderu na 100%, GPU1 na 70% a silna GPU2 na 0-1%. Spis 0, to jedno procentu je vytizeni od neceho jinyho.
Rozliseni mam 3840 x 2160.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 12. 12. 2018 12:34

Vždycky mi přišlo, že ta "automatika" nefunguje. Někde ve widlích jsem nastavil, že pokud jsem na nabíječce, tak to vždycky jede na dedikovanou GPU, na baterku na tu inteláckou. Když jsem to potřeboval na baterce, šlo to jednoduše zapnout. Ale výdrž spadla z 7h na takové 2h.
Mikeczcz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků