Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dolgor 7. 12. 2018 10:55

Na 35S už laboratorní testy jsou a s 50kou to nejspíš dopadne podobně. Ve zkratce, Sigmě 35 art pěkně zatopil i 35/1,8 G ED (v reálu jen o něco horší bokeh) a 35/1,8 S je ještě lepší.
https://photographylife.com/reviews/nikon-z7/4
https://photographylife.com/reviews/sigma-35mm-f1-4/2
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 7. 12. 2018 11:15

Bob

To máš recht :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 7. 12. 2018 16:04

O té 35/1.8G jsem uvažoval, ale opravdu hodně vinětuje.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 7. 12. 2018 16:46

Opravdu hodně vinětuje DX verze na FF těle. G ED je v pohodě snesitelná a po zaclonění teprve.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 7. 12. 2018 18:09

Kdybych nebyl líný, tak ukážu, jak vypadá DX verze na D850 (za mne: nepoužitelné), FX verze je lepší, ale tu vinětací tam fakt vidím, kdyby tam nebyla v takovém rozsahu, tak už ten objektiv mám. Ta DX verze mi dost aberuje a bokeh se mi také nelíbí, fotku z toho objektivu jsem do vlákna o oblíbených objektivech už hodně dlouho nedal.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 7. 12. 2018 18:30

Nový Olympus bude v dpreview testoch AF excelovať:
(FT5) Small info about the new E-M1X artificial intelligence autofocus

A source who has seen the E-m1X told me this:
"An example of what I can do: It can track and recognize helmet on the racing motorcycle."

V podobnom teste pohoreli Nikony: keďže nesledovali cyklistovu tvár/hlavu, ale košeľu (ktorá je viac vzadu)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 7. 12. 2018 18:33

pemar píše:Kdybych nebyl líný, tak ukážu, jak vypadá DX verze na D850 (za mne: nepoužitelné), FX verze je lepší, ale tu vinětací tam fakt vidím, kdyby tam nebyla v takovém rozsahu, tak už ten objektiv mám. Ta DX verze mi dost aberuje a bokeh se mi také nelíbí, fotku z toho objektivu jsem do vlákna o oblíbených objektivech už hodně dlouho nedal.

Ja som tu DX 35/1,8 G mal celkom dlho a bol som spokojny, za ten peniaz to je TOP sklo. Potom som ju ale predal a kupil univerzalnejsiu Sigma ART 30/1,4.
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 8. 12. 2018 01:16

Ganec píše:Nový Olympus bude v dpreview testoch AF excelovať:
(FT5) Small info about the new E-M1X artificial intelligence autofocus

A source who has seen the E-m1X told me this:
"An example of what I can do: It can track and recognize helmet on the racing motorcycle."

V podobnom teste pohoreli Nikony: keďže nesledovali cyklistovu tvár/hlavu, ale košeľu (ktorá je viac vzadu)

Cena bude cca 2000 dolaru. Po tom nikdo poradne nestekne se snimacem, ktery nezvladne poradne low light, ktery casto pro sport a wildlife je dulezity. Rozdil skoro 3EV je proste propast...

https://www.dpreview.com/reviews/image- ... 3082844898
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 8. 12. 2018 05:43

No to pridaj :-D

Za 2000k by to na pomery mFT mohol byt este pomerne uspesny model, podobne ako E-M1. Tu sa ocakava cenovka 3K :-D

Ale podla Ganca ktory na zakladne nedostupnych informacii, testov, recenzii a skusenosti o nedostupnom fotaku a par rumorov to bude etalon :-)
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 8. 12. 2018 06:27

Devil

Pozoruhodné ... majitelé D500 zřejmě vůbec nevěděli, jakou propast musí překonávat. Prakticky mají nepoužitelné stroje, naštěstí to ale nevědí a tak tvoří. Fotky ;-)

Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 8. 12. 2018 07:27

Tohle jsou první fotky, které jsem zkoušel na vyšší ISO cca kolem 20,000 z D500:

Obrázek

Obrázek

Šum tam je, ale má pro mne celkem nerušivý charakter, DxO i Nik Collections mají přitom velmi dobrý engine na odšum, takže není co řešit a já jsem tehdy necítil potřebu koupit D5. Nikon D850 má podobný charakter šumu jako D500 a také šumí více, než D5, ale dal jsem u FF přednost rozlišení snímače před nízkým šumem. Docela použitelné je u D500 a D850 i tovární nastavení od Nikonu s odšumem na Normal.

Šum jsem naposledy řešil u D7100, v interiérech fotim často světelnými objektivy (105/1.4 a 50/1.4), takže bývám i při horším osvětlení na celkem přijatelných hodnotách ISO.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 8. 12. 2018 07:32

Davidof píše:Devil

Pozoruhodné ... majitelé D500 zřejmě vůbec nevěděli, jakou propast musí překonávat. Prakticky mají nepoužitelné stroje, naštěstí to ale nevědí a tak tvoří. Fotky ;-)

Faktom je, ze podla toho Dpreview ma D500 pre E-M1 cca (skor minimalne) 1EV naskok. AF je tiez niekde inde, stoji rovnako a nepotrebujes si dokupovat dalsiu baterku a grip.

Cim sa opat vraciame k tomuuuuu, ze problem mFT nemusi byt nevyhnutneeeeee maly snimac ale toooooo, ze pripadvny grip na G80 ktory unesie len jednu baterku a vie ho... stoji tolko co pridavny grip na 5D MK IV.

Inak -3EV oproti A7 III to nebude. A7III ma generacne novsi snimac nez je v E-M1 II, takze predpokladam, ze to bude cca -2EV. Co stale nie je malo.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 8. 12. 2018 09:19

Ten grip je ale individuální, spousta lidí je spokojena už s EM1, u G9 i mě přijde, že úchop bez gripu je OK. Vím, ty máš ještě větší nároky, ale mě osobně by víc seděla možnost grip odpojit, jako u G9.

Zkouším to s ním (G9), nic mi nevrže a neviklá se to, ale je to pro mě hrozný nezvyk.

Cenotvorba je věc zajímavá. Podívej se na ceny Sigma, Tamron, Samyang oproti koncernům. To je zlodějina, že ? ;-)

Jinak teda práce (asi všem tady) kulminuje, což je na druhou stranu dobře. Leden tu bude cobydup a konečně zkončí ty spekulace a nastane klasické zklamání z reality :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 8. 12. 2018 09:41

Lenze G9 uz ma grip na urovni DSLR, v pohode sa da porovnavat s D500, alebo 7D. Ako sa ale da drzat E-M1 s vacsim objektivom bez gripu pohodlne nerozumiem. A aj keby, stale tu mas tu baterku, kedze vydrz je dobra, ale nie na urovni vacsich zrkadloviek. A aj keby sme sa uplne vykaslali na grip s bateriou, stale je tam mensi snimac a pomalsi AF (dobre, mozeme si jedno z toho kompenazovat stabilizaciou a tvarit sa, ze urobi ovela viac prace nez stabilizovane skla)

Cenotvorba pre mna nie je ani tak zaujimava, ako skor dolezita. Znackove objektivy su drahsie, alebo skor tie "neznackove" musia byt lacnejsie, inak by ich pochopitelne nikto nekupoval. A v mojom svete je toto lahko pochopitelny dovod preco je mFT na ustupe. Je jednoducho drahy. Ze ma maly snimac, to je uplne jedno, ten si uplatnenie najde. Preco zan ale platit tolko ako za velky, to je otazka na ktoru som nenasiel odpoved. A sudiac podla hromady mFT fotakov v bazaroch a roznych grafov ktore Ganec neprezentuje, odpoved nenaslo ani mnoho dalsich.

Uz som to par krat pisal. Olympus tu uz bol, mal drahe objektivy, drahe fotaky a maly snimac. Nedopadol dobre. Stavat na tom, ze musis kompenzovat maly snimac drahymi sklami, to proste nemoze fungovat. Pre par ludi snad, ale prezit na tom sa neda. Mozno v dalekej buducnosti ked velkost snimaca z x roznych dovodov prestane hrat rolu, ale dnes nie.

Inak to "vrzanie". Toto je dovod preco by som mal radsej vstavany grip, ako na E-M1X. Na G9 a rovnako na E-M1 II som citil istu volu. Po nasadeni nie, tam to vyzeralo ako privarene, ale uz po hodinke pouzivania som mal dojem, ze je tam nejaka vola a nedrzi to pevne. Neviem to porovnat s Canonom, tam som nikdy grip nemal.
Naposledy upravil Fidko dne 8. 12. 2018 09:45, celkově upraveno 1
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 8. 12. 2018 09:44

Ještě teda k těm EV.

Můj odhad/spekulace je, že to bude trochu míň než 2EV u normální fotky a zamotaný to bude tím handheld HiRes, který za některých situací umožní ten rozdíl snížit (nějakým čarováním se složením expozic).

A budou hádky, kdy zastánci budou velebit a odpůrci hledat scénáře, kdy to nejde použít.

No, aspoň odsuneme ty spamy, když jsou administrátoři úplně neschopní.
Davidof
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka