Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod DUDISKO 18. 10. 2018 13:34

chvd píše:
DUDISKO píše:Chvd a Ganec - ste sa našli.. K pisaniu mate rovnaké pohnútky..

Každý nemůže být tak na výši a mít tak ušlechtilé pohnůtky ...
Mnohem vtipnější mi ovšem přijde, že v tom novém vlákně, kde je "Gancovi vstup zakázán" už po deseti stranách tvoří obsah o něm docela značnou část postů. To je fakt LOL.

Myslim že G poznam najlepšie.. ;-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 18. 10. 2018 13:58

O tom nepochybujeme, ale v tom prípade to môže platiť aj naopak, ehm, no a potom čo s tým čo občas píše na Tvoju adresu ? Alebo o mame ktorá je "nikto" ?

Snažím sa to brať aj s humorom, napríklad že si 5 rokov sedel, spomínal balkón a vtáka. Tak som si myslel že nejaký sexuálny delikt, napr. obnažovanie na verejnosti.... :D :D (to je myslené ako vtip )
Ja mám tiež brata, ktorý ale začal z fotením oveľa neskôr, ale nerobí z toho vedu. Keď sme prišli zo SIAFu, pýtam sa koľko si toho nafotil ?
"750"

"A koľko z toho je zlých ?"

"750" :)
Cez svoje mindráky, ktoré Géčko prezentuje pod týmto mojim príspevkom, sa Tvoj brat musí preniesť sám. Áno D850 je povedný, rovnako ako aj množstvo ďalších fotoaparátov. Priamu komunikáciou s ním považujem za bezpredmetnú.
Naposledy upravil FXE1 dne 18. 10. 2018 17:24, celkově upraveno 4
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 18. 10. 2018 14:07

FXE1 píše:Tam je to "hospoda", a ak sa to preberá, tak už len v humornej rovine a s istým nadhľadom . Žiadny boj na život a na smrť. ;-) Žiadne výsluchy a vnucovanie si techniky, ktorú práve niekto vlastní ostatným návštevníkom. Je to dobré miesto na život :-)
Pre teba je pýtanie sa nevinných otázok "boj na život a na smrť" alebo "vnucovanie techniky"? :shock:
:D

-- 18. 10. 2018 15:09 --

A k tej hospode: len nachvíľku som nakukol vedľa .. a stačilo mi prečítať:
pemar píše:Ta D850 je velmi povedený stroj
.. a už mi bolo jasné o čom tá "hospoda" je ;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 10. 2018 16:35

ltokar píše:PL: niekto trpi post buy syndromom, Ganec trpi na syndrom presvedcenia o tom, ze je najmudrejsi, neomylny a to preto, ze dokazal sam sebe, ze je to tak :D .. ale raz tu pisal o tom, ako fungovala jeho mama - ucitelka. Uplne presne zjavne zdedil tieto sklony. Pravdepodobne bol ucitelsky sikanovany a prebral tieto myslienkove vzorce.

-- 18. 10. 2018 14:13 --

chvd: bez Gcka by to bola nuda :)


Ganec nema ziadny postbuy syndrom, tomu by som veril tak mozno 4-5 rokov dozadu ked mal este ako tak pricetne odpovede. Je to proste troll ktory pise nezmysly aby sa s nim ludia bavili a kazdou reakciou na neho ho v tom podporujeme.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 18. 10. 2018 16:39

Sak pisem, ze je to syndrom panovacneho ucitale .. "vsetko co poviem je pravda, lebo som to povedal". Vysluchy a dozadovania sa zdovodnenia a vyhladavanie protiargumentov je tiez preto typicke.
Post buy syndrom mal tiez, ale obvykle potom ludia riesia fotenie a potom pripade zase techniku, ale Gcko nie. Ten krok, kedy sa riesi fotka, tam sa nedostal, zasekol sa vlastne na HDR hole :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 18. 10. 2018 16:47

Ganec se procesem tvorby fotografie vůbec nemusí zabývat, protože vlastní fotoaparát, který dělá všechna rozhodnutí za něj.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 10. 2018 16:57

Navyse zle, co sa zhoduje s Gancovym vnimanim a tak mu to vyhovuje :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 18. 10. 2018 17:15

Ja som bol vzdy presvedceny, ze vysledna fotografia je dana vnimanim fotografa, nie fotaku, natoz typom hladacika a pod., ale .. clovek sa stale uci :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 10. 2018 17:19

kozakm píše:
Radek71 píše:Jinak skolu nemam, ale mel jsem treba prirucni Kommandogerät a tam jsou ty cocky asi 1,5m od sebe aby se s tim dalo pracovat.

Lidské oči jsou od sebe 10 cm a jak to funguje, panečku :)

Radek71 píše:To teda ziram jak to funguje na mobilu. To ze to zohledni vzdalenost a podle toho "rozmazava" beru, jak jenom zpochybnuji, ze to funguje. Napriklad me napadlo, ze to obcas prehledne cely dred. I na vzorovych fotkach to nefunguje.


Problém může být v nekontrastní scéně, v malém množství světla, v objektech s jednolitou barvou a jak už jsem psal, ve výpočetním výkonu. Ale to se všechno bude postupně zlepšovat.


Ale oci nestaci, proto se pouziva Kommandogerät. Nikdo nepozna, jestli je neco 12m nebo 18m. Ani jestli je neco 2km nebo 22km, zejmena kdyz nevi jak je to velky. Cocky 1cm od sebe ani nahodou. Leda tak na vzdalenost 3cm a laserovym hologramem.

Jasne ze je problem v "v nekontrastní scéně, v malém množství světla, v objektech s jednolitou barvou". Vy jste jak ti ajtici po ztrate dat. Firma nema data, protoze vyhorela serverovna, kde byl zalozni NAS, ale k problemu nedoslo, protoze data byly zalohovany pravidelne a byla provadena kontrola zalohovanych dat, vsechno je v poradku. Data nejsou, protoze o ne prisli spolecne se tema primarnima, ale vse je v poradku, zalohy probihali podle planu, tady je seznam odzalohovanych uloh, vsechno je v poradku. Jenom ty data nejsou.
Tady je vsechno v poradku taky, jenom to nevyslo. Nevyslo to proto, ze by mohl byt problem "v nekontrastní scéně, v malém množství světla, v objektech s jednolitou barvou" - tedy je to OK. Jenom to nevyslo.

Ja uz skoro fotim jenom mobil a jsem posledni co by s tim mel problem. Problem neni v degradaci fotky mobilem, protoze zisk je ze existuje ta fotka. Bez mobilu by neexistovala. Zisk z funkce "portret" neni zadny. Jenom naprosta hruza a genocida.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 18. 10. 2018 17:40

Podivej se na ukazku depthmapy ve videu, ktere jsem sem postoval. Je to z dual objektivu nejakeho Honoru a je tam jasne videt, ze to spravne rozpoznalo, co je bliz a co je dal. Vic nevim, co bych k tomu dodal
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 10. 2018 17:50

Asi by to chtělo manuál, co smí mobily mít za funkce.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 18. 10. 2018 17:57

Já si nemohu pomoci, ale mne tohle obhajování high-tech softwarového obcházení optické vlastnosti od Martina Kozáka, který 99% věcí fotí na supersvětelné L-kové skla, přijde asi tak věrohodné, jako kdybych já propagoval boty na běhání či věci na spaní pod širákem.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 10. 2018 18:31

Me se libi jak je to obracene. Misto aby se resilo, ze vec mozna jednou (v 78%) selhala, tak se resi, ze tadydle to mozna jednou vyslo.
Tak je to jako automaticky horoskop s prihlednutim k posledni predpovedi Jolandy. Jako aplikace do mobilu je to bez manulu smi/nesmi. Jenom treba prekvapi, ze nekdo, kdo nema v hlavne *****, zacne operovat nejak jako "podivejte, tadydle ve stredu 18.5 do vyslo, opravdu jste nasel svoji velkou lasku".
Ja nejsem proti pokroku, klidne budu v tom tymu, co to bude ladit. Ja ziram jak funguje enthusiasmus a gancovni videni novinek a jak dlouho to trva, nez se prijde na to, ze ta pizzerie na namesti vlastne dela placaty kolace s ajdamem a slaninou.
Nekde to chapu, vlece se to dlouho, viz Floorova krava ultrazoomem na 300mm jako dukaz ze "i maly cip ma malou DOF", ale ten druhy nejlepsi sportovni fotograf, to mi prijde jako sprajc proti svetu z nevyspani. Asi celou noc rve.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 10. 2018 18:44

Řekl bych, že mkozak a flor nikde netvrdí, že našli velkou lásku.
Jen napsali, že už to celkem funguje a že to spoustě lidí na sociálních sítích stačí :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod rodri 18. 10. 2018 19:03

Mě nepřijde, že by MK něco obhajoval, jen tvrdí, že pro spoustu lidí už to funguje dostatečně a nadále se to bude zlepšovat.
Naposledy upravil rodri dne 18. 10. 2018 20:05, celkově upraveno 1
rodri
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků