Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod chvd 17. 10. 2018 22:58

Ganec píše:
chvd píše:Přečti si znova, co jsem napsal
Voľakedy si napísal:
chvd píše:jsem troll provokater a to je mi vlastni.
Toto jediné ti verím.
Dnes si totižto v podstate napísal presne to isté .. len inými slovami :/

To jako vzdáváš jo?
Takhle rychle utíkáš z boje?
Takže uznáváš, že MFT je šrot systém a Olympusy jsou vesměs topinkovače a bezzrcadlovky už nemají budoucnost.
Asi jo, protože z toho, co píšeš, to dost jednoznačně vyplývá.

-- 18. 10. 2018 00:14 --

kozakm píše:Vyfoceno zrcadlovkou časem delším než 1/160 s
https://www.czechphoto.org/cpp/detail-r ... 39/#cat-27

Pěkné.
Ale koukal jsem na konkurenci a třeba tohle mi přijde jako hodně nevyvedený "PP".
edit:
se omlouvám, já jsem zde nedal odkaz a tak celý tenhle text vyzněl zcela jinak, takže doplňuji odkaz na to, co se mi zdá jako hodně nevyvedený PP (jinými slovy tipuji to na composit)
https://www.czechphoto.org/cpp/detail-r ... /193/5485/
Naposledy upravil chvd dne 18. 10. 2018 09:41, celkově upraveno 3
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 18. 10. 2018 04:27

Jako sorry flore, ale za to foto s ohavnym mázlym dredom by mal ten černoch toho fotografa umlátiť mobilom. To neni ani na insta...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DUDISKO 18. 10. 2018 04:49

Chvd a Ganec - ste sa našli.. K pisaniu mate rovnaké pohnútky..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 18. 10. 2018 05:51

Na veľkú dieru, veľká záplata ;-]
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 18. 10. 2018 06:27

DUDISKO: máš niečo k téme?
chvd: máš niečo k téme?
FXE1: máš niečo k téme?

-- 18. 10. 2018 07:36 --

chvd: svojou neschopnosťou obhájiť žiaden argument v prospech DSLR, jedine to že "mám taký pocit z čítania tohto fóra" potvrdzuješ, že si typická zmanipulovaná ovca, ktorá nevie prečo robí to čo robí (a to len v tom lepšom prípade).
No a prejavuje sa to aj neschopnosťou diskutovať vecne a odpovedať na otázky.
=> ale len reagovať sarkazmami o díleroch a hlúposťami typu "mamka by mi dala strašně po rici"

Že si napísal diskusiu o Panasonicu G9 dokazuje, že mFT systém nie je žiaden šrot, ale že DSLR nemajú žiadnu budúcnosť.
Ovšem fakt, že tu vypisuješ presný opak toho čo je pravda, vypovedá niečo len a len o tebe.

-- 18. 10. 2018 07:48 --

DUDISKO píše:K pisaniu mate rovnaké pohnútky..
Vôbec nie:
- ja sa tu chcem niečo nové dozvedieť a podeliť sa so svojimi skúsenosťami
=> preto kladiem otázky a poskytujem svoje odpovede
- chvd sa asi potrebuje len odreagovať - lebo odpovediam na otázky uhýba a "nasilu sa snaží byť vtipný"
(alebo to má ako prácu, ak je "platený troll Nikonu" :twisted: .. podľa slov "Pokud tam odejde pan Ganec, tak dolezu za ním")
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 18. 10. 2018 07:16

Ty sa nechces dozvediet, ze nieco nevies, alebo robis nieco zle. To je zakladny problem :) A hlavne nedokazes prijat fakt, ze tvoj fotak naozaj nie je ten najlepsi mozny. A ze m4/3 naozaj APSC nenahradi.

-- 18. 10. 2018 08:17 --

A s chvd si diskusny zapas nakoniec prehral na body, ostatne to sa ocakavalo, nemas nanho. Preto si nakoniec pouzil to, co neustale vytykas druhym. Nazval si ho trollom, namiesto debaty. Nic k veci, len urazky :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 18. 10. 2018 07:22

Mě ty Florovy ukázky přišly dost působivé. Je stále obtížnější zdůvodnit si nákup foťáku před mobilem. Většina laiků řekne, že z mobilu je to to stejné nebo dokonce lepší a mohou mít pravdu, protože je to líbivé. Oni vůbec neřeší špatně rozmazaný dred za uchem.

Trochu mi to připomíná jednoho bývalého kolegu na večírku, který kritizoval, že skleničky ze kterých pijeme nejsou ruční ale strojová výroba. Nám to bylo jedno, my jsme z nich pili.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 18. 10. 2018 07:35

Zas keď dám opačný extrém, tak určite, víno sa dá piť z krígla, prípadne rovno z ruky. Každému stačí niečo iné.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 18. 10. 2018 07:49

Z nášho foto experta sa stal aj "investigatívny novinár". a odborník na DPH(v jeho prípade iniciatívny blbec).
Viď článok o kauze Bašternák, v stoke nazvanej Gancovky:

perly ducha:
"Ovšem, žiadne dôkazy nemám. Už len preto, lebo do zákonov sa nevyznám.
Je to teda tiež len “konšpiračná teória”, ale už omnoho pravdepodobnejšia ako “korupcia”.

"Možno som naivný, ale neverím, že za toto môže nejaká korupcia.
Obviňovanie z korupcie je totižto bežná konšpiračná teória"

"Samozrejme že chápem, že občas niekto niekoho podplatí (robíme to všetci, už len tým, že čašníkom dáme sprepitné). Ale odôvodňovať všetko korupciou a pritom nikdy žiadnu korupciu nedokázať, je zjavným signálom, že pravda je niekde inde."

A je tam toho neúrekom.....kvap, kvap...:)
Naposledy upravil FXE1 dne 18. 10. 2018 08:07, celkově upraveno 3
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 10. 2018 07:52

Pro svůj účel - tj sociální sítě, to je už docela funkční.

Moc se mi nelíbí, kam to zákonitě půjde dál, ale pokrok nezastavíš.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod kozakm 18. 10. 2018 08:16

Radek71 píše:Jinak skolu nemam, ale mel jsem treba prirucni Kommandogerät a tam jsou ty cocky asi 1,5m od sebe aby se s tim dalo pracovat.

Lidské oči jsou od sebe 10 cm a jak to funguje, panečku :)

Radek71 píše:To teda ziram jak to funguje na mobilu. To ze to zohledni vzdalenost a podle toho "rozmazava" beru, jak jenom zpochybnuji, ze to funguje. Napriklad me napadlo, ze to obcas prehledne cely dred. I na vzorovych fotkach to nefunguje.


Problém může být v nekontrastní scéně, v malém množství světla, v objektech s jednolitou barvou a jak už jsem psal, ve výpočetním výkonu. Ale to se všechno bude postupně zlepšovat.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 18. 10. 2018 08:22

No ale ono sa nám ten reálny obraz akosi nepodobá na "bokeho" fotografie, lebo princíp nejasného okolia vnímaného mimo hlavný objekt je úplne iný. Nie je založený na HO,ani na vzdialenosti očí.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chvd 18. 10. 2018 08:52

Ganec píše:chvd: máš niečo k téme?

Jistě, několikrát jsem ti to i opakoval.
Ptal jsem se tě, proč to tak rychle vzdáváš a zavrhuješ MFT, bezzrcátka i Olympus.
To už nemáš žádný pádný argument v jejich prospěch?
Ostatně, to jsem už psal, takže je to prokázané.

chvd: svojou neschopnosťou obhájiť žiaden argument v prospech DSLR, jedine to že "mám taký pocit z čítania tohto fóra" potvrdzuješ, že si typická zmanipulovaná ovca, ktorá nevie prečo robí to čo robí (a to len v tom lepšom prípade).
No a prejavuje sa to aj neschopnosťou diskutovať vecne a odpovedať na otázky.
=> ale len reagovať sarkazmami o díleroch a hlúposťami typu "mamka by mi dala strašně po rici

Asi nejsem ten správný bojovník. Více mě baví dělat si z bojovníků za vlhký sen prčinu. Nicměně včera jsem ti poskytl hodně zcela jasných a konkrétních dat. Nemohu však za to, že jsi tak jednoduch, že nedokážeš pochopit, že prostě není žádný lepší systém obecně, není žádný lepší snímač dle velikosti obecně atd. O tomhle(jednozačně lepším systému atd.) si budeš muset popovídat v tomto ohledu se sobě rovnými nebo se kontaktovat na poradce v linku mého podpisu.

Že si napísal diskusiu o Panasonicu G9 dokazuje, že mFT systém nie je žiaden šrot, ale že DSLR nemajú žiadnu budúcnosť.
Ovšem fakt, že tu vypisuješ presný opak toho čo je pravda, vypovedá niečo len a len o tebe.

Dyť to říkám, hotový Clouseau. A nebo Andrej. Ten ví taky přesně, kde je pravda ..ta jeho.
Jinak jasně, že MFT nemá budoucnost, bezzrcadla taky ne a Olympus už vůbec.
Jasným důkazem je nyní už i to, že jsi to opakovaně prokázal.
Naposledy upravil chvd dne 18. 10. 2018 09:36, celkově upraveno 2
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 10. 2018 09:00

"No a prejavuje sa to aj neschopnosťou diskutovať vecne a odpovedať na otázky."

Tohle Ganec moc dobre zna, nebot se tak sam presne chova.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chvd 18. 10. 2018 09:07

Tak mě ta debata o mazání pozadí přijde principiálně zase stejná jako o tom, jestli je lepší MFT nebo FF nebo APSC. Prostě každé z toho má "to svoje".

-- 18. 10. 2018 10:21 --

kozakm píše:Lidské oči jsou od sebe 10 cm a jak to funguje, panečku

To bych asi trochu oponoval. Nefunguje to jen díky těm očím, ale taky na základě toho, co se naučíme, jak se naučíme vyhodnocovat viděné. Když si zakryjete jedno oko, stejně budete dále schopen odhadnout spoustu vzdáleností v reálném světě. A naopak v nějakém modelovém prostředí(kde by nebyla žádná "vodítka"), kdy by bylo vidět třeba jen jeden předmět bez okolí by měl být větší problém odhadnout jeho vzdálenost i těma dvěma očima.

-- 18. 10. 2018 10:32 --

fotofanda píše:Mě ty Florovy ukázky přišly dost působivé. Je stále obtížnější zdůvodnit si nákup foťáku před mobilem. Většina laiků řekne, že z mobilu je to to stejné nebo dokonce lepší a mohou mít pravdu, protože je to líbivé. Oni vůbec neřeší špatně rozmazaný dred za uchem.

Já si teda myslím, že člověk by si měl pořídit, co se mu zdá fajn a co chce. Aby z toho měl prostě radost a pobavil se tím, případně mu to posloužilo k účelu, ke kterému to chce nebo splnilo jiná očekávání či požadavky. Někteří jedinci si musí koupit třeba jedině výrobky Apple, protože slyšeli, že jsou nejlepší, sluchátka jedině Sennheisser, ta jsou totiž také nejlepší a foťák FF, protože ten je úplná bomba. Jiný důvod, než že je to super, nemají. Ani nevědí, čím je to super. To tu ale bylo vždy. A pak je tu další skupina lidí, co mají život tak prázdný, že o svých snech o konkrétní značce či typu spotřebního produktu chodí pět ódy na internet, v reálu si ten svůj sen často ani nepořídí, protože pění ód na netu není honorováno.
Naposledy upravil chvd dne 18. 10. 2018 09:44, celkově upraveno 1
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků